Muzyka w domu i do samochodu

eedviking

Banned
Panowie, bym zapomniał (specjalnie dla kwasopijusów) o Anti Tank Nun z małolatem Iggy. Jest moc !!! :twisted::twisted::twisted:

[youtube]/watch?v=Lg2kaVkDuQs[/youtube]

Mam nadzieję, że też lubicie Pancerną Zakonnicę. :-D

[youtube]watch?v=9Lk2BuPw9S8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Taaa, widziałem kiedyś reportaż o tym młodym, na początku się uśmiałem, ale potem honor zwróciłem ;).
Titus z resztą zawsze był tu i tam, jak i reszta chłopaków, Ślimak i Litza współtworzyli przecież też właśnie Flapjacka. Podobał mi się też projekt Albert Rosenfiled, w składzie był dobry basista znany z Hey, Jacek Chrzanowski.
Dla mnie niestety dobre granie skończylo się z płytą Infernal Connection - Acidów, Roots Sepultury, Fair Play Flapjacka czy czarnego albumu Metallicy, choć Load tez jeszcze bardzo lubię. Nie wiem czy człowiek wyrósł, czy nie nadąża? ;)
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Myślę sobie ,że chyba im bardziej kapele się komercjalizują, tym bardziej jakby coś ucieka z charakteru..., a może i staje się człowiek ramolem i starym pierdzielem?( mam tu na myśli siebie, chociaż w moim wieku nie wielu rówieśników słucha tego co ja, wręcz mówią mi , ze mnie chyba po... :mrgreen: )
 

Henry

Active member
Bez reklam
...Podobał mi się też projekt Albert Rosenfiled, w składzie był dobry basista znany z Hey, Jacek Chrzanowski.
Dla mnie niestety dobre granie skończylo się z płytą Infernal Connection - Acidów, Roots Sepultury, Fair Play Flapjacka czy czarnego albumu Metallicy, choć Load tez jeszcze bardzo lubię. Nie wiem czy człowiek wyrósł, czy nie nadąża? ;)

Po części masz rację, w tych składach niestety zabrakło tych prawdziwych liderów, w Sepulturze Maxa, a w AD - Litzy.
Roots Sepultury niewątpliwie jest przełomowym albumem w ciężkim graniu, a odniesienia/ inspiracje są słyszalne w mnóstwie wydawnictw- Korn, Acid, Flapjack i można by jeszcze dziasiątki innch wymieniać z Soulfly na czele ;)
Jeśli chodzi o Acid to dla mnie dwa ostatnie Litzowate albumy są ostatnimi, które kończą moją przygodę z tą kapelą, The State of... jest fajnym powrotem do klasycznego metalu, no i oczywiście High Proof... (takie polskie Roots), mam nawet wydanie w wersji "białej" tej płytki (taka ciekawostka, ta "czarna płyta" jest koloru białego :) ), ta płytę dostałem kiedyś od Popcorna :) . Miałem taki okres w życiu, że kilku tych muzyków znałem osobiście i nie jedno piwo razem wypiliśmy ;)

@Krzysiek, teraz jest fajna promocja w empiku i można za fajne pieniądze kupić masę dobrych płytek, ja właśnie po raz kolejny nabyłem trochę Acidów, w tym Infernal, stare już są trochę zużyte i gdzieniegdzie się przycinają, więc jest okazja do odświeżenia kolekcji

Myślę sobie ,że chyba im bardziej kapele się komercjalizują, tym bardziej jakby coś ucieka z charakteru..., a może i staje się człowiek ramolem i starym pierdzielem?( mam tu na myśli siebie, chociaż w moim wieku nie wielu rówieśników słucha tego co ja, wręcz mówią mi , ze mnie chyba po... :mrgreen: )

Myślę, że to zależy od ludzi. Ostatnio wspominałem o koncercie Soulfly, jakby nie patrzeć "gwiazda światowego formatu" (przynajmniej w pewnych kręgach, a tu chłopaki grają koncert klubowe, normalnie się zachowują, nawiązują kontakt z publiką i nie ma żadnego "gwiazdorzenia"
Ta sama sytuacja z Voo Voo, Lao Che czy Luxtorpedą, z tą ostatnią polecam się przynajmniej zapoznać, tak jak oni, to na chwilę obecną mało kto gra koncerty w tym kraju, ideologicznie można się z nimi nie zgadzać, ale muzycznie to powinien być wzór do naśladowania pod kątem traktowania swoich słuchaczy i wykonywania koncertów.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak jakiś czas temu też odświeżyłem kolekcję Acidów, wszystkie plyty, co prawda w kopertach, ale jest ładne pudełko na to wszystko.
Czyli mamy podobnie Henry, dobrze Cię rozumiem :)
Miałem kiedyś taki epizod w zyciu, że robiłem w studiach nagraniowych, w zespołach, fanklubach, więc znało się tego czy tamtego, z Popcornem piwa nie piłem, ale z Titusem w Megaclubie już tak, tak jak w Glacą ze Sweet Noise na koncercie Metalliki na Gwardii, Lipą z Illusion czy Olem z Proletaryatu.
Oj było tego trochę. Już nawet nie zliczę. To był mój świat. Miało się wejściówki tu i ówdzie, czasem za kulisy, czasem VIPowskie. Miałem nawet taką koszulkę przeznaczoną na autografy. Po każdym koncercie wbijałem się gdzie potrzeba i w niej jeździłem na kolejne. Pisana specjalnym markerem, który nie schodził w praniu ;)
Tęsknie do tamtych czasów, długie włosy, czarne skóry, head banding, stage diving, a teraz w garniturze latam... :D
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Skądś to znam, kiedyś długie pióra, koncerty, a teraz MiniMini... i krawat :D
Ja kiedyś też trochę przy koncertach się kręciłem, więc wiem o czym mówisz, też znałem osobiście Houka, Armię, część Acidów, Flapjacka, Illusion, Voo-Voo, Bakshisha, ...
Pamiętam początki Lipali, wtedy jeszcze Lipa grał solo i po jednym koncercie przy piwku opowiadał mi, że planuje poszerzenie składu, a tu za jakiś czas już nie Lipa-Li, tylko Lipali

Choć na szczęście dzieciaki rosną i jutro z najstarszym synem wybieram się Transformersów i to z napisami, więc tylko czekać, aż będę razem z nim jeździł na Soulfly ;), póki co zabieram dzieci na trochę spokojniejsze- Regałowisko...
pozdro
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tam mojego młodego (4.5 lat) szkolę od najmłodszych lat czego powinno się słuchać i co znaczy dobra muza. Poki co najbardziej lubi ACDC :D
To tak jak z Ironami. Miły widok, kiedy idą dwa pokolenia na koncert, czyli ojciec z synem, a często i całą rodzinką ;)
 

eedviking

Banned
Całą rodzinką (2+2) byliśmy kawał czasu temu na Bloodhound Gang w Stodole. Kolesie wykręceni na maksa. :mrgreen::twisted:

[youtube]watch?v=JZpxaiNV_sM[/youtube]
 

eedviking

Banned
@Tranceformer - Nie jestem koneserem takiej muzyki( ale dyplomatycznie , co?), jednak muszę przyznać, że ma to (co odsłuchałem) spójność i wielki szacunek dla Ciebie za tę pracę. ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
KAT w samochodzie też ze mną jeździ.
Tranceformer, podzielam zdanie eedvikinga.
Tak na marginesie fajny nick, całkowicie zasłuzony i ładna dziewczyna w awatarze Crystal Fusion na YT. To Ty, Twoja dziewczyna czy jeszcze inaczej?
 

Tranceformer

New member
KAT w samochodzie też ze mną jeździ.
Tranceformer, podzielam zdanie eedvikinga.
Tak na marginesie fajny nick, całkowicie zasłuzony i ładna dziewczyna w awatarze Crystal Fusion na YT. To Ty, Twoja dziewczyna czy jeszcze inaczej?

Dziękuję jeszcze raz :) Zawsze miło usłyszeć jak komuś podoba się Twoja praca. Jak to się mówi - "Nie ludzie są dla muzyki, lecz muzyka dla ludzi" A co do dziewczyny z avatara..hehe jeszcze inaczej - kieeeeedyś ją gdzieś znalazłem w necie , zahipnotyzowała mnie , tak wstawiłem i nie zmieniałem do dnia dzisiejszego :D Pozdrawiam:)
 

collider

New member
Bez reklam
Tak. Wszystko wykonuje od podstaw. Nie używam żadnych gotowych elementów. Bo jestem zdania, że własne wykonanie w 100% to jest to. :)

Gotowych sampli używają przecież nawet najwięksi, nie chce mi się jakoś wierzyć, że opracowujesz sam dźwięki od początku. Oczywiście to nie grzech i gratuluję tworzonych produkcji. Słychać, że są dość dobrze zmiksowane. Wszystko ma swoje miejsce. Brzmi to naprawdę fajnie. Jakiego programu używasz, Logic Audio czy coś innego?
 
Do góry