Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ha ha . jak odpalam projektor to tez tak latam;)
A to projektor odpalić, a to suba,amplituner,wzmacniacz kompa włączyć. Jedyny plus to 5 pilotów zamieniłem na 1 uniwersalny. I juz ich nie szukam...
:)


Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
A słuchałeś Accu 370 lub 470 jeśli tak to na jakich kolumnach ?? Bo ja powiem Ci szczerze słuchałem tylko 20-30 min ale to co usłyszałem to mnie powaliło... szukałem w necie testów polskich jak i zagranicznych i żadnego nie znalazłem co by ktoś źle napisał o tych wzmakach.. ludzie też chwalą którzy mieli coś z nimi wspólnego lub też je mieli fizycznie czy też mają .. ale wiadomo to kwestia gustu i nie mam zamiaru przekonywać Ciebie Broń Boże .. Np mi MF wymienione wcześniej modele bardzo mi się podobają brzmieniowo ale Accu dla mnie jest lepszy choć żeby być pewnym na 100% to będę musiał posłuchać dłużej niż tylko 20-30 min które słuchałem.. mało tego w sklepach branżowych nawet mówią że MF to nie ta półka co Accu..wiec pewnie i tak jest..skoro mówią to w wielu sklepach nawet w tych co obie marki są sprzedawane..
A mowa czy coś jest warte czy też nie to szkoda w taki sposób podchodzić do tego typu rzeczy.. bo jak wiesz bardziej od KD lubię samochody ale czy np Mesik S klasa warty jest 500 tys - dla mnie nie jest warty kawałek blachy itp.. ale jakbym miał taką kasę to bym kupił, czy apartamenty w centrum Warszawy 70 m2 warte są kilku mil. złoty za taki metraż - nie są warte ale wszystko jest Kolego wykupione bo nikt nie podchodzi w taki sposób .. tylko jak się podoba to idą i kupują taką czy inną rzecz.. Problem cen w Accu nie tkwi w sprzęcie tylko w tym że jest robiony w Japonii przez Japończyków i to powoduje że cena takich sprzętów jest droższa od innych zapewne porównywalnych klocków robionych np na Tajwanie.. ale nie chcą fabryki przenieść ... kogo stać i kto lubi taki dźwięk to idzie i kupuje.. kogo nie stać to nie kupuje..tylko zawsze trzeba być obiektywnym i oczywiście dany sprzęt posłuchać..i nigdy nie kierować się swoim portfelem - oczywiście to nie jest pisane personalne do Ciebie tylko ogólnie.. bo wiesz jak to bywa ..:) w Polsce z opiniami na temat drogich zabawek...bo wiele osób jestem przekonane że nawet nigdy na oczy tych wzmaków nie widziało a powie że cena na pewno nie adekwatna i i to jak są zrobione zapewne też odbiega od tego co niby powinno być. a tak jak mówię trzeba zobaczyć je na żywo i wtedy każdy przekona się jak są zrobione ...nawet te ich KM z tymi raczkami na przedzie na żywo jakby mnie było stać i miałbym sale kinową z prawdziwego zdarzenia to brałbym z prędkością światła :) Druga sprawa to ich polityka która również wpływa na cenę tj fakt że każdy kto sprzedaje Accu musi mieć kilka takich urządzeń na sklepie w każdy dzień bez względu na wszystko- pewnie się zdarza że ktoś coś sprzeda ale generalnie musi być kilka szt. na półkach tak żeby ludzie własnie nie musieli jechać z Polski wchod. do Polski zach. żeby dany wzmak czy KM posłuchać sobie.. tak jak jest to np w przypadku Velodyne (co by nie mówić też zacnego Producenta)i w cale nie mam na myśli subów po 30 tys tylko nawet za 10 tys to trzeba szukać ze świeczką żeby posłuchać..

Zobacz jeśli Accu powiedzmy nie jest wart swojej ceny to dla przykładu powiem Ci że np najnowszy Marantz PM 10 będzie tyle kosztował co np Accu 470 (coś około 35 tys.) i to jest dopiero śmiech.. a jestem przekonany że tym co się spodoba PM 10 nie będą się zastanawiać czy to jest warte tych pieniędzy czy też nie.. tylko kupią...

Moje doświadczenie z to:
Accu to E-450 u mnie w domu na moich Tannoy przez 2 godziny + wiele razy słuchałem u właściciela na Dynaudio S25 (seria rocznicowa limitowana).

Drugie to Accu A-46 u mnie w domu przez 5 dni na tych samych Tannoy oraz wiele razy u właściciela na kolumnach robionych na zamówienie (DIY).

