Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

maur

New member
ghart napisał:
Z instrukcji wynika iż nagrywarka ta nagrywa w formacie Dolby Digital 2 kanałowym lub czystym PCM (w trybie XP).
Interfejs optyczny audio jest tylko wyjściem do podłączenia amplitiunera.

Dzięki ghart za podpowiedź.
Zmartwiło mnie to, co napisałeś. Widziałem tę funkcję w którejś z nagrywarek Sony. Sądziłem, że tak bardzo wychwalana EH65 będzie również to miała. :x Wielka szkoda, bo to dla mnie spore niedociągnięcie.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Żadna ze znanych mi nagrywarek nie nagrywa dźwięku korzystając z wejścia cyfrowego. Odgrażał się na ten temat Philips. Z tego, co wiem, do tej pory taka nagrywarka się nie ukazała.

ArtS :)
 

maur

New member
Witajcie !
Czy moglibyście mi podpowiedzieć, jakie optymalne podłączenia zastosować, aby móc korzystać w pełni z: EH-65, dekodera HD cyfry (Philips 9201), magnetowidu VHS podpiętych do Plazmy PV 60 Panasonica ?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

fantoma

New member
Daję głowę (co postaram się potwierdzić u źródła), że EH65 ma ten sam skaler co S-52. Świadczą o tym chociażby różne testy obu urządzeń w niezależnych od siebie (konkurencyjnych) wydawnictwach. Ja osobiście czekam na każdy moment kiedy mogę puścić płytę DVD na 42PV60. Obraz jest tak krystaliczny i wyraźny jak na płytach prezentacyjnych HD w sklepach ze sprzętem RTV. Każda prezentacja dla gości (Matrix, Władca Pierścieni, Niemamocni itd.) powoduje oszołomiające wrażenia. Rezultatem czego dwóch przyjaciół kupuje taki sam zestaw. Co byśmy nie mówili o zaletach PV60 to głównym czynnikiem na takie wrażenia ma właśnie skaler. Obraz z DVD jest zbliżony do HD.

popieram zdecydowanie super obraz z płyt dvd po prostu revela na plazmie pv 60. Do kolekcji dodam jeszcze nowe części Gwiezdnych wojen no po prostu HD
 

Kemp

New member
maur napisał:
Witajcie !
Czy moglibyście mi podpowiedzieć, jakie optymalne podłączenia zastosować, aby móc korzystać w pełni z: EH-65, dekodera HD cyfry (Philips 9201), magnetowidu VHS podpiętych do Plazmy PV 60 Panasonica ?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
1. HDMI: dekoder HD łączysz z HDMI1 w PV60, EH65 z HDMI2 (pamiętaj aby przy pierwszej instalacji EH podłączyć do HDMI2).
2. SCART w kolejności: VHS - dekoder - EH65 - AV3 w PV60.
Pozdrawiam,
 

Kemp

New member
ArtS007 napisał:
No właśnie. A jak się ma do tego wewnętrzny skaler telewizora PV60?
Test robiłem na III części Władcy Pierścieni, sceny z "pajączkiem". Trzeba uczciwie powiedzieć, że film puszczony przez SCART do AV3 w PV60 ogląda się przyjemnie. Dla kogoś kto nie widział wcześniej obrazu przez HDMI może wydawać się nawet doskonały. Obraz ostry, kontury wyraźne, kolory naturalne, bardzo głęboka czerń - momentami troszkę za dużo czerni w ciemnych scenach w jaskini. Dopiero przełączenie na HDMI powoduje zwiększenie wyrazistości i szczegółowości obrazu. Żeby oddać różnicę należałoby porównać wrażenia z przeszłości przy przejściu z VHS na DVD. Skaler EH65 jest znacznie lepszy od skalera PV60.
 

ghart

New member
Kemp napisał:
Skaler EH65 jest znacznie lepszy od skalera PV60.
W taki sposób tych skalerów nie można porównywać,
ponieważ skaler EH65 "działa" na cyfrowym materiale wejściowym (576i PAL DVD) dostosowując go do rozdzielczości natywnej TV (720p). natomiast skaler PV60 działa na analogowym materiale wejściowym, który wcześniej już raz został poddany konwersji D/A. Czyli podsumowując w przypadku oceny skalera EH65 nie ma dwukrotnego przejścia Digital/Analog/Digital jedynie "czysta" praca na materiale cyfrowym.

Pzdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Test:

kemp napisał:
Test robiłem na III części Władcy Pierścieni, sceny z "pajączkiem". Trzeba uczciwie powiedzieć, że film puszczony przez SCART do AV3 w PV60 ogląda się przyjemnie. Dla kogoś kto nie widział wcześniej obrazu przez HDMI może wydawać się nawet doskonały. Obraz ostry, kontury wyraźne, kolory naturalne, bardzo głęboka czerń - momentami troszkę za dużo czerni w ciemnych scenach w jaskini. Dopiero przełączenie na HDMI powoduje zwiększenie wyrazistości i szczegółowości obrazu. Żeby oddać różnicę należałoby porównać wrażenia z przeszłości przy przejściu z VHS na DVD. Skaler EH65 jest znacznie lepszy od skalera PV60.

Reakcja:

ghart napisał:
W taki sposób tych skalerów nie można porównywać,
ponieważ skaler EH65 "działa" na cyfrowym materiale wejściowym (576i PAL DVD) dostosowując go do rozdzielczości natywnej TV (720p). natomiast skaler PV60 działa na analogowym materiale wejściowym, który wcześniej już raz został poddany konwersji D/A. Czyli podsumowując w przypadku oceny skalera EH65 nie ma dwukrotnego przejścia Digital/Analog/Digital jedynie "czysta" praca na materiale cyfrowym.

Ghart, wyjąłeś mi to dosłownie z ust... :)

Kemp. Bardzo dziękuję za dokonany już wcześniej test. Czy mógłbyś przeprowadzić dodatkowe porównanie w ten sposób, żeby przez HDMI podać sygnał w standardowej rozdzielczości i zobaczyć, co zrobi skaler telewizora (PV60)? Wówczas mielibyśmy szansę w miarę obiektywnej oceny możliwości skalera w tym telewizorze. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

ArtS :)
 

Kemp

New member
Drugi test.
PV60 ustawiony na 720p.
"Ustawienia HDMI" format video na 576i / 480i.
Zdecydowana różnica na plus w stosunku do obrazu ze SCARTA.
Wrażenie jest, że oglądamy obraz jak na ustawieniach 720p.
Format 576p / 480p niczym nie różni się od 576i / 480i.
Po dłuższym oglądaniu i powtarzaniu tej samej sceny dostrzegam jedynie lekką ziarnistość przy szybkim ruchu postaci.
Dopiero przełączenie na format 720p ujawnia pewną różnicę, w którym obraz jest bardziej gładki, wyostrzony i jaśniejszy od "576".
Uczciwie należy powiedzieć, że są to minimalne różnice aczkolwiek ze wskazaniem na skaler EH.
Pozdrawiam,
 

maur

New member
Kemp napisał:
1. HDMI: dekoder HD łączysz z HDMI1 w PV60, EH65 z HDMI2 (pamiętaj aby przy pierwszej instalacji EH podłączyć do HDMI2).
2. SCART w kolejności: VHS - dekoder - EH65 - AV3 w PV60.
Pozdrawiam,

Kemp !
Wielkie dzięki. Bardzo mi pomogłeś.
Pozdrawiam serdecznie
 

darekfoto

New member
Witam.
To mój pierwszy post tutaj, ale myślę, że jeden z pomocniejszych.

UWAGA !!!!
Długo siedziałem nad tym jak rozgryźć kopiowanie plików MPG i VOB na dysk twardy nagrywarki (Panasonic DMR-EH55) i


UDAŁO SIĘ !!!!!


Da się ........ i nie jest to takie trudne, ale zajęło mi to tydzień nim do tego doszedłem. Oczywiście można nagrać płytkę i puścić nagrywanie z odtwarzaniem, ale to długo trwa i materiał jest na nowo kodowany w trakcie oglądania.

Na pewno teraz wszyscy krzykną - NO TO DAWAJ - jak to się robi :)

OK - nie jestem samolubem i podziele się moimi wypocinami.

A więc:
Problem z zapisem na dysk w nagrywarce plików MPG i VOB jest taki, że na dysku nie mogą sie znajdować pliki w tych formatach bo oprogramowanie nagrywarki tego nie przeczyta - nawet jak byśmy wymontowali dysk i hamsko tam takie pliki skopiowali.
Pliki tam przechowywane sa w formacie takim, jakim nagrywarka nagrywa na płytce DVD-RAM czyli VRO - a co to jest, pomyślą niektórzy ...
Wszystko sprowadza się do nagrania na kompie płytki DVD-RAM w tym formacie z naszymi MPGami i tu zaczynaja się schody z konwersją do formatu VRO.
Szukałem długo na necie i nie znalazłem nic godnego uwagi, sama podmianka rozszerzenia z MPG na VRO nic nie daje.
Ale ....... pomyślałem - przecież NERO VISION ma funkcję nagrywania nazwaną : edytowalny DVD. Szybko nagrałem i nic - płyta należy sformatować. Doszedłem, że musi być płyta DVD-RAM sformatowana jako UDF, ale w jakiej wersji itp.
Zrobiłem inaczej:
Trzeba włożyć płytkę DVD-RAM do nagrywarki - tam sformatować, nagrać kilk sekund np. z telewizji, wyciągnąć płytkę z nagrywarki i włożyć do kompa. Zapuścić NERO VISION, dalej edytowalny DVD, program coś zapłacze, ale akceptujemy i mamy dysk z miejscem do dogrania plików MPG lub VOB. Dysk już jest prawidłowo sformatowany w Panasonic'u i można dodawać pliczki.
Na koniec zapisujemy to co pododawaliśmy, przenosimy płytkę do stacjonarnej nagrywarki i włączamy funkcję szybkiego kopiowania z płytki na HDD.
PROSTE? A ile zabawy.......

Pozdrawiam

i datki proszę wysyłać na instytucje harytatywne :)

Mam nadzieję, że rozwiązałem ograniczenie kopiowania plików MPG i VOB bez przekompresowywania na HDD w nagrywarce Panasonic DMR-EH55.
 

ein

New member
Hmmm

mam nagrywarke JVC ktora obsluguje DVD-ram i najnormalniej w swiecie pliki VRO zamieniam w TotalCommanderze na mpg/avi po prostu zamieniajac rozszerzenie pliku :) co trwa jakies 3 sek. otworz-zaznacz-zmien-zamknij :p I spoko oko dziala, jest widziane przez kompa jak najzwyczajniejsze pliki video w tych dwoch najpopularniejszych formatach.
 

darekfoto

New member
Tak, tak.
Zamiana rozszerzenia z VRO na MPG na kompie działa na tyle, że programy które potrafia otworzyć MPG będą odtwarzać VRO, ale spróbój odwrotnie !!!! Weź plik MPG, zmień rozszerzenie na VRO, nagraj na DVD-RAM i sprawdź czy Ci to odtworzy nagrywarka stacjonarna? No i co - NIE odtworzy, no właśnie i tu jest kicha !!!
 

aKySZ

New member
Mam pytanie...

Witam, jestem tu nowy, chciałbym się dowiedzieć, jaką prędkość oferuje nagrywarka Panasonica EH65 przy nagrywaniu "ruszonego materiału" z dysku hdd na płytę DVD? Wiem, że w wielu modelach jest prędkość 1 do 1, czy w tym modelu jest ona szybsza??? Dziękuję z góry za pomoc i odpowiedź!
 
Do góry