Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
W nocy, jak chcesz posłuchać ciszej, możesz od biedy załączyć. Dzwięki które przy niskiej skali będą ledwo słyszałne, D.Vol. Ci podbije i teoretycznie możesz się cieszyć "pełnym" pasmem.
Ja nie korzystam.

kumam, no w kinie po cichu to moze jakis sens ma, lecz wzmak gra tak pełno pasmowo w muzyce ze slysze to co chce nawet po cichu.
 
Nie Dolby Vol tylko Dynamic Vol :) dokładnie jak armanig pisze. To funkcja nie do muzyki tylko do filmów. Chociaż w muzyce od czasu do czasu w nocy można użyć dla oszukania praw fizyki. Aczkolwiek nie to jest jej funkcja główna. Poza tym nie tylko podglasnia ciche partie ale tez scisza głośne. Zwęża rozpiętość najglosniejszych i najcichszych partii.

Ciekawa jest też opcja Dynamic EQ. Ona podbija głośność tych częstotliwości które slyszane poniżej głośności referencyjnej (kino) najbardziej tracą :)

W muzyce powinno się wszystko wyłączyć i możliwie głośno odkręcić :)
 
Szybka aktualka. W przedostatnim dniu starego roku przyjechał nowy tv (55AX630) który zastąpił starszą plazmę 42U10 i dopełnia resztę kina i daje radość. Jak wpisałem w jednym z wątków stwierdzam, że "prawdziwe kino" zaczyna się dopiero od 55" :eek:k: Jeżeli ktoś ma kaskę i się waha z rozmiarem to piszę, że ma on znaczenie ;-)
 

Attachments

  • 20150103_102324_Richtone(HDR).jpg
    20150103_102324_Richtone(HDR).jpg
    26,7 KB · Wyś: 131
Szybka aktualka. W przedostatnim dniu starego roku przyjechał nowy tv (55AX630) który zastąpił starszą plazmę 42U10 i dopełnia resztę kina i daje radość. Jak wpisałem w jednym z wątków stwierdzam, że "prawdziwe kino" zaczyna się dopiero od 55" :eek:k: Jeżeli ktoś ma kaskę i się waha z rozmiarem to piszę, że ma on znaczenie ;-)

Bardzo fajnie to u Ciebie wyglada... i na pewno wiekszy by się zmiescił :).
Ja swojej połówce obiecałem że bede zastanawiał się nad telewizorem jak mój się zepsuje...
Ale korci mnie własnie zakup tego samego Panasonica juz w tej chwili, a za swojego samsunga jeszcze moge przytulić fajna kwotę...

Przymierzałem u siebie 55" i okazuje się że jest minimalnie wiekszy od mojego 40... bo moja 40 ma niesamowicie szerokie ramki...
 
Hehehehe! Dokładnie! 150 minimum! ;-) U mnie częściej śledzika zastępuje pizza albo jakieś mięcho (najlepsze z grilla) ;-) Oj... zapachniało mi wiosną :)
 
Bardzo fajnie to u Ciebie wyglada... i na pewno wiekszy by się zmiescił :).
Ja swojej połówce obiecałem że bede zastanawiał się nad telewizorem jak mój się zepsuje...
Ale korci mnie własnie zakup tego samego Panasonica juz w tej chwili, a za swojego samsunga jeszcze moge przytulić fajna kwotę...

Przymierzałem u siebie 55" i okazuje się że jest minimalnie wiekszy od mojego 40... bo moja 40 ma niesamowicie szerokie ramki...

Dzięki, mam właśnie tak samo, stara plazma miała ramkę z 5cm a u dołu to z 8 a tu cieniutko więc patrząc na rozmiary zewnętrzne tv to już takiej wielkiej różnicy nie ma.
 
Szybka aktualka. W przedostatnim dniu starego roku przyjechał nowy tv (55AX630) który zastąpił starszą plazmę 42U10 i dopełnia resztę kina i daje radość. Jak wpisałem w jednym z wątków stwierdzam, że "prawdziwe kino" zaczyna się dopiero od 55" :eek:k: Jeżeli ktoś ma kaskę i się waha z rozmiarem to piszę, że ma on znaczenie ;-)
Ja się przesiadalem z 46 na 60 i szał był kilka dni może tygodni :) zobaczysz :) dziś mi sie wydaje że "prawdziwe kino" to 100" :) generalnie zależy też jak daleko się siedzi :) i jeszcze jakość sygnału :) im więcej cali tym ważniejsze
 
Prawdziwe "kino domowe" to 120-140" przy zachowaniu odpowiedniej odległości. To dosyć istotne, to nie jest tak, że kupimy 50" siądziemy 1m od tv i będziemy mieć te same wrażenia, co 120" przy 4m.
55" to fajna przekątna na początek, także gratuluje ;)
 
Jak to mawia zawsze mój znajomy: "przekątna ekranu jest tak jak piersi kobiety... nigdy nie są za duże" :grin: Jak ja kupowałem TV 3 lata temu to 55'' było BIG a Sharp wyskoczył z 60'' w "normalnej" cenie. Widać te 5'' różnicy na +, ale tak jak piszecie wyżej teraz 60'' już nie robi na mnie wrażenia :wink:
Inna sprawa, że jest fizyczna możliwość na większy :cool: Przesadzać też nie ma co.
Oglądam z 4m a z tyłu jeszcze ponad metr :wink:
Jak młodszy synuś podrośnie a ja skompletuję już 5.1 to na bank rozglądnę się za jakimś projektorem :razz: Tak 120'' z odległości 4,5-5m to myślę, że byłoby MEGA! :grin:
Z resztą w rozbudowę Audio Video można inwestować bez końca, ale cały w tym urok :razz:
 
Wiem, że to nie dział projektory, ale... Posiadam Samsunga 46C650, który maleje z dnia na dzień, chociaż obraz ma lepszy niż nie jeden nowszy ledowy TV. Zakupiłem Optome 151x i póki co testuję na ekranie przenośnym Avtek TripodPRO 200. Z odległości ok. 3,5 mam 90 cali, jednak obraz jest daleki od obrazu jaki pokazuje mój TV. Więc pytanie do wyjadaczy, czy projektor jest w stanie osiągnąć jakość obrazu TV (w przedziale cenowym do 4000zł)?
 
Jeszcze do tego dobre "prześcieradło" trzeba. ;)
Do oglądania kanałów TV , to sobie odpuść, jak tylko do filmów, to ma to sens, ale przygotowanie pokoju, by się przydało, kolory ścian, itd. ;)
 
Ostatnia edycja:
Nie oszukujmy się, projektory ze średniej półki cenowej(takie znam) mają słaby kontrast natywny, nawet w najczarniejszej jaskini. Szary ekran(do jasnej Optomy wskazany) pomaga trochę, ale znowu kolory i żywość obrazu siadają.
 
NIE ma szans w tym przedziale cenowym, Sony VPL-HW50ES — to jest projektor! Generuje wyśmienity obraz, jest cichy, daje dużo możliwości ustawień, nie zobaczysz piksela podchodząc pod sam ekran. W swojej cenie jest nr 1 dla mnie. Jak będę wymieniał swoją kosiarkę to tylko na taki.
TV w tej cenie, może mu zasznurować buty ;)
 
Do góry