Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Koledzy mogę zastosować takie dwa kabelki do połączenia pre wzm/amp, cenowo fajnie by wyszły i długość idealna dla mjie po zmianie szafki
Kabel ALPHARD 1RCA-1RCA HF-8 DR 1,8m HIGH-END FV (5361562743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czy powinien być taki tylko cena x2
Przewód 2RCA - 2RCA DaVinci HE8CR /2m/ ALPHARD (5012812176) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myślę ,że niczym się nie różnią,chyba że się mylę oznaczenia mają inne?
Nie ma znaczenia czy 1rca-1rca czy 2rca-2rca bo i tak musisz mieć 2przewody jeden do lewego drugi do prawego kanału, dwa podwójne czy jeden pojedynczy to nie ma znaczenia.
Nawet takie coś może być
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5720633020
Lub
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6438033551

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Teraz zauważyłem, że pisałeś na priv.
Mam te pierwsze, spokojnie możesz brać.
Wysłałbym Ci nawet na testy, ale mam 1m (jak Ci pasują to pisz). Sam używam QED Reference.
Bez większych różnic.

Ps. Przy okazji. Panowie, sporo dostaje wiadomości, na prawdę przepraszam, ale nie jestem w stanie na wszystkie odpowiadać w locie.

Mam też HDMI tej firmy i wiele innych sporo droższych (tzw. "firmowych" Monster itp.), żadnych różnic jak dla mnie, a nawet te o wiele lepiej się prezentują na żywo. To tak na marginesie, gdyby ktoś chciał wydać kilkaset zł na kabel hdmi...

Stara fotka:
armanig-albums-moje-zabawki-tv-80-marantz-picture187-kable-na-frontowe-kolumny-kable-hdmi.jpg
 
Pomiędzy kablami hdmi też nigdy nie zauważyłem różnicy w obrazie i dźwięku. Co nie znaczy że należy kupować tanie badziewie, bo jakość wykonania ma znaczenie, chociażby z tego względu że te lepsze penie siedzą w gnieździe jak np. Lindy Cromo, Da Vinci, Prowire, natomiast ciut tańsze np. Cross-Tech już mają troszkę luzu i ruszają się w gnieździe. Wszystkie te wymienione posiadam i nie ma między nimi, a kablem za 10zł absolutnie żadnej różnicy jeśli chodzi o obraz i dźwięk.
 
Pomiędzy kablami hdmi też nigdy nie zauważyłem różnicy w obrazie i dźwięku. Co nie znaczy że należy kupować tanie badziewie, bo jakość wykonania ma znaczenie, chociażby z tego względu że te lepsze penie siedzą w gnieździe jak np. Lindy Cromo, Da Vinci, Prowire, natomiast ciut tańsze np. Cross-Tech już mają troszkę luzu i ruszają się w gnieździe. Wszystkie te wymienione posiadam i nie ma między nimi, a kablem za 10zł absolutnie żadnej różnicy jeśli chodzi o obraz i dźwięk.

Ja też tak myślałem dopóki się nie przekonałem na własnej skórze. Kupiłem na alledrogo HDMI tani krótki kabelek 50 cm, miał łączyć konsolę z ampli bo przecież dłuższy nie potrzebny. Obraz był jak na HDReady, jakiś taki rozpikselowany. Może na TV do 40 cali byłoby to niezauważalne ale na 65 - porażka.
 
Raz na zawsze kabel HDMI kupuje sie tani jesli mamy krutki odcinek do połaczenia.zwracamy uwage na jakosc wykonania.ew. na wzgledy esteryczne. Przy wyborze kabli HDMI dlugich np projektor -> powyzej 10m musimy kupic kabel "grubszy" z wysokim AWG.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Koledzy mogę zastosować takie dwa kabelki do połączenia pre wzm/amp, cenowo fajnie by wyszły i długość idealna dla mjie po zmianie szafki
Kabel ALPHARD 1RCA-1RCA HF-8 DR 1,8m HIGH-END FV (5361562743) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czy powinien być taki tylko cena x2
Przewód 2RCA - 2RCA DaVinci HE8CR /2m/ ALPHARD (5012812176) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myślę ,że niczym się nie różnią,chyba że się mylę oznaczenia mają inne?

