Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
armani, gratulacje decyzji.
Ja też jestem zadowolony z moich małych Klipsch R-14, grających na biurku.
Jeśli chodzi o cykanie wysokich tonów, zupełnie mi to nie przeszkadza. Nie ma aż takiego dramatu jak piszą inni. Wg mnie skuteczność głośników Klipsch nie bierze się znikąd. Słyszymy więcej dźwięków tła i środka, które dopełniają całe kompozycje. Bas też jest w sam raz.
Wybierając amplituner miałem podłączone jakieś małe Klipsche, ale nie pamiętam jakie bo bardziej testowałem funkcjonalność, a i sklep nie miał typowej sali odsłuchowej. Ja też nie planowałem zmian głośnikowych. Jednak sprzedawca, (mający wieloletnią wiedzę, Pan z EIC), szczerze polecał Klipsch w połączeniu z Onkyo ze względu na ich skuteczność.

armanig, tym bardziej utwierdzasz mnie teraz w przekonaniu, że Klipsch to dobre głośniki w przystępnej cenie. Co prawda nie mają obudowy HGL, ale taki klimat i tak nie pasuje do mojego wnętrza ;)

I jeszcze jedno. Mam znajomego elektronika, który od lat instaluje, pomaga i doradza przy wyborach jeśli chodzi o elektronikę. Był w wielu domowych salonach i słuchał wielu sprzętów. Jak go zapytałem jaki ampli teraz poleca powiedział:
Wszystko zależy od akustyki pomieszczenia, bo nawet HEGEL zagra kiepsko jeśli akustyka będzie marna. Najgorsze są otwarte przestrzenie, minimalizm w doborze mebli, terakota w salonach i brak typowych firanek/zasłon, które często są zastępowane prostymi roletami.
 
Armanig dożo radości życzę :) a te Palladiumy to chyba już do nowego mieszkania/domu bo kilka lat temu pisałeś coś o zmianie.... bo to już kolumny którym salon większy by się przydał.. tym bardziej dla takich kolumn jak Klipsche... jeszcze raz oby było jak najwięcej uśmiechu ...
 
A dzięki Koledzy. (Ps. Lipet, wszystko się zgadza).
Co do suba, to mam obecnie lakierowanego konkreta, ale nie piszę nic, a będzie raczej 115 x 1 lub 2x 112 od Klipscha, a może nawet 1x. Szczerze nie wiem. Wiem natomiast, że wszystko z serii może się lepiej sprawdzić w tym konkretnym przypadku. Chyba nawet Bipo gdzieś o tym pisał przy odsłuchach i mogę o to wstępnie potwierdzić. Spójność może wziąć górę, mimo, że wszyscy zgodnie uważamy, że sub nie musi być od serii, ale, ale...

armanig w życiu nie czytałem lepszej recenzji, zmiażdżyłeś wszystkich audiofilodziadków przelewających swoje poty na różnych portalach audio, gdzie po 3 linijkach tekstu ja już usypiam:D

;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry