Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Jak dobrze policzycie to będzie 4 :)
Nie wytrzymałem i nacieszyłem chwile swoje oczy, niestety jutro mnie nie będzie więc w czwartek będzie instalacja.
 
Ostatnia edycja:
Hej Ulti!
Gratulacje bliźniaczego zestawu, nawet ten sam kolor :D
Ciekaw jestem podstawek pod fronty ;)
oraz reszty wykończenia ;)
Przypomnialo mi się, kiedy przyjechaly do mnie - cala paleta i trochę ;)
Widzę, że druga połówka pomagała w rozpakowywaniu, bo skąd ten tajemniczy "kapeć" z lewej :D

Co to za rasa kociaków? Syjamskie Sia czy Tajske?
 
Ostatnia edycja:
Podstawy zamowione, nawet z otworami pod kolce.
Ale czas realizacji 2 tygodnie :(
Oczywiście zonka tak samo podekscytowana jak ja, więc aktywnie brała udział w uroczystych odsłonach :p
 
Ostatnia edycja:
Podstawki na tył w końcu zainstalowane

hqjc.jpg
 
wyszło przez przypadek właściwie ale przed ich zakupem sprawdziłem wielkość podstawki i wymiary głośnika i wyszło że się idealnie zgrały ze sobą.

ogólnie teraz dzięki ich zastosowaniu i lepszemu umieszczeniu głośników na tyłach efekty dzwiękowe przy filmach są dużo lepiej odczuwalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Może przerwę trochę tą ciszę i podzielę się moim pierwszym krokiem do stworzenie perfect KD.
Zacznę od komody, którą właśnie zamówiłem. Bardzo mi się spodobała ale szyby raczej nie zamontuję.
Po ustawieniu wszystkiego może zmienię zdanie, ale na dzień dzisiejszy wole bez.
Sprzęt ma dotrzeć do mnie w następnym tygodniu. Na razie nie zdradzę szczegółów :)

Potrzebuje Waszej rady, komodę mam taka jak na zdjęciu (zdjęcie katalogowe:), właśnie ją rozpakowałem.
Oczywiście nie będę instalował tej szyby. Wstępnie chciałem nie montować środkowej szuflady i tam wstawić centralny. Ale okazało się, że szafka jest już zmontowana z szufladami i systemem domykania.
I teraz mam dylemat, czy mimo wszystko wymontować środkową szufladę i tam wstawić centralny czy dorobić białą półkę bezpośrednio nad TV i tam postawić centralny.
TV mam bardzo duży więc nad TV mam wrażenie, że będzie za wysoko.
Z kolei jak wstawię w środkową szufladę to będzie prawie przy samej podłodze.

No i na koniec mój warunek, który każdy pewnie będzie chciał obalić.
A mianowicie nie powieszę TV na ścianie, dlaczego?
Za Tv będę miał schowany komputer i nie zmienię tej koncepcji.
Za pomoc z góry dziękuję.

8696d1385649222-nasze-zestawy-komoda.jpg
 
Hej Ulti!
Gratulacje bliźniaczego zestawu, nawet ten sam kolor :D
Ciekaw jestem podstawek pod fronty ;)
oraz reszty wykończenia ;)
Przypomnialo mi się, kiedy przyjechaly do mnie - cala paleta i trochę ;)
Widzę, że druga połówka pomagała w rozpakowywaniu, bo skąd ten tajemniczy "kapeć" z lewej :D

Co to za rasa kociaków? Syjamskie Sia czy Tajske?

Dwie brązowawe to syjamskie kotki, do tego biały kocurek syjamski i czekoladowy orientalny tez kocurek :)
 
I teraz mam dylemat, czy mimo wszystko wymontować środkową szufladę i tam wstawić centralny czy dorobić białą półkę bezpośrednio nad TV i tam postawić centralny.
TV mam bardzo duży więc nad TV mam wrażenie, że będzie za wysoko.
Z kolei jak wstawię w środkową szufladę to będzie prawie przy samej podłodze.
No i na koniec mój warunek, który każdy pewnie będzie chciał obalić.
A mianowicie nie powieszę TV na ścianie, dlaczego?
Za Tv będę miał schowany komputer i nie zmienię tej koncepcji.
Za pomoc z góry dziękuję.

Wieszajac tv mialbys problem rozwiazany, w zasadzie pod kazdym wgledem, estetycznym jak i praktycznym, pc zawsze mozna schowac w innym miejscu, albo przeslac sygnal bezprzewodowo bezposrednio do tv, czy ampli (mam takie urzadzenie i idealne jest do takich rozwiazan).
W takiej sytuacji, centralnego daj do tej szuflady, postaraj sie tak go umiejscowic aby lekko byl skierowany w Twoja strone. Nie masz innego wyjscia, pomysl z wieszaniem centrala nad tv (szczegolnie ze jest to bardzo duzy tv) dla mnie odpada.
 
Wieszajac tv mialbys problem rozwiazany, w zasadzie pod kazdym wgledem, estetycznym jak i praktycznym, pc zawsze mozna schowac w innym miejscu, albo przeslac sygnal bezprzewodowo bezposrednio do tv, czy ampli (mam takie urzadzenie i idealne jest do takich rozwiazan).
W takiej sytuacji, centralnego daj do tej szuflady, postaraj sie tak go umiejscowic aby lekko byl skierowany w Twoja strone. Nie masz innego wyjscia, pomysl z wieszaniem centrala nad tv (szczegolnie ze jest to bardzo duzy tv) dla mnie odpada.

Dokałnie. MAsz fajny sprzet i komodę. Przmysl to jeszcze 10x. Szkoda zmarnowac, bo caly zestawik będzie się ladnie prezentowac. Widze, ze ostro działasz ;)
 
Wieszajac tv mialbys problem rozwiazany, w zasadzie pod kazdym wgledem, estetycznym jak i praktycznym, pc zawsze mozna schowac w innym miejscu, albo przeslac sygnal bezprzewodowo bezposrednio do tv, czy ampli (mam takie urzadzenie i idealne jest do takich rozwiazan).
W takiej sytuacji, centralnego daj do tej szuflady, postaraj sie tak go umiejscowic aby lekko byl skierowany w Twoja strone. Nie masz innego wyjscia, pomysl z wieszaniem centrala nad tv (szczegolnie ze jest to bardzo duzy tv) dla mnie odpada.

Dziękuje, ale tak jak pisałem, nie zmienię tej koncepcji, tym bardziej, że lepiej dla mnie i dla zonki jak TV stoi na komodzie. Sami zobaczycie na zdjęciach z sesji montażowej. Pokażę je jeszcze dziś.
W sumie ciekawe jest to co pisałeś o przesyłaniu sygnału bezprzewodowo.
możesz przybliżyć tą koncepcję. Dla mnie ważne jest przesłanie z komputera obrazu i sygnału spdif.
Używam xbmc dla multimediów a czasem chce sobie pograć na kompie z tym TV i KD.
 
A oto moje zabawki.
Jako , że w zakładce kolumny rozmawiamy o monitorach INDIANA LINE TESI 260, postanowiłem tez tutaj pokazac jako one wyglądają na żywo.
Jak już tam wspomniałem, genialne monitory w swojej cenie.

IMG_0838 (640x427).jpg

robiz
 
Nie grzeje Ci się ten dekoder N-ki pod komodą? Pochwal się co za sprzęcik masz pod te kolumny podłączony? Widzę że jakiś DAC też gości w zestawie?
 
Do góry