nagrywarka Sony RDR-HX950

mpmomot

New member
AgaMati napisał:
witam wszystkich szczęśliwych? posiadaczy Sony 950.
Chcialabym dołączyć do waszego grona ale mam taki mętlik w głowie, że już sama nie wiem jaką nagrywarkę wybrać. Proszę o wszystkie wady i zalety Soniego:
1. jaki obraz i dźwięk
2. czy wszystkie rodzaje płytek DVD i CD z nagranymi JPG i mp3 można nagrać na HDD i potem odwrotnie na płytki
3. jak działa USB - na co pozwala
4. jak z Divixami
i miliony dodatkowych pytań..............
Czy teraz kupilibyście już inny model i jaki?
z góry bardzo dziękuję


Witam

Od kilkunastu dni jestem w posiadaniu 950-tki. Zapoznaje się z jej możliwościami, ale wiem, że...:

1)Obraz i dźwięk jest SUPER!!!!. Naturalnie do TV mam podłączenie przez HDMI. Dodatkowo przez coaxial dźwięk do amplitunera.
2)Testowałem zgrywanie na HDD i wypalanie na CD i DVD. Obyło się bez najmniejszych kłopotów. To działa intuicyjnie...
3)Poprzez USB podłączyłem PenDrive'a z mp3 i zdjęciami. Odtworzyła wszystko, ale wchodzi się z "poziomu" HDD (świeci na niebiesko)
4)DivX (a także napisy do nich) działają bezproblemowo. Problemem jest zbyt mała czcionka. Nie wiem jescze czy to wina nagrywarki czy formatowania samych napisów

Nie kupiłbym nic innego!!!! Jak dla mnie poprostu bomba!!!

Korzystam z kablówki analogowej Aster i mam nagrywarkę podłączoną do kablówki. Najpierw zaprogramowałem kanały w TV, a potem przez SCART przesłałem liste do nagrywarki. Po takiej operacji należy KONIECZNIE wypiąć SCART i pozostawić HDMI

Powodzenia!:grin:
 

ernet

Active member
Bez reklam
mpmomot napisał:
Witam

Od kilkunastu dni jestem w posiadaniu 950-tki. Zapoznaje się z jej możliwościami, ale wiem, że...:

1)Obraz i dźwięk jest SUPER!!!!. Naturalnie do TV mam podłączenie przez HDMI. Dodatkowo przez coaxial dźwięk do amplitunera.
2)Testowałem zgrywanie na HDD i wypalanie na CD i DVD. Obyło się bez najmniejszych kłopotów. To działa intuicyjnie...
3)Poprzez USB podłączyłem PenDrive'a z mp3 i zdjęciami. Odtworzyła wszystko, ale wchodzi się z "poziomu" HDD (świeci na niebiesko)
4)DivX (a także napisy do nich) działają bezproblemowo. Problemem jest zbyt mała czcionka. Nie wiem jescze czy to wina nagrywarki czy formatowania samych napisów

Nie kupiłbym nic innego!!!! Jak dla mnie poprostu bomba!!!

Korzystam z kablówki analogowej Aster i mam nagrywarkę podłączoną do kablówki. Najpierw zaprogramowałem kanały w TV, a potem przez SCART przesłałem liste do nagrywarki. Po takiej operacji należy KONIECZNIE wypiąć SCART i pozostawić HDMI

Powodzenia!:grin:

Podpisuję sie pod kazdym ( doslownie ) słowem + ( mam porównanie z Pioneer DVR-530, który jest pierwowzorem Soniacza ) przy wyświetlaniu folderu z muzą można go rozwinąć i zobaczyć tytuły nagrań. Super.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
TOMKYW napisał:
1.A może zamiast 750/950 kupić 710/910 są jeszcze dostępne na rynku w całkiem dobrej cenie????
Najprawdopodobniej są już nie do dostania.Gdzieniegdzie można napotkać model z serii x20.