Hej Kolego nie bierz do siebie ale tego typu pytania na tym forum bez względu o jaki kabel chodzi nie mają sensu ponieważ jak przeczytasz sobie niemalże wszystkie wątki odnośnie kabli to droższe a już nie wspomnę o droższych i bardzo drogich kablach nie mają sensu zakupu.. żadnych różnic nie ma.. a kupują takie kable wyłącznie (albo prawie) bogaci, którzy robią to dla popisu (bo przecież kable też widać jak sąsiad przyjdzie - tylko w jakiś sposób trzeba go zaprowadzić za swój sprzęt rtv.. ...:)) a tym bardziej że wiele osób to nawet nie wie co to są za kable i ile mogą one kosztować.
Prosty przykład tutaj podałeś kabel za 40 zeta a oczywiście HIGH END jeszcze powinno być ze 3 wykrzykniki tak żeby ludzie bardziej widzieli..

To tak pierwsze z brzegu kable skoro 1,8 m za 40 zeta to HE to jak choćby takie kable nazwać..

http://tophifi.pl/przewwwwody/sydney-1m-rca.html

Audioquest Yukon RCA 1 m Przewody - Top Hi-Fi & Video Design

Audioquest Wind RCA 0,75 m - Top Hi-Fi & Video Design

Nordost Valhalla 2 Interkonekt 1m RCA w specjalnej cenie - Top Hi-Fi & Video Design

a nie wspomnę o droższych... ale zapewne te jakk i droższe nic nie dają więcej od HE alpharda


A już najbardziej rozbawił mnie wątek ;;; Czy warto kupić banany do kabli głośnikowych.. i naprawdę nie wiem czy śmiać się czy.... biorąc pod uwagę że te najtańsze są już po 5 zeta a które wnoszą dużo choćby dla poprawienia komfortu wkładania i wyjmowania takiego kabla nie wspominając o innych rzeczach.. Ale wydanie 20 zeta i powiedzmy 20 -30 min własnej pracy to powoduje że faktycznie jest sens nad tym się głębiej zastanowić..
 
Ostatnia edycja:
Lolek, nie generalizuj. To nie są "haj-endy", każdy o tym wie, ot opis sprzedawcy, a samo pojęcie "haj-end" nic dla mnie nie znaczy.
Nie rozumiem, dlaczego ma Kolega nie pytać?
Te kable które wkleiłeś to też nic nie warte bełkoty.
Jeden lepszy, drugi gorszy i tyle.
W pewnym zakresie może mieć to sens, ale kabel za 35tyś.?
Miejmy umiar, na prawdę. 35k za kable, to już delikatnie mówiąc jawny przekręt. Tyle, że to każdy widzi, w tych pomiędzy 100zł a 400zł już nie koniecznie. Oczywiście nie mówie, że nie ma różnic, ale miejmy też świadomość, że w każdym zakresie finansowym działa magia ceny i nie ZAWSZE idzię za nią jakość.
"Jakość" audio też kończy się w pewnym momencie i zaczyna sztuka dla sztuki.

Zaraz się zacznie dyskusja nad wyższością drogich kabli HDMI nad tymi zupełnie tanimi. Oczywiście, to nie to samo (!), ale na przykładzie HDMI widać o co w tym wszystkim chodzi:
Tu stary, ale jakże aktualny materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=gHgOexJDh0o
Całkiem świeży, test Linusa którego cenię bo zwyczajnie wszystkie jego opinie się u mnie sprawdziły na własnych testach.
https://www.youtube.com/watch?v=Zgy5fX-VPCs
Tak czy inaczej, ładna walizeczka i certyfikat. Skąd ja to znam...
Tu zdrowe podejście:
https://www.youtube.com/watch?v=yIwwW98yc5c
Proponuje sobie znaleźć takie osoby z każdej dziedziny, kolumny, sprzęty itp.
Ja wiem, kogo recenzje mogę brać pod uwagę, a kogo nie i jest o wiele łatwiej.
To jest to o czym pisałem kilka stron wcześniej.

