Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Super !!! Minimalizm rządzi. :)

Kolumny mają gdzie grać. Od razu rzuciły mi się w oczy, ciekawe cokoły pod kolumnami.

Gratulacje
 
Jeszcze mam fajne przełączniki [emoji3]
b8269da1836d221830fe44f21783bd2f.jpg


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 
Moje plany kinowe

Cześć, z uwagi na to że mam kawałek pomieszczenia w piwnicy :). za tydzień ruszam z pracami aby zaadoptować pomieszczenie na salkę kinową. Ekonomiczna wersja i najbardziej prosta.
Najbardziej mi szkoda żę pomieszczenie jest niskie 220cm wys., bo listwy górnego oświetlenia nie wejdą.. Okno przeszkadza. Ale co tam zrobiłem sobie sam projekty w PRO100.

Pomieszczenie 5m dł. x 3,85m szer.
Dylemat jaki kolor ścian. Najbardziej mnie przekonuje szary mat H944 Tiqurilla głęboki mat i odcienie. Przy okazji póki nie mam ekranu może bym ten kolor, jako farba, przetestował podczas seansów.
Natomiast jaki kolor dać sufit. Chciałbym uniknąć odbić jak na jednej z fotek niżej

System jaki planuje to 7.1.2(atmos na przody z odbiciem do sufitu - nisko sufit)
Na początku chciałem głośniki wieszać na ściany, ale doszedłem do wniosku że dokupię jeszcze dwa standy (dwa już mam) i obejdzie się bez kucia ścian.

NA podłogę pójdzie gruba wykładzina. Z uwagi na ekonomię nie będę wyciszał specjalnie ścian, bo nie ma możliwości. Może jakieś ustroje na ścianach popowieszam później.

Największy dylemat jaki ekran ramowy uczepić: ściana ma 5m dł i 2,20m wys. Na projekcie użyłem ekranu: o szerokości całkowitej 3,17cm X 1,77cm co mniej więcej odpowiada 130 cali, ale mogę się mylić:) . Chcę mieć po bokach miejsce około 45 cm na kolumny i tak wychodzi (42cm). Mam jednak wątpliwość. Może wpierw zamontuję projektor i wyświetlę obraz. Czekam na dostawę XGIMI H1.

Co myślicie? Ostatnia fotka nie jest moja, pokazuję bo chciałbym uniknąć czegoś takiego na suficie.

1.jpg

allegro galerie
 
Ostatnia edycja:
Cześć, z uwagi na to że mam kawałek pomieszczenia w piwnicy :). za tydzień ruszam z pracami aby zaadoptować pomieszczenie na salkę kinową. Ekonomiczna wersja i najbardziej prosta.
Najbardziej mi szkoda żę pomieszczenie jest niskie 220cm wys., bo listwy górnego oświetlenia nie wejdą.. Okno przeszkadza. Ale co tam zrobiłem sobie sam projekty w PRO100.

Pomieszczenie 5m dł. x 3,85m szer.
Dylemat jaki kolor ścian. Najbardziej mnie przekonuje szary mat H944 Tiqurilla głęboki mat i odcienie. Przy okazji póki nie mam ekranu może bym ten kolor, jako farba, przetestował podczas seansów.
Natomiast jaki kolor dać sufit. Chciałbym uniknąć odbić jak na jednej z fotek niżej

System jaki planuje to 7.1.2(atmos na przody z odbiciem do sufitu - nisko sufit)
Na początku chciałem głośniki wieszać na ściany, ale doszedłem do wniosku że dokupię jeszcze dwa standy (dwa już mam) i obejdzie się bez kucia ścian.

NA podłogę pójdzie gruba wykładzina. Z uwagi na ekonomię nie będę wyciszał specjalnie ścian, bo nie ma możliwości. Może jakieś ustroje na ścianach popowieszam później.

Największy dylemat jaki ekran ramowy uczepić: ściana ma 5m dł i 2,20m wys. Na projekcie użyłem ekranu: o szerokości całkowitej 3,17cm X 1,77cm co mniej więcej odpowiada 130 cali, ale mogę się mylić:) . Chcę mieć po bokach miejsce około 45 cm na kolumny i tak wychodzi (42cm). Mam jednak wątpliwość. Może wpierw zamontuję projektor i wyświetlę obraz. Czekam na dostawę XGIMI H1.

Co myślicie? Ostatnia fotka nie jest moja, pokazuję bo chciałbym uniknąć czegoś takiego na suficie.

Testowałem głośniki "odbiciowe" - kicha straszna.... Zamontuj płaskie głośniki bezpośrednio do sufitu (przykłądy: canton GLE 416 on wall, Heco MS 200F) - efekt dużo lepszy.
Pomaluj też sufit na ciemny kolor

Poza tym masz super warunki - zazdroszczę :)
 
Testowałem głośniki "odbiciowe" - kicha straszna.... Zamontuj płaskie głośniki bezpośrednio do sufitu (przykłądy: canton GLE 416 on wall, Heco MS 200F) - efekt dużo lepszy.
Pomaluj też sufit na ciemny kolor

Poza tym masz super warunki - zazdroszczę :)

Ze względu na koszty tnę gdzie popadnie, tym bardziej że nisko sufit w piwnicy 2.20cm. Wieszać wystających głośników jak w kościele nie chcę.
Chyba że...heco na sufit?