TOMKYW napisał:
2.Czy następcy są lepsi od przodków?
Trudno powiedzieć. Z jakiegoś powodu Sony zwróciło się do Pioneera o pomoc. Powody mogły być różne. Podejrzewam, że Sony z jakichś względów nie poradziło sobie z rozwijaniem swoich produktów. Powody mogą być różne, ale jak znam życie, podstawowym kryterium były koszty. Konkurencja od zawsze była bardziej elastyczna w tej dziedzinie od Sony, choć jakościowo produkty Sony nie odbiegały od jakości konkurentów. Trudno więc jednoznacznie powiedzieć, czy poprzednicy są gorsi, gdyż są to już zupełnie inne produkty. Po prostu seria x50 nie ma prawie nic wspólnego z poprzednikami.

TOMKYW napisał:
3.Dlaczego 910 kosztowała 2700 a 950 jako nowa tylko 1500 czyżby między tymi modelami była aż taka przepaść jakościowa czy to tylko upływ czasu i tego typu sprzęt tak bardzo staniał.?
Odpowiedziałeś sobie na pytanie w drugiej jego części. Gdybyś zobaczył ile kosztowa 900, dopiero byś się zdziwił. Poza tym same dyski twarde tanieją na potęgę, a to dość istotny element kosztowy.

ArtS :)
 

pisk

New member
Super,

Whats new in ver.3.0:
Fixed : Color problems [problems with son2vobsub]
Updated : Son2vobsub is not used anymore.

odpada konwersja do .son, czego wymagała wcześniejsza wersja tego programu.
No i coś poprawiono w temacie kolorów :)
 

amadeo

New member
Z kolorami radzę sobie tak:
-po konwersji edytuję notatnikiem plik .idx i w wierszu ze słowem palette zmieniam pierwsze cztery kolory na 828282, 000000, ffffff, 828282, które ustaliłem metodą prób i błędów ponieważ zupełnie nie rozumiem jak działa tutaj paleta kolorów

Testowanie na nagrywarce jest b. proste gdyż okazało się, że chociaż każda para plików idx/sub musi mieć tą samą nazwę to te nazwy nie muszą być identyczne z nazwą filmu i może ich być wiele np:

film.avi
times1.idx
times1.sub
times2.idx
times2.sub
arial1.idx
arial1.sub

Klawiszem Subtitle można je wszystkie wybierać podczas trwania filmu (podczas pauzy widać jak zmieniają się napisy tekstowe - graficzne nie). W przypadku kilku filmów lepiej jest je umieścić w osobnych katalogach.

Amadeo
 

Artur_S

New member
Problem z obrazem

Witam,

zachęcony opiniami na formum zdecydowałem się kupić nagrywarkę Sony RDR-HX750. Co prawda nie miałem przekonania do firmy Sony (po przygodach z telewizorem) ale przekonało mnie, że siedzi w niej elektronika Pioneera, a ta firma nigdy mnie nie zawiodła.

Niestety już po 4 dniach użytkowania napotkałem na problem/uterkę. Polega on na tym, że jeżeli odbieram sygnał z Tunera i telewizor mam przełączony w tryb Video to po jakimś czasie (30min-1h) obraz na telewizorze staje się o połowę ciemniejszy niż powinien być. Po przełączeniu telewizora w tryb TV obraz jest ok, więc efekt ten występuje tylko w trybie VIDEO. Nagrywarkę mam podłączoną prze złącze SCART 21 pin. Dodam, że mimo ściemniania obrazu nagrywany jest on w prawidłowej jasości.

Macie jakiś pomysł, co to może być?
 

Dario05

New member
Artur_S napisał:
Witam,
Niestety już po 4 dniach użytkowania napotkałem na problem/uterkę. Polega on na tym, że jeżeli odbieram sygnał z Tunera i telewizor mam przełączony w tryb Video to po jakimś czasie (30min-1h) obraz na telewizorze staje się o połowę ciemniejszy niż powinien być. Po przełączeniu telewizora w tryb TV obraz jest ok, więc efekt ten występuje tylko w trybie VIDEO. Nagrywarkę mam podłączoną prze złącze SCART 21 pin. Dodam, że mimo ściemniania obrazu nagrywany jest on w prawidłowej jasości.

Macie jakiś pomysł, co to może być?

Mam to samo jeśli oglądam na jednym TV i przełączę drugi TV na AV - widać przyciemnienie obrazu.
 

Artur_S

New member
Dario05 napisał:
Mam to samo jeśli oglądam na jednym TV i przełączę drugi TV na AV - widać przyciemnienie obrazu.


Ale Ty mówisz o 2 telewizorach (przynajmniej tak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi), a u mnie dzieje się to przy podłączonym 1 telewizorze.

Wczoraj kupiłem drugi kabel SCART i przez 6 h było ok. Dziś podłączyłem stary i też od 3h jestr ok. Nie wiem o co chodzi i od czego zależało te ściemnianie obrazu. :confused:. Pozostaje mi dalsza obserwacja zachowania. Może Autonaprawa??? ;)
 

Dario05

New member
Artur_S napisał:
Ale Ty mówisz o 2 telewizorach (przynajmniej tak zrozumiałem z Twojej wypowiedzi), a u mnie dzieje się to przy podłączonym 1 telewizorze.

Wczoraj kupiłem drugi kabel SCART i przez 6 h było ok. Dziś podłączyłem stary i też od 3h jestr ok. Nie wiem o co chodzi i od czego zależało te ściemnianie obrazu. :confused:. Pozostaje mi dalsza obserwacja zachowania. Może Autonaprawa??? ;)

Masz rację - mówiłem o dwóch telewizorach. W Twoim przypadku chyba nie do końca był dociśnięty kabel SCART.
 

robczech

New member
POMOCY jak dobrze podłączyć dekoder

Witam serdecznie. Mam nagrywarkę "950"-kę od kilku dni. Mam jednak problem z oglądaniem programów z satelity. Jeśli dekoder jest włączony - wszystko jest OK. Jeśli wyłączę nagrywarkę w stan czuwania - na ekranie telewizora ekran pozostaje czarny ...
Muszę jeszcze nadmienić, że nagrywarka z TV jest podłączona tylko przez złącze HDMI.

Może ktoś mi pomoże to wszystko skonfigurować. Będę wdzięczny.

A może na wyłączonej nagrywarce to poprostu nie działa ....?

Proszę o pomoc i pozdrawiam
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może masz włączoną funkcję oszczędzania energii - tak jest przynajmniej w moim pioneerze 555 - a mają na pewno ten sam setup:)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znalazłem cos takiego w instrukcji "podczas emisji sygnału HDMI wyjście AV1 emituje sygnał video-composite"

przeglądałeś instrukcję - dział "ustawienia wejścia/wyjścia video"?
 

robczech

New member
robcio napisał:
Znalazłem cos takiego w instrukcji "podczas emisji sygnału HDMI wyjście AV1 emituje sygnał video-composite"

przeglądałeś instrukcję - dział "ustawienia wejścia/wyjścia video"?


Czytałem i przeglądałem .... Podłączyłem i wg. mnie wszystko powinno działać.
Ale nic .... pustka ....

Ale chyba mnie oświeciło i wiem gdzie jest błąd .....
O przeprowadzonych próbach oczywiście poinformuję ....

Ale dlaej czekam na ewentualne podpowiedzi ... Pozdrawaim... robczech :)
 

mrmrooz

New member
750

derian napisał:
...Aha, moja plazma nie reaguje przełaczeniem się na odpowiednie wejście HDMI po uruchomieniu nagrywarki, no ale chyba tak to juz jest, że tylko komunikacja z ekranami SONy jest ok.
Nawet nie ze wszystkimi Sony. Jak masz TV bez Bravia Theatre Sync to nie pójdzie.

Pozdrawiam
Michał M
 

hektor

New member
Czcionka w dekoderze

Witam,
Jako iż niestety w dalszym ciągu nie ma żadnej aktualizacji do serii nagrywarek Sony RDR-HX w autoryzowanych salonach Sony(chodze praktycznie codziennie- majac po drodze z pracy),a w dalszym ciagu razi mnie wielkosc czcionki odtwarzana przez nagrywarke , skusilem sie na przeszukanie sieci w celu najprostszego programu do programowej zmiany czcionki po nagraniu na płyte otóz polecam do tego celu program Sub2Divx

http://www.divx.howto.pl/Czytaj-artykul-128.html

probowałem ,testowałem i narazie musi to wystarczyc, bo coś mi się wydaje nie prędko Sony postara się o jakiś Firmware ...:(
 
Ostatnia edycja:
Do góry