Wklejajmy tu zdjęcia lepiej ; )
 
Wcześniej używałem kabli hdmi pięć metrów po 20 zł.
Teraz mam Cross-tech 3m.
Różnicy w obrazie nie ma żadnych, absolutnie żadnych.
Roznica jest jedynie w szybkości wykrywania sygnału, jak wlaczylem ps3 to na ampli obraz wskakiwał po kilku sekundach, a ikonki od wykrywania ilości kanałów mrygaly tak jakby sygnał zanikał, gdy już obraz załapał to było ok.
Drugi zmiana to taka, że gdy grałem na pma i go wyłączyłem znikał obraz na sekundę, myślałem ze coś złego z gniazdem sieciowym się dzieje, okazało się ze po zmianie hdmi wszystko działa jak należy.
 
A mi ostatnio (chyba) w Profigoldzie została metalowa wtyczka w gnieżdzie od ampli. Kabel w ręce, a ten metalowy wtyk (osłona) od hdmi w ampli.
Jaja jak balony, bo to kabel od projekcji i nie uśmiechało mi się przeciągać ponownie, nie mówiąć już o samym zakupie.
Ale udało się, kombinerkami wyciągnąłem delikatnie wtyk i włożyłem do kabla z powrotem, zaskoczyło.
Także takie buty ; )
 
U mnie w przypadku połączenia ampli z projektorem wyglądało to tak, że przy kablu 15m za 49 zł nie było obrazu w ogóle. Dopiero po kupieniu kabla Prolink za 4x tyle obraz się pojawił. W przypadku podłączenia obrazu z komputera bezpośrednio do projektora (1080i), nie zauważam ŻADNYCH różnic w jakości obrazu pomiędzy kablem za 49zł a kablem za 199zł (porównywałem na ok 110" obrazie).
W sypialni mam połączony TV z blurayem i UPC za pomocą allegrowych kabli HDMI (25zł za 5m) i zarówno obraz Full HD jak i 3D śmigają aż miło.
 
Armanig a miałeś te kable wpięte do sprzętu i słuchałeś ich że piszesz o nich "bełkoty" to jak nazwać takie alphardy za 40 zeta skoro kable za choćby 700 zl to bełkoty... myślę że to nie do końca tak działa..
Piszesz że napis HE to nic nie oznacza - Kolego z całym szacunkiem ale jakby taki napis nic nie oznaczał to tacy ala sprzedawcy nie pisaliby takich bzdur przy tego typu kablach..bez względu czy ten napis coś oznacza czy też nie - moim skromnym zdaniem coś jednak oznacza i na pewno ten kabel nie zasługuje na taki opis...
Dalej idźmy jakby napisy tego typu nie działały na ludzi to w marketach po ogłoszeniu Eisy nie stałyby reklamy wielkości 1,5 m na 1m (a takie miałem przyjemność widzieć) że dany tv zdobył nagrodę Eisy..

Można iść w drugą stronę tak jak to zrobił Horn w tym roku na AS i swój topowy zestaw PM 10 nowość defakto za powiedzmy 40 tysi pokazał z kablami zasilającymi za 10 zeta i wszyscy się śmieją, ba nawet zdjęcia do Niemiec dotarły z pięknymi strzałkami pokazującymi mega kable przy sprzęcie za 40 tysi.. genialnie.. a dlaczego bo przecież Horn nie da kabla firmy której nie jest dystrybutorem i lepiej swój nowy produkt pokazać z kabelkami zasilającymi od komputera niż wsadzić kabel firmy X.. bo przecież kupując zestaw za 40 tysi - kupujący zapewne wsadzi kable zasilające od kompa , kabel inerkonekt HI END ..... firmy nie będę wymieniał i kable głośnikowe po 10 zeta za metr bo droższe i tak lepiej nie zagrają na tym topowym sprzęcie Marantza - ale czy
na pewno taki kupujący tak uczyni ???
Tak jak pisałem nie raz szkoda pisania na temat kabli na tym forum... ludzie się kłócą tutaj np. pomiędzy tym który amplituner zagra lepiej w stereo jedni drugich "atakują" i swoje wyższości przedstawiają ale kable do tych amplitunerów to mogą być za 10 zł bo droższe i tak nic więcej nie pokażą.. mało tego nawet wtyki bananowe nie są potrzebne.. dla niektórych..

