Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
lolek126, Intenso, niestety nic już poprawić nie mogę, komody są wypełnione po brzegi, 160 stoją na stopkach od Klipsch, moim zdaniem przy tak niesprzyjającym ustawieniu grają wyśmienicie.
Może kiedyś jak sytuacja pozwoli, sprawdzę co się zmieni gdy je postawię na standach, póki co szans nie ma.
 
Oj jestem i to bardzo.
Był moment zwątpienia po zakupie wzmacniacza, ale winny temu był kabel RCA który już był zbyt stary, dawno stracił swoje możliwości, albo totalnie się z zestawem nie zgrywał.
Wiadomo moje zadowolenie jest najważniejsze, ale miło jest gdy ktoś jeszcze mnie odwiedzi kto ma większe doświadczenie jak moja osoba i stwierdzi że faktycznie ten zestaw gra całkiem przyjemnie.
Wtedy sobie jeszcze zdaję sprawę, że z moim słuchem nie jest najgorzej i mogę polegać na swoich decyzjach w świecie audio który dla mnie jest nowy.
 
Wiadomo to jest salon użytkowy i trzeba wypracować kompromis pomiędzy tym co by się chciało, tym na co człowieka stać i tym aby małżonka była zadowolona.. A nie jest to proste do pogodzenia, niestety :)
 
Dzięki Pany, nie ma się czym chwalić. Ot, podmiana na nowszy model.
Posprawdzam szczegółowo w wolnej chwili co w trawie piszczy i dam znać.
Na pewno nie jest gorzej, także jak ktoś ma obawy, to spokojnie można brać względem 810, ale jak ktoś nie potrzebuje większej ilości kanałów, to nie widzę sensu zmiany.
 
Onkyo RZ830 wpadło do kompletu, RZ810 już na górze czeka na nowego właściciela - będzie ogłoszenie w odpowiednim dziale.

Odsłuchałem kilka kluczowych fragmentów i jest dobrze ; )
Jest ponownie 7.1.4

Wzmak zasila... tylne surroundy (SBL/SBR) - cóż za marnotrawstwo i o ile na Onkyo RZ810 zasilane były centralnie z ampli i grały wybornie, to tutaj z uwagi na zewnętrzny wzmak mam wrażenie, że te za plecami minimalnie inaczej grają, ale jestem przed pełną konfiguracją, ustawieniami i co istotne, centralnym porównaniem 810 vs 830 na torze stereo i 7.1/5.1.2
Inne porównania nie mają już specjalnie sensu, bo RZ830 ciągnie ponad 7.1/5.1.2, dodatkowe kanały, czyli 5.1.4/7.1.2 czy w końcu w połączeniu ze wzmakiem 7.1.4, ale i to się osłucha, czy oby na pewno nie ma żadnych spadków dynamiki itp.

To już 5 w ramach testu ampli z ostatnich modeli Onkyo u mnie i już tego nie chciało mi się podłączać, jak kiedyś robiłem to z wielkim entuzjazmem, to teraz wychodzi mi to już bokiem, myślę, że już koniec zabawy. Już mi powoli przechodzi.

Podziękowania dla Kolegi za dobrze zabezpieczoną przesyłkę, nie ujawniam, bo może nie życzy sobie, a jak będzie chciał, to sam napisze ; )

upload picture
Bardzo fajne zasłony masz. Sexi. Kolor pod kolumny idealnie pasuje. Co nie można powiedzieć o otoczeniu zasłon. :p
 
Armani cóż to za pudełko masz na plejerku ?Naklejki zedrzyj : )

Player Blu, już się kiedyś Krzychu pytał ; )
Pogoniłem ten od Onkyo naszemu Koledze z forum (czarny 809), nie kupiłem jeszcze srebrnego, bo i tak wszystkie filmy zgrywam 1:1 z nagrywarki BR na HTPC i odpalam z niego, lub przede wszystkim z Shielda, a ten wpięty centralnie do ampli.
Jest szybciej, latwiej, ładniej - okładki wszystkich filmów na dużym tv.
Jak pomyślę, że mam otwierać tackę, wkładać płytę, czekać aż zamieli, potem wybierać napisy i co najbardziej mnie wkurzało - o wiele wolniejsze akcje z przewijaniem, wybieraniem scen itp. to tymczasem odpuszczam. Zresztą mam dostęp do moich ulubionych scen we wszystkich filmach, w zasadzie w kilka sekund, to chyba najważniejszy argument. Spradza się też doskonale przy jakiś testach itp. Przy płycie jest to niemożliwe, trzeba by żonglować godzinami.
Może jak wejdę w UHD, pomyślę o klocku BR.

Zresztą teraz myślę o powrocie do starego "projektu", czyli obudowa z jakiegoś klocka Onkyo (może jakiś CD) wywalenie bebechów, zrobienie laserem (?) większego otworu na froncie, wrzucenie dużego kolorowego ekranu, do środka Raspberry Pi spięte z ekranem + wrzucenie wszystkich klamotów do obudowy - jak Nvidia Shield, Chromecast audio itp. Kurzy się na zewnątrz.
Zawsze mi się też podobały klocki CoctailAudio i tutaj byłoby coś podobnego. Zobaczymy.

Swoją drogą, mam prawie 200 oryginalnych filmów na BR, połowe to wydania specjalne (kolekcjonowałem w ładnych, srebrzony, wypukłych itp. pudełkach) zastanawiam się czy tego nie pogonić, nie ma szans żebym już za mojego żywota do tego wrócił, zostawie ze 20 perełek w tym honorowy prezent od Savrona ; ) i resztę pogonie chyba hurtem, myślę nad tym mocno.

A naklejki:

Naklejki dodają uroku. Serio. :neutral:

;)
Swoją drogą, przeczytałem dzisiaj czym tam się chwalą na tej naklejce, no i chyba pierwszy raz muszę się zgodzić z reklamą ;) Tak bym właśnie opisał ten ampli (całą serię RZ8xx):
free photo hosting
 
Ostatnia edycja:
Player Blu, już się kiedyś Krzychu pytał ; )
Pogoniłem ten od Onkyo naszemu Koledze z forum (czarny 809), nie kupiłem jeszcze srebrnego, bo i tak wszystkie filmy zgrywam 1:1 z nagrywarki BR na HTPC i odpalam z niego, lub przede wszystkim z Shielda, a ten wpięty centralnie do ampli.
Jest szybciej, latwiej, ładniej - okładki wszystkich filmów na dużym tv.
Jak pomyślę, że mam otwierać tackę, wkładać płytę, czekać aż zamieli, potem wybierać napisy i co najbardziej mnie wkurzało - o wiele wolniejsze akcje z przewijaniem, wybieraniem scen itp. to tymczasem odpuszczam. Zresztą mam dostęp do moich ulubionych scen we wszystkich filmach, w zasadzie w kilka sekund, to chyba najważniejszy argument. Spradza się też doskonale przy jakiś testach itp. Przy płycie jest to niemożliwe, trzeba by żonglować godzinami.
Może jak wejdę w UHD, pomyślę o klocku BR.

Zresztą teraz myślę o powrocie do starego "projektu", czyli obudowa z jakiegoś klocka Onkyo (może jakiś CD) wywalenie bebechów, zrobienie laserem (?) większego otworu na froncie, wrzucenie dużego kolorowego ekranu, do środka Raspberry Pi spięte z ekranem + wrzucenie wszystkich klamotów do obudowy - jak Nvidia Shield, Chromecast audio itp. Kurzy się na zewnątrz.
Zawsze mi się też podobały klocki CoctailAudio i tutaj byłoby coś podobnego. Zobaczymy.

Swoją drogą, mam prawie 200 oryginalnych filmów na BR, połowe to wydania specjalne (kolekcjonowałem w ładnych, srebrzony, wypukłych itp. pudełkach) zastanawiam się czy tego nie pogonić, nie ma szans żebym już za mojego żywota do tego wrócił, zostawie ze 20 perełek w tym honorowy prezent od Savrona ; ) i resztę pogonie chyba hurtem, myślę nad tym mocno.

A naklejki:



;)
Swoją drogą, przeczytałem dzisiaj czym tam się chwalą na tej naklejce, no i chyba pierwszy raz muszę się zgodzić z reklamą ;) Tak bym właśnie opisał ten ampli (całą serię RZ8xx):
free photo hosting
Ja bym też pogonił te płyty. Kiedyś zostawiałem gry po ich ukończeniu. Teraz kupuje, przechodzę i sprzedaję. Szkoda miejsca, a jak będę miał ochotę wrócić to kupię po kilku latach za ułamek ceny. Pamiętaj tylko, że w momencie sprzedaży musisz usunąć kopię zapasową, bo stanie się ona nielegalna ;D
 
Player Blu, już się kiedyś Krzychu pytał ; )
Pogoniłem ten od Onkyo naszemu Koledze z forum (czarny 809), nie kupiłem jeszcze srebrnego, bo i tak wszystkie filmy zgrywam 1:1 z nagrywarki BR na HTPC i odpalam z niego, lub przede wszystkim z Shielda, a ten wpięty centralnie do ampli.
Jest szybciej, latwiej, ładniej - okładki wszystkich filmów na dużym tv.
Jak pomyślę, że mam otwierać tackę, wkładać płytę, czekać aż zamieli, potem wybierać napisy i co najbardziej mnie wkurzało - o wiele wolniejsze akcje z przewijaniem, wybieraniem scen itp. to tymczasem odpuszczam. Zresztą mam dostęp do moich ulubionych scen we wszystkich filmach, w zasadzie w kilka sekund, to chyba najważniejszy argument. Spradza się też doskonale przy jakiś testach itp. Przy płycie jest to niemożliwe, trzeba by żonglować godzinami.
Może jak wejdę w UHD, pomyślę o klocku BR.

Zresztą teraz myślę o powrocie do starego "projektu", czyli obudowa z jakiegoś klocka Onkyo (może jakiś CD) wywalenie bebechów, zrobienie laserem (?) większego otworu na froncie, wrzucenie dużego kolorowego ekranu, do środka Raspberry Pi spięte z ekranem + wrzucenie wszystkich klamotów do obudowy - jak Nvidia Shield, Chromecast audio itp. Kurzy się na zewnątrz.
Zawsze mi się też podobały klocki CoctailAudio i tutaj byłoby coś podobnego. Zobaczymy.

Swoją drogą, mam prawie 200 oryginalnych filmów na BR, połowe to wydania specjalne (kolekcjonowałem w ładnych, srebrzony, wypukłych itp. pudełkach) zastanawiam się czy tego nie pogonić, nie ma szans żebym już za mojego żywota do tego wrócił, zostawie ze 20 perełek w tym honorowy prezent od Savrona ; ) i resztę pogonie chyba hurtem, myślę nad tym mocno.

A naklejki:



;)
Swoją drogą, przeczytałem dzisiaj czym tam się chwalą na tej naklejce, no i chyba pierwszy raz muszę się zgodzić z reklamą ;) Tak bym właśnie opisał ten ampli (całą serię RZ8xx):
free photo hosting

To jakby taka decyzja została podjęta to napisz tutaj jakie filmy byłyby możliwe do zakupu...
 
Dokladnie Armaning daj listę filmów które chcesz sprzedać i w jakiej cenie oraz opróżnij priv. Płyty Ci się rozejdą jak ciepłe bułeczki... :)
 
Dam znać na forum, jeżeli już faktycznie padnie decyzja. Sentymentalnie mi szkoda, jestem z natury kolekcjonerem i sam rytuał odpalania filmu/CD jest/był dla mnie częścią zabawy, sam zakup poszczególnych pozycji, to też wyjście do sklepu, poszukiwania, czy jak to miało miejsce kiedyś w akcji Empiku jazda wieczorem po mieście i polowanie na okazje (pisaliśmy o tym lata temu), czy nawet Racco podrzucał mi paczkę bodajże 10 filmów do kolekcji, ale "logistycznie" w uwagi na czas i korzyści logika podpowiada mi już szybsze rozwiązania. Widzę ile zyskuje czasu, a i wspomniany szybki dostęp do ulubionych scen stał się bezcenny. Lubię wracać do kultowych scen, pościgów, konkretnych akcji, bez oglądania całego filmu po raz enty. Pisałem lata temu o tym. To jest szybki zastrzyk adrenaliny.

Jak chce sobie powtórzyć ulubiony film, to też nie muszę wstawać z fotela, schylać się, szukać w łóżku (tam trzymam) konkretnej pozycji po tytule, jeszcze jak ciemno to trzeba latarką świecić, a zdarza się, że znajdę co chce, odpalam sprzęt, biorę opakowanie do łapy, otwieram pudełko... a tam nie ma płyty :D
Ile to razy gdzieś posiałem płyte, dajta spokój ; ) Bywa, że zanim odpale co chce, to już mnie kręgosłup napierdziela i już mam dość, a potem się ludzie dziwią na forum, że pół filmów przesypiam ; ) .
Doszedł jeszcze Netflix, tego nie da się ogarnąć, a czasu nie przybywa.
Nie dysponuje też salką KD, wówczas nie było by gadki, te od razu prezentowałbym na dużej ścianie gdzieś z boku, a to nie jest 10-20 filmów stojących dumnie na mały stojaku. Te sobie zostawie w pięknym Atmosowym stojaku z firmy "Savron LTD" i tego nigdy nie tkne, ale co z resztą? Myślałem jeszcze, zrobić z tych wszystkich filmów "tapete" na ścianie w formie płaskiej półki, miałem kilka pomysłów. No zobaczymy, nie pali się.

Aha, żeby nie było.
Tym wszystkim Kolegom ktorych namawiałem przez lata do kolekcjonerki filmów, gratulowałem nowych przybytków obserwując rosnące kolekcje, dalej kibicuje i szanuje, w sumie dalej będę kupował, bo takie pozycje jak Predzio muszą trafić w nowych wydaniach, ale co z resztą... bo nie sądzę, żeby każdy miał takie ilości filmów, a ja wpompowałem już trochę kasy w graty pt. HTPC i całą tą bezpłciową infrastrukturę, no i chciałbym też zyskać trochę czasu na inne przyjemności.

Pamiętaj tylko, że w momencie sprzedaży musisz usunąć kopię zapasową, bo stanie się ona nielegalna ;D

Wiem, wiem ; )

giphy.gif
 
Do góry