Nasze Kina Domowe - czego nam brakuje?

WiTT

New member
Bez reklam
Podsunął mi się w innym wątku pomysł, byście się podzielili też spostrzeżeniami o ciemnej stronie Waszych zestawów Kina Domowego ;)

Piszemy wszędzie o zaletach naszych zestawów, co nam się podoba, na co zwracamy uwagę. A co z mankamentami tych zestawów? Co Wam nie odpowiada, przeszkadza? Drobne rzeczy które w ogólnym rozrachunku nie rzutują na obraz KD, ale są jak ziarnko grochu w sypialnianym łóżku ;)

U mnie - NAD T567 BluRay Player - świetny odtwarzacz, zarówno płyt jak i plików multimedialnych. Ale czasem z nie wyjaśnionych przyczyn (lakonicznych komunikatów) nie jest w stanie odtworzyć pliku mkv - nieobsługiwana rozdzielczość lub złe kodowanie audio - komunikat... grrr. I trzeba kombinować z inną wersją mkv (kolejny argument za zakupem płyty :p). No i poprawny format pliku tekstowego to SRT - przy mało znanych produkcjach, potrafi być upierdliwe.
Choć zdaję sobie sprawę że to nie odtwarzacz all-in-one typu Oppo, to czasem się zastanawiam czemu za takie pieniądze choćby update firmware'u NAD nie zrobi? :)

Śmiało wytykać błędy w swoich KD :bober:
 

collider

New member
Bez reklam
Ja jestem niezadowolony z jakości dialogów w moim KD. Nie wiem na ile przyczyna leży w głośnikach a na ile w amplitunerze, ale fakt faktem rani to moje uszy (inna opcja, może zbyt dużo wymagam po wizytach w realnym kinie). Jednak gdybym miał jednym tchem coś poprawić w moim kinie to właśnie jest to. Po za tym sprzęt spisuje się dobrze jak na przedział cenowy z którego pochodzi.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
collider dodaj sprzęt do sygnaturki bo nie wiadomo o jakim zestawieniu piszesz

Nawiązując do tematu, póki co ja ze swojego kina jestem wciąż mega zadowolony.
Po roku użytkowania nie stwierdziłem narazie wad.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy raz chyba mogę szczerze napisac, ze NIC.
Jest absolutnie idealnie, wiem jak to brzmi, ale na sile nie będę doszukiwal sie wad. Central gra przepieknie, fronty w stereo tak samo, tylne to osobna bajka, jestem zachwycony. No, ale żeby nie było zbyt infantylnie, to BD moglby być ciut szybszy przy załadowywaniu, pyk i już powinno działac ;)
Co natomiast bym chciał, pilot z dużym wyświetlaczem (nie uniwersalny) a dedykowany, z lista wszystkich ustawien itp. Taka moja fanaberia. Podobnie, z wyświetlaczem na ampli, niby jest, ale od lat zastanawiam sie dlaczego nie montują tam rozbudowanych lcd, wiem ze to nie potrzebne, ale pomarzyć można. Idealem jest Pionek Susano.

Edit: Znalazlem wade ;) , Marantz nie ma WiFi, trzeba ciagnac kabel. Jak już jest to nie ma tematu, gorzej jak trzeba go ciagnac przez caly pokoj. WiFi można obejść w inny sposob, ale to nie zmienia faktu, ze powinien być wbudowany.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Podsunął mi się w innym wątku pomysł, byście się podzielili też spostrzeżeniami o ciemnej stronie Waszych zestawów Kina Domowego ;)

Piszemy wszędzie o zaletach naszych zestawów, co nam się podoba, na co zwracamy uwagę. A co z mankamentami tych zestawów? Co Wam nie odpowiada, przeszkadza? Drobne rzeczy które w ogólnym rozrachunku nie rzutują na obraz KD, ale są jak ziarnko grochu w sypialnianym łóżku ;)

U mnie - NAD T567 BluRay Player - świetny odtwarzacz, zarówno płyt jak i plików multimedialnych. Ale czasem z nie wyjaśnionych przyczyn (lakonicznych komunikatów) nie jest w stanie odtworzyć pliku mkv - nieobsługiwana rozdzielczość lub złe kodowanie audio - komunikat... grrr. I trzeba kombinować z inną wersją mkv (kolejny argument za zakupem płyty :p). No i poprawny format pliku tekstowego to SRT - przy mało znanych produkcjach, potrafi być upierdliwe.
Choć zdaję sobie sprawę że to nie odtwarzacz all-in-one typu Oppo, to czasem się zastanawiam czemu za takie pieniądze choćby update firmware'u NAD nie zrobi? :)

Śmiało wytykać błędy w swoich KD :bober:


Zaraz się okaże, że tylko my mamy jakiś problem z KD ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Coś w tym jest, chociaż relacja kolegi WiTTa jakoś do tej teorii nie pasuje :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
armanig - to żeś się wysilił z tą wadą.. ;) Ty coś ukrywasz przed nami, ale spokojnie, klub detektywów czuwa, dostrzeżemy i bezwzględnie wskażemy ;)
Przyznaj się ile lat Ci zajęło budowanie dream Home Theater :)

Koledzy, z tymi dziengami to jest też tak, że im więcej wydajesz tym więcej wymagasz, a wtedy nawet małe niuanse potrafią napsuć krwi - bo to przecież tyle kosztowało :)
A funkcji NAD'a trochę się nie spodziewałem. Dopiero po jakimś czasie doszedł NAS z zawartością mkv i mnóstwem zdjęć juniora (a co se będę żałował, a jak :p). Nie zdarza się często niewczytanie mkv - może tak, z grup scenicznych zawsze się wczytają, jakieś domoróbki nie koniecznie. Ot, taka fanaberia bluray'a :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dźwiękowo nie mogę nic zarzucić, odechcialo mi się chodzić do kina :D
Natomiast jeśli ogładam film z pliku z napisami .txt, .srt, obojętnie. To na Marantz UD5007 nie wyświetlają mi się polska czcionka "ś" i zostaje przerwa, spacja. Pozostałe czcionki OK. Trochę durnowacie to wygląda i ciężko się czyta, np.
"Domy lam się, wietnie". Soft najnowszy. Z oryginalnych płyt BD czy DVD tego nie ma.
Drugim mankamentem UD5007 to brak podglądu ile czasu pozostało do końca filmu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
U mnie wyglada to nastepujaco:

Denon 1910
-brak mozliwosci wylaczenia korekcji Audyssey dla wszystkich glosnikow z jednoczesnym zostawieniem wlaczonego Dynamic EQ, korekcje mozna wylaczyc tylko dla Frontow (bypass l/r)
-brak mozliwosci edycji EQ ustawionego podczas auto kalibracji za pomoca mikrofonu. Czasem wychodza rozne dziwactwa i nic z tym nie mozna zrobic.

BD Panasonic
- brak odczytu flac z usb, czy tez plyty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
jeśli ogładam film z pliku z napisami .txt, .srt, obojętnie. To na Marantz UD5007 nie wyświetlają mi się polska czcionka "ś" i zostaje przerwa, spacja. Pozostałe czcionki OK. Trochę durnowacie to wygląda i ciężko się czyta, np.
"Domy lam się, wietnie". Soft najnowszy. Z oryginalnych płyt BD czy DVD tego nie ma.
Napisałem do Horna. Nie olali i to już na plus. Zwrócili się do producenta, bo ponoć było wiele takich zgłoszeń. Prawdopodobnie skończy się aktuallizacją (...za pół roku ?...)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie u mnie totalnie najsłabszym ogniwem jest odtwarzacz multimedialny. Niby łyka wszystko ale ma swoje dziwne akcje. włączając film lubi klatkować wyłączę, włączę film jeszcze raz jest wszystko w porządku no i ten brak dekodowania dźwięku HD. Na pewno z czasem do wymiany:). Denerwuje mnie jeszcze zrywanie neta w ampli, ale to jest wina rutera który też z czasem do wymiany ehhh. Głównym problemem w moim KD jest pomieszczenie, za małe, za bardzo obstawione, jednym słowem warunki mieszkaniowe :). Wydusiłem i zrobiłem wszystko aby to grała jak najlepiej i jestem zadowolony, ale mam świadomość i wiem, że na większym metraży w lepszych warunkach jest zdecydowanie lepiej, szczególnie scena i przestrzeń. To się może zmienić w niedalekiej przyszłości:). Na pewno brakuje mi w moim KD suba, ale to dopiero po zmianie lokalu, teraz nie ma na to kompletnie miejsca i warunków:)

