Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Armaning: tu masz info na temat tych ekranów:
EKRANY MAGICSCREEN - Audio Top
Plusem jest dobra cena, minusem że robią tylko ramowe do 100". Dlatego do mniejszych pokoi kinowych ok, ale jeśli ktoś potrzebuję większy to musi szukać innego. Chyba że wykonują te ekrany na specjalne zamówienie powyżej 100" i nie tylko ramowe ale też elektryczne. Ponieważ dużo osób nie ma oddzielnych pokoi kinowych tylko salony z wieloma funkcjami m.in. do oglądania całodziennego TV. Nic na ten temat nie wspomnieli na stronie.
 
Mnie osobiscie 100" nie urzadza, bardziej cos pod 120-130".
Przy tej przekatnej rozwijany borderami to bedzie problem. Bordery do zmiany proporcji tez wypadaloby elektryczne na pilota, jezeli dodamy do tego jeden z powyzszych ekranow, to zrobi nam sie spory koszt.
Droga zabawa, ale w kinie bezcenne wrazenia.
 
A co to za ekran, powaznie nie slyszalem?
Chyba ze chodzi Ci o Black Diamond, tak czy inaczej, jak komus wpadnie w rece to niech opisze wrazenia.
Z tego co widzialem (filmy w sieci), to niemal ideal, ale...
Wg mnie to chyba to samo. Ktos wynalazł super płótno i jak to się będzie u kogo nazywać to już sprawa danej firmy. Nie zmienia to faktu, że na filmikach to rewolucja :)
 
To i ja pokażę mój sprzęcik :)

15z39cx.jpg


Fronty - Klipsch F1
Center - Klipsch C10
Tyły - Mission M30i
Subwoofer - Wharfedale WH-S10E
Amplituner - Denon 2113
TV - LG 50PV350 50"


W tle widać jeszcze gitarowe "combo" Randal RG50TC (wzmacniacz lampowy, 12" głośnik). Wszystkie półki, biurko i szafkę RTV zrobiłem sam.
 
Szukając pozytywow znalazlem dwa: ładne zdjęcie (prawdopodobnie ślubne) ... oraz Carcassonne :)
 
Wklej zdjęcia również miejsca odsłuchowego, ponieważ nie widzimy jak masz rozmieszczone tyły. Odnośnie ściany przedniej to rozumiem że siedzisz po lewej stronie TV ponieważ masz L kolumnę na wprost a P dokręconą do środka.....?Aha jeszcze jedno czy nie da się przesunąć TV na środek po między kolumny? Ponadto z tego co widzę jesteś zmuszony pogodzić miejsce pracy, kina i pokoju dziennego jak większość ludzi na tym forum w jednym miejscu. Ps. rozumiem że zdajesz sobie sprawę że torebka na piecu to nie jest dobry pomysł, ponieważ co nie które potrafią ważyć swoję.........;-) Pozdrawiam.
 
@Bipo - to nie torebka, a torba od aparatu Olympusa :D Z resztą jak gram na gitarze to wszystko z pieca zdejmuję ;)

No niestety też muszę pogodzić salon z miejscem pracy/zabawy i nawet sypialnią.

TV mam przymocowany do ściany na ruchomych ramionach, więc mogę go przesuwać nie tylko do przodu (teraz ok. 40 cm od ściany) ale też na boki.

Wieczorem wrzucę jeszcze fotkę tyłu - generalnie mam sofę rogową właśnie z lewej strony (dlatego tak mam ułożone kolumny i TV bardziej z lewej strony)


@WiTT - jest Carcassone (a pod nim Talisman Magia i Miecz) i zdjęcie ze ślubnej sesji ;) I tylko tyle pozytywów - co mam ułożone nie tak? :)
 
Ostatnia edycja:
@WiTT - jest Carcassone (a pod nim Talisman Magia i Miecz) i zdjęcie ze ślubnej sesji ;) I tylko tyle pozytywów - co mam ułożone nie tak? :)
Ależ ja się w ogóle nie odniosłem do kwestii ułożenia :) znalazłem powyższe dla mnie pozytywy w tej aranżacji i tyle ;)
Fotka ślubna - o żar małżeński trzeba dbać :eek:k:
Gra planszowa - sam też lubię, jestem fanem Osadników planszowych. Świetnie się sprawdzają takie gry jako oderwanie od całej technologii jak i na wakacjach :eek:k:

No niestety też muszę pogodzić salon z miejscem pracy/zabawy i nawet sypialnią.
Tu masz wytłumaczenie dlaczego tylko tyle pozytywów "dla siebie" znalazłem. Rozumiem i szanuję, taki a nie inny masz stan obecny. Zaś w kwestii aranżacji - zwyczajnie trudno mi znaleźć coś czym mógłbym się zainspirować i "zapożyczyć" do siebie ;)
 
Armanig, u mnie zawsze jak wklejasz ten i inne linki do jakiegoś tematu na forum przenosi na ostatnią stronę. Domyślam się o którą fotkę chodzi :D
i pewnie chciałeś bezpośrednio, ale to chyba urok tego forum. Tak samo z linkami do Twojej galerii. Spróbuj sprawdzić. U innych też tak jest? Mam już tak od kilku m-cy, dlatego wskazuję numery postów :(
 
ale zauważyliście ostatnimi czasy że te nasze detektywistyczne zapędy zmieniły troszkę sposób prezentacji sprzętów i salonów? jest o wiele schludniej, zapanował ład i porządek... no przynajmniej do zdjęć :D

A goła klata armaniego jest w czołówce wykrytych drugoplanowych elementów :D

PS: tak - lepiej podawać link z postem, bo mnie też przenosi na ostatnią stronę. Może dlatego że mam ustawione większą liczbę postów na stronę (sumarycznie mniej stron).

---edit---
to ten post :D
http://www.hdtv.com.pl/forum/940717-post1679.html
 
Ostatnia edycja:
ale zauważyliście ostatnimi czasy że te nasze detektywistyczne zapędy zmieniły troszkę sposób prezentacji sprzętów i salonów? jest o wiele schludniej, zapanował ład i porządek... no przynajmniej do zdjęć :D
Dokładnie, pisałem już kiedyś o tym. Biorąc pod uwagę kilka lat tego wątku, można zauważyć ewolucje w dobrą stronę. Kiedy spojrzymy na pierwsze strony z fotkami, gdzie królowały rozrzucone majty i śmieci... :D
Czasem robię sobie taką wycieczkę od początku. Polecam ;)
 
Armanig, u mnie zawsze jak wklejasz ten i inne linki do jakiegoś tematu na forum przenosi na ostatnią stronę. Domyślam się o którą fotkę chodzi :D

A goła klata armaniego jest w czołówce wykrytych drugoplanowych elementów :D
to ten post :D
http://www.hdtv.com.pl/forum/940717-post1679.html

Jakbym wiedzial ze tak bedzie, to bym sie olejkiem wysmarowal :D
No, ale niech sie dziewczyny cieszą :D
Panowie, wracajac do linkow, czy po wylogowaniu z konta, tez macie bledne przekierowania?
Moglby ktos to jeszcze sprawdzic, ten sposob ktorym sie posluguje to rada jednego forumowicza, mianowicie po kliknieciu przekierowuje na konkretny post, z tym ze mamy dodatkowo mozliwosc rozwiniecia watku. U mnie to wszystko dziala bezblednie i to bez znaczenia, czy jestem zalogowany, czy tez nie.
 
Ostatnia edycja:
Już na sam początek masz u mnie plusa ;). Wiadomo za co. Troszkę lewy głośnik wygląda na przysłonięty tą komodą, ale z drugiej strony masz warunki lokalowe jakie masz i wybrnąłeś z tego możliwie najlepiej. I nie musisz mieć kompleksów :).
Jak ci się sprawdza ten pilot? Dobrze współpracuje z Pionkami?
 
Fajny zestaw. Nie masz powodu popadać w kompleksy:) Do do wielkości kolumny to sporo zależy od akustyki. Jeśli bas Ci nie dominuje i nie dudni to jest ok. Widzę, że u Ciebie kolumny w mają czym oddychać więc tragedii nie ma. Jamo 606 są dość problematycznie do ustawienia. Pewnie Jamo 506 byłyby idealne rozmiarowo do Twojego pomieszczenia.
 
Do góry