Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Jak są możliwości lokalowe, to ma.
Podobnie jest z centralem, w idealnym świecie powinien być dokładnie taki sam jak fronty - nie trzeba chyba tłumaczyć charakterystyki brzmienia i tzw. przejść tonalnych pomiędzy kanałami.
Wówczas stawia się pomiędzy frontami dokładnie taką samą skrzynkę za ekranem transparentnym akustycznie.
Dla mnie osobiście, spójność to podstawa w KD i nie ma czegoś takiego, jak "mniej" istotny głośnik/kanał.
M.in dlatego cenię sobie producentów, którzy nie traktują w swojej ofercie centralnych/surroundów po macoszemu - czyli porządne fronty (często nastawione na stereo), a przy okazji dorzucone do oferty małe wypierdki w postaci centrala i surroundów.

Tutaj za ekranem transparentnym jest dokładnie taki sam central Bowersa jak fronty (nie mam zdjęcia z ujęciem, ale kiedyś wklejałem)

View attachment 21645
A testowałeś czy jest w ogóle różnica? Żeby nie było tak, że dajesz duże SR, a potem kalibracja odcina je na 80hz+ i wykorzystane jest 5% takiej kolumny :D Sam mam teraz zestaw 5 takich samych głośników + suby i odcięcie na 80hz zgodnie z normą THX, ale taka specyfika mojego zestawu.
Głupio dawać takie klipsche, które schodzą naprawdę nisko po to aby w ogóle tego nie wykorzystywały. Do tego zastanawia mnie samo projektowanie dźwięku. Czy na tyły jest rzucana odpowiednia dynamika i niskie częstotliwości, że nawet przy nie przezucaniu ich na suba dadzą one oczekiwany efekt.
Zdjęcia to jedno, a odsłuchy to drugie. Ciekawi mnie jak to w praktyce wygląda.
 
Testowałem, a nawet kiedyś pisałem.
Nie o procentowy potencjał możliwości danej skrzynki chodzi, bo naturalnie, że nie zostanie w pełni wykorzystany (wchodzi sub, kalibracja i odcięcia), a to nie full band i stereo, a rozchodzi się o charakterystykę brzmienia w danym zakresie wszystkich skrzynek (jakość całego setu i spójność). Można się rozpisać, podawać konkretne przykłady, ale szczerze mówiąc nie chce mi się ; )
Dla mnie set idealny, to set złożony z jednakowych skrzynek i na tym zakończmy. (Owszem, te Bowersy, to abstrakcja, ale od przybytku głowa nie boli). Pochwal się lepiej, co to za skrzynki kupiłeś, bo zakladam, że skoro wszystkie są... takie same, to set stricte kinowy? Najlepiej foto ; )
 
Testowałem, a nawet kiedyś pisałem.
Nie o procentowy potencjał możliwości danej skrzynki chodzi, bo naturalnie, że nie zostanie w pełni wykorzystany (wchodzi sub, kalibracja i odcięcia), a to nie full band i stereo, a rozchodzi się o charakterystykę brzmienia w danym zakresie wszystkich skrzynek (jakość całego setu i spójność). Można się rozpisać, podawać konkretne przykłady, ale szczerze mówiąc nie chce mi się ; )
Dla mnie set idealny, to set złożony z jednakowych skrzynek i na tym zakończmy. (Owszem, te Bowersy, to abstrakcja, ale od przybytku głowa nie boli). Pochwal się lepiej, co to za skrzynki kupiłeś, bo zakladam, że skoro wszystkie są... takie same, to set stricte kinowy? Najlepiej foto ; )
A co ja mogłem upchać do mojego antykinowego salonu? Mimo wszystko miałem już dość sounbara i zrobiłem co się dało na te trudne warunki (brak miejsca). Efekt mnie zadowala, bo jest 100x lepiej jak wcześniej, aczkolwiek nie jest to moje wymarzone kino... ;)

P. S. Na ostatnim foto załapał się Piramida jak ostatnio wpadł na odsłuchy przy piwie ;D

Było tak:


Jest tak:








 
A co ja mogłem upchać do mojego antykinowego salonu? Mimo wszystko miałem już dość sounbara i zrobiłem co się dało na te trudne warunki (brak miejsca). Efekt mnie zadowala, bo jest 100x lepiej jak wcześniej, aczkolwiek nie jest to moje wymarzone kino... ;)

P. S. Na ostatnim foto załapał się Piramida jak ostatnio wpadł na odsłuchy przy piwie ;D

Tego soundbara miałeś wcześniej topowego jak pamiętam (Samsunga)?
A pisałem ostatnio (w bezsensownej dyskusji), że taki set wciąga belki i takie sety powinno się promować jako alternatywe.
Piramida, to chyba wpadł na Kubusia z lodem i bajki w 4k ; )
 
Tego soundbara miałeś wcześniej topowego jak pamiętam (Samsunga)?
A pisałem ostatnio (w bezsensownej dyskusji), że taki set wciąga belki i takie sety powinno się promować jako alternatywe.
Piramida, to chyba wpadł na Kubusia z lodem i bajki w 4k ; )
Miałem N950 z satelitami i subem. Dla większości taki sounbar jest w 99% wystarczający, ale dla kogoś kto miał kino wcześniej to niestety ciągle był niedosyt. Poprzednie kino cały czas leżało w dawnym lokum. W końcu się zmotywowałem i je sprzedałem na OLX, tak samo sounbar. Przy okazji trafił się w dobrej cenie Denon i zacząłem szukać jakichś fajnych, dających radę małych głośników. Padło na Teufel.
 
Porównanie do THX 4:



Nowe THX 6 są mniejsze niż THX 5, które mam.

Najlepiej to bym sobie jakieś THX 9 sprawił. Widziałem uzywki za 6k do wyrwania :)
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich korzystając z okazji chciałbym zaprezentować mój zestaw. Pozdrawiam wszystkich miłośników audio, wideo.
 

Attachments

  • F1CC558E-78C3-4ABB-8B14-9D08EBD2F002.jpeg
    F1CC558E-78C3-4ABB-8B14-9D08EBD2F002.jpeg
    2,8 MB · Wyś: 120
To 500 i dla mnie grają bardzo poprawnie, bez zbędnego przekoloryzowania, naturalnie, równo w każdym zakresie pasma. Ogólnie bardzo mi się podoba to zestawienie ale oczywiście jednej osobie będzie się to podobać drugiej już nie, tak że bardzo indywidualna sprawa.
 
Bas szybki i raczej w punkt, pomieszczenie 22m te się obawiałem ze kolumny mogą być za duże ale nic bardziej mylnego, wcześniej miałem Silver 8 i tam mi trochę brakowało niskich parti, kozę to kwestia aukustyki pomieszczenia w każdym bądź razie na chwile obecna dźwięk mnie zadowala
 
Do góry