Ale szanuję Twoje zdanie bo każdy ma prawo do swojego i nikomu nic do tego.. tylko na mnie to tak a nie inaczej działa.. bo jednak są ludzie w tym kraju co kupują drogie kable i na pewno większość z nich nie robi tego żeby sąsiadowi kazać głowę wtykać za sprzęt żeby zobaczył jaki to on nie ma IC czy też kab. zasil. w swoim zestawie.
 
Ostatnia edycja:
Lolek
Ja nie zwracam uwagi na logo Eisa Award bo zapewne działa to tak, że kto więcej zapłaci ten otrzymuje nagrodę:D

Co do kabli HDMI to miałem te same akcje co Kapusta, wolniejsza reakcja tv czy ampli na sygnał, czasem zerwanie obrazu.
 
Oczywiście dla mnie też taka nagroda nie ma znaczenia żadnego , ale jakby to nie działało to by nie robili takich reklam w marketach.. mało tego byłem 2 razy świadkiem kiedy gość w sklepie zaczynał od własnie tego że tv dostał nagrodę Eisa :) więc musi być świetny..
 
Ja też tak myślałem dopóki się nie przekonałem na własnej skórze. Kupiłem na alledrogo HDMI tani krótki kabelek 50 cm, miał łączyć konsolę z ampli bo przecież dłuższy nie potrzebny. Obraz był jak na HDReady, jakiś taki rozpikselowany. Może na TV do 40 cali byłoby to niezauważalne ale na 65 - porażka.

He he. Ja właśnie jestem w tym temacie bo jakieś trzy tygodnie temu odkryłem że między hdmi jest różnica. :)
Najpierw zbadałem wszystkie jakie miałem, tanie różnych firm i sie okazało że z nich najlepiej wypadł Kumo.
Zrobiłem test na gościach którzy u mnie byli w między czasie, przy okazji żeby się upewnić. Każdy potwierdził pewne różnice w ostrości obrazu i lekkie w nasyceniu barw. W audio nie wielkie różnice w ilości wysokich tonów.

Zaskoczony i zachęcony zamówiłem kilka kabli Audioquest. Trochę w ciemno bo nie miałem od kogo pożyczyć.
Różnice są dużo większe i oczywiste. Po pierwsze nasycenie barw może być dużo mocniejsze w porównaniu do tych co miałem wcześniej. Przy czy różnica zależy od modelu.
Pearl - bogatsze barwy, audio bez zmian - dobra relacja jakości do ceny.
Forest - W zasadzie tak samo więc go odsprzedałem
Cynamon - jeszcze większe nasycenie barw, większa jednorodność barwy, wyższa wyraźnie ostrość, dźwięk bardziej szczegółowy o wyższej dynamice - mój faworyt jakość/cena
Carbon - bardzo mocne nasycenie barw i wzorowa ostrość, dźwięk przesycony wysokimi, polecam pod obraz wyłącznie ale nie pod audio. Właściwie pod audio odradzam. Co prawda sam używam na połączeniu pomiędzy USB bridge a DAC ale to jest troche inny sygnał (I2S) i tu tak nie sieje górą.
Vodka - kupiony z chin, prawdopodobnie podróbka, obraz coś pomiędzy Cynamon a Carbon, dźwięk o świetnej dynamice, polecam ;)

Wszystkie potrzebowały ok 3-4 dni niemal ciągłego grania. Najwyraźniej taki kabel też ulega wygrzewaniu bo ulega widocznym zmianom w ostrości obrazu i strukturze dźwięku.
Szczególnie Carbon przechodził metamorfozy "żarówiastych" kolorów, zmian w ostrości obrazu czy wyostrzenia na średnicy dźwięku.

Polecam spróbować.
 
Do góry