Nasze Kina Domowe - czego nam brakuje?

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
z adamantowym szkieletem ;)
Wychodzi na to, że avatary to nasze marzenia :D, tylko dlaczego Krzysiek1980 chce być szczurem, a Fox dogiem? ;)

To z zamiłowania do tej marki, taka pozostałość po drobnej łobuzerce:p. Swojej kobiety bym nie wystawił za ryzykowne, a żeby nie było pusto to jest to w sumie wszędzie mam taki avatar
 

LukeSky

Member
Bez reklam
U mnie - NAD T567 BluRay Player - świetny odtwarzacz, zarówno płyt jak i plików multimedialnych. Ale czasem z nie wyjaśnionych przyczyn (lakonicznych komunikatów) nie jest w stanie odtworzyć pliku mkv - nieobsługiwana rozdzielczość lub złe kodowanie audio - komunikat... grrr. I trzeba kombinować z inną wersją mkv (kolejny argument za zakupem płyty :p).

Z tym to niestety jest loteria i nie jest to wina samego sprzętu. MKV to kontener i jak Ci wpakują tam jakieś odjechane ustawienia to nawet i MP potrafią siąść. Warto jak plik nie śmiga zrobić sobie zrzutkę danych o plik przez soft jakim jest: MediaInfo - About MediaInfo

Pozwoli Ci to przykładowo namierzyć jakich plików ten NAD nie lubi a dokładniej jakich kodeków nie daje rady obsłużyć. Na szczęście wydań danego filmu jest więcej w sieci niż jedna więc można wybrać sprawdzone z danej sceny ripy.

No i poprawny format pliku tekstowego to SRT - przy mało znanych produkcjach, potrafi być upierdliwe.

To nie problem jeśli masz plik .TXT - jest taki mały programik, która w sekundę zamienia prawie każdy .TXT na .SRT - dzięki czemu nie musisz szukać napisów domyślnie gotowych w .SRT. SRT 1.4 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl

(...) czasem się zastanawiam czemu za takie pieniądze choćby update firmware'u NAD nie zrobi? :)

Też nad tym ubolewam, ale ostatnio mnie zaskoczyli i wydali nowy update do Twojej maszyny V426, plik można pobrać z ich strony: T 567 Network Blu-ray Disc Player - NAD Electronics - sam nie wgrywałem bo sprzedałem BR'a, ale zawsze można do nich napisać i odpowiedzą Ci co i jak przez ich stronę Www z tego poziomu: NAD Salon Login - NAD Electronics
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak to prawda ;P więcej fotek wyślę na maila po zaksięgowaniu przelewu na koncie.... ;P
To jak? Są chętni? ;P
To z zamiłowania do tej marki, taka pozostałość po drobnej łobuzerce:p. Swojej kobiety bym nie wystawił za ryzykowne, a żeby nie było pusto to jest to w sumie wszędzie mam taki avatar
Nieprawda. Wstawilem avatar mojego kierownika:)
Dobre Panowie ( iPanie), dobre :D
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Przypomniała mi się jedna rzecz, która irytuje mnie w moim ampli. Jest to przewijanie plików muzycznych.
Słucham dużo setów, które mają od 2 do nawet 8h w jednym pliku.
Ampli łapie je po DLNA bez, żadnych problemów, ale wiadomo, że rzadko słucha się 8h ciurkiem i często chciałbym zacząć od momentu, w którym poprzednio skończyłem, np na 1h 30 min i z tym mam problem. Ampli przewija ale tylko o 40 sekund, jeśli dobrze pamiętam, więc dobrnięcie do np. 5h setu to istna męka :) i z tego względu nie słucham tych setów bezpośrednio przez ampli...
Wasze egzemplarze też tak mają?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam

Tu nie ma nic do wyjaśniania. Szczur to szczur:) Nie słyszałeś nigdy o wyscigach szczurów? Wracając do tematu, to zawsze Nam bedzie w sprzecie czegoś brakować. Począwszy na funkcjach i przydatnych bajerach, a skończywszy na brzmieniu. Jeszcze nie wynaleziono idealnie grającego sprzetu który by w 100% odpowiadał wszystkim miłośnikom audio. Tak jak nie ma idealnej kobiety, samochodu, pracy...idealna jest tylko śliwowica:) Jakby spytać audiofila, co mysli o swoim wart kupę kasy zestawie, to na pewno jeszcze sporo by chciał zmienić. Człowiek całe zycie się uczy i podobnie dojrzewa do lepszego brzmienia, więc zawsze czegoś Nam będzie brakować. Każdy tez ma inne wyobrażenie idealnego dźwięku, konfiguracji, estetyki. Po co skupiac się na tym co Nam brakuje, jak lepiej na tym co Nas cieszy:)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
No i co tam panowie, to już wszystko, nic więcej w KD nie uwiera i nie denerwuje? Nie wierzę ;)


Z tym to niestety jest loteria i nie jest to wina samego sprzętu. MKV to kontener i jak Ci wpakują tam jakieś odjechane ustawienia to nawet i MP potrafią siąść. Warto jak plik nie śmiga zrobić sobie zrzutkę danych o plik przez soft jakim jest: MediaInfo - About MediaInfo

Pozwoli Ci to przykładowo namierzyć jakich plików ten NAD nie lubi a dokładniej jakich kodeków nie daje rady obsłużyć. Na szczęście wydań danego filmu jest więcej w sieci niż jedna więc można wybrać sprawdzone z danej sceny ripy.
To prawda. A szczęściem też jest 30Mb/s łącze, które nie jakimś tam wyczynem już w dzisiejszych czasach, co pozwala na w miarę szybkie uzyskanie alternatywnej wersji MKV. Gorzej jeśli jest to jakieś mniej popularne wydanie a alternatyw brakuje. Ja już wyrosłem z zabaw konwertowania plików, żeby nie powiedzieć iż nie ma na to zwyczajnie już czasu. Na szczęście błędne pliki MKV są w mniejszości :)

To nie problem jeśli masz plik .TXT - jest taki mały programik, która w sekundę zamienia prawie każdy .TXT na .SRT - dzięki czemu nie musisz szukać napisów domyślnie gotowych w .SRT. SRT 1.4 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl
Koniecznie muszę spróbować i przetestować. NAD T567 nie łyka txt a mam kilka pozycji do których w napiproject są tylko txt. Dziękuję za podpowiedź! :)

Też nad tym ubolewam, ale ostatnio mnie zaskoczyli i wydali nowy update do Twojej maszyny V426, plik można pobrać z ich strony: T 567 Network Blu-ray Disc Player - NAD Electronics - sam nie wgrywałem bo sprzedałem BR'a, ale zawsze można do nich napisać i odpowiedzą Ci co i jak przez ich stronę Www z tego poziomu: NAD Salon Login - NAD Electronics
Uoo, a to przeoczyłem, bardzo dziękuję, szybciutko sprawdzam co tam namieszali a wieczorem spróbuję wgrać :)
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale przecież od dluższego czasu napiprojekt może zapisywać napisy każde od razu w SRT. Może go nie aktualizowałeś dawno ?

Po co się męczyć z MKVami na Blu Ray skoro wymyślili do tego lepsze urządzenia ?
 
Do góry