Montaż anteny do N , opis praktyczny

krecha2

New member
witam mam zamiar zainstalowac N-ke i mam do was prosbe , odrazu zaznaczam ze jestem w tym temacie Zielony (kable,konwertery itp)...co mam kupic zeby moc podlaczyc n-ke ,jaki talerz ,kable ,konwertety (chce miec tagrze Astre i Hot birda) mieszkam na ostatnim pietrze wiec antene bede mogl miec na dachu ,z tego co widze to sasiad ma ustawiona antene na wprost gdzie jest czysciutkie niebo, chce miec jak najlepsza jakosc obrazu .. Pomocy
 

Draco22

New member
Witam kupiłem n-box, sprawdzoiny w sklepie, czyli wykrywa prawidłowo siłę i jakość, ja natomiast mecze sie z antena juz 2-gi dzień , przestawiam po minimetrze antenę i nic, mam na dachu wiec dostęp jest dobry, siłe mam 71 %, a jakość 0%. Co radzicie ? może coś w menu?nie wiem jak zresetować n-box, jakie muszą być plansze aby zadziałało?

Mieszkam w Radzionkowie, może ktos podskoczy z bliska z mierniczkiem?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
W nboxie należy po koleji przycisnąc , następnie przytrzymac do momentu zapalenia się diód na panelu nboxa MENU+RES+Strzałka w prawo.Nie zawsze ;łapie; za pierwszym razem.Gdy uzyskasz odpowiednią jakośc sygnału pojawi się plansza aktywacyjna z napisem że odbierasz sygnał z H.Birda (może nie dosłownie).Pamiętaj że siła to mniej ważny parametr , ważna jest jakośc i parametry BER.
 

Draco22

New member
Witam ponownie, niepokoi mnie jeszcze jedna sprawa, mam monoblock na 2 satelity a w menu pokazuje strojenie tylko do hot birda, a na astrę nic nie ma w żadnym podmenu? może uszkoodzony jest konwerter? co o tym sadzicie?


Nie moge tez znależć tablicy z "Główny transponder" aby zobaczyć czestotliwość?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Muśisz wejśc w menu -ustawienie anteny-
konfiguracja DiSEqC OK- H.Bird LNB-1 Astra-LNB2. W przypadku posiadania konwertera monoblok Golden Interstar Platinum X LNB przypisujemy odwrotnie.Pamiętaj ;) aby konwerter złapac w uchwycie za prawy ; okular; patrząc z przodu na lustro anteny i że te oko ma odbierac H.Birda.
 

Draco22

New member
konfiguracja DiSEqC OK- H.Bird LNB-1 Astra-LNB2.

W konfiguracji DiSEqC jest Tylko Hot Bird i LNB 1,2,3,4,nie można zejść niżej w podmenu gdzie właśnie powinna być Astra. Konwerter mam golden interstar Platinum X, chwycony jest za prawy okular wiec wszystko jest dobrze zainstalowane. Wszystko kupione w Hollex, i na ich stronie przy tym konwerterze jest pokazany obrazek z menu n-ki, gdzie widać rozwiniete menu Hot Bird i Astra, w3iec podejrzewam ,że chyba jest uszkodzony bo mi tego nie pokazuje.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Spróbuj jeszcze wyłączyc nboxa z gniazda zasilania230V na parę minut.W nagłówku posta napisałeś H.Bird LNB-1 Astra LNB2 , a w przypadku tego konwertera powinno byc H.Bird LNB 2 , Astra LNB 1.
 
Ostatnia edycja:

Draco22

New member
Temat skopiowałem i dlatego tak wyszło, ale to nie ważne , bo mi i tak nie ukazaje sie opcja 2 satality w tym przypadku Astry, menu sie nie rozwija,nie ma takiej opcji mimo różnych konfiguracji i prób, dlatego podejrzewam ,ze konwerter jest uszkodzony.
 

krexon

Member
W starym sofcie HotBird i Astra były na jednym ekranie, w nowym jest najpierw wejście ANT1 a potem po naciśnięciu OK dopiero drugie wejście ANT. Ale w obu wersjach trzeba ustawić diseq i wtedy można ustawić dwie satelity.
 

bartoszer

New member
z polshitu do n-ki

witam!
zakonczylem wspolprace z polsatem cyfrowym i chce przejsc do nki. sprawa wyglada tak czy wystarczy tylko zmiana dekodera na ten z nki? czy potrzebna bedzie tez zmiana talerza ( mam standartowy talerz polsatu cyfrowego - jeszcze jest zamnotwany:))? jakosc sygnalu oscylowala przy 90% na polsacie cz to sie zmieni jak podlacze tylko nboxa ( oczywiscie zwyklego nie rocordera)? z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam
 

Draco22

New member
Witam ponownie, wezwałem fachowca do anteny, wszystko było ok konwerter sprawny, okazało się ,że kąt elewacji przy antenie 80 cm firmy Corab wyniosła u mnie 40 stopni, tak wysoko jej nie podnosiłem, nie mówię ,że to reguła ale na sląsku wszysscy pisali o 32 stopniach, wiec nie wolno trzymać się kanonów przy samodzielnym ustawianiu anteny, dziekuje wszystkim za odpowiedz i pozdrawiam
 

bartoszer

New member
n-ka juz u mnie!

witam!
dzisiaj skorzystałem z promocji i zakupiłem (właściwie tylko podpisalem umowe i dostałem nboxa- zwykłego) n-tv. pierwsze wrazenia super szczegolnie na kanałach HD discovery wymiata a i nsport tez jest niezły! ale mam pytanie:
- nbox podłączony do tv plzma LG42PC51 przez HDMI no i tu problem wszystko działa jak nalezy aktywacja była juz po 15 minutach od włączenia pierwszy raz nboxa ale sterowanie głośnością nie odbywa sie z pilota nboxa tylko z pilota od tv ! pilot od nboxa dziala elegancko ale glosnosc musze ustawic na tym drugim :( dalczego tak jest niestety nie wiem moze ktos z was spotkał sie z tym problemem??? po prostu skala na pilocie od nboxa sie konczy to dzwiek ginie a jak dodaje na skali w pilocie nboxa to glos od razu wlacza sie na taki jak ustawilem na pilocie od tv LG??? dlaczego tak jest nie wiem! prosze o pomoc i zgory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam wszystkich zadowolonych wlascicieli n-ki!
 

polak

New member
Mam dokładnie to samo i chyba tak musi być.
N-kę miałem podłączoną scartem do tv CRT i ustawianie glośności pilotem od n-ki działało.Po zmianie tv na plazmę Panas. i podłączeniu n-ki przez HDMI efekt jest taki jak u Ciebie,więc dumam że ma to związek z HDMI,ale mi to nie przeszkadza:cool:
 

jak3

New member
Głos przez HDMI

Mam N-recordera. Po HDMI nie ma regulacji siły głosu przez tuner N'ki. Jak podlączę przez component lub po scarcie to regulacja ładnie chodzi przez pilota tunera N'ki. Ten typ chyba tak ma. Pozdrawiam
 

YANKI

New member
antena 120 ofset

Mam antene obrotowa na wszystkie satelity 180* na dachu wiezowca 11 pieter mieszkam na drugim to jest 35 m kabla i linki do sterowania, nbox nie dzial;a dobrze na zadnym satelicie a jest ich około 20 ustawionych i strