[Nasze Zestawy AV] Na biało, przy kominku...

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja na szczęście też już do tego grona nie należę.
Dobrze, że dodałeś "już" :)
Posiadasz najdroższe sprzęty na forum (swoją drogą na tym forum niedoceniane) i też wiesz ile razy wymieniełeś, ale najwazniejsze że już masz co chciałes.
Mnie cieszy to, na czym słucham, nawet z nawiązką. Choć nie wykluczam, że gdybym miał nieco grubszy portfel to spełniałbym swoje marzenia audio nieco inaczej ;)
Ja dzięki, Twoim inspiracjom, również nabyłem dwie pary Bayer-dynamic i zaskakująco dobrze mi się słucha ze wzmacniacza słuchawkowego, który jest w PM 7004, mimo że mam osobny wzmacniacz słuchawkowy aune x1s, to wolę z tego marasia słuchać.
I nawet spotyfi z Egreat A5, fajnie się słucha na tym zestawie.
Dużo lepiej, niż spotyfi z telefonu na słuchawkach Sony mdr xb950n1.
Taka prawda. "Bayerki" też fajne ;) Żadne Sony nawet nie staną przy tego typu słchawkach.
Co do PM7004; miałem go kiedyś i uważam go za bardzo udany model. Czasem to nawet żałuję, że się go pozbyłem, ale Henio go przygarnął. Teraz powędrował dalej i niech służy ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobrze, że dodałeś "już" :)
Posiadasz najdroższe sprzęty na forum (swoją drogą na tym forum niedoceniane) i też wiesz ile razy wymieniełeś, ale najwazniejsze że już masz co chciałes.
Mnie cieszy to, na czym słucham, nawet z nawiązką. Choć nie wykluczam, że gdybym miał nieco grubszy portfel to spełniałbym swoje marzenia audio nieco inaczej ;)

Ja tylko tak chciałem małą korektę wprowadzić odnośnie słowa "najdroższe" jest tutaj taki jeden Kolega co jemu ten tytuł przysługuje :) , jeśli mowa o najdroższych i najlepszych zabawkach na tym forum, a szczególnie po nowych zakupach jakie poczynił. I raczej nie jest do pobicia :) Tylko tutaj bardzo, bardzo rzadko się udziela.. chociaż tak naprawdę to nie o to chodzi, bo zasadniczym celem muzyki jest dawanie radości słuchającym bez względu czego słuchają, bo to indywidualna sprawa. A normalna osoba nie kupuje tego typu rzeczy, aby się tym chwalić.
Co nie zmienia faktu, że, jeśli Kolega Drunk doszedł do tego co chciał to jest szczęściarz i tylko faktycznie pozostaje słuchać muzyki.

A propo gramofonu to ja od dawana pisałem, że jest to najlepsza zabawka do tego aby się delektować muzyką , niestety przez wielu już zapominana tak jak i odtwarzacz cd, dla mnie oba te urządzenia dają radość (pomimo, że gramofonu nie mam) i tak to zostanie, zdania nie zmienię.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak tylko problem w tym, że żeby skupić się na muzyce, to sposób jej reprodukcji nie może odwracać naszej uwagi, czyli inaczej mówiąc musi nam leżeć. Dlatego wielu wciąż szuka swojego brzmienia i nie może skupić się na samej treści. Ja na szczęście też już do tego grona nie należę.

Wiesz ja myślę, że tak nie jest, że Ci co szukają to nie mogą się skupić na tym czego słuchają, oni tylko w tym amoku są , kiedy odsłuchują kolejne zabawki czy akcesoria, które chcą zmienić. Na co dzień nie myślą o tym, przynajmniej Ci, których ja znam, a coś chcą zmieniać.. Podobnie jest u mnie i to że w ostatnim czasie dużo rożnych "rzeczy" odsłuchuje to nie zmienia faktu, że jak w domu włączam muzykę to nie myślę o nowych, kabelkach, elektronice, kolumnach itp.. :) Chociaż pewnie jest taka grupa ludzi, którzy tylko audio żyją i tam pewnie troszkę to inaczej wygląda. :)
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Całe szczęście cena nie idzie w parze z jakością czy przyjemnością odbioru muzyki.

Znam chyba dwie osoby, które mają sprzęty pokroju kolegi o którym mówisz Lolek, niestety jeden ma tylko kasę a drugi trochę wiedzy ale brak możliwości (akustycznie) finał tego jest taki że muzykę słychać jakoś tak byle jak...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zawsze tak było i nikt nie powiedział, że to co jest drogie to zagra lepiej od tego co jest tańsze.. w przypadku tego Kolegi o którym ja mówię dla mnie osobiście to co posiada to nikt nawet się nie zbliża z tym co my tu mamy... a miałem okazję tego słuchać tylko z innym okablowaniem i preamp był inny niż ten co ma w tej chwili tenże użytkownik. Ale to moje zdanie i nie chodziło mi o kasę , a o to jak taki zestaw brzmi w moim odczuciu jak i w odczuciu tych, którzy mieli okazję posłuchać. A wspomniałem tylko dlatego, że zostało użyte słowo "najdroższy". W innym wypadku nic bym nie pisał.. nie licząc kilku zdań odnośnie gramofonu.. :)
Ale przyjdzie inna osoba, posłucha takiego zestawu i powie, że to nic nie warte i nikt tego nie zabroni, bo w końcu każdy ma prawo do swojego zdania, aby ono było uczciwe, powtórzę to słowo uczciwe, bo to jest kluczowe w ocenie bez względu czego ona dotyczy..
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Wiadomo że kolega Dyzio pozamiatał [emoji846]. Jednak tak jak piszecie, nie ma znaczenia kto za ile ma sprzęt, a w jakim stopniu jest zadowolony z tego co ma. Prawda, że niektórzy bardziej wolą wertować sprzętem niż słuchać, ale skoro czerpią z tego przyjemność to ich wolna wola. U mnie gdy wszystko zaczęło grać tak jak lubię, to automatycznie straciłem zainteresowanie dalszymi zmianami/ulepszeniami systemu. No może jeszcze tylko lepszy mikrofon pod DIRACa chodzi mi po głowie i wymiana zasilania w Oppo, ale jeśli chodzi o stereo to temat uważam za zamknięty do czasu, aż któryś z jego elementów wyzionie ducha.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Drunk, bo przecież o to w tym chodzi :) Bo to nie mi np Twoje onkyo ma się podobać, a Tobie i jeśli piszesz, że tak jest to tak jak napisałem, jesteś szczęściarz i pozostaje tylko się cieszyć muzyką.
Przecież będą i tacy, którym ten sprzęt, który ma wspomniany Kolega nie będzie pasował, (pewnie elektronikę i ja bym kupił inną) ale to nie oznacza po pierwsze, że to co ma jest słabe, a po drugie każdy ma inny słuch i inne oczekiwania w stosunku do tego co chce aby dany zestaw mu pokazał. Ważne aby wypowiedzi w ocenach były szczere i oparte na odsłuchu tego czego się ocenia. I mieć na uwadze, że np jak się słuchało kolumn A z elektroniką B i z okablowaniem C , to te same kolumny z elektroniką C i z okablowaniem D mogą zupełnie inaczej zagrać. A już nie wspominam aby używać odpowiedniego słownictwa w stosunku do tego co sam człowiek posiada... bo czasem to bardzo śmiesznie wychodzi ...
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
Co do PM7004; miałem go kiedyś i uważam go za bardzo udany model. Czasem to nawet żałuję, że się go pozbyłem, ale Henio go przygarnął. Teraz powędrował dalej i niech służy ;)

Ooo, to musiał grać z moim SA 7003, też go Henio przygarną [emoji16]
Teraz poszły dalej w świat, może razem...[emoji16]
 

Drunk

New member
Bez reklam
Mój ojciec ma dnp-730 + pma-720 i apka działa ale trzeba oba urządzenia spiąć przez IR Control z tego co pamiętam.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Dobrze, że dodałeś "już" :)
Posiadasz najdroższe sprzęty na forum (swoją drogą na tym forum niedoceniane) i też wiesz ile razy wymieniełeś, ale najwazniejsze że już masz co chciałes.
Mnie cieszy to, na czym słucham, nawet z nawiązką. Choć nie wykluczam, że gdybym miał nieco grubszy portfel to spełniałbym swoje marzenia audio nieco inaczej ;)

Taka prawda. "Bayerki" też fajne ;) Żadne Sony nawet nie staną przy tego typu słchawkach.
Co do PM7004; miałem go kiedyś i uważam go za bardzo udany model. Czasem to nawet żałuję, że się go pozbyłem, ale Henio go przygarnął. Teraz powędrował dalej i niech służy ;)
A do stereo używam playera (różnych), i pm 7004 jako przedwzmacniacz i końcówki MM 8077 jako napęd, plus dwa suby podpięte do końcówki mocy BK monolith plus.
I miska się cieszy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tylko tak chciałem małą korektę wprowadzić odnośnie słowa "najdroższe" jest tutaj taki jeden Kolega co jemu ten tytuł przysługuje :smile: , jeśli mowa o najdroższych i najlepszych zabawkach na tym forum, a szczególnie po nowych zakupach jakie poczynił. I raczej nie jest do pobicia :smile: Tylko tutaj bardzo, bardzo rzadko się udziela..

To ja sie pomyliłem. Napisałem do Drunka, a chodzi ło mi o Dyzia :DTo i to na "D", a ja ledwo żyję od kilku dni :D

[youtube]Y_ut5asFoX4[/youtube]

pomimo, że gramofonu nie mam
To może czas by to zmienić? ;)

Całe szczęście cena nie idzie w parze z jakością czy przyjemnością odbioru muzyki.
Na szczęście ;)

Krzysztof, czy próbowałeś sterować za pomocą telefonu i odtwarzacza sieciowego swoim pma? Tak jak na tym filmiku?
https://youtu.be/xN4fSsGc1Yg
Nie próbowałem i szczerze nawet o tym raczej nie myślę. Po pierwsze sprzety sieciowe Marantrza sa dość kapryśne w tym względzie, po drugie na prawdę wolę podejść, lub użyć pilota zamiast użerać sie sieciowo.
"Miniwieża" Marantza jaką mam w innym pokoiku działa w ten sposób jednak bezproblemowo, choć niezbyt żwawo, ale to jednak nowszy sprzęt. Co ciekawe na Androidzie czasem lubi przyciac, na iPhonie rakieta.
Sprawdzę kiedyś w wolnej chwili.
Kiedyś sprawdzałem z ciekawości te apkę Denona do obsługi ampli i działało na Marasiu bez problemu, więc może z NA7004 tez? ALe jakoś mi na tym mało zależy. Bliżej mi do gramofonu, potem CD, pliki rzadko, a sieć niemal zero.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu ten , który ja chciałbym mieć to potrzebuje 45 cm wys., a niestety nie mam tego luksusu :) Musiałbym zlikwidować KD na co nie ma zgody, a jakby była to raczej poszedłbym w końcówkę i pre...plus wiadomo trzeba by było wydać sporo kasy na płyty, które już mam na cd... niestety kasa nie spada z nieba, a inne potrzeby nie maleją, jeśli audio to tylko jedno z kilku hobby. Ale jak jestem u kogoś kto ma gramofon to zawsze słucham czarnych płyt :) choć niestety i tu zdarzają się powiedzmy średnie płyty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niesety, tak to jest z płytami. Temat był poruszany w innych wątkach.

Wg mnie najlepsze sa płyty stare, mam na mysli nie starych wykonawców, lecz płyty wydane dekady temu. Tylko szukać teraz takich i to w dobrym stanie, zwracając jeszcze uwagę na poszczególne wydania to już spore zajęcie. Ja sie juz trafi to kosztuje kilkaset zł.

Zakup nowej płytyty z dobrego sklepu, drogiego reamstera super hiper audiophile edition też nie gwarantuje ponadprzeciętnej jakości.

Kompletnym nieporozumieniem są płyty tłoczone z cyfrowych nagrań, ktorych 99% w marketach. To jest zazwyczaj porażka, choć i czasem płyty daje się słuchać, są wtedy na zwyczajnym średnim poziomie.

Dobrym rozwiązaniem wydają się być płyty tłoczone w niezależnych, małych wytwórniach, z nakładem kilkuset-kilkutysięcy egzemplarzy. Takim tłoczniom jeszcze się chce i wydają dobry jakościowo produkt, niekoniecznie drogi.
Teo dziś brakuje.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Cyfrowe nagrania na winylu to trochę nieporozumienie, skoro z założenia ma to być tor czysto analogowy, bo na tym chyba polega magia czarnych krążków?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kasa Panie Kolego, kasa.
Teraz w modzie jest wydawanie wszystkiego na winylach.


Dobrym rozwiązaniem wydają się być płyty tłoczone w niezależnych, małych wytwórniach, z nakładem kilkuset-kilkutysięcy egzemplarzy. Takim tłoczniom jeszcze się chce i wydają dobry jakościowo produkt
:eek:k:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak Heniu napisał to jest w pewny sensie moda na takie płyty, ale też są tacy co jednak słuchają tych płyt dlatego, że robili to od lat i są "maniakami", płyty ściągają np. z USA czy z Japonii, ale niestety są to drogie płyty, więc większość ludzi kupuje w marketach i wtedy cenowo są już bardziej atrakcyjne dla ludzi z takich Państw jak Polska.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek, wcale nie trzeba ściągać drogich płyt, żeby słuchać muzyki w ponad przeciętnej jakości.
Krzychu doskonale zna i słyszał moją "płytotekę" stąd napisał o limitowanych wydawnictwach, poza Floydami nie znajdziesz u mnie nic z muzyki popularnej.
A Ty kolego się nie wykręcaj jakimiś 45 cm wynalazkami, tylko kup gramofon z dobrym preampem. Zapewniam cię, że wtedy swojego Marantza nie będzie ci się chciało nawet odpalać ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu odnośnie płyt nie będę dyskutował, bo nie znam się na tym, a ja nie lubię udawać mądrego, jeśli nie czuje się w tym dobry. Natomiast kilku znajomych kupuje właśnie płyty z USA, Japonii, Austrii, Szwajcarii i są zadowoleni. Też mówili, że kupują po giełdach starsze płyty, ale to też nie są taniej płyty :- ) Ale wiele osób mówi, że z repertuaru rockowego płyty winylowe, niestety gro z nich jest bardzo słabych....

A teraz odnośnie tych centymetrów :) Heniu ja jestem bardzo prosty "chłop" jeśli mam na to warunki i stać mnie na to "coś", przychodzi moment i ja to co chce - kupuje, nie stwarzam sobie dodatkowych problemów, aby to "coś" nie kupić.
W przypadku mojego stolika, który kompletnie nie nadaje się aby postawić gramofon, on w tej chwili ma już 80 cm wysokości, jak zamówię kolejny stolik, bez względu u którego Producenta to na samych blatach plus ustrojach które amortyzują poszczególne blaty już robi mi się stolik na wys. ponad 1 m i na to jeszcze tv, który następny będzie powiedzmy 65 cali, musi być zachowany komfort podczas oglądania. I teraz stawiam dodatkowo jeden blat plus ustroje i plus 40 cm +jakieś 2-3 cm zapas aby wstawić gramofon :) tak to wygląda.
A nie postawię na podłodze na jakiejś podstawce gramofonu żadnego, a już na pewno nie tego o którym ja myślałem.. Bo niestety ja mam taki salon jaki mam i za elektroniką jest okno na którym są kwiaty, które co tydzień trzeba podlewać, co tydzień kurze z parapetu, mycie okna itp rzeczy..to jest salon użytkowy , a nie audio i takim pozostanie, bo ja nie żyje muzyką, a jest to jedno z kilku hobby.
A stojący gramofon na podłodze to, tylko czekać, aż będzie jakieś nieszczęście..

Rozwiązanie jest jedno wywalić KD w kosmos, ale Rodzina nie zgadza się na ten myk, co nie zmienia faktu, że ja i tak chyba bym bardziej wtedy wolał kupic końcówkę i pre, a patrząc po tym jak ostatnio sobie posłuchałem najtańszą podkreślam najtańszą końcówkę z najnowszej serii od Accu z drugim od dołu pre w stosunku do topowej integry Accu. Oczywiście patrząc ile więcej kasy trzeba na taki zestaw wydać, plus dodatkowo jeszcze kable, a to co otrzymujemy nie przekłada się na ilość więcej jakości w stosunku do topowej integry, ale jest ta różnica odczuwalna i jak ktoś ma miejsce i pieniądze to warto się zastanowić.

Ja tak naprawdę odnośnie gramofonu podjąłem decyzję w listopadzie 2017 roku, gdzie pierwszy raz zamówiłem płyty japońskie. I ostatni aspekt to płyty, jeśli ja już wydałem tyle kasy na płyty cd, a już nie wspomnę o tych co np miałem zwykłe wydanie powiedzmy za 35 zł kupione x lat temu, potem kupiłem japońskie wydanie powiedzmy za 150 zł i teraz znowu wydać kolejne powiedzmy 150 na płytę winylową, a wiele z tych płyt, które mam chciałbym mieć również jako czarny krążek.. niestety mnie na to nie stać... a kupić gramofon aby stał i móc się "pochwalić" to nie moja bajka.. Ale zawsze będę pisał, że to jest świetne granie i nigdy tego nie zmienię. Natomiast mam pomysł, aby mieć jeden z najbardziej analogowych odtwarzaczy na rynku, aczkolwiek mam nadzieję , że Bóg mnie odwiedzie od tego pomysłu :), ale jedno jest pewne ten odtwarzacz, który miałem kupić pierwotnie na pewno już nie wchodzi w grę... lepszy będę kupował i koniecznie z SACD.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Byłem, widziałem, powiem że lata doświadczeń i godziny testów w salonie właściciela obecnego zestawu zrobimy swoje, nie wybitne kolumny z lepszą od siebie elektroniką spięte przemyślanymi drutami zrobiły robotę. Krzyska stereo gra przyjemnie dla ucha, fakt ze nie przeznaczyliśmy wiele czasu na słuchanie bo nie o to chodziło ale nie ma się czego wstydzić.

Kolejna sprawa do dbałość o detale, w całym zestawie są obecne i wizualnie zrobiło to na mnie duże wrażenie.
Truskawką na torcie jest ogrom klocków Marasia, w czerni, bajka.

Życzę wielu forumowiczom w połowie tak poukładanego systemu.

Dziękuje za miłe spotkanie!

061 na Śląsku!
 
Do góry