Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
A mi sie wydaje inaczej; ze ona ma patrzec na kuchnie, a nie w stronę telewizora, i to wygląd tyłu kolumny z perspektywy kuchni jest drazniązcy bardziej niz widok forntu z przetwornikami, dlatego kolumna ma byc zwrocona tylem do telewizora?
 
Bo żona nie zniesie widoku tułu kolumny z każdego zakątka domu (jak kolumna stoi przodem do kanapy to wtedy z reszty domu widać jej tył). Jakie rozwiązanie zaproponujecie?
Postaw za kolumną jakąś mini pergolę z pnączem wybranym przez żonkę. Możesz też przesłonić kolumnę z tyłu jakimś papierowym ozdobnikiem rodem z Japonii czy Chin. Kolejna wersja to dwa lub trzy kawałki pionowej żaluzji zawieszonej na suficie, tudzież jakiś kawałek zasłony dopasowanej do zasłon na oknie. Można tam też coś postawić - jakiś stoliczek, szafka, pomocnik na drodze z kuchni do salonu.
 
A mi sie wydaje inaczej; ze ona ma patrzec na kuchnie, a nie w stronę telewizora, i to wygląd tyłu kolumny z perspektywy kuchni jest drazniązcy bardziej niz widok forntu z przetwornikami, dlatego kolumna ma byc zwrocona tylem do telewizora?

Tak, dlatego prawa kolumna musi stać tyłem do kanapy bo żona się nie zgadza.
Czy jest inna pozycja w której można ją postawić, albo w jakieś inne miejsce?
Niestety nic tam nie postawię bo nie będzie do niczego pasowało :(

Armanig - prawa kolumna ma stać przy ścianie z kamienia, tyłem do tv, a zarazem za osobą siedzącą po PRAWEJ stronie :) Może już ja coś źle napisałem :)

Chodzi o to czy jak prawa kolumna będzie tak stała czy stracę dużo jeśli chodzi o dźwięk??? Jeśli tak to w jaki inny sposób mogę ją ustawić?
 
Ostatnia edycja:
Hiszpan: Przeciez to bedzie wygladac idiotycznie. Istna profanacja. Pomijam juz kwestie odlsuchu, bo jest to wbrew wszystkim zasadom - aczkolwiek cos tam bedzie gralo. Tyl dobrego surrounda wyglada pieknie, do tego podstawka (stand), piekne kable na wtykach bananowych. Ja bym to eksponowal, dobrze wygladajacy surround na dopasowanej podstawie (standzie) w takim salonie to klasa.
Kolego salidaryzuje sie z Toba jako facet, ale propozycja Krzyska nie jest taka zla :-D
Moze pokaz zonce jak wygladaja ladne kolumny na fachowych standach?
 
Kolego - a Ty u żony wynajmujesz czy ta kanapa to też Twoja ? ;)
Po co w ogóle stawiać tylną prawą kolumnę efektową, jeśli ma ona promieniować w kierunku odwrotnym niż powinna - a Ty jeszcze pytasz, czy to jakoś wpłynie na dźwięk. Nie stawiaj jej wcale, żona będzie miała lepszy "view".
Zrobiliście fajną ścianę, którą zastawiacie na całej jej długości kanapą. Zrobiliście kominek, na który nie da się patrzeć siedząc na kanapie, bo trzeba głowę skręcać o 45 st. Tak samo głowę trzeba będzie skręcać oglądając tv. Zamień kanapę z fotelem, tylna efektowa kolumna zostanie ukryta za ładną ścianą, i zyskasz miejsce do w miarę komfortowego oglądania tv, kominka, i ściany.
 
Ostatnia edycja:
Kolego - a Ty u żony wynajmujesz czy ta kanapa to też Twoja ? ;)
Po co w ogóle stawiać tylną prawą kolumnę efektową, jeśli ma ona promieniować w kierunku odwrotnym niż powinna - a Ty jeszcze pytasz, czy to jakoś wpłynie na dźwięk. Nie stawiaj jej wcale, żona będzie miała lepszy "view".
Zrobiliście fajną ścianę, którą zastawiacie na całej jej długości kanapą. Zrobiliście kominek, na który nie da się patrzeć siedząc na kanapie, bo trzeba głowę skręcać o 45 st. Tak samo głowę trzeba będzie skręcać oglądając tv. Zamień kanapę z fotelem, tylna efektowa kolumna zostanie ukryta za ładną ścianą, i zyskasz miejsce do w miarę komfortowego oglądania tv, kominka, i ściany.


Postaram się popracować nad ustawieniem, może masz rację.
A jeśli to nie przejdzie to jeśli kolumnę odwrócę przodem do tv to i tak będzie zasłonięta kanapą - ale czy tak ewentualnie może być?
Jeszcze muszę popatrzeć na te podstawki pod głośniki bo takowych nie widziałem.
 
Wcale nie jest tak, że głośniki efektowe (tylne) muszą być monitorami i stać na podstawkach (standach), ale czasem sytuacja to wymusza, poza tym, tak się utarło. W Twoim przypadku, jeśli postawisz efekty na podłodze, to prawa będzie grać w kanapę, i niestety to będzie słychać. Czy też nie słychać. Wyjściem dla Ciebie jest postawienie efektów na podstawkach, czyli, wybierasz kolumny monitory, i stawiasz je na podstawkach, co wyniesie je ponad poziom fotela i kanapy. Przednie kolumny mogą też stać jedna z lewej cirka about tam gdzie jest gniazdko przed komodą rtv, druga przy ładnej ścianie (kąt z kominkiem). Byłby to mniej więcej kwadrat ze stojącymi na standach efektami. Ups, jeśli kominek jest prawdziwy ;) to tam kolumna stać nie może. Głośnik centralny pod tv, sub byle gdzie, byle w tym samym pomieszczeniu. Problemem jest kanapa - wielki mebel jak na tą przestrzeń, stoi niefortunnie w stosunku do ważnych elementów salonu. Pamiętaj, że sprzęt rtv, w tym kolumny, kable, standy, mogą dodać sznytu wnętrzu, klasy. I dać mnóstwo radości w odsłuchach. Stawiać kolumnę żeby grała tyłem do słuchacza to jak robić siku do środka.
 
Ostatnia edycja:
Wcale nie jest tak, że głośniki efektowe (tylne) muszą być monitorami i stać na podstawkach (standach), ale czasem sytuacja to wymusza, poza tym, tak się utarło. W Twoim przypadku, jeśli postawisz efekty na podłodze, to prawa będzie grać w kanapę, i niestety to będzie słychać. Czy też nie słychać. Wyjściem dla Ciebie jest postawienie efektów na podstawkach, czyli, wybierasz kolumny monitory, i stawiasz je na podstawkach, co wyniesie je ponad poziom fotela i kanapy. Przednie kolumny mogą też stać jedna z lewej cirka about tam gdzie jest gniazdko przed komodą rtv, druga przy ładnej ścianie (kąt z kominkiem). Byłby to mniej więcej kwadrat ze stojącymi na standach efektami. Ups, jeśli kominek jest prawdziwy ;) to tam kolumna stać nie może. Głośnik centralny pod tv, sub byle gdzie, byle w tym samym pomieszczeniu. Problemem jest kanapa - wielki mebel jak na tą przestrzeń, stoi niefortunnie w stosunku do ważnych elementów salonu. Pamiętaj, że sprzęt rtv, w tym kolumny, kable, standy, mogą dodać sznytu wnętrzu, klasy. I dać mnóstwo radości w odsłuchach. Stawiać kolumnę żeby grała tyłem do słuchacza to jak robić siku do środka.

Głośniki surround - jeden dędzie stał przy ścianie z gniazdkiem, a drugi przy kominku (nie czuć ciepła z boku) wiem że nie będzie to całkowity kwadrat względem kolumn ale inaczej się nie da - mam nadzieję, że będzie dobrze grało

Kolego Wielka Woda i Armanig (który jako pierwszy wpadł na pomysł o stojakach :) ) BARDZO WAM DZIĘKUJĘ :)
Niestety salon na nas wymusił takie ustawienie mebli ponieważ przed drzwiami balkonowymi jest grzejnik podłogowy z kratką która może się wygiąć pod większym ciężarem typu kanapa + 3-4 osoby.
Jedynym i wcale niezłym rozwiązaniem a nawet bardzo dobrym będą te podstawki, oglądałem wstępnie kilka rodzajów na allegro i niektóre są bardzo fajne.
Powiedzcie czy obie kolumny muszą stać na podstawkach czy może stać tylko jedna?
Może zaproponujecie jakieś podstawki pod kolumny JBL Loft 50 - chodzi mi o stabilność ponieważ z tego co oglądałem to na wszystkich podstawkach są małe kolumny a nie takie duże :)

AHAA KOMINEK JEST PRAWDZIWY :)
 
Kolumny które wymieniasz to kolumny podłogowe - ich nie stawia się na podstawkach, na podstawkach stawia się małe kolumny, tzw monitory. Jako kolumny efektowe spełnią doskonale swoją rolę. Zbudujesz groteskę, przyjacielu. Wybierasz kolumny z wooferem z boku - taki układ wymaga przemyślanego ustawienia. Poza tym - Tobie się wszystko myli: głośniki frontowe (główne) będą stały przy ścianie z gniazdkiem jeden, przy kominku drugi. Głośniki główne mogą być kolumnami podłogowymi. Głośniki surround, efektowe, tylne, postaw na podstawkach, wystarczą Ci monitory - małe kolumny. Nie próbuj kolumn 108 cm wysokości stawiać na podstawkach :)
Tu mały poradniczek: Jak poprawnie rozstawić kino domowe?
 
Kanapa może stać na kratce nad grzejnikiem. Wystarczy w miejscach, gdzie są nóżki kanapy podstawić jakieś "sztachetki" w poprzek kratki. Gdyby przez to miała być kanapa w tym miejscu wyższa, można pozostałe nogi podkleić czymś o grubości "sztachetek". Zakłada też, że mimo takiego ustawienia, grzejnik i tak będzie grzał równomiernie pomieszczenie, chociaż... efektywnośc może być mniejsza.

Niestety, jakieś komprosimy musisz zawrzeć.
 
Kolumny które wymieniasz to kolumny podłogowe - ich nie stawia się na podstawkach, na podstawkach stawia się małe kolumny, tzw monitory. Jako kolumny efektowe spełnią doskonale swoją rolę. Zbudujesz groteskę, przyjacielu. Wybierasz kolumny z wooferem z boku - taki układ wymaga przemyślanego ustawienia. Poza tym - Tobie się wszystko myli: głośniki frontowe (główne) będą stały przy ścianie z gniazdkiem jeden, przy kominku drugi. Głośniki główne mogą być kolumnami podłogowymi. Głośniki surround, efektowe, tylne, postaw na podstawkach, wystarczą Ci monitory - małe kolumny. Nie próbuj kolumn 108 cm wysokości stawiać na podstawkach :)
Tu mały poradniczek: Jak poprawnie rozstawić kino domowe?

Dzięki za podpowiedź, nie wiedziałem że kolumn się nie stawiała podstawach.
czyli poprostu muszę zmienić zestaw.
Racoon wiem że na kratki mogę coś postawić ale to nie wchodzi w grę.
Dziękuję wszystkim za pomóc i podpowiedzi.
Wracam do działu KD z prośbą o pomóc w wyborze nowego zestawu głośników.
 
Obiecane od dawana fotki, jako kontynuacja postu #575, zmienił się jedynie sprzęt audio.
Grille białe, czarne lub bez. Sami oceńcie, które lepiej się prezentują.
Świadomy jestem wielu błędów akustycznych, które systematycznie i w miarę możliwości będę się starał usuwać, jednak swoje brzmienie znalazłem i mogę go jeszcze dopieszczać. Marantzowa kolekcja nie wygląda tak okazale jak wieża u armaniga, a w dodatku ogólny wygląd psują zabawki między odtwarzaczem i wzmakiem oraz PS3, ale cóż, gdzieś to trzeba upchać.
Uwierzcie mi, że wspaniale jest usiąść przy kominku, słuchając ulubionej muzyki, popijać dobre wino z kobietą ;)
Special Thanx to armanig za zaszczepienie pomysłu na standy do pilotów oraz krzysiek1980 za wskazanie najlepszego wyboru ;)

free image hosting

upload

image hosting sites

photo storage

picture hosting

image upload
 
Ostatnia edycja:
bajera tez tak bym chciał, jest czego pozazdrościć, takie zdjęcia są właśnie inspirujące. Oglądając aż mam uśmiech na twarzy czyli jest elegancko:)

Z kąt masz takie stojaki do pilotów? Posiadam już jeden ale czuje że będzie trzeba z czasem sprawić kolejny, podaj proszę jakiś namiar :)
 
No w koncu :)
Wyglada to superancko, Kacik na KD pierwsza klasa.
Generalnie wszystko ma swoje miejce, zorganizowane i poukladane, szczegolnie szacunek za wklad wlasny w aranzacje. Ten kolor bialy kolumn w polaczeniu z TV swietna sprawa, ja optuje za wersja z czarnymi grilami. Central tam gdzie jego miejsce, a tv nie pod sufitem. Tak wlasnie powinno byc!
W sumie jak juz pisalem wczesniej, najlepsze polaczenie tv + projektor = marzenie kinomaniakow!
No i oczywiscie potega dzwieku - Marantz, kozacko kolego kozacko.. :)

Fox, podstawka:
http://allegro.pl/stojak-na-piloty-pilota-skora-3-kolory-nowy-hit-i2967872418.html
 
Ostatnia edycja:
z gory dzieki za fotki na pewno przydadza mi sie w projekcie mojej szafki, wszystko u Ciebie fajnie wyglada :)

Mi osobiscie podoba sie najbardziej bez zadnych oslonek, ja tak sam mam zrobione :)
 
stojak elegancki :D cena solidna. Ale widać że jest wart tej kasy. Widzę że zaczyna się coś dziać w dziedzinie stojaków do pilotów, bo jeszcze do niedawna byłą totalna nędza :). Dojdą mi jeszcze ze 2 piloty to na pewno sobie sprawię :). Krzysiek jeszcze raz wielkie słowa uznania :) już kolejny raz przyglądam się tym fotką :). W rankingu na pewno byś był w czołówce :) na pewno miejsce na podium:)
 
Do góry