Nasze Kina Domowe - czego nam brakuje?

hans2

Banned
@WiTT: juz robilem rozeznanie co ktore maja i na pewno bede bral jakiegos synology na intelu bo jest duzo dobrego softu na ta platforme.
4-5 zatok. troche droga impreza ale lubie miec sprzet z ktorego jestem zadowolony.

edit: jesli chodzi o soft to mi najbardziej zalezy na rtorrent i serviio (akurat ten bo ma obsluge napisow dla tv samsung)
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
@WiTT: juz robilem rozeznanie co ktore maja i na pewno bede bral jakiegos synology
Synology, Qnap i ostatnio dołączył Asustor. Te są na podobnym poziomie. Zaletą niektórych modeli Qnapa i Asustora jest HDMI i xbmc, więc można z nich zrobić odtwarzacze multimedialne (ale trzeba pamiętać, że relatywnie słabe procki nie pociagną wysokiego bitrate'u). Synology na razie nie ma puszki z HDMI i nic na ten temat nie mówi.
 

hans2

Banned
Synology, Qnap i ostatnio dołączył Asustor. Te są na podobnym poziomie. Zaletą niektórych modeli Qnapa i Asustora jest HDMI i xbmc, więc można z nich zrobić odtwarzacze multimedialne (ale trzeba pamiętać, że relatywnie słabe procki nie pociagną wysokiego bitrate'u). Synology na razie nie ma puszki z HDMI i nic na ten temat nie mówi.

na hdmi mi w ogole nie zalezy. jak bym mial takim nasem/playerem sterowac?
doszedlby mi kolejny pierwszoswiatowy problem ;)
a tak to mam jak na razie wystarczajacego klienta w tv i wygodna obsluge.

glownie kieruje sie dostepnym softem a tutaj jeszcze synology na intelu ma przewage.
widze ze qnap ostatnio tez sie bardziej stara ale to jeszcze nie to.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Hm, ja mam małe wymagania do dodatków, więc i ciężko mi coś konkretnego napisać. Filmy oglądam tylko z płyt oryginalnych z PS3 (5%-10% czasu) i z telewizji (pozostały czas). Stąd też odpada mi cały zestaw problemów z odtwarzaczamie multimedialnymi, czytaniem divx, itd. Co do stereo nie mam wygórowanych wymagań (radia internetowe głównie, a płyt cd mam niedużo), więc i tutaj nie mam problemów.

Jak już na siłę pisać cokolwiek to:
- głośniki u mnie mają bass reflex z tyłu, co w połączeniu z pozycją przy samej ścianie nie daje mi spokoju. Niby wszystko ok, ale jednak czasem coś zadudni. Pisałem o tym wiele razy. Koniec końców, po wygrzaniu sprzętów i ogarnięciu ustawień ampli jest super, ale jednak człowiek spałby spokojniej, jakby miał BR na frontach kolumn,
- tylko podstawowa wersja Audyssey, gdzie każda inna ma korektę basu (co patrząc na punkt pierwszy, mi by się przydało),
- musiałem dokupić dongla wifi, bo 616 nie ma wbudowanego - dodatkowy koszt,
- durne przyciski na pilocie "tv" i "receiver", gdzie pilot sam z siebie co chwilę wchodzi w tryb "tv" i - mimo, że nie parowałem go z tv - przestaje działać na amplituner do momentu wciśnięcia znów przycisku "receiver". Już mam taki nawyk, że po każdej zmiania źródła klikam od razu "receiver",
- zestaw głóśniki+ampli nie eksponuje wokalu tak jak lubię, tzn kobiecego, miękkiego, aksamitnego, wkręcającego się w mózg (Eve Mendes np), ale to wiadomo, JBL i Onkyo stawiają raczej na skraje pasma, niż środek. Poza tym pisałem wyżej, nie jestem maniakiem stereo,
- mam kable pociągnięte w ścianach i w podłogach do głośników, ale... nie kanel subwooferowy, nie internetowy i nie antenowy... efekt jest taki, że sub musi stać w okolicy ampli (gra dobrze, więc nie problem, ale człowiek popróbowałby innych ustawień z ciekawości, a kabla nie chcę widzieć), internet tylko po wifi (potrafi zerwać czasem), a radia naziemnego nie słucham, bo kabelek antenowy to żart, a anteny nie będę w pokoju stawiał. Kolejne mieszkanie/dom lub remont aktualnego (teraz ma rok dopiero) będzie uwzględniał pełne okablowanie ;P
- i już na siłę ;P skoro można na wyświetlaczu ampli ustawić kilka stopni jasności to czemu nie można go w ogóle wyłączyć? ;P tylko w pure audio, ale do filmów to się nie nadaje ;P

plus masa zastrzeżeń do dekodera kablówki (vectra), ale to chyba nie ten temat ;P
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam jedną wadę.
Przy włączaniu muszę włączać amplituner z subem i resztą a dopiero po paru sekundach wzmak od frontów. W przeciwnym wypadku lecą korki.
Wad u mnie nie ma ale i tak mam ochotę na więcej. Zobaczymy może się uda.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
A u mnie chodzi wszystko jak nalezy ale mialem male problemy z ampli.teraz wszystko smiga jak nalezy.ale chyba jeszcze nie rozkminilem pola Pure audio albo nie wiem jak to ustawic albo jest mega lipa.bo nie da sie sluchac muzyki w tym trybie.slucham na stereo.kino w pelni zadowolony :)stereo tez ok.ale jestem ciekawy jak zagra w pure audio.jak wlaczam jest kicha na stereo lepiej
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Pure Audio nie ma co rozkminiać ;P Włącza się i się słucha. Tam nie ma żadnych ustawień ;P Gra tak, jak podaje źródło. Podpowiedź taka: podbij głośność na dosyć głośno i posłuchaj tak na spokojnie kilka minut. Wtedy oceniaj. Jak się ocenia od razu po innych, podbitych trybach to zawsze jest wrażenie, że czegoś brakuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dodam jeszcze jedna wade, mianowicie rozmieszczenie terminali.
Tyczy się to większości sprzetow, oczywiście z wyjątkami.
Ostatnio montowałem dodatkowe glosniki do systemu 7.1, bananow zabrakło, wiec trzeba wciskać koncowki kabla do zaciskow. Koszmar.
 

hans2

Banned
Dedykowanym pilotem

nie wiedzialem ze tak mozna.
co nie zmienia faktu ze wole zeby dekodowaniem zajal sie inny uklad, ten w tv.
jeden pilot zamiast dwoch, wiem juz ze dziala kazdy format ktory potrzebuje i nie bede w tym czasie nadmiernie obciazal nasa dekodowaniem. dopoki tv obsluguje wszystko to co chce to ma to dla mnie same zalety. jak przestanie za jakis czas to kupie porzadny uniwersalny player typu oppo czy cos.

Przewagę w czym konkretnie?

najbardziej to mi sie podoba:
- na synology mam oficjalna paczke serviio ktora powinna dzialac bez klopotow
- rtorrent zdaje sie byc regularnie aktualizowany

oprocz tego jak patrze na te webowe interfejsy to ten w synology wydaje mi sie najbardziej dopracowany. nie bez znaczenia jest tez to ze patrzac po ilosci aplikacji platforma synology jest chyba najpopularniejsza wsrod developerow. pewnie ze wzgledu na ilosc czasu na rynku. inni dopiero doganiaja pod tym wzgledem.

masz jakies przykre doswiadczenia z synology ze tak dopytujesz?
jak tak to fajnie by bylo jakbys sie podzielil doswiadczeniami.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Pure Audio nie ma co rozkminiać ;P Włącza się i się słucha. Tam nie ma żadnych ustawień ;P Gra tak, jak podaje źródło. Podpowiedź taka: podbij głośność na dosyć głośno i posłuchaj tak na spokojnie kilka minut. Wtedy oceniaj. Jak się ocenia od razu po innych, podbitych trybach to zawsze jest wrażenie, że czegoś brakuje.

sluchalem, jakbym kasprzaka sluchal.nie idzie.stereo zabija jednym kopnieciem.nie moge.:)czytalem na stronie onkyo skrot testu z hifi choice ampli tx nr717 i koles opisal ze sluchal muzyki w trybie pure audio...jezeli to pure audio jest zblizone do tx nr616 to nie wiem czym sie sugerowal mowiac ze stereo jest przyzwoite
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
masz jakies przykre doswiadczenia z synology ze tak dopytujesz?

Nie, wręcz przeciwnie, rozważam Synology jako kolejnego NAS'a. Uważam Synology i Qnapa'a za równoważne i wybór zależy od pewnych szczegółów i specyficznych wymagań, preferencji. Ilość oprogramowania oba mają raczej na podobnym poziomie, Qnap też jest długo na rynku (i też ma serviio i rtorrenta). Oba miewają podobnego rodzaju problemy. Cokolwiek wybierzesz z tych dwóch powinieneś być zadowolony, ale zdecydowanie polecam puszki z szybszymi dwurdzeniowymi prockami. Asustor sprzętowo jest na tym samym poziomie, ale z racji młodości ma zapewne mniej oprogramowania dodatkowego, system jest ok.
 

mundi21

New member
do Krzysztofradio
w UD 5007 można sprawdzić ile do końca filmu.
Wypadałoby napisać o brakach w systemie własności mej to ja poskarżę się na suba monitor audio BR coś tam 10, katastrofa. Mój wcześniejszy JBL 150e zjadał angola na śniadanie, co mnie podkusiło się go pozbywać.
 

marcin86

New member
denon 2113: brak poprawnej obslugi wielokanalowych flacow
tv samsung: po wlaczeniu sam zmienia po arc wejscie na ampli na "tv audio". irytujacy bug.
rel t5: brak autosense

ale ogolnie to jestem zadowolony. to wyzej to raczej "problemy pierwszego swiata".

a najbardziej teraz brakuje mi dobrego NASa, zeby komp nie musial byc wlaczony do ogladania filmow. chce kupic synology ale to bedzie musialo poczekac bo drogie


miałem podobny problem rozwiązanie wyłącz w tv funkcję anynet+ (hdmi-cec) też to przerabiałem i oczywiście znalazłem info na tym pięknym forum:) też mam samsunga i denona 2113
 

hans2

Banned
zdecydowanie polecam puszki z szybszymi dwurdzeniowymi prockami

taki wlasnie chce. dodam ze na intelu, bo te inne wydajnosciowo sa daleko z tylu.
no i intel jednak daje kompatybilnosc z wieksza iloscia softu.

wstepnie myslalem o ds412+ ale pewnie zanim kupie cos innego ciekawego wyjdzie na intelu ce5300.
 

hans2

Banned
miałem podobny problem rozwiązanie wyłącz w tv funkcję anynet+ (hdmi-cec) też to przerabiałem i oczywiście znalazłem info na tym pięknym forum:) też mam samsunga i denona 2113

ale ja takiego polsrodka nie chce, alternatywa czyli reczne zmienianie zrodel mnie bardziej drazni :)
z arc wciskam przycisk usb na ampli i tv sam zmienia zrodlo z kablowki na hdmi polaczony z ampli.
jakos zyje z tym "tv audio" ale panie co to za zycie...

edit: aha i bez arc do ogladania filmow wypada jeszcze wyciszac tv.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze jedna wade, mianowicie rozmieszczenie terminali.
.. wiec trzeba wciskać koncowki kabla do zaciskow. Koszmar.
Taa, też tego nie załapałem, dlaczego są one zawsze tak poupychane obok siebie :| A w kilku wzmaka już widziałem fajnie oddalone od siebie, komfortowy dostęp. Kiedyś gdzieś na wyjeździe komuś poprawiałem połączenia, co wiązało się z wypięciem kabli od ampli, a tam brak bananów... :shock: osz co żem się nagimnastykował.

Mam jedną wadę.
Przy włączaniu muszę włączać amplituner z subem i resztą a dopiero po paru sekundach wzmak od frontów. W przeciwnym wypadku lecą korki.
Uoooo!.. :shock: Przepraszam, jaki Ty masz pobór mocy tam? ;)



PS: Racoon zmienił avatar!!! :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry