Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
to nie MatriX84 tylko kolega k42loo :) o gustach się nie dyskutuje ale to, że kolega stłamsił te głośniki dosuwając je do ściany jest niewybaczalne ;)
 
Ostatnia edycja:
Do sprzedania komponenty prawdziwego kina, a nie pierdziawki made in china, czy made in malaysia: Amplituner Denon AVC-A1HDA-3D, odtwarzacz BDP Pionieer LX-91, subwoofwer Velodyne DD-18 (http://audiofast.pl/pdfs/Velodyne%20Servo%20DD-15.pdf) kolumny Monitor Audio Platinum - PL-200-para, PLC-350, PL-100-para, MA-GX-100 para, MA GX-FX - para - wszystkie kolumny w lakierze ebony na polskiej gwarancji! Ponadto końcówki mocy Monster Power MPA-3250, oraz MPA 2250, kupione w USA ok. dwa lata temu jako nowe http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacn...wermpa2250.pdf. Cena detaliczna takiego zestawu to ponad 130tys.pln ( nie licząc kabli połączeniowych). U mnie tylko za 86 tys.pln - lub zamiana na Focusa RS - rocznik 2010 z przebiegiem do 50tys.km. Kolega, który objechał sporo różnych wystaw np:
I.F.A w Berlinie, CES w Las Vegas, stwierdził, że tak fenomenalnie grającego zestawu zarówno w kinie jak i w koncertach - nigdzie nie usłyszał... Sprzęt w idealnym stanie z oryginalnymi kartonami. Kolumny GX-FX w lakierze ebony - robione na specjalne zamówienie. Taki dobór zestawu wyniknął z wielu lat doświadczeń i eksperymentów z różnymi komponentami w dążeniu do dźwięku doskonałego w każdym zakresie...
Fabryczne wtyki i kable sieciowe zostały zmienione na: Furutech, Oyaide oraz Monster Power. Interconekty łączące amplituner, odtwarzacz BD i końcówki mocy to najwyższa półka brytyjskiej firmy QED ( Signature Audio i Signature Audio S - 1049 zł za odcinek metrowy).
Dla zdecydowanego kupca dorzucam gratis listwę przepięciową Monster Cable HTS-1000 ( w opcji mam też listwę Monster Cable HTS 5100). Jest ponadto możliwość dokupienia projektora JVC-RS2 za jedną trzecią ceny detalicznej (wyświecone ok. 1050 godzin). Jedyny na świecie projektor, który za jakość obrazu został wyróżniony zarówno przez E.I.S.A jak i przez T.I.P.A.
Mam także do zaoferowania nowy amplituner Denon AVR-X4000 (z polskim menu i gwarancją Horn-u). Do tego nowy zestaw Bose acoustimass 10 seria IV - z polską gwarancją.

Z uwagi na ilość i gabaryty oraz ciężar całości, zdecydowanie preferuję odbiór osobisty.
Dla szybkiego kupca, granitowe-markowe szafki firmy Audiophilar.
Końcówki mocy to najwyższa półka:http://audio.com.pl/pdf/testy/wzmacniacze/monsterpowermpa2250.pdf

A tu proponuję poczytać niedowiarkom co im oferuję:
HFM | HFM - Monitor Audio Platinum PL 200
Monitor Audio - Platinum PL200 - Zespoły głośnikowe - Testy sprzętu audio
 
Ostatnia edycja:
No to moje skromnidło.
Póki co pseudo-stereo złożone z SR5008 i Zensor 7. Dla muzycznych purystów to połaczenie nie dozaakceptowania ale na moje nieaudiofilskie ucho taki zestaw naprawdę nienajgorzej sobie radzi z muzyką ;)
W planach rozbudowa do 5.0 choć salon niestety pod kątem KD kompletnie nieustawne. Subwoofer ze względu na mieszkanie w bloku na 99.9% odpada i pewnie tutaj nie zagości.
W planach późniejszych wzmacniacz stereo i odtwarzacz BD oraz CD.

Akustyka przy takim ustawieniu lekko kuleje. Prawa kolumna ze względu na umieszczenie w narożniku daje mocniejszy bas i dzwiek inaczej się rozchodzi, Pierwotnie myślałem, że albo głośnik lewy jest walnięty i gra ciszej albo końcówka mocy niedomaga. Zamieniałem głośniki miejscami, kable, podłączałem pod odwrotne końcówki... zawsze kolumna po prawej jest mocniejsza :) Sam sobie z tym nie mogłem za bardzo poradzić i w końcu zdałem się na kalibrację - teraz jest cacy :)

2dty6iw.jpg

zuqqyq.jpg
 
Ostatnia edycja:
Bardzo fajny kolor ścian, ale gdzie masz centrala?
Ps. Tam powinien być duży tv, a projektor dodatkowo, ale nie we wnęce, tylko od kolumny do kolumny ;)
 
Piechu, super efekt... bardzo elegancko... co do suba w mieszkaniu - nie przejmuj się i kupuj.
Sam mieszkam w niewielkim mieszkaniu, gdzie pokój dzienny służy mi jako sypialnia...
Zanim na świat przyszła moja pociecha pokój był typowo dzienny, ze ścianką podświetlaną za telewizorem, ale czas na zmiany i trzeba wszystko pogodzić, a że miejsca nie za dużo...
Sub stoi w prawym rogu, malutki JBL ES150P. Do kina domowego w zupełności wystarczający a pokoj mam 3.5 m x 5.2 m.
Wszystko stoi na krótkiej ścianie...
A poniżej aktualizacja stanu bieżącego po wymianie centrala i amplitunera. Teraz jak widać jest jeszcze miejsce na wiekszy TV... coś koło 50 cali... ewentualnie ekran...
DSC_0415.jpg
 
Do góry