Pisząc nie warte ceny miałem na myśli poziom ogólnej jakości dźwięku (nie od strony preferencji słuchacza). Gdyby ktoś szukał sprzętu wyłącznie w takiej kategorii.
Jako argument powiem że słuchałem i również u siebie testowałem Hegel 160 ((3k€uro) niewiele ustępował E-450) i Hegel H360 (5k €uro) który bez wątpienia ten model Accu pokonuje. I oczywiście można lubić taki czy inny charakter dźwięku ale w kwestiach bezwzględnych jak scena, poziom detalu, kontrola basu, naturalność, muzykalność porównujemy 5k € vs 8k €

E-470 nie słyszałem. Ci co porównywali mówią że bardziej muzykalny i mniej "suchy" w brzmieniu.

Co do PM10 słyszałem na targach i to zdecydowanie nie moja bajka brzmieniowa.
 
Rafa ja 370 słuchałem na Dynaudio "konturach" 30 ale tak jak napisałem - krótko ale Gość który odsłuchiwał tego zestawu mówił że też "kontury" 60 słuchał na tym wzmaku i mówił że dał radę, a to potężne głośniki (24 cm basowe), więc taka 470 powinna być jeszcze lepsza ( bo jakościowo jak i mocowo gra lepiej) i na pewno jest lepiej w takiej konfiguracji.. to co napisałeś odnośnie nowej serii - tak właśnie mówią Ci co właśnie mają doświadczenie" z Accu- więc coś chyba w tym jest :) Też ciekawy jestem jakie miałbyś zdanie jakbyś na innych kolumnach słuchał Accu .. mogłoby być inaczej..
Ja powiem Ci że Hegel dla mnie niby fajne klocki ale osobiście dźwiękowo Accu, MF, PASS czy też MOON bardziej mi podchodzą..
Co do Marantza PM 10 nie słuchałem i na pewno posłucham tego wzmaka z SF olympica III i zobaczę co i jak.. ale też myślę że to będzie tak jak i w Twoim wypadku ....a patrząc ile będzie kosztował to myślę że wielu nie będzie brało pod uwagę żeby zakupić tak drogi wzmak patrząc że konkurencja ma wiele wzmaków w tej cenie i z większym doświadczeniem w stereo... bo tylko tym się zajmują.. ale poczekam i zobaczę. Z góry nie ma co zakładać..
 
Ostatnia edycja:
Rewelka set.
Tak powinien wyglądać ampli, niech się inni uczą. Miazga.
Gdyby produkowali tego Susano w takiej formie ze wszystkimi dekoderami to minuty bym się nie zastanawiał i już by ogrzewał mój pokój.

Ale popatrzcie na to. No i dobrze, jest to jakieś rozwiązanie ;)

[youtube]Y6Yn98CkHj8[/youtube]
To się nazywa pasja do KD, nikt tego nie zrozumie jak sam przez podobne pomysły nie przejdzie, bieganie, przestawianie, wieszanie materiałów na suficie, ścianach. Patent świetny, jest to jakieś rozwiązanie np. w ten sposób zamontować ekram MS, na który większość maniaków nie może sobie pozwolić ze względu na pokój uniwersalny i trzeba posiłkować się ekranem rozwijanym.
 
To ja może coś wkleję.
 

Attachments

  • IMG_20170202_103011.jpg
    IMG_20170202_103011.jpg
    33,8 KB · Wyś: 75
Jaco jak brzmienie tego Vicka bo kiedyś słuchałem i wydawało mi się że jest mało dynamiczny... Kolumny Focal 926

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Takie ciepłe ,spokojne granie,masz rację.Atoll IN200 zdecydowanie dynamiczniejszy,świetny,doskonale kontrolowany bas.
 
Jaco szalejesz :) Vicek to niezły kolos :) IN200 faktycznie dynamiczny, ale nie grający do przodu. Ma w sobie sporo kultury i ładne barwy. Teraz wszedł IN300. Ciekawi mnie jak brzmi :)
 
Vincent faktycznie ciężki jest.Ale nie ,nie kupiłem go sobie.Miałem możliwość zamiany go na swojego Atolla,ale nie skorzystałem.
 
Gratulacje Jaco! Przeskok dwa levele wyżej ;-) Widać, że brzmienie Atolla Ci spasowało :)
Jeszcze tylko tą szafkę zmień i będzie miodzio :p
 
Te gałki faktycznie trochę Heglowe. Jednak front Helga wygląda mi bardziej "plastikowo". Przynajmniej na zdjęciach. Srebrny Atoll gorzej mi wygląda, ze względu na to, że srebrny jest tylko front. Fotka czarnego.

atoll_IN300_czarny.jpg
 
Widziałem go na żywo, w każdym Atoll gałki działają również jak przyciski? Te się wciska, wykonany jest świetnie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Świetny, chodzi to wszystko przyjemnie. z chęcią takiego bym ustawił na półce.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry