Nadchodzi TCL DP660 w czystej formule, Z ANdroidem 7,0.

intrak

New member
Dzwoniłem dzisiaj do serwisu TCL/THOMSON. Oficjalna przyczyna znikania obrazu jest spowodowana modułem CAM, musi być moduł CI+, na innym będzie ten problem.
Ciekawe czy wszyscy operatorzy kablowi obsługują takie moduły.. ;-)

Jeśli kiki będziesz mógł to u siebie przetestować, to bardzo proszę
 

DLUGI321

New member
Chyba nie do końca tak jest jak ci odpisali testowałem trzy takie moduły jeden CI bez + i żadnego problemu z obrazem nie było podejrzewam że odpisali ci tylko na odczepne że niby chcą ci pomóc dobrze ze nie kazali ci standardowo zrestartowac TV do ustawień fabrycznych. Problem jest po stronie ich niedopracowanego oprogramowania moduł CI są kompatybilne i mogą działać z CI+ odwrotnie już nie koniecznie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

intrak

New member
Ja oglądam, i jest.. normalnie? :p Swój profil kolorów jakiś spróbowałem zrobić, wyłączone wszystkie dziwne rzeczy, i wygląda fajnie. Na trybie domyślnym, nie stadion.

Coś więcej na temat źródła - TVP1 HD , sygnał od Inea, transmisja ma około 10,5 Mb/s, nie wygląda to źle, chociaż.. gdybym miał dostęp do TVP 4K było by fajniej.
Smużenie w sumie niezauważalne dla zwykłego oglądacza.
Jeśli chodzi o Micro Dimming, Podświetlenie dynamiczne, Overscan itd. wszystko mam wyłączone.
 
Ostatnia edycja:

intrak

New member
Miałeś racje. TO soft głupieje, podłączyłem dwa moduł CAM i to samo, podłączyłem dekoder po HDMI i efekt... identyczny...
Zauważyłem że dzieje się to najczęściej na TVN24, kiedy pojawia się ich czarna plansza z napisem REKLAMA podświetlenie zdycha. W ciemności widać że obraz jest, bardzo delikatnie widoczny. Dzwięk działa normalnie...
Chyba nie do końca tak jest jak ci odpisali testowałem trzy takie moduły jeden CI bez + i żadnego problemu z obrazem nie było podejrzewam że odpisali ci tylko na odczepne że niby chcą ci pomóc dobrze ze nie kazali ci standardowo zrestartowac TV do ustawień fabrycznych. Problem jest po stronie ich niedopracowanego oprogramowania moduł CI są kompatybilne i mogą działać z CI+ odwrotnie już nie koniecznie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

klop11

New member
Pytanie do użytkowników 55DP660. Jak macie zrealizowane podłączenie do internetu? Zauważyłem, że po wifi mam ok 15mb/s, a po kablu LAN 20mb/s. Internet od dostawcy mam 250mb/s. Jak to u was wygląda i jakim programem to sprawdzić? Zainstalowałem jakiś wifi tester https://play.google.com/store/apps/details?id=com.analiti.fastest.android

Pytanie następne. Dlaczego sklep Play jest jakiś ubogi? Nie ma wszystkich tych samych aplikacji co na telefonie.

Jeśli chodzi o sam telewizor, to jestem zaskoczony jakością wyświetlania obrazu zwłaszcza z materiałów SD,HD. Tryb Brightness+ też robi robotę :)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Zgadza się , obraz jest piękny widać ten szeroki gamut kolorów , porównywałem do Panasonic-a ex703e i Samsunga 58mu6192 i jakoś ten Samsung mnie nie zachwycił , mam mieszane uczucia do niego patrząc na tego TCL-a , kolory są zdecydowanie soczystsze od tego Samsunga a co do aplikacji to ściągnij je sobie z apk mirror lub apk pure i zainstaluj w telewizorze a co do wifi to chyba słaba karta sieciowa tam siedzi,trudno to wyjaśnić ale lepiej kupić adapter na USB 3.0 z końcówką rj45 1000mbps i mieć w telewizorze te 250mb/s przez kabel możliwe i że przez wifi ale to zależy od adaptera.Widziałem taki w Euro RTV AGD za 55zł
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Zgadza się , obraz jest piękny widać ten szeroki gamut kolorów , porównywałem do Panasonic-a ex703e i Samsunga 58mu6192 i jakoś ten Samsung mnie nie zachwycił , mam mieszane uczucia do niego patrząc na tego TCL-a , kolory są zdecydowanie soczystsze od tego Samsunga a co do aplikacji to ściągnij je sobie z apk mirror lub apk pure i zainstaluj w telewizorze a co do wifi to chyba słaba karta sieciowa tam siedzi,trudno to wyjaśnić ale lepiej kupić adapter na USB 3.0 z końcówką rj45 1000mbps i mieć w telewizorze te 250mb/s przez kabel możliwe i że przez wifi ale to zależy od adaptera.Widziałem taki w Euro RTV AGD za 55zł

Ja miałem coś takiego Ugreen USB HUB USB 3.0, polecany do MI boxa, ale niestety karta sieciowa nie dzieła.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Może uszkodzona?powinna działać...reklamuj to , wiem który to model , firma też jest ok więc dziwna sprawa
 

intrak

New member
Witam, widzę,że jest nowy soft: V8-MT58T04-LF1V373 ktoś już testował?
Mi w poprzedni czwartek "coś" się aktualizowało (żona nie potrafi stwierdzić co to było), posiadam wersje V8-T658T01-LF1V353
Od poprzedniego tygodnia ani razu nie miałem problemu ze znikającym obrazem.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Powinno działać...nie spotkałem się jeszcze z tym by nie działało dlatego sam chcę to kupić...wydaje się że ten problem trzeba zgłosić do TCL-a bo nie powinno tak być
 

klop11

New member
Mi w poprzedni czwartek "coś" się aktualizowało (żona nie potrafi stwierdzić co to było), posiadam wersje V8-T658T01-LF1V353
Od poprzedniego tygodnia ani razu nie miałem problemu ze znikającym obrazem.

Intrak, mógłbyś zrobić test prędkości internetu pod LAN i WiFi?
 
Do góry