Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
@MatriX84
no powinien, powinien ;) na złość jednak, Szajsung zakupiony 4 lata temu nie chce się zepsuć (o dziwo). Gdy jużjednak wyzionie ducha to trzeba będzie tam zmieścić 55-60" :)
@Henry1979
niestety stolik rtv i kawowy ze szwdzkiego marketu wszystko psują :) to miała być tania prowizorka tylko na czas gdy z Żoną wynajmowaliśmy mieszkanie... jak widać w Polsce prowizorki są nad wyraz trwałe ;) Na szczęście na początku przyszłego roku stolarz będzie robił szafkę pod projekt no i stoli też będzie zrobiony... wtedy będzie cacy :)
@krzystofradio
dzięki ale jak wyżej do ostateczności jeszcze trochę brakuje :)
@armanig
nie mam centrala, póki co sątylko dwie podłogówki - rozbudowa do 5.0 dopiero w planach. Ostatnio musiałem w ramach uzyskania aprobaty małożonki pożyczyć centrala i efekty od mojego ojca... zwariowałem a Żona wraz ze mną ;) Podłączenie do 5,0 dało taką moc, że naprawdę boję się tutaj ładować jeszcze suba. Gdybym dołożył do tego e12f to chyba wspólnota by mnie wywałiła z mieszkania ;)
Jeśli chodzi o projektor to tutaj z Żoną jesteśmy zgodni - chcemy :) Ale problemem jest to, że połowica nie pozwala rozwalać ścian i sufitu :D Pozostaje zatem ekran na wysięgniku i projektor na stojaku ;)
@SebaK1205
Serio boję się suba w mieszkaniu. Salon ma 22m i jest otwarty na kuchnię (8m) i przedpokój(7m) więc mimo, że na zdjęciu może nie wygląda to jednak jest tych metrów trochę. Przy takim metrażu to musiałbym uderzać w Dali e12f... a to jużmi się wydaje całkiem sporo i może trząść po ścianach.
@[raccoon]
dzięki ale będzie ładniej... już niedługo ;)
 
Ostatnia edycja:
@[Raccoon]
Sprzęt stoi u mnie od 23.10, gra codziennie więc jesli miał sięwygrzać to chyba już się wygrzał... chyba ;)

"PIECHU, masz naprawdę super klimat w pokoju! Pięknie! Zawsze dla mnie "czarny+ czerwony", albo "czarny + ciemno zielony" , to cud, malina i ekstaza. Napewno w następnym roku maluje ścianę na czarno. Moi gratulację. :D
 
@SebaK1205
też mi się tak wydaje ;)
@Savron
Czarny lubię też, czerwonego już nie ;) (fotel na zdjęciu jest w kolorze ciemnej pomarańczy).
Gdy już pomalujesz ścianę to się pochwal bo to najlepszy kolor ;) Praktycznie każdy znajomy, który nas odwiedza i widzi ścianę w tym kolorze stwierdza, że musi taką mieć u siebie :) Wiadomo gusta są różne ale mnie się podoba :) Ale jednocześnie jak pisałem wcześniej - naprawdę fajnie będzie dopiero wtedy gdy zrobimy stolik i szafkę rtv pasujące do całości bo teraz ta biel nijak nie pasuje (1,5 roku temu ściana byłą w kolorze białym i wtedy było ok).
 
Ostatnia edycja:
Cześć,
Wszystko po taniemu ;)

TV - THOMSON 46fw5563
Głośniki - HKTS 9, niebawem mają zawisnąć jakieś większe fronty ale też nie za wielkie ;)
Ampli - ONKYO TX-NR636

PS. Żona przy każdych zakupach wylicza mi ile razy mogła by za to iść do kosmetyczki lub na solarium :p

EWAQKn.jpg
 
Ostatnia edycja:
@Saszku
aż się prosi o większe fronty :) A Żoną sięnie przejmuj... wszystkie tak mają, no prawie wszystkie :)
@Remipl
Wiem, że też lubisz - kiedyś trafiłem na posty ze zdjęciami Twojej sali kinowej - cudo :) Gdy w końcu się odważę i stać mnie będzie na postawienie domu też sobie salkę urządzę, a co :)
@[Raccoon]
Patrz, człowiek uczy się całe życie :) Dzięki, zapamiętam :)
 
Ostatnia edycja:
Saszku wiem że żona to gorszy próg do przeskoczenia niż same finanse, ale ta ściana aż się prosi aby ją zagospodarować w inny sposób.

