Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Jesteś pewny, że u kolegi w akwarium są akurat rybki?

Jak widać nie, po czym poznałeś? Przychodzisz dokarmiać? :)

A co do centralnego, to jakoś kiedyś tak na chwile ustawiłem i jakoś zostało. Ale pokombinuje. Dzieki

Przyznaj się, chciałeś zasłonić ten gąszcz wijących się kabli? :)
To jest ból szklanych szafek rtv, też podobnie kiedyś kombinowałem.
Jak dasz centrala na góre, to pewnie będzie na dole widać co nieco.
Gdyby tak było, to kup gruby peszel i przeprowadż wszystkie kable po tylnych ściankach nóg od stolika.
 
D
Ładne wnętrze i fajny zestaw. O centralu już koledzy pisali. To trzeba zrobić już!
Nie widać dokładnie na zdjęciach miejsca odsłuchu w stosunku do tyłów, ale wydają się być zawieszone za wysoko. Trzeba by chyba skierować je w dół.
 
Marianowic: salonik super, nawet kominek po prawej stronie mi się rzucił w oczy....;-) Pytanie, czy słyszysz tylne głośniki bo do kanapy to masz chyba z 2m jak nie lepiej? Ponadto jeśli chodzi o dźwięk z kina to masz nie najlepsze ustawienie względem siedzenia, ponieważ oglądasz i słuchasz po skosie...;-( Sceny z filmów głównie słuchasz z dominacją lewej strony ale tak masz nie stety rozkład pokoju i nie bardzo jest co tu wykombinować...;-(

Waz7: sugestia moja to odsuń jeśli się da narożnik od ściany, ponieważ tylne głośniki mają scenę przed tobą a nie za tobą, linia przecięcia powinna być za uszami słuchacza a nie przed. W takim ustawieniu nie masz poprawnego efektu rozkładu dźwięku dobiegającego zza pleców. Zrób mały test, usiądź na czymś przed narożnikiem i włącz sobie film/scenę z dużą ilością efektów. Następnie włącz jeszcze raz ale usiądź tym razem tak jak masz teraz narożnik i poszyj się wygodnie....... sam usłysz o co mi chodzi. Pozdrawiam miłego testowania.
 
Świetny salon tylko jedna rzecz mnie niepokoi (jestem informatykiem) - czy nie można skrócić kabla (skrętki) sieciowego bo nie powinno się go zwijać i zaginać jak to ma miejsce u Ciebie i pewnie w wielu domach.
 
Świetny salon tylko jedna rzecz mnie niepokoi (jestem informatykiem) - czy nie można skrócić kabla (skrętki) sieciowego bo nie powinno się go zwijać i zaginać jak to ma miejsce u Ciebie i pewnie w wielu domach.

Skrętkę można swobodnie zwijać. Nie należy jej zgniatać, ponieważ spadają parametry, ale w przypadku tej instalacji nie powinno mieć to większego znaczenia :)
 
Marianowic: salonik super, nawet kominek po prawej stronie mi się rzucił w oczy....;-) Pytanie, czy słyszysz tylne głośniki bo do kanapy to masz chyba z 2m jak nie lepiej? Ponadto jeśli chodzi o dźwięk z kina to masz nie najlepsze ustawienie względem siedzenia, ponieważ oglądasz i słuchasz po skosie...;-( Sceny z filmów głównie słuchasz z dominacją lewej strony ale tak masz nie stety rozkład pokoju i nie bardzo jest co tu wykombinować...;-(

Jeżeli chodzi o głośniki tylne, (efektowe), no to niestety nie mam innej możliwości ich umocowania. Podczas kalibracji manualnie ustawiłem je bardzo głośno, aby były odpowiednio słyszalne. Jak dla mnie jest OK. Też nie mógłbym ich podkręcić zbyt mocno, gdyż pod nimi znajduje się jadalnia i przy oglądaniu podczas posiłków nieźle by waliło.

A co do umiejscowienia kanapy I głównego siedziska to niestety lepiej nie może być. Wszystko zepsuł wspomniany kominek, który wchodzi w salon. Na szczęście można pokombinować kalibracją i wszystko odpowiednio ustawić aby dźwięk był jak najlepszy.
Więc reasumując - jest chyba najlepiej jak może być, oczywiście oprócz centralnego, które chyba będę musiał podnieść do góry :).
 
Świetny salon tylko jedna rzecz mnie niepokoi (jestem informatykiem) - czy nie można skrócić kabla (skrętki) sieciowego bo nie powinno się go zwijać i zaginać jak to ma miejsce u Ciebie i pewnie w wielu domach.

No tutaj się nie zgodzę z tym zwijaniem. No chyba trudno by było utrzymać każdy na świecie kabel LAN jako prosty (buirka, szafki, korytarze, itp.). Na pewno nie można go zginać (co u mnie nie ma miejsca), tak jak zresztą napisał marstef. I dodam że też jestem informatykiem, jednak nie sieciowcem.
 
Mój skromny zestaw

Jedno zdjęcie mojego skromnego zestawu, niestety robione telefonem (gdzieś przepiłem ładowarkę od aparatu :( ). Mam nadzieję, że w niedługim czasie dorobię się ampli Onkyo 626, gramofonu, może lepszego cd i chętnie TV :p
 

Attachments

  • CAM00253.jpg
    CAM00253.jpg
    888,4 KB · Wyś: 136
moj zestaw

Witam, chcialbym pokazac moj skromny zestaw:

Tv 55pfl6008k

Ps4

Soundbar htl9100

Router i dekoder hd tv Vectra

Z zwiazku, ze mialem kupic Philipsa bdp9700 ale Sony zaskoczylo mnie aktualizacja i wlaczeniem funkcji odtwarzania 3D na ps4 mam jedno wolne miejsce na rtv-ce. Co byscie polecili zeby tam wstawic?

 
Się tu cisza zrobiła. Wszyscy pewnie na urlopach :)
Mi w końcu udało się zamieścić w stopce bezpośrednie linki do mojej galerii.
Podpatrzyłem u Krzysztofradio ;)
Marianowic super salon, boczne świetliki bardzo mi sie spodobały.
Czekam na kolejne prezentacje Waszych "klocków"...
 
Ulti, pozazdrościć dedykowanego pomieszczenia i fajny aranż. :) Jedyny mały mankament, to centralny. Zbyt nisko. Może da się jeszcze coś z tym zrobić?
 
Waz7: sugestia moja to odsuń jeśli się da narożnik od ściany, ponieważ tylne głośniki mają scenę przed tobą a nie za tobą, linia przecięcia powinna być za uszami słuchacza a nie przed. W takim ustawieniu nie masz poprawnego efektu rozkładu dźwięku dobiegającego zza pleców. Zrób mały test, usiądź na czymś przed narożnikiem i włącz sobie film/scenę z dużą ilością efektów. Następnie włącz jeszcze raz ale usiądź tym razem tak jak masz teraz narożnik i poszyj się wygodnie....... sam usłysz o co mi chodzi. Pozdrawiam miłego testowania.[/QUOTE]

Dziękuję za rady miałeś racje jest zupełnie inaczej. Narożnika już nie ma jest sofa, przybył projektor i ekran w wolej chwili wrzucę fotki.
 
Do góry