Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Nieletnią, to ona ;)
A radzi sobie bardzo dobrze, pazury potrafi pokazać jak każda kobita, to on spokojnie siedzi :D
A tak serio trochę się obawiałem, ale po 2 dniach się oswoiły ze sobą, inna sprawa, że Laby raczej spokojny charakter mają i nie są agresywne, choć w akcji już swojego widziałem, też potrafi o swoje walczyć.
 
Mówisz i masz ;)
VideoCapture_20180906-202616.jpg
 
Ryby łowił :D
On tak reaguje jak widzi wodę, nie można go utrzymać, a później wyciągnąć i to niezależnie od pory roku ;)
 
Onkyo RZ830 wpadło do kompletu, RZ810 już na górze czeka na nowego właściciela - będzie ogłoszenie w odpowiednim dziale.

Odsłuchałem kilka kluczowych fragmentów i jest dobrze ; )
Jest ponownie 7.1.4

Wzmak zasila... tylne surroundy (SBL/SBR) - cóż za marnotrawstwo i o ile na Onkyo RZ810 zasilane były centralnie z ampli i grały wybornie, to tutaj z uwagi na zewnętrzny wzmak mam wrażenie, że te za plecami minimalnie inaczej grają, ale jestem przed pełną konfiguracją, ustawieniami i co istotne, centralnym porównaniem 810 vs 830 na torze stereo i 7.1/5.1.2
Inne porównania nie mają już specjalnie sensu, bo RZ830 ciągnie ponad 7.1/5.1.2, dodatkowe kanały, czyli 5.1.4/7.1.2 czy w końcu w połączeniu ze wzmakiem 7.1.4, ale i to się osłucha, czy oby na pewno nie ma żadnych spadków dynamiki itp.

To już 5 w ramach testu ampli z ostatnich modeli Onkyo u mnie i już tego nie chciało mi się podłączać, jak kiedyś robiłem to z wielkim entuzjazmem, to teraz wychodzi mi to już bokiem, myślę, że już koniec zabawy. Już mi powoli przechodzi.

Podziękowania dla Kolegi za dobrze zabezpieczoną przesyłkę, nie ujawniam, bo może nie życzy sobie, a jak będzie chciał, to sam napisze ; )

upload picture
 
Ostatnia edycja:
Skoro wzmak zasila sbl/sbr to moze lepiej kupic jakis tani wzmak / koncowke onkyo do tych glosnikow a 9070 miec podlaczone na fronty?.


I tak wszyscy wiemy ze zapewne chodzi o Werfa xD
 
armanig, na początek gratulacje, choć przyznam, myślałem że szybciej poczynisz ten krok. :)
ale sam rozumiem, jak to jest i wiem ile czasu zajmują testy, kalibracje itd, itp.

Jeśli możesz bardziej przyjrzeć się kalibracji subwoofera i wyłapać różnice pomiędzy 810 i 830 będę wdzięczny, choć szczerze mówiąc niemal jestem pewien lepszej opinii na korzyść nowego modelu.

Na szczęście na razie mam inne wydatki i pewnie poczekam, aż wejdzie 840 aby łyknąć 830 w dobrej cenie. :D
 
Armaning niech młodzi przejmują pałeczkę i testy robią a my sobie poczytam. .....pamiętaj lata lecą a kręgosłup i zdrowie ma się jedno.... :)
Ps.gratulacje za nowego klocka, zrobiłbyś zdjęcie całości przodu jako to teraz się prenentuje w całości.
 
Pięknie się prezentuje srebrny zestaw w połączeniu z ciemnym pokojem. Brawo! Teraz już tylko pokazać całość. :) A nóż kolorystycznie Klipsch nie będzie pasował i pojedziemy po Tobie, żebyś wymieniał... hahahaha :) :) :)
PS. dzwonki już dzwonią :)
 
Srebrny albo złoty w elektronice to the best kolory :) zawsze to mówiłem..a onkyo na pewno lepiej wygląda w tym kolorze niż w czarnym...
 
Naszła mnie ochota napisania czegoś o swoim zestawie, z którego przyznam - jestem bardzo zadowolony.

Od chwili gdy pojawił się pomysł wymiany i przyszły pierwsze klocki:

AVR4400, Klipsch 5.1: 160M, 440C, 240S, 112SW, minęło już ponad 2 miesiące, a ja się zastanawiam kiedy mi przejdzie zajawka.
Troszkę było kombinowania po drodze, wymiana kabelków głośnikowych dużo odsłuchów by po paru tygodniach zatrzymać się na Wire World Oasis 7, ale zanim to się stało, to do zestawu doszedł Blu Ray 3313, a w późniejszym terminie wzmacniacz 1520.



System pewnie nie jeden audiofil uznałby za źle skonfigurowany, ale mi jako osobie już po 40 z przytępionym słuchem bardzo odpowiada, zarówno w KD jak i stereo.



Do dziś, poza urlopem nie trafił mi się dzień bym mu nie poświęcił przynajmniej 3 godzin.

Jest bardzo wciągający, ciężko przestać sesję odsłuchową, jak na moje pomieszczenie do 30 metrów spisuje się znakomicie. Jest scena, odpowiedni bass, separacja, góra nie jest kująca, właściwie znalazłem wszystko to co można przeczytać w recenzjach o sprzętach stereo i kinie domowym.

Dobrze że żona wraca do domu i sprowadza mnie na ziemię, bo pewnie nic innego bym nie robił.



Kilka fotek:

rs916s.jpg


op35hy.jpg


wtg7d0.jpg


5b5k5l.jpg
 
Dużo lepiej by było dla kolumn, a przede wszystkim dla dźwięku jakby stały na standach... komody to słaby pomysł.. aczkolwiek wiadomo salon użytkowy...
 
Do góry