Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ooo... Kolego rafa@rafa widzę , że poczyniłeś piękne zakupy! :shock:
Jednak jest PM8005 :-D Jak wrażenia z odsłuchu?
Top model wzmaka od Marantza to musi brzmieć...!
Gratulacje!
 
Zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie NA8005. Mam na myśli jak wiele wniósł do jakości brzmienia. Czystość, stereofonia, przestrzeń po prostu WOW!
I to początkowo tylko jego z braku czasu podpiąłem analogowo pod ampli.

PM8005 wniósł sporo dynamiki w każdej głośności i teraz mogę grać o wiele głośniej bez kompresji i zniekształceń.

Ale jest pewne zaskoczenie. NA + PM razem dają lekko stłumione brzmienie. Tzn mniej otwarte i ciemniejsze.

Może was zaskoczę ale najlepsze dla mnie brzmienie jest kiedy NA jest analogowo połączony do SR który działa jako przedwzmacniacz wyłącznie, a PM jako końcówka mocy. Wtedy jest nieziemsko zajebiście :)

W KD drugie WOW! Przody zasilane wzmacniaczem i odciążony ampli dający o wiele więcej na pozostałe kolumny zamiatają wszystko. Dynamika jest ogromna a bas wali w klate jak w bęben. Teraz rozumiem po co są końcówki mocy do KD.. sam ampli tak fizycznie nie da rady :)

Najbardziej podoba mi się (w każdych warunkach) co NA z PM robią z wooferami w moich klipsch'ach. Jeszcze nigdy nie grały jednocześnie tak mocno i punktowo.
 
Pacman kino

Mały update. Dodałem Marantza SR7009 i głośniki sufitowe B&W by potestować Atmosa ;)


dsc02586.jpg


dsc02593.jpg
 
@pacmanx, świetnie się to prezentuje, a jak wrażenia z Atmosa?

Na razie wyrywkowo obejrzałem jeden film z Atmosem by sprawdzić instalację (Jupiter Ascending). Przez większość akcji nie słychać bardzo różnicy między zwykłym 7.1 a Atmosem, ale są sceny gdzie głośniki sufitowe bardzo ładnie grają i wyraźnie je słychać - efekt super. Poza tym sceny gdzie obiekty przemieszczają się nad głową - dźwięk o wiele lepiej zlokalizowny niż przy zwykłych głośnikach tylnich.


Do tego dwa suby :) pięknie :)

A możesz dać linka do reszty zdjęć?

Zdjęcia są gdzieś wcześniej w wątku. A suby są cztery ;) identyczne dwa stoją za plecami w rogach pokoju. Ale nie po to by było głośniej a po to by wyrównać niskie częstotliwości w pomieszczeniu (niestety stosunkowo małym...). A i jeszcze zamontowałem bass shaker pod siedzeniami napędzany przez wzmacniacz Yamahy - ale to dla dzieciaków ;)
 
Ostatnia edycja:
Dla mnie to chyba najlepsza instalacja na forum :) jest może kilka droższych, kilka ładniejszych i kilka większych, ale ta jest najbardziej KINOWA/FILMOWA. Ja często używam określenia "bezkompromisowe kino domowe" i ten zestaw chyba jako jedyny spełnia ten warunek. Gratuluję i zazdroszczę :)

Dla mnie numer jeden w kwestii nagłośnienia :)
 
Gratuluje, zacny zestaw.
Zamontowałeś 4 sufitowe czy 2?
Jak będziesz odsłuchiwał Atmosa, to pobaw się wyciszaniem kanałów (w ramach testu).
To nie tylko separacja, a głównie uzupełnienie sceny.
Załączaj też do filmów bez dedykowanego Atmosa, DSU. Często robi lepszą robotę, jak sam Atmos na płycie.

Napisz też coś więcej o bass shakerze, od lat mi chodzi po głowie ;)
 
Dziękuję :)
Na razie stopuję - przenoszę się do większego pomieszczenia (tak ze 3 razy) i w tym na razie nie będę nic zmieniał, bo wygląd mi się nie bardzo podoba - wyszła taka jaskinia ;) Mam pokój tak ze 40m2 w piwnicy, ale za nim go przystosuję trochę czasu niestety minie....
 
Pacmanx tak szukam i chyba zdjęcia tyłu salki nie zamieszczałeś, co?

Edit: ja wiem, że jak się będę przeprowadzał do domu to w grę wchodzi tylko taki z podpiwniczeniem i opcją salki kinowej. Znajomi tak mają i to jest REWELACJA. Tyle, że ten ich dom to inna półka cenowa. Z urządzeniem to już kwota ośmiocyfrowa ;-)
 
Ostatnia edycja:
Zamontowałeś 4 sufitowe czy 2?

Napisz też coś więcej o bass shakerze, od lat mi chodzi po głowie ;)

Mam 4 - dwa jeszcze w pudełku :) - wynika to z mojej konfiguracji - zostawiłem procesor Emotivy i podłączyłem pod wejście 7.1 amplituner Marantz'a. Z Marantza wykorzystuję jedynie 2 końcówki do Atmosa a niestety nie można wykorzystać czterech bez dodatkowej zewnętrznej końcówki.
Końcówkę Rotela do Atmosa już zakupiłem - będę miał w przyszłym tygodniu, wtedy podłączę finalnie wszystko.
Myślałem o wymianie Emotivy XMC-1 na jakiś procesor z Atmosem, ale Marantz 7702 nie ma wejść XLR, a co do 8802 boję się, że zagra gorzej z CD niż Emotiva która dla XLR ma bypass i w zasadzie działa tylko jako regulator głośności...
Bass shaker fajne rozwiązanie ;) kupiłem niedawno okazyjnie na Alle... Jeśli chodzi o filmy to mam mieszane uczucia, ale do gier sprawdza się fajnie. Cena nie jest wielka, można zamontować ;)
 
Pacmanx tak szukam i chyba zdjęcia tyłu salki nie zamieszczałeś, co?

Edit: ja wiem, że jak się będę przeprowadzał do domu to w grę wchodzi tylko taki z podpiwniczeniem i opcją salki kinowej. Znajomi tak mają i to jest REWELACJA. Tyle, że ten ich dom to inna półka cenowa. Z urządzeniem to już kwota ośmiocyfrowa ;-)

Gdzieś zamieszczałem, ale jest znacznie mniej ciekawie niż z przodu ;) Ja podpiwniczenie mam, i tam właśnie pomieszczenie 40m2 - ale zaadaptować to będzie znacznie trudniej niż pokój na poddaszu...


dsc02597.jpg


dsc02602.jpg


dsc02604.jpg


dsc02616.jpg
 
Marantz 7702 ma XLR'y, też miałem go brać zaraz po premierze, ale po analizie zdecydowałem się na wpięcie końcówek do SR7009, z nadzieją, że teraz wezmę AV8802, ale chyba odpuszczę. To już tak gra w kinie, że nie wiem czy do obecnych warunków lokalowych upgrejdy mają sens.

Tak czy inaczej, z takim sprzętem pasowałaby Ci już przeprowadzka do piwnicy ;)
 
Ponieważ jeszcze nie wrzucałem swoich fotek to postanowiłem pokazać choć jedną.
Przy okazji wróciłem do bezpośredniego połączenia NA z PM. Średnica jest lepiej poukładana w takim zestawieniu.

 
Wczoraj doleciały do mnie kolumny heco victa prime 502. Dźwięk super z Denonem PMA 720AE, DCD 520 AE i DMD 1500 :) Nie żałuje zakupu, bo grają na prawdę ciepło i przyjemnie. Jakieś sugestie co do rozmieszczenia ?? kable kiedyś się schowają, listwy przypodłogowe też się kiedyś założą :D a kartony znikną ;) gablota po lewej już sprzedana czeka na dbiór a po prawej szafka pod tv szuka jelenia od dziś za pare groszy oddam ;)



Ale jest jedna wada która wizualnie popsuła jedn a z kolumn. Spotkał się ktoś z czymś takim??


nie chce mi się bawić w reklamacje :hmm::spam:jakieś sugestie ??
 
Ponieważ jeszcze nie wrzucałem swoich fotek to postanowiłem pokazać choć jedną.
Przy okazji wróciłem do bezpośredniego połączenia NA z PM. Średnica jest lepiej poukładana w takim zestawieniu.
Super się to prezentuje! Sprzęcik masz na prawdę zacny ;-) Sporo zieleni jak w ogrodzie ;-)
Jest tylko prośba o większą fotę. Postimage.org - darmowy hosting obrazów
Wrzuć taką np. 1600x1200 na tej stronce i wklej to będzie bomba ;-)
Oczywiście więcej fotek również mile widziane :p
 
Do góry