Jeśli nie to trudno.. będzie pseudo Atmos :) Dylemat jest z ekranem, co kupić, co powiesić na ten metraż. Puki co mam farbę którą pokryję na początek całą ścianę gdzie jest ekran. https://farby-online.pl/farba-projekcyjna-tikkurila

Potem nakleję taśmy jako ramki, gdy już odpalę projektor. Wtedy będę wiedział na jaki ekran zbierać :)

docelowo... raczej ekran, tylko jaki???



Ok wklejam większe.



e4317c57c57f5.jpg



943aec4b78a39.jpg



Aha jeszcze biurko muszę wstawić. Zdaje się że się zmieści.
b43e19d982d83.jpg


c22c1abbbb95c.jpg
 
Ostatnia edycja:
Zamiast Atmosa możesz iść w kierunku konfiguracji DTS:X. Lepsze to niż Atmos Enabled...

Głośniki górne montujesz pod sufitem na ścianach (frontowa i tylna) Łatwiej zamaskować kable;)

Pod kątem cięcia kosztów możesz zredukować tylne głośniki surround do... jednego centralnego_Osobiście zastanawiam się sam nad taką opcją bo i tak w moim przypadku są blisko siebie: wnęka szeroka ok 1.5 m a zbyt dużo z tyłu i tak się nie dzieje.
Taka opcja występuje w SR 7010 a być może i innych ze stajni Marantza.
 
Jeśli będzie jak na renderze, będzie wypas ;)

Do wyższości sufitowych nad "odbiciowymi" nikt Cie nie będzie przekonywał, ale inni już zjedli na tym zęby i lepiej nie powielać błędów. Wg mnie szkoda kasy. Szczerze, to w żadnym kościele nie spotkałem się z głośnikami sufitowymi - dodatkowe jakieś pierdziawki wiszą tu i ówdzie, chyba, że masz inne rozwiązania na myśli. Sufitowców nawet nie widać. To dyskretne rozwiązania, szczególnie, jeśli jesteś w trakcie zabawy - potem będzie gorzej.

Tylko kolumn nie ustawiaj tak blisko ścian ;)
 
Ostatnia edycja:
Jak to nie tak blisko ścian? Boki czy plecy? Podpowiedz. Jeśli boki to determinuje mi wielkość ekranu.
Czekam na projektor XGIMI H1 ma przyjść na dniach zobaczę co się uda wykręcić na takiej odległości ściany od ściany <---->5 m

No to ruszam z robotą :)

305df48c616a7.jpg
 
Ostatnia edycja:
Podstawy akustyki się kłaniają ;)

Żadne kolumny nie powinne być "przyklejone" do ścian, a ni bocznych, ani tylnych (wyjątek - kolumny typowo naścienne). Muszą mieć "czym oddychać".
Jeśli dasz zbyt blisko ścian bocznych, to masz niekorzystne odbicia, jeśli zbyt blisko tylnej, to będzie zbyt płasko, a i niekorzystne podbicia basu mogą wystąpić ( i nie ma to nic do rzeczy z umiejscowieniem otworu bass reflex).
Spróbuj też nieco nagiąć, przekręcić kolumny tak, by "patrzyły" w Twoją stronę. Może to nieco zredukować i opóźnić boczne odbicia. Najprostsza metoda - ustaw lustro na bocznej ścianie, usiądź w dedukowanym miejscu i
i przesuwaj tak długo lustro aż zobaczysz frontową ścianę kolumny. Tam będą się pojawiać pierwsze odbicia i tam możesz pomyśleć potem nad zastosowaniem odpowiedniego ustroju akustycznego.

Rozumiem, że chcesz mieć jak najszerszy ekran, ale czy kosztem audio? Czasem warto zmniejszyć ekran o kilka cali. Jeśli masz już sprzęt, to zrób doświadczenia słuchowe.
To wszystko powyżej to ogólnie dostępne zasady i teorie. Należałoby podejść do tego empirycznie w tym konkretnym pomieszczeniu.
Jaka odległość będzie dzielić Twoje oczy od ekranu? Wg mnie 40 cm na kolumnę to "trochę" zbyt mało.

Mój pomieszczenie też jest efektem wielu kompromisów.
 
Ostatnia edycja:
Tak masz rację to sztuka kompromisów. Mam ustroje studyjne za plecy głośników. Wielkość ekranu określe gdy zamontuje projektor, tak aby głośniki frontowe miały spory luz. Dam znać jak dojdzie. Póki co zbieram graty.
 
Do góry