Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mało kto cokolwiek ostatnio wrzuca na forum, więc ja wrzucę co nieco od siebie. Przeprowadzka i budowa kina instalacyjnego od zera na etapie wykańczania. System kina 7.1.4 zbudowany na sprzęcie z sygnatury. Powierzchnia strefy odsłuchowej ok 26 m2. Jakiś czas temu zmieniłem projektor na Epsona 7400 i od kilku miesięcy cieszę się pełnowartościowym 4K HDR dzięki któremu na nowo odkrywam dobrze mi znane filmy :)
 

Attachments

  • 25.jpg
    25.jpg
    470,8 KB · Wyś: 230
  • 26.jpg
    26.jpg
    511,9 KB · Wyś: 224
  • 27.jpg
    27.jpg
    381,7 KB · Wyś: 204
  • 28.jpg
    28.jpg
    484,1 KB · Wyś: 207
  • 30.jpg
    30.jpg
    578 KB · Wyś: 215
  • 24.jpg
    24.jpg
    495,3 KB · Wyś: 227
  • 34.jpg
    34.jpg
    389 KB · Wyś: 216
  • 4.jpg
    4.jpg
    1,7 MB · Wyś: 214
  • 10.jpg
    10.jpg
    1,6 MB · Wyś: 201
  • 15.jpg
    15.jpg
    2,2 MB · Wyś: 192
  • 16.jpg
    16.jpg
    1,7 MB · Wyś: 189
  • 18.jpg
    18.jpg
    1,5 MB · Wyś: 186
  • 21.jpg
    21.jpg
    312 KB · Wyś: 177
  • 23.jpg
    23.jpg
    417,6 KB · Wyś: 168
  • 32.jpg
    32.jpg
    546,9 KB · Wyś: 176
  • 33.jpg
    33.jpg
    525 KB · Wyś: 211
hmmm...para niskotonowych o średnicy 20 cm , dwa otwory bassreflex na tyle obudowy , kolumny stoją przy samej ścianie a Ty mówisz że....

No powiem Ci ,że chciałbym bardzo posłuchać tego szybkiego i punktowego basu ;)
Widzisz kolego kolumny od ściany odsunięte jakieś 25 cm tylko ze na zdjęciu tego nie widać, a co do punktowiec basu to uważam ze taki właśnie jest i duża tu rola elektroniki
 
Mała zmiana w postaci nowego suba i bluray. Zanim ktoś napisze że źle ustawiony bo w rogu, uprzedzę że tak tylko na zdjęciu wyglada w rzeczywistości 50 cm od bocznej ściany i 35 od tylniej, kolumny także odsunięte od ściany ok 25 cm. Pozdrawiam wszystkich miłośników dobrego brzmienia i obrazu.
 

Attachments

  • 2FA009E8-35EC-4BE2-909E-164E8A5FFF03.jpeg
    2FA009E8-35EC-4BE2-909E-164E8A5FFF03.jpeg
    2 MB · Wyś: 315
Zastanawiam się nad dołożeniem Atmos przy okazji malowania salonu. Co byście zrobili na moim miejscu?

1. Dokupić dipole na tył, a obecne tyły dać na sufit? Minus to brak warunków na dipol lewy
Bo nie będzie on przy ścianie. Dodatkowo nie wiem czy będę z dipoli zadowolony.
2. Dokupić dwa dodatkowe głośniki jakie mam teraz?
3. Kupić płaskie, sprawdzone Heco 200F?

 
Zastanawiam się nad dołożeniem Atmos przy okazji malowania salonu. Co byście zrobili na moim miejscu?

Pytanie, czy w ogóle jest sens kombinować. Tzn. sens jest, sufitowe to wartość dodatnia (po za wyjątkami, ale to na osobny temat)
Przeprowadż szybki test, weż jakieś małe głośniczki, odpal kikanaście wybranych fragmentów (w innym wątku pisałem które są dobre do testów).

1. Dokupić dipole na tył, a obecne tyły dać na sufit? Minus to brak warunków na dipol lewy
Bo nie będzie on przy ścianie. Dodatkowo nie wiem czy będę z dipoli zadowolony.

Bez testu nikt tu nie powie jak będzie i nie wierz w złote rady.
Sam mam jedne i drugie (inna konstrukcja jak u Teufela) i tylko przełączając w locie kable, można w ogóle zaczynać dyskusje nt. +/-
Dochodzi też kwestia odległości dla poszczególnych konstrukcji, a co za tym idzie cała masa zmiennych. Tu nic nie jest zero-jedynkowe.

2. Dokupić dwa dodatkowe głośniki jakie mam teraz?

Idealne rozwiązanie. Jak teraz jesteś zadowolony z 5.1, to dokładając takie same na sufit, lepszego rozwiązania nie uzyskasz. Będziesz miał wszystkie takie same skrzynki.

3. Kupić płaskie, sprawdzone Heco 200F?

Też będzie dobrze.
 
Dzięki, czyli najpierw testy.

Myślicie, że ten zamocowany uchwyt może mieć jakiś wpływ na dźwięk gdyby śruby przewierciły ściankę? Znalazłem takie używki do kupienia.





 
Do góry