Muzyka w domu i do samochodu

Tranceformer

New member
Gotowych sampli używają przecież nawet najwięksi, nie chce mi się jakoś wierzyć, że opracowujesz sam dźwięki od początku. Oczywiście to nie grzech i gratuluję tworzonych produkcji. Słychać, że są dość dobrze zmiksowane. Wszystko ma swoje miejsce. Brzmi to naprawdę fajnie. Jakiego programu używasz, Logic Audio czy coś innego?

Zgadza się , przecież wiadomo ,że sam nie zrobie ze smyczka dzwięku pianina :) Także jak masz keyboard, to też masz jakieś dźwięki. Chodzi mi o melodie , i napisanie całego utworku ,a nie o tworzenie nowych barw. Podkreśliłem to , ponieważ dziś jest naprawde mnóstwo programów , z gotowymi liniami melodycznymi ,bassowymi itd, nawet można już gotowe sciągnąć z internetu , jak to wielu ówczesnych DJ-ów robi. które wystarczy "wrzucić" Masakra - jak czasem odsłuchuje utwory na YT, a w wielu powtarza się jakiś przewodni motyw melodyczny - zgroza! I tu nie chodzi o mixy , tylko po prostu pobierają te same melodie , i każdy sobie coś z tego uklada...Coś jak E-Jay XXI wieku....I tu własnie tego nie ma . Jest wszystko pisane od "zera" . A co do programu to Fruity Loop , jak kto woli FL. Pozdrawiam.
 

collider

New member
Bez reklam
Czyli poprostu (chociaz to jest malo odpowiednie slowo) komponujesz muzyke. Przyznam, ze wychodzi ci to bardzo dobrze. Muza ma swoj klimat. Przydaly by sie wrzutki z lepsza jakoscia dzwieku na youtube bo odnosze wrazenie, ze nie sa HQ.
 

Tranceformer

New member
Tak , to prawda.Niektóre mają kiepskie bitowanie - to raz ,a niektóre są starsze, a jak to się mówi - mastering się szlifuje przez całe życie:) Także ,można się przyczepić zawsze, bo niestety przez profesjonalne studio nie przeszły, i też robione w zasadzie na sprzęcie bardzo przeciętnym w domowym zaciszu :) Tak samo z obrazem ,dziś bym wiele zmienił.... no ale już poszły w "świat" i jakie tam są , już takie zostaną. Bo w chwili obecnej nawet niemiałbym czasu ,aby to poprawiać itd. :(:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak sobie pomyślałem ile na forach można spotkać różnych osobowości... :)
Każdy coś tam dłubie o czym nawet nie mamy pojęcia.
 

Tranceformer

New member
Gratuluje, ja uwielbiam muzyke elektroniczną, ale generalnie spokojną.
Zresztą tych odmian jest cała masa.
Z Twoich np. to mi sie podoba:
https://www.youtube.com/watch?v=h95ABnKFlAI&list=PLHksj_2-qrTNp2VSzrUS0SSkY5RqYxQT2&index=6

Slyszaleś coś o "Pro Scores"?

Dziekuję , a co do pro scores. Pierwsze słyszę, ale zdązyłem niedawno przeczytać co nieco o nim, aczkolwiek nigdy tego nie używałem i nie mogę się za bardzo na jego temat wypowiedzieć.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Komentarz chyba zbędny:

1545115_640013616041045_606480874_n.jpg
 

eedviking

Banned
Jakiś czas temu rozmawiałem z młodym człowiekiem na temat stanu wojennego, rozrzucanie bibuły i takie tam. Wspomniałem, że trudno było się komunikować ... ten młodzieniec odpowiedział: nie można było zadzwonić na komórkę? Odpowiedziałem mu, że zamiast telefonów komórkowych, mieliśmy w kieszeniach kamienie, ale nie wiem czy coś do niego dotarło. :roll:


[youtube]watch?v=8L4t3xGE0l8[/youtube]
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jakiś czas temu rozmawiałem z młodym człowiekiem na temat stanu wojennego, rozrzucanie bibuły i takie tam. Wspomniałem, że trudno było się komunikować ... ten młodzieniec odpowiedział: nie można było zadzwonić na komórkę? Odpowiedziałem mu, że zamiast telefonów komórkowych, mieliśmy w kieszeniach kamienie, ale nie wiem czy coś do niego dotarło. :roll:

Edi, to jak byś oglądał z kimś młodym Alternatywy czy Misia, w ogóle ich to nie śmieszy, a stan wojenny to dla nich tak samo odległa historia jak dla nas Powstanie Styczniowe...
tak na marginesie to polecam ciekawy filmik z lat 60-tych
[youtube]watch?v=TqrJbuGHIfA[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Eddie, tu strzeliłeś w 10, zarówno Teda jak i ZZ mam w autku :)
Henry, dokładnie o tym samym wczoraj rozmawiałem z zoną, że znów lecą Alternatywy, Zmiennicy i komedie Bareii, ale że już nie długo tylko my będziemy się z nich smiac, bo przecież młodszego pokolenia to nie smieszy.
 

eedviking

Banned
No właśnie Panowie, też o tym rozmawialiśmy z żoną i te same refleksje.
Oczywiście nie generalizuję, bo są młodzi , którzy więcej wiedzą od starych.
henry , ten filmik znam , pamiętam jak w 1970r. w szkole mieliśmy narysować i opisać miasto i samochód w XXI wieku. :)
Co do filmu Alternatywy 4, to mam kupę radochy, kiedy przyjezdni wmawiają innym przyjezdnym, że ten film był "tu" kręcony( bo jest na Ursynowie ul. Alternatywy, tylko nie ma nic wspólnego z miejscem kręcenia filmu). Kultowy blok, który stoi przy ul. Cynamonowej, to adres ma ul. Grzegorzewskiej 3.

https://www.google.pl/maps/dir/Mari...19601e338604!2m2!1d21.0367765!2d52.1428?hl=pl

ZZ TOP bardzo lubię.
 

eedviking

Banned
Piramida, tu masz oryginał
[youtube]watch?v=NSehtaY6k1U[/youtube]

Tu wersję , którą najbardziej lubię z Marc Almond :

[youtube]watch?v=ZeJkbqjQvnk[/youtube]
 
Do góry