U mnie to wygląda na razie tak :(
Ale jeszcze 2 tygodnie i będzie zmiana :lol::lol:
out.php

show.php
 
Ostatnia edycja:
Czas abym i ja pochwalił się swoimi nabytkami. A wszystko zaczęło się od lektury tego wątku :D

Klocki Marantza kupione jeszcze w lipcu ale kolumny to świeżynki odebrane w poniedziałek :) Do pełni szczęścia brakuje jeszcze suba, porządnych kabli, standów na tyły, dobrej sofy i fotela, dywanu.... czyli sporo jeszcze przede mną. Na razie jestem na etapie ustawiania sprzętu, jest kilka koncepcji ale nie mogę się zdecydować.
 

Attachments

  • IMG_1573.jpg
    IMG_1573.jpg
    586,7 KB · Wyś: 157
  • IMG_1606.jpg
    IMG_1606.jpg
    461,1 KB · Wyś: 159
Burdzyk no powiem Ci, że konkret zestaw :) Tylko amplituner mógłby być np. SR6008. Czekamy na opinie z odsłuchów i fotki po rozpakowaniu. Jestem ciekaw jak 1605 poradzi sobie z tak dużymi kolumnami.


jordan69 fajny sprzęt. Tylko ja bym trochę ogarnął kable.
 
Ostatnia edycja:
burdzyk, kolego, wypuść ten sprzęt z kartonów, daj im pooddychać :) i nam przy okazji nacieszyć oczy :)

konkretny zestaw, gratulacje :D
 
Dokładnie, ja tu zaglądam od wczoraj i tylko kartony widzę..... pozwól ludziom nacieszyć oczy, wystarczy wyjąć i ustawić, nie musisz nawet podpinać...;-)
 
Burdzyk, witamy w klubie Marantza oraz Dali Ikon :)
Jednak do największych kolumn Ikon 7, które dodatkowo lubią dużo prądu wybrałeś chyba możliwie najniższy i w dodatku amplituner. U mnie Ikon 6 z SR6006 nie grały źle, ale jednak wzmak stereo lub ampli serii 7 sprawuje się o niebo lepiej. Widzę, że 1605 ma jednak pre-out (?), wiec bez dobrego wzmaka stereo szkoda by było wydanej kasy, inaczej Ikony nie pokażą pełni potencjału.
Do ilu metrów kupiłeś 7-emki?
 
Burdzyk dokładnie tak jak krzysztofradio pisze.
Na początek wystarczy i fajnie że masz możliwość podpięcia wzmaka stere do ampli w Twoim przypadku dość istotne. Ikony 7 to już naprawdę prądu potrzebują by zagrać. Ciekawi mnie jaki metraż będą nagłaśniały.
 
treści nie na temat są regularnie kasowane
proszę mi wskazać co było nie tak z moim postem w którym odniosłem się do zdjęcia użytkownika kolegi piechu?? treść była o akustyce oraz świetnej kolorystyce pokoju. Co się nie podobało? Może to że napisałem że to tak "nie po polsku"? bez jaj...
PS: i tak to skasujesz, whatever...
 
Marantz to już dawno sobie oddycha :D Tyle, że do tej pory miał podpięte kolumny Sony ze starej miniwieży. Zdaje sobie sprawę że, NR1605 potęgą nie jest ale był to świadomy wybór, podobnie jak kolumny. Słuchałem w salonie zarówno Ikon 6 jak i 7 na NR1604 i jakoś te większe bardziej przypadły mi do gustu. Wyszedłem też z założenia, że prędzej wymienię elektronikę niż kolumny zatem wybrałem to co było maksimum w moim zasięgu finansowym, a cena zestawu też była kusząca :D.
No i metraż - cały pokój ma około 25m2 więc jest też co nagłaśniać. Może kiedyś pojawi się coś do stereo ale na razie to musi wystarczyć. A na koniec jedno słabe zdjęcie - dla tych co się doczekać nie mogą :)
 

Attachments

  • IMG_1608.jpg
    IMG_1608.jpg
    311 KB · Wyś: 167
Też białe :)
Szkoda, że brak symetrii centrala i tak upchnięte.
7 grały silą rzeczy mocniej, bo mają jeden więcej przetwornik, ale trzeba pamiętać tez o odpowiedniej jakości, a 1605 tego nie da. No ale jeśli w przyszłości wymienisz to będzie lepiej.
 
Do góry