Najlepsza gra roku 2008

Najlepsza gra roku 2008 to:


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

ps_user

New member
Bez reklam
Pytam bo nie grałem. Czy w GTA, które tu króluje, jest restrt misji, czy trzeba przejechać pół miasta żeby powtórzyć misję?
Nikt na to nie narzeka :rolleyes:
 

Kent

New member
ps_user napisał:
Pytam bo nie grałem. Czy w GTA, które tu króluje, jest restrt misji, czy trzeba przejechać pół miasta żeby powtórzyć misję?
Nikt na to nie narzeka :rolleyes:

Owszem jest restart misji, po niezaliczeniu przychodzi sms, czy chcesz spróbować jeszcze raz. Niemniej jednak ja przeważnie dojeżdżałem ponownie, bo sprawia mi to większą przyjemność, niż "teleportowanie" się, no i zawsze po drodze można odkryć coś ciekawego :D

Co do BP to oczywiście, że skręcam w te ulice, które gra mi zaleca, teraz męczę się ze zdobyciem określonej liczby punktów w limicie czasowym :mrgreen: co raz bardziej ta gra mnie wciąga, chyba czas odstawić demo i zacząć eksplorować całe Paradise City
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Odkryć "coś ciekawego" w gta4? nie może być...grałem w tą grę ponad 50 godzin i nic nie znalazłem. Co innego w san andreas gdzie przez całą grę byłem zaskakiwany.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Owszem jest restart misji, po niezaliczeniu przychodzi sms, czy chcesz spróbować jeszcze raz.
Czyli nie jest to restart w dosłownym tego słowa znaczeniu. Musisz poczekać aż skończy ci się czas, i tak samo jest w BP. Limit czsu kończy wyścig, tylko żeby zacząć trzeba się wrócić na początek wyścigu. A po drodze zawsze można odkryć coś ciekawego 8)
 

klopsik1988

New member
Przerwać wyścig i zacząć od nowa? Już nie chce tutaj pisać definicji restartu.... Ale restart jest wtedy jak od razu zaczynasz od nowa wyścig a nie musisz wracać do mety o ile pamiętasz gdzie ona była. Ze w GTA 4 też nie ma restartu misji? GTA to nie wyscigi a powtórzenie misji w takowej jest i tak szybsze 5 razy niż powtórzenie wyścigu w BP. W GTA 4 wcale nie trzeba czekać na koniec czasu by móc resetować , tam jest mało misji na czas o ile w ogóle takie były... Nie uda ci sie misja to czekasz na restart max 10 sekund. A to że nie wygrywam każdego wyścigu w BP przez to że często pomylę trasę nie znaczy że jestem Noobem. Jak mówiłem wierzę że z czasem się do tego człowiek przyzwyczaja czy po prostu zapamiętuje miasto ale mnie ta gra do tego nie zachęciła ... zwłaszcza gdy miałem do wyboru mase lepszych gier. A jak już tacy z was Hard Core Playerzy to grajcie w Midnight Club Los Angeles któremu zaniża się noty za poziom trudności bo tam nie ma zmiłuj , raz czy dwa stukniesz i po wyścigu a nie 10 kraks i dalej można wygrać.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Jak dla mnie, najlepsze gry roku w kolejności od najlepszej:

1. Left 4 Dead
2. Gran Turismo 5: Prologue
3. Dead Space
4. Gears of War II

GTA nigdy nie lubiłem, nie wciąga mnie ta kaszana. Czekam jeszcze na Falouta 3 PL, nie miałem okazji pograć w część 3 po angielsku. Rok 2009 zapowiada się ciekawie - Killzone 2, Bioshock 2, Resident Evil 5, Doom 4 (o ile ukaże się przed końcem 2009).

Pozdrawiam
 

mataman

New member
Bez reklam
klopsik1988 napisał:
A jak już tacy z was Hard Core Playerzy to grajcie w Midnight Club Los Angeles któremu zaniża się noty za poziom trudności bo tam nie ma zmiłuj , raz czy dwa stukniesz i po wyścigu a nie 10 kraks i dalej można wygrać.


Nie stresuj sie tak młody człowieku, Midnight Club nie ma i nigdy nie bedzie miał tego co ma BP czyli:

-miodność
-miodność
-miodność
 

skizzie

New member
Ok, możecie mnie zlinczować ale zagłosowałem na MGS4 :) Może dlatego, że był to dla mnie pierwszy Metal Gear w jaki grałem nic a nic mnie nie nudziło. Od początku do końca miałem wrażenie, że biorę udział w czymś większym niż zwykła gierka. Ok, Kojima mnie kupił, trudno :)
Burnuot Paradise to poezja, to pierwsza gra jaką kupiłem na PS3 i mam ją do tej pory. Co jakiś czas wracam na ulice Paradise City i radość jest zawsze tak samo wielka. Być może dlatego, że MGS4 skończyłem na dniach nie głosowałem na BP.
GTAIV - pierwsza gra w jaką grałem na PS3 (kupiłem bundle'a z ta właśnie gierką), od kiedy skończyłem główny wątek fabularny stała się klasycznym półkownikiem :). Łudziłem się, że dam radę do niej wrócić choćby po to, żeby pobawić się trofeami. Kiedy parę dni temu pojawiła się okazja wymiany GTA4 na nowe, zafoliowane LBP rozstałem się z tą pierwszą bez żalu.
LBP - za mało godzin przegrałem żebym mógł z czystym sumieniem mówić o niej jako gra roku. Niemniej gierka jest genialna, mam ponad 30 lat a podczas grania morda mi się śmiała jak dziecku :) Z pewnością jedna z tych gier której wartość z czasem wzrośnie, zdecydowanie warta polecenia.
Pozdrawiam
Krzysiek
 

klopsik1988

New member
Mataman ja sie nie stresuję , po prostu mam inne poglady i tyle a ze jestem tu osamotniony w nich bo pozostałe 60% graczy które myśli tak samo o BP nie wchodzi na to forum to już inna sprawa. Byłem fanem tej seri od 1 czsci do 3 , 4 długo nie kupowałem ale wydawała sie mi fajna, jak juz ja miałem to dopiero na xboxa 360 i to po BP , też mie zniechecała tym ze walniecie w tył samochodu było bezkarne ale mimo tego gdybym nie grał w nia po BP to uznał bym ja za czesc lepsza od BP bo przynajmniej tam nie było tego otwartego miasta które rozwaliło tą grę. A to czy gra ma MIÓD to już każdy sam decyduję.Dla mnie jest on i w BP i w MC:LA ale ta pierwsza ma zbyt głupie wady jak ten brak restartu. W wyscigach sa osoby co czasem masteruja rekordy trasy na sekundy wiec to chyba ich boli gdy wiedza ze juz i tak zrobili blad który przesadza sprawe a nie moga zaczac od nowa wyscigu. Kończmy ten temat wyścigów ... Wczoraj grałem 10 godz w Dead Space i muszę przyznać że jest to tytułna pewno na minimum 9 , nie dziwne że dla wielu osób to jest faworyt bo jak ktoś lubi m roczne s-f to jest to pozycja jakiej nie było od lat. Przypomniała sie mi gra co byłapare lat temu , "Run like hell". Przed premiera miała te same aspiracje ale wyszedł z tego sredniak jak nie gniot. Dead Space na szczęscie nie zawiodło. Teraz sie zastanawiam kiedy EA po wydaniu tych paru nowych gier znów zacznie robić tasiemce. Bo chyba o to im chodzi... wypromowac pare nowych hitów by znów z nich kase trzepać... no ale takie sa prawa rynku, narazie chwała im za przełamanie mimo ze te nowe gry były robione przez ich twórców jeszcze gdy nie byli czescia EA a wiec EA trafiło juz na gotowe. Tak jak zakupili Dice to od razu z Mirrors Edge której to gry teraz moga zabronic robic kontynuacji bo sie nie sprzedała za wybitnie. Fifę uleprzyli wrescie po latach to teraz pewnie znow beda jechac na tym samym do konca tej generacji. Rok 2009 grami ma szanse być lepszy niż 2008 ale wątpie by EA się do tego dołożyło. Raczej zacznie zaniżać skutecznie średnia ocen już od Ojca Chrzestnego 2 ...
 

Mefju

New member
@skizzie

Szanuję Twoje zdanie na temat MGS 4 , nawet się nie dziwie , bo nie jesteś pierwszym kolesiem z forum dla , którego MGS się podobał.Mnie np. podobał się do 4 aktu , potem zaczęły się nudy i pozbyłem się mgs.Ja zagłosowałem na GTA IV , bo na prawdę mi się podobała ta gra , ogólnie wiadome jest , że więcej graczy słyszało o GTA niż np. o Dead Space , więc jak koleś przyjdzie do sklepu zakupić sobię konsolę i bedzie zestaw z Dead Space i GTA IV , to wybierzę raczej GTA IV , bo grał w wcześniejsze częsci , a o DS w ogóle nie słyszał.Pozdrawiam.
 

brx

New member
Ankieta zamknięta, czas na podsumowanie.
Grą roku 2008 zostało GTA IV, 2 i 3 miejsce to kolejno MGS4 i LBP. Osobiście trochę żałuję, że DS nie znalazł miejsca na podium (choć przez chwilę deptał liderom po piętach), no ale cóż, muszę uszanować zdanie większości ;)
Dzięki wszystkim, którzy oddali głos.
 

mrtwister

New member
Oki jestem w stanie zrozumieć, iż ktoś przedkłada dead space przed MGS4, to już kwestia osobistego wyboru, bo dead space to równie dobra gra. Nie zrozumiem jednak głosowania na gta4, niestety uważam tą grę za już kilka razy strawiony posiłek, który przyszło nam znowu zjeść. A przecież gryzoniami nie jesteśmy...Zresztą na gamespocie MGS4 najlepsze!
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A w mojej, był zupełnym przeciętniakiem napompowanym sterydami (dlatego tak zbrzydł) i po liftingu ekipy od fx z hollywood. A gdzie był reżyser i scenarzysta się pytam? :p
 

dienekes' shade

New member
Nie mam porównania z poprzednimi odsłonami. Przeciwnicy 4tej części tak tłumaczą moją wysoką ocenę "ostatniej przygody Snake' a" :p Przeszedłem ją 2 razy, zacząłem 3ci run :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mówię Ci Shade, jak będziesz miał kiedyś możliwość pożyczyć ps2 i Mgs3 Snake Eater (wersję z poprawioną kamerą only!!!) to zrób to. A dopiero wtedy zobaczysz co znaczą trzy magiczne literki M,G i S dla rzeszy wyznawców Pana Hideo. I ponieważ "trójka" jest w mym zestawieniu jedną z 10ciu najlepszych gier w historii, dlatego tak brzydzę się częścią czwartą i żałuję że Konami tak skrzywdziło wiernych fanów popełniając takie faux-pax (po pes6,7,8,9 i mgs4 tak właśnie nazywam zachowanie firmy Konami). I mean it...
 
Do góry