Nadchodzi TCL DP660 w czystej formule, Z ANdroidem 7,0.

klop11

New member
W przypadku 55P660 mam jeszcze problem z polskimi czcionkami. Też tak macie? Występuje to tylko w przypadku zmiany kanałów, w menu wszystko poprawnie.

A jeśli chodzi o ten internet to myślicie że aktualizacja jest w stanie to naprawić czy jeszcze bardziej namiesza?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Lepiej się wstrzymać z aktualizacjami , poprzednie telewizory źle je znosiły.Poczekaj jak ktoś zainstaluje i powiedzieli się informacją
 

grzegorz1652

New member
Witam. Wczoraj zrobiłem aktualizacje swojego tcl p6046 do android 7.0 v8-mt58t04-lf1v373 który pobralem ze strony producenta i od tego czasu tv zdecydowanie zwolnił czy jest możliwość powrotu do android 6?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Temat chyba umarł :) pany kto ma niech dzieli się opinią o telewizorze bo nie wierzę że tak mało osób go kupiło
 

Vredny

New member
Dobry wieczór,
używam od dwóch miesięcy 50dp660, działa głównie w charakterze monitora dla XBox-a. Póki co opinię o sprzęcie mam pozytywną - przez zdecydowaną większość czasu działa poprawnie, niemniej, czasem bywa irytujący. Co mi się nie podoba:
- polskie znaki, a raczej w krzaki w nazwach programów i EPG - sygnał dostarczany przez UPC;
- organizator programów, który nie działa - teoretycznie można ułożyć programy według swojego widzimisię, jednak po chwili wszystko się rozsypuje i kanały zaczynają pojawiać się pod losowo wybranymi pozycjami;
- podświetlenie potrafi zniknąć przy chwilowym braku sygnału - np. restart XBox-a, ale zdarzyło mi się to też przy wyświetlaniu konsoli w Raspbianie (odrobina tekstu na ekranie, ale 99.9% ekranu czarne). Ekran robi się w całości czarny, pomaga przełączenie (w ciemno) wejścia i wyłączenie/włączenie tv.
- tv nie może się czasem zdecydować, czy obsługuje poziomy RGB w zakresie 16-235, czy pełnym. Zwykle wyświetla pełny zakres poprawnie, ale bywa, że biele są wypalone. Podobny efekt wypalenia występuje też czasem w trybie HDR.
- przy ustawieniu trybu HDMI na "auto" XBox nie zawsze rozpoznawał, że ma do czynienia z TV 4k.
Wszystko powyżej to ewidentne niedoróbki programowe. Z rzeczy zależnych od sprzętu, równomierność podświetlenia mogłaby być nieco lepsza. BTW, matryca to AMVA3 T500QVN03.5 od AU Optronics.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
TCL mógłby w końcu poprawić te "krzaki" bo to jest faktycznie wada irytująca , obniża to wartość tego telewizora
 

Kaczor99

New member
UPC i TCL

To jest jednak problem z obsługą UPC karty Ci+, niby w instrukcji opisane że obsługuje , lecz wyszukuje wszystkie śmieci w sieci oczywiście brak w opisach polski znaków do tego sortowanie nie odpowiada zestawieniom UPC, dlatego odłączyłem kabel antenowy . Na starym Samsungu śmiga karta CI+ bez problemu. Telewizor został przeinaczony do obsługi multimediów "Netflix" i domowego serwera z filmami i zdjęciami , lecz i to kuleje bo sieci 5MHz jego karta nie obsługuje i jest kłopot transferu z filmi 4K po WIFI.
Są oczywiście plusy ładny obraz , obsługa HDR , Android ,Chromecast,


Podsumowując jak bym miał go kupić i używać telewizji UPC , to bym go na pewno nie kupił, reszta OK
 

firefl

Active member
Bez reklam
To jest jednak problem z obsługą UPC karty Ci+, niby w instrukcji opisane że obsługuje , lecz wyszukuje wszystkie śmieci w sieci oczywiście brak w opisach polski znaków do tego sortowanie nie odpowiada zestawieniom UPC, dlatego odłączyłem kabel antenowy . Na starym Samsungu śmiga karta CI+ bez problemu. Telewizor został przeinaczony do obsługi multimediów "Netflix" i domowego serwera z filmami i zdjęciami , lecz i to kuleje bo sieci 5MHz jego karta nie obsługuje i jest kłopot transferu z filmi 4K po WIFI.
Są oczywiście plusy ładny obraz , obsługa HDR , Android ,Chromecast,


Podsumowując jak bym miał go kupić i używać telewizji UPC , to bym go na pewno nie kupił, reszta OK

Co to za sieć 5Mhz? Nawet jak by obsługiwało to chyba lipa na takiej częstotliwości ;) . 5GHz u mnie obsługuje tv 2017. Z tego co podawane jest w sieci to te same układy...
 

Vredny

New member
Moduł WiFi/BT w 50dp660 to WT4UR2610, producent twierdzi, że tylko 2 GHz.
Natomiast problem z polskimi znakami i organizerem kanałów występuje i bez karty CI; tego, co niekodowane, też poustawiać po swojemu nie można.
 

AdamWGM

New member
To jest jednak problem z obsługą UPC karty Ci+, niby w instrukcji opisane że obsługuje , lecz wyszukuje wszystkie śmieci w sieci oczywiście brak w opisach polski znaków do tego sortowanie nie odpowiada zestawieniom UPC, dlatego odłączyłem kabel antenowy . Na starym Samsungu śmiga karta CI+ bez problemu. Telewizor został przeinaczony do obsługi multimediów "Netflix" i domowego serwera z filmami i zdjęciami , lecz i to kuleje bo sieci 5MHz jego karta nie obsługuje i jest kłopot transferu z filmi 4K po WIFI.
Są oczywiście plusy ładny obraz , obsługa HDR , Android ,Chromecast,


Podsumowując jak bym miał go kupić i używać telewizji UPC , to bym go na pewno nie kupił, reszta OK


To samo w C70. Rok temu mówili że będzie certyfikacja (w przypadku nc+) do końca 2017. Od pół roku brak odpowiedzi kiedy... Pytałem kikiego 5 razy, miał ustalić z TCL ale żadnej odpowiedzi.
 

Mokrykk

New member
Panowie wytłumaczy mi ktoś jak zrobić aktualizacje softu w 55dp660.Robie wszystko wg instrukcji i za diabła nie idzie.
 

Kaczor99

New member
Update

1 - Przy wyłączonym TV włożyć do USB 2.0 pena z biosem , wyjąć wtyczkę zasilającą .
2 - Trzymając wciśnięty wyłącznik w TV włożyć wtyczkę zasilającą.
Rozpocznie się procedura update.
Ja nie znalazłem w nowej wersji widocznych zmian.
Można też po upgrade wejść do menu serwisowego i ustawić wszystkie wartości na domyślne.
 
Ostatnia edycja:

Grundo

New member
Witam,
Jak wygląda sytuacja z podłączeniem Audio poprzez optyka? może ktoś coś powiedzieć na ten temat gdyż przymierzam się do zakupu dp660 i podpięcia soundbara przez optyka...
 
Do góry