Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Krzychu, dzięki.
A z ciekawości:
1. Jaka jest przewaga osobnego tunera radiowego od np. tego w amplitunerze?
2. Co daje osobna końcówka mocy? Jest bardziej wydajna, niż ampli i daje możliwość rozbudowy do 7.2.4?
1. Sporo lepszy dźwięk. Tak samo jak słuchanie stereo ze wzmka vs amplituner. Tuner u mnie jest przejściowo, poczekam na rozpowszechnienie DABa.
2. 140 W na kanał. Tak, ani SR7008 ani SR7009 nie ma możliwości podpięcia na raz 11 kolumn, a poza tym osobna końcówka to jednak nie integra ;) Oczywiście nie mam zamiaru słuchać na 100%, bo szyby wyleciałyby z okien, zazwyczaj nie przekraczam 65%, ale im więcej mocy tym lepszy dźwięk. Nie jestem też oczywiście bezmyślnym fanem mocy typu im więcej tym lepiej, bo głośniej, ale tak jak z mocniejszym wzmakiem stereo - zawsze zagra lepiej niż ten półkę niżej. Pamiętajmy, ze kalibracja i tak dostosowuje odpowiednio poziomy wszystkich kolumn, ale mimo to słychać, że jest na plus.

ciekawe czy jak wszystko odpalisz to sąsiadom przygasa światło w mieszkaniach :hihi:
Nie mam tego problemu
Yyyy, a po co 2xMM7055 ???
7.1.4 to 11 kolumn, końcówki są 5-cio kanałowe, fronty idą ze wzmaka stereo, czyli... muszą być dwie. Oczywiście można by wykorzystać tylko jedną lub nawet tylko jeden czy dwa kanały z niej, a resztę wpiąć bezpośrednio do amplitunera, ale jak już jakiś kanał leci z końcówki, to reszta kolumn też powinna być dopieszczona ;)
Faktycznie wieża wygląda MEGA! :-D Kurcze, a ile to kasy... głowa boli ;-)
Te końcówki wyglądają mocarnie. Mała elektrownia by się przydała :p
Głośniki są, przewody też to teraz pewnie jakiś regipsik i sufitowe pod Atmos gotowe :)
Zapytam jeszcze o szafkę RTV...? Tamten stolarz zawiódł a czy zleciłeś ja komuś innemu?
Na nówki mnie nie stać, wszystko to używki, często z zagranicy.
Co do stolarza - sam olał sprawę, a ja jego, nie odzywa się już chyba 1.5 m-ca, ale jak pisał Bipo to norma, on czekał chyba ponad 2 m-ce :) Na razie nie potrzebuję stolarza. Poza tym tu nie ma co kombinować. Wszystko to też bardzo dużo waży, nie ma też co gracić się dodatkowo jakimiś półkami. Trzeba to jakoś pomieścić.
 
Ostatnia edycja:
Krzychu tu są fajne stoliki :)
Strona WWW - Witaj na naszej stronie
Wszystko robią jak chcesz ...

Jasne, robią, ale za jaką cenę?
Fajne może i są, ale ceny nie należą do małych. Delikatnie mówiąc.
Ja akurat nie wierzę w te "audiofilskie" meble.
Okablowanie, akustyka, jak najbardziej, ale stolik? Come on ;)
Każdy jeden solidnie wykonany, bez zbędnych wibracji da radę - za sporo niższą cenę.
Nie dajmy się zwariować ;)
 
Krzychu tu są fajne stoliki :)
Strona WWW - Witaj na naszej stronie
Wszystko robią jak chcesz ...
Fajne fajne, tylko ceny też fajne :) Na razie stolika nie chcę. Zdaje sobie sprawę z ewentualnego ryzyka wibracji, ale póki co nie bądźmy tak drobiazgowi :) Stoliki antywibracyjne stoją u mnie chyba na samym końcu jeśli chodzi o kosmetykę, czy voodoo (nie wiadomo gdzie granica :) ). Tzn. nie umniejszam ich pozytywnego wpływu, ale wg mnie są to już marginalne efekty na granicy percepcji. W kolumnach stojących na kolcach jest to zrozumiałe, u mnie nawet central stoi na granicie i na kolcach, w odtwarzaczu, gdzie obraca się płyta - jeszcze pewnie też, ale dla wzmaka..., nie, tu wymiękam. Zamówiłem mimo to granitowe podstawy pod sprzęt, więc co nieco się zabezpieczam :) Nawet przy poprzedniej półce starałem się pamiętać o ewentualnych wibracjach.
Poza tym klocki postawione jeden na drugim wg mnie wyglądają fajnie. Rozdzielone półkami nie robią już takiego wrażenia ;)
Mam jedno ważne pytanie co na to Twoja kobieta i czy wie ile to kosztowało ? :D
Przecież wszystko było z mega promocji :D
(patrz post #5987)
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście ja też nie wierzę w żadne cuda jeśli chodzi o meble dla rtv tylko chodzi mi o to że są fajne i nie trzeba się prosić żeby coś wykonali na zamówienie.. ja czekałem na swój stolik około 2 miesięcy i też tani nie był - swoje naprawdę kosztował. A tutaj się zamawia mówi się co się chce w jakim kolorze w jakich wymiarach i się robi niemalże od ręki. A że swoje kosztuje to inna sprawa... Pomyślmy ile wydajemy na filmy i na płytcy cd... Taki stolik to przy tych wydatkach to pikuś :) ale niewątpliwie stoliki te kosztują swoje.. to nie podlega dyskusji. Ale też i wyglądają...
 
Ponad dwa miesiące - plus kupa maili z wymiarami, tel. itp... generalnie milli byli ale niestety dużo załatwiania... Cenę na priv wysłałem.
 
Ostatnia edycja:
Przecież wszystko było z mega promocji :D
(patrz post #5987)

Rozumiem, czyli mega promocja kupowałeś jeden klocek, drugi zawsze był gratis :D
Musisz mi dać namiar na ten sklep :p

To podobnie jak u mnie aż do pewnego momentu gdy z kobietą oglądaliśmy program o designie i facetowi w pomieszczeniu z drogim rowerem rzucili na ścianę napis " Boże spraw aby nikt nie sprzedał mojego roweru za tyle ile powiedziałem, że kosztuje" :D
W tym momencie coś mnie podkusiło i zapytałem mojej drugiej połówki jak myśli ile to kosztowało - pomyliła się o kilka stów :D
 
Tak jak piszesz Henry a że my wiemy jak to jest - bo w większości wypadków jest to mało realne a szczególnie przy droższych rzeczach i jak chcemy to sprzedać np. po dwóch czy trzech latach - jak wiele się wtedy traci to już inna sprawa. Ale Kobiety nie muszą o tym wiedzieć...
 
Panowie, dla naszych połówek to chyba wszystkie nasze zabawki były kupowane w promocji i to w takiej cenie, że tylko brać od razu i się nie zastanawiać - połowę taniej jak nie lepiej. Ponieważ jak by one wiedziały ile rzeczywiście kosztują nasze zabawki to podejrzewam, że szybko by nam wybiły z głowy nasze hobby..;-)
Ja ostatnio jak zmieniłem CD za kilka tyś. to moja nawet nie zauważyła....;-) Musiałem tylko kupić w tym samym kolorze i podmienić kiedy była w pracy....;-) Głośnik centralny..... Kochanie on był w komplecie tylko zamienili kolorek a czemu taki duży ponieważ w tej serii wszystko jest duże....;-)
 
No jasne, że warto! :) Im więcej kolumn w kinie tym lepiej ;-)
Wielokrotnie pisano na forum, że jest spora różnica na plus.
 
Ja ostatnio jak zmieniłem CD za kilka tyś. to moja nawet nie zauważyła....;-) Musiałem tylko kupić w tym samym kolorze i podmienić kiedy była w pracy....;-) Głośnik centralny..... Kochanie on był w komplecie tylko zamienili kolorek a czemu taki duży ponieważ w tej serii wszystko jest duże....;-)
Robię dokładnie to samo. Jeśli już jakimś cudem wie o transakcji to tłumaczę, ze sprzedałem drogo, kupiłem tanio i prawie nic nie dołożyłem, no może co najwyżej za transport ;) Na transport też umawiam się tylko wtedy, kiedy wiem, że nie będzie jej w domu. Szybka podmianka i... gotowe ;)
A kolorek? Najlepsze byłaby zmiana na pilota, ot taki kameleon :)

Dla mojej czy na ulicy jedzie Vectra czy Ferrari to jest to samo...bo czerwone:razz:
i lepiej niech tak zostanie :)
panowie warto iść w 7.1 jak ma się 5.1?
Długo byłem przeciwnikiem 7.1 vs 5.1. Kilka lat temu słuchałem porównania i nie robiło to na mnie wrażenia. Albo 5.1 było tak dobre, albo 7.1 tak kiepskie, ale faktem jest, że kilka lat temu nie było tylu materiałów z 7.1. Teraz jest zupełnie inaczej. Zdecydowanie warto.
 
To ja mam lepiej bo generalnie żona wie o wszystkim jeśli chodzi o ceny elektroniki, kabli itp.i nie mam z tym problemów, jedynie co robię pod żonę to jak zegarek kolejny kupuje to również i dla niej - tak żeby to wyszło że bardzo mi na tym zależy :) bo w tym wypadku nie pozwalałaby mi zapewne na kolejne zegareczki a strasznie je lubię, a niestety kosztowne zainteresowanie..
 
Ostatnia edycja:
Robię dokładnie to samo. Jeśli już jakimś cudem wie o transakcji to tłumaczę, ze sprzedałem drogo, kupiłem tanio i prawie nic nie dołożyłem, no może co najwyżej za transport ;) Na transport też umawiam się tylko wtedy, kiedy wiem, że nie będzie jej w domu. Szybka podmianka i... gotowe ;)
A kolorek? Najlepsze byłaby zmiana na pilota, ot taki kameleon :)


i lepiej niech tak zostanie :)

Długo byłem przeciwnikiem 7.1 vs 5.1. Kilka lat temu słuchałem porównania i nie robiło to na mnie wrażenia. Albo 5.1 było tak dobre, albo 7.1 tak kiepskie, ale faktem jest, że kilka lat temu nie było tylu materiałów z 7.1. Teraz jest zupełnie inaczej. Zdecydowanie warto.


Nie za dobrze to świadczy o Waszych Paniach. I stosunkach w związku. Ale sami dajecie tego świadectwo. Ja tam żonie się nie tłumaczę i co jakiś czas - (kilka latek) wymieniam idąc z duchem czasu i zaspokajając swoje ego.
Ps.
Bez złośliwości
 
Do góry