Wybór KD dokonywałem świadomie, więc na pewno jestem bardziej zadowolony i mniej widzę wad niż gdyby był to zakup w ciemno:). Co do ampli nie mam z nim żadnych problemów, jedynie na początku miałem problem z kalibracją wyskakiwały błędy. Problem był w tym, że musiała być totalna cisza :)
Czego może mi brakować to stereo, ale to się nie zalicza do KD. Wiadomo ampli nie są mocne w stereo a na pewno yamaha nie jest w czołówce, bardziej tak pośrodku. Znając możliwości wzmaka i moich kolumn do niego podpiętych, wiem że wzmak w stereo to podstawa (może kiedyś:))
 

hans2

Banned
denon 2113: brak poprawnej obslugi wielokanalowych flacow
tv samsung: po wlaczeniu sam zmienia po arc wejscie na ampli na "tv audio". irytujacy bug.
rel t5: brak autosense

ale ogolnie to jestem zadowolony. to wyzej to raczej "problemy pierwszego swiata".

a najbardziej teraz brakuje mi dobrego NASa, zeby komp nie musial byc wlaczony do ogladania filmow. chce kupic synology ale to bedzie musialo poczekac bo drogie
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mały apel!!!!

Panowie uzupełniajcie sygnatury:). Nie to żeby się chwalić (czego nikt nam nie zabroni:)) pomaga to w orientacji ale i poszukiwaczom sprzętu w możności odezwania się do kogoś o poradę w kwestii danego sprzętu:). Wiadomo wtedy kto co posiada i do kogo można się w razie potrzeby odezwać, bądź wypytać jak się całą posiadana konfiguracja sprzętowa sprawuje:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
A mi przypomniał się jeszcze jeden upierdliwy element :)
Używam pilota Logitech Harmony. Ogólnie świetna sprawa zamiast rzucać się po kilku pilotach. No ale jest "ale". Oglądając TV (włączony dekoder+amp+TV) skonfigurowaną opcją "oglądaj BR/DVD" chcę obejrzeć film. Przełącza amp na odpowiednie źródło, włącza BR, wyłącza dekoder i... wyłącza TV(!). Muszę z osobna ponownie włączyć TV. W drugą stronę działa poprawnie, czyli oglądając BR/DVD poprawnie przełącza sprzęty na TV. A w tamtym jednym wypadku wyłącza TV. Konfigurowałem go chyba na różne sposoby, nic nie pomaga. Irytujący mały problem ;)

Świetne są takie "szpilki" w całym systemie. Niby wszystko działa poprawnie, jesteśmy zadowoleni, ale ta szpilka gdzieś tam czasem da o sobie znać ;)

hans2 - ja mam NAS iOmega, taki "budżetowy". Ma mnóstwo funkcji (chmura, ftp, serwer www, szybki backup z urządzenia podpiętego po usb do NAS, itp.), ale z nich nie korzystam (lub rzadko) więc i od NAS'u wiele nie wymagam. Jako storage na mkv i zdjęcia daje świetnie radę, szybką kartę sieciową ma, to główna zaleta. Po routerze N600 śmiga kopiowanie. Ma podobno funkcję torrent, ale nie udało mi się jej odpalić, nie drążyłem dalej tematu. Do podstawowych wymagań iOmega jest OK, do bardziej wymagających myślę że warto zaczynać od QNAP'a.
 
Ostatnia edycja:
Do góry