Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Gratuluje, ale ja bym powiesił tv, a centrala wyłożył na szafkę.
Ew. zmienił szafkę na bardziej "sprzyjającą" warunkom do KD. Brakuje tam półki na środku i jak widzę kombinujesz żeby to wypośrodkować ;)
 
Wygląda super, czekamy na resztę fotek, gdy już wszystko ogarniesz :)

Martwi mnie tylko, że kolumny są trochę wciśnięte i czy nie będzie to miało wpływu na dźwięk. Słuchałeś już trochę, jak wrażenia?
 
Normalnie jakbyście czytali w moich myślach ;) Symetria i środek to coś co staram się odnaleźć ale na razie słabo idzie. Z wymianą szafki będzie ciężko bo chyba przestali produkować meble z tej kolekcji (z resztą nic lepszego nie było) a to jednak musi pasować do reszty mebli w pokoju:( Nawet zacząłem myśleć o kupieniu jakiegoś elementu aby stał się bazą do przeróbki na coś bardziej sensownego.
Wieszak na ścianę już nawet nabyłem bo chodzi mi to po głowie już od dawna. W ramach symulacji podstawiłem sobie tv na wysokość na jakiej wisiałby na ścianie aby zmieścić pod niego centrala ale jakoś nie mam przekonania. Może to po prostu kwestia przyzwyczajenia, dam sobie kilka dni, może się przekonam :)
 
Normalnie jakbyście czytali w moich myślach Symetria i środek to coś co staram się odnaleźć ale na razie słabo idzie. Z wymianą szafki będzie ciężko bo chyba przestali produkować meble z tej kolekcji (z resztą nic lepszego nie było) a to jednak musi pasować do reszty mebli w pokoju Nawet zacząłem myśleć o kupieniu jakiegoś elementu aby stał się bazą do przeróbki na coś bardziej sensownego.
Wieszak na ścianę już nawet nabyłem bo chodzi mi to po głowie już od dawna. W ramach symulacji podstawiłem sobie tv na wysokość na jakiej wisiałby na ścianie aby zmieścić pod niego centrala ale jakoś nie mam przekonania. Może to po prostu kwestia przyzwyczajenia, dam sobie kilka dni, może się przekonam

Wystarczy że tv zawiesisz na ścianie i miejsce na symetrie gotowe.



Co powiecie na taką półkę pod głośnik centralny, cały ten element do którego jest przymocowana półka spełnia zarazem role maskownicy do kabli.
Długość tej maskownicy to 60 cm.

polka-audio-video-dvd-ha_2504.jpg


polka-audio-video-dvd-ha_2499.jpg
 
Zrob jak armanig napisal i bedzie bardzo dobrze. Mozna tez w akcie desperacji centralny powiesic nad tv.

Tylko ostatecznie w akcie desperacji center nad tv. Armanig ma 100% racji.


A ja wczoraj wieczorem dostałem nową znaczy nową dla mnie zabawkę... Na razie ustawiona na szybko żeby sobie posłuchać :)
Udało mi się nabyć nie kręcony w stanie gabinetowym za bardzo małe pieniążki :)
 

Attachments

  • DSC_0216.jpg
    DSC_0216.jpg
    26,5 KB · Wyś: 167
Ostatnia edycja:
Tak to teraz u mnie wygląda po zmianach sprzętu. Muszę jeszcze coś wymyślić z tym monitorem, planuję powiesić gdzieś z boku jakieś lcd do podglądu przy słuchaniu muzyki...

dsc02117.jpg


dsc02120.jpg


dsc02119.jpg


dsc02121.jpg


dsc02124.jpg


dsc02123.jpg
 
Do Sk_uter
Popieram kolegę Krzyśka, głośnik centralny powinien być ustawiony tak, aby głośnik wysokotonowy znajdował się na tej samej wysokości co głośnik wysokotonowy kolumn frontowych. Jeżeli masz wyżej lub niżej musisz skierować (podwyższyć,obniżyć) kolumnę centralną w głowę słuchacza. W twoim przypadku zamiana konsoli z centralnym głośnikiem załatwi sprawę. Pozdrawiam.

Ale to Kolego jest ciężkie do zrealizowania żeby głośnik wysokotonowy w centralnym był na wysokości głośnika wysokotonowego w kolumnie podłogowej... Powiem szczerze że byłem w kilku salonach na odsłuchach w takich typowo pokojach przygotowanych pod kino domowe i nigdzie nie widziałem żeby taka była zależność... Ważne wg mnie jest żeby nie był głośnik centralny za nisko podłogi bo wtedy efekt jest tragiczny .. i żeby głośnik centralny był odpowiedniej wielkości, bo to jest naprawdę istotny głośnik w kinie domowym.
 
proszę mi wskazać co było nie tak z moim postem w którym odniosłem się do zdjęcia użytkownika kolegi piechu?? treść była o akustyce oraz świetnej kolorystyce pokoju. Co się nie podobało? Może to że napisałem że to tak "nie po polsku"? bez jaj...
PS: i tak to skasujesz, whatever...

Zauważcie że zniknął też post i foto kolegi, co wstawił te RF za blisko ściany. Teraz to dopiero wygląda śmiesznie. Mój i Krzyśkaradio wpis teraz to sobie wisi w powietrzu i nie odnosi się do niczego. Tez nie wiem co tam było niezgodnego z tematem?
 
Zauważcie że zniknął też post i foto kolegi, co wstawił te RF za blisko ściany. Teraz to dopiero wygląda śmiesznie. Mój i Krzyśkaradio wpis teraz to sobie wisi w powietrzu i nie odnosi się do niczego. Tez nie wiem co tam było niezgodnego z tematem?
A to dobre, nie zauważyłem, ciekawe ciekawe... ;)

He he, nie ma co zazdrościć, liczyłem na jakieś uwagi ;) pomysły mi się trochę skończyły co by tu w nim pozmieniać. Niestety, najważniejszego - metrażu nie zmienię...
Oj już nie bądź taki skromny :) swoje kilka m2 tylko pod audio/video.. huhu, wielu by sporo dało :) a co jeszcze tak przyzwoicie urządzone i wykończone! :)
A monitor zamień na tablet i po WiFi śmigaj. Tablecik elegancko obok kanapy i pozamiatane :)
 
Zauważcie że zniknął też post i foto kolegi, co wstawił te RF za blisko ściany. Teraz to dopiero wygląda śmiesznie. Mój i Krzyśkaradio wpis teraz to sobie wisi w powietrzu i nie odnosi się do niczego. Tez nie wiem co tam było niezgodnego z tematem?
Bo to były fotki kogo innego i post z lutego br.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1015664-post3094.html
a wy odpowiedzieliście na post "zapożyczony" ;) i pewnie dlatego tamten wpis zniknął, a wasze odnoszą się do "niczego"
Tak przynajmniej sobie to tłumaczę ;)
 
Ostatnia edycja:
Do Lolek126: odnośnie umiejscowienia głośnika centralnego na wysokości wysokotonowców kolumn frontowych jest w naszych warunkach trudne do zrealizowania ale tak by było idealnie. Jest to do zrealizowania w pomieszczeniach dedykowanych gdzie montowane są głośniki za ekranem transparętnym akustycznie tj. przepuszczającym dźwięki dobywające się z kolumn centralnych tak jak to ma miejsce w kinach publicznych. Tam zestaw głośników montowanych jest w ścianie za ekranem... ;-).

Do Pacmanx: wielkie gratulację za dedykowane pomieszczenie tylko do kina domowego. Tak jak koledzy wyżej napisali można tylko pozazdrościć... ;-)
Odnośnie ekranu moim zdaniem za wysoko. Chyba że zdjęcia przekłamują. Środek ekranu powinien być na wysokości twojego wzroku jak siedzisz. Ponadto jaką masz odległość od głowy do ekranu oraz jak możesz podaj wielkość ekranu?
 
Do góry