Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Więc tak...
Użytkuję je normalnie, tzn. wychodzę z założenia, że sprzęt ma mi służyć, a nie ja jemu. Nie zauważyłem żadnych niepokojących sygnałów, żadnych pęknięć, nic się nie powycierało.

Jeśli chodzi o kabel, to wygląda to mniej więcej tak:
View attachment 12687
Jack wchodzący do słuchawek posiada takie "skrzydełka" co niestety wiąże się z szukaniem dedykowanego wtyku, bądź używanie przedłużacza, bo sam kabel niestety nie jest zbyt długi.

Co do plastiku, to fakt, mogłoby być go trochę mniej, ale ja uzywam ich w domu, więc mi to nie przeszkadza ;)

Borixon, jak będziesz miał pytania, to możesz pisać na priv, ja zaraz wyjeżdżam na kilka dnia i dopiero wieczorami/ w nocy będę przed kompem.
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie :? i jak dla mnie to jedyny mankament.....
I teraz pytanie do BN, co można z tym zrobić?
Nie ukrywam, że jeśli można by dokupić taki dłuższy kabel bądź sam wtyk, to chętnie skorzystam...
 
Nie widziałem nigdzie dłuższych kabli. Równie dobrze mógłby nie być odczepiany tylko plus w razie awarii...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Zobaczymy co black odpowie, patrzyłem na stronie JBLa i niestety nie mieli takich, ewentualnie napiszę jeszcze do serwisu.....
 
Nie widziałem nigdzie dłuższych kabli. Równie dobrze mógłby nie być odczepiany tylko plus w razie awarii...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Borixon widzę że masz w opisie AKG 514MK2, ja mam AKG 242 więc miej więcej barwa dźwięku zbliżona do siebie to pytanie do Ciebie dlaczego idziesz w JBLa? Coś nie tak z AKG:-?:confused:
Ja w połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym jestem mega zadowolony z nich i raczej przez następne parę lat nie będę zmieniał..:grin: pomimo że nasłuchałem się teraz na Audio Show nauszyników za grubą kasę to uważam, że moje aż tak od tamtych nie dobiegają jakością dźwięku..:wink: (zaznaczam nie jestem maniakiem słuchawkowym).:grin:
 
Mi się wydaje że 514 grają za bardzo Góra i trochę kuje mnie w uszy górne pasmo...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Borixon widzę że masz w opisie AKG 514MK2, ja mam AKG 242 więc miej więcej barwa dźwięku zbliżona do siebie to pytanie do Ciebie dlaczego idziesz w JBLa? Coś nie tak z AKG:-?:confused:
Ja w połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym jestem mega zadowolony z nich i raczej przez następne parę lat nie będę zmieniał..:grin: pomimo że nasłuchałem się teraz na Audio Show nauszyników za grubą kasę to uważam, że moje aż tak od tamtych nie dobiegają jakością dźwięku..:wink: (zaznaczam nie jestem maniakiem słuchawkowym).:grin:

A tak na marginesie: jaki wzmacniacz słuchawkowy masz? Co polecasz do AKG 142HD ?? Czy to naprawdę cóż daje? Nigdzie nie miałem takich wzmacniaczy , stąd moje pytanko.
 
Ja korzystam z wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego w karcie muzycznej przy komputerze tj. asus xonar stx. Jak siedzę przy stacjonarnym komputerze to lubię czegoś słuchać. Zewnętrzne wzmacniacze słuchawkowe dają naprawdę dużą poprawę w odbierze słuchawek, szczególnie tych nausznych. W swoim czasie jak szukałem słuchawek odsłuchiwałem m.in:
-Audinst HUD-mx1 USB DAC
-nuforce uDac 3
- fiio 07
- oraz wzmacniacz na 2 pary sluchawek podpiętych jednocześnie jednoczenie, to był chyba Pro-Ject Head Box Se II.
Najlepiej wypadł ten ostatni a następnie HUD-mx1, tylko już nie pamiętam jaki dokładnie był to model ale kosztował ponad 1tyś. Różnica pomiędzy dobrym wzmacniaczem słuchawkowym, a bezpośrednim wpięciem w źródło dźwięku jest kolosalna. Szczególnie to słychać w dynamice i jakości niskich tonów.
 
Ostatnia edycja:
Małe zmiany u mnie, widoczne w czwartek. Wjadą słuchawki JBL j88 i Azur 650a zamiast 640a.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Kiedyś czytałem, że seria 650 była bardziej udana niż 640. Niestety nie słyszałem. Odsłuchiwałem tylko 651. Daj znać jak odsłuchasz.
 
Dosyć tak, chciałbym jeszcze Marantza spróbować ale tak mi CA trafiają w dobrych cenach więc biorę. Pytanie jaki wzmak Marantza musiałbym mieć żeby był na podobnej półce jakościowej..?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Myślę, że z PM7005 byłbyś zadowolony :)
Chociaż PM6005 również da sobie radę z Z3 ;-)
Wypożycz... Marantz jest ogólnie dostępny.
Powinnien Ci spasować ten duet ;-)
Ja żałuję, że nie skusiłem się na Music Hall a35.2 od Vectra1.
Miał prawie nówkę w dobrej cenie.
Nawet gdybym docelowo miał go sprzedać i kupić Marantza ;-)
Słyszałem go w połączeniu z Z7 i grał super.
Było bardzo muzykalnie :)
 
Ostatnia edycja:
Problem jest tego typu że Azura jednego i drugiego kupiłem za super dobre ceny. I w tej kwocie z pewnością nie dostanę żadnego Marantza. Popatrz 640 sprzedałem za 800 zł i szczerze nie widzę dla niego konkurencji w tej cenie, kupiłem sporo taniej więc jeszcze zarobek, grał lepiej niż hk 980 i 970 mam porównanie jeszcze do Denona 720 i też się chowa a kasa podobna.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
W tej cenie to faktycznie nie ma co szukać czegoś lepszego.
Chyba masz jakiegoś Mikołaja co prezentuje Ci te CA w takich promocjach ;-)
Zaproponuj mu, żeby przerzucił się na Marantza ;-)
 
Do góry