[Nasze Zestawy AV] Na biało, przy kominku...

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Już wszystko na miejscu...
Poprzednia wkładka Rega MM Elys 2 i igła ze szlifem eliptycznym.
Obecna Rega MC Apheta 2 - szlif fine line.
Do tego oczywiście podmianka na Fono MC.





 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi sie to naturalnym krokiem, a że się trafiło tak dobrze... Czasem się zdarza. Chciałem to zrobić w przyszłym roku, ale trafio się teraz. Dodatkowo poprzednie elementy oddałem w rozliczeniu, więc nie było sie nad czym zastanawiać.
To jednak inne granie. Większy szczegół, bez utraty magii analogu.
Jesli chodzi o tor gramofonowy zrobiłem już wszystko, jest więcej niż dobrze ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli wychodzi, że teraz aby tylko pozostaje słuchać płyt i kupować nowe i najlepiej dobrze nagrane :) Bo z płytami winylowymi też różnie bywa.. Ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa.. :bober:
 

Noisy

Member
Ostatnie zdjęcie wygląda jak by tam była lutownica :D
Gratulacje kolejnego kroku :D teraz musisz jakis regał na płyty przemyśleć, bo na pewno kolekcja bedzie sie powiększać ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli wychodzi, że teraz aby tylko pozostaje słuchać płyt i kupować nowe i najlepiej dobrze nagrane :) Bo z płytami winylowymi też różnie bywa.. Ale jak to mówią jest ryzyko jest zabawa.. :bober:
Kupienie dobrej płyty winylowej - temat rzeka :)
Ja już od dawna staram sie tylko słuchać i oglądać. Nie zawracam sobie juz głowy wymianami, ale jak to bywa w życiu, chyba u każdego gdzieś tam chodzi po głowie to i tamto.

Największym problemem jest tylko czas, ktorego nie jest zwykle za wiele, więc obejrzenie filmu w całośći czy przesłuchanie uccziwie płyty winylowej (cierpliwość wskazana) to często wolny wieczór.
Ale odkąd mam gramofon zawsze powtarzam - przyjemność słuchania czarnej płyty oddaje z nawiązką wkład pracy i ruszenia czterech liter by tę płytę rozkręcić ;)
Rękawiczki, koperty, szczoteczka, potem po 2-4 utworach zmiana na drugą stronę... Nie preszkadza mi to kompletnie ;)


Ostatnie zdjęcie wygląda jak by tam była lutownica :D
Gratulacje kolejnego kroku :D teraz musisz jakis regał na płyty przemyśleć, bo na pewno kolekcja bedzie sie powiększać ;)
Na razie mam specjalne półki na winyle. Płtyty stoją pionowo, przylegają do siebie, więc nie ma mowy o deformacji.
Słyszałem, ze wpadasz do mnie niedługo ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kupienie dobrej płyty winylowej - temat rzeka :)
Ja już od dawna staram sie tylko słuchać i oglądać. Nie zawracam sobie juz głowy wymianami, ale jak to bywa w życiu, chyba u każdego gdzieś tam chodzi po głowie to i tamto.

Największym problemem jest tylko czas, ktorego nie jest zwykle za wiele, więc obejrzenie filmu w całośći czy przesłuchanie uccziwie płyty winylowej (cierpliwość wskazana) to często wolny wieczór.
Ale odkąd mam gramofon zawsze powtarzam - przyjemność słuchania czarnej płyty oddaje z nawiązką wkład pracy i ruszenia czterech liter by tę płytę rozkręcić ;)
Rękawiczki, koperty, szczoteczka, potem po 2-4 utworach zmiana na drugą stronę... Nie preszkadza mi to kompletnie ;)

Mój sąsiad mówi, że na emeryturze sobie odbierze to co mu teraz praca zabiera :) O ile Bóg pozwoli mu dożyc i będzie jeszcze z czego wypłacić emeryturkę. W ostatnim czasie zastanawia się czy nie robić tak jak ja, czyli co miesiąc odkładać dodatkowo na emke.. Ale ile dzisiaj osób nad tym się zastanawia, lepiej kupić kolejne auto, kolejną elektronikę itp.. a jak przyjdzie starość to jakoś będzie.. :) Pytanie jakie to będzie "jokoś"

A wracając do gramofonu to raz jeszcze gratuluje i życzę dużo radości.
 

Noisy

Member
Na razie mam specjalne półki na winyle. Płtyty stoją pionowo, przylegają do siebie, więc nie ma mowy o deformacji.
Słyszałem, ze wpadasz do mnie niedługo ;)

O Twoje płyty akurat się nie martwię bo Ty masz wszystko przemyślane i poukładane jak należy ;)
A co do odwiedzin, dobrze słyszałeś :D tylko teraz pytanie, kiedy ja czas znajdę ha ha ha
Na swoim miałem mieć więcej czasu, a ja pracuję tyle samo co wcześniej xD
 

rabit

Active member
Bez reklam
Super! Chociaż u mnie, położenie czegoś na kolumnie, równa się kryzysem małżeńskim... Nawet jak ja bym to pstawił. :) :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego, przecież to dodatkowe dociążenie, u mnie niezmiennie od lat, czachy warują na skrzynkach ; )

Foty przednie ; )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zamieniłem zwykłą pokrywę gramofonową na ciemną (Dark Smoked). Zdjęcia tego nie oddają, ale na żywo też niewielka różnica.

Zwykła:



Ciemna:



Przy okazji przyjechała do mnie ciekawa lektura na święta. W twardej oprawie, bogato ilustrowana historia Regi ze smaczkami.



 
Do góry