Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
peterHI widok za oknem bezcenny, coś pięknego.
Wrzuć lepiej sample widoku z balkonu.

Faktycznie, teraz zauważyłem. Wygląda jak prom kosmiczny z Prometeusza, lub lepiej, z Dystrykt 9 :)

Do Armaning: dokładnie odległość od ekranu do oczu widza wynosi 4,4-4,5m. Wielkość ekranu to 131" (332cm), jak dla mnie jest idealna...;-) Odległość od soczewki projektora do ekranu 4,4m.

Właśnie, no i tak to powinno wyglądać. Też przy projektorze nie zejdę poniżej 130" z tej odległości ;)
 
Foty robione z GoPro a duży kaliber odkurzyłem po długim nieużywaniu... Teraz czeka na strzelanie sampli podczas seansu:)
Tak jeszcze odbiegając od tematu, zdjęcie z tarasu (również GoPro)
gupa6u6u.jpg



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Chyba właśnie kolego tym widokiem zmiotłeś większość zamieszczonych tu zdjęć aranżacji pokojów... :krol: :cry:
 
Fajnie, że się podoba, jednak przez większą część roku jest pochmurno i ponuro. Miejsce to wschodnie fiordy Islandii.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Stawiałem na Norwegię lub Finlandię, byłem blisko ;)
Gratuluję fajnego sprzętu, a przede wszystkim widoków z tarasu :)
 
A oto kilka sampli z seansu. Zwykły aparat nie mógł ogarnąć rozpiętości tonalnej, więc jak już pisałem wcześniej sięgnąłem po grubszy kaliber - lustrzankę Canona z super szkłem 24-70L. Nie zmieściłem się w szerokości więc boki lekko ucięte, ekran ma 240cm szerokości oglądane z odległości ok. 350cm
Ostatni screen jest z filmu o formacie 16:9, reszta standardowo 2.40:1. Optoma HD131Xe z ustawieniami znalezionymi gdzieś w necie.









 
Dommino6, faktycznie niewiele jest tu innego do roboty... mechanika samochodowa, budowlanka i czasem fabryki rybne. W tych miejscach spotka się najwięcej przyjezdnych. Mnie na Islandię przywiał kontrakt, kontrakt zamienił się w pracę na stałe i tak leci do dziś.
Co do cen sprzętu to można powiedzieć ogólnie 200% ceny europejskiej, do tego niewielki wybór. Można by kombinować z zakupem z PL ale doliczając transport, VAT, TAX (50-70% ceny) To wychodzi podobna cena. Do tego problem w przyszłości z gwarancją.
Lolek126 co do cen za wycieczki - myślę, że w okresie letnim można się zmieścić w 1000€/1os i zobaczyć całą Islandię. Cena z biletami lotniczymi:)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Gratuluję dobrego ekranu i zazdroszczę widoków za oknem....;-) Super!
Co do głośników na ścianie za sofą to zrób mały test mianowicie:
odsuń kanapę tak aby jej krawędź bliższa ekranu zaczynała się w miejscu gdzie stoi teraz stolik i włącz film z dużą ilością efektów przestrzennych np. transformersy itd.... Potem przesuń kanapę tak jak masz i znowu włącz tą samą scenę i napisz czy coś się zmieniło w dźwięku i efektach ok...;-)? Pamiętaj tylko nie na odwrót...;-)
 
""peterHI;1065765]A oto kilka sampli z seansu. Zwykły aparat nie mógł ogarnąć rozpiętości tonalnej, więc jak już pisałem wcześniej sięgnąłem po grubszy kaliber - lustrzankę Canona z super szkłem 24-70L. Nie zmieściłem się w szerokości więc boki lekko ucięte, ekran ma 240cm szerokości oglądane z odległości ok. 350cm
Ostatni screen jest z filmu o formacie 16:9, reszta standardowo 2.40:1. Optoma HD131Xe z ustawieniami znalezionymi gdzieś w necie.""



peterHI , ty co robisz... Mało tego że moja ukochana Brazylia dostała manto od "szwabów", mało tego że jest lato które ja nienawidzę a do tego tego +30 stopnie , mało tego doznałem szoku nerwowego i umysłowego podczas oglądania gniota jakim jest "BATTLESHIP" ( i to zapłaciłem za ten niby film:(), do tego jeszcze i ty ze swoimi górami i fotkami z seansu kinowego:-D:-D. Masakra. A tak na poważnie to gratulacje i serdecznie pozdrawiam. Jest zaj.....ś cie:-D.
 
WOW. a ja zawsze myślałem że domek z tarasem i widokiem na jezioro gdzieś na pojezierzu to jest to... a Tu to z fiordem wyjeżdżasz! pięknie! i salon z wyposażeniem na wypasie!
 
Panowie, dziękuję za miłe słowo. Od teraz zacząłem bardziej doceniać widok z okna:)
Przy okazji chciałem się podzielić ciekawą stroną do perfekcyjnego ustawienia ostrości w projektorach i nie tylko, przy okazji testu wyjdą wszelkie defekty optyczne w projektorach takie jak abberacja czy koma.

LINK DO STRONY

Plansza jest w FULL HD, wystarczy podpiąć laptopa...
Ja używam RGB Dots i ustawiam ostrość na środku ekranu. W moim przypadku występuje abberacja koloru czerwonego tzn. zauważalna niewielka czerwona poświata po lewej stronie kropki.
Po ustawieniu ostrości można sprawdzić jak zachowują się inne kolory.
 
Szybka aktualka

Wczoraj mój denon 2809 został zamieniony na x4000 + 720. Dziś konfiguracja a później testy...
 

Attachments

  • P1000468.jpg
    P1000468.jpg
    56,2 KB · Wyś: 118
Tez jestem ciekaw bo wydaje mi sie , ze wielkiej roznicy pomiedzy tymi urzadzeniami w stereo nie bedzie. No ale zobaczymy co kolega napisze.
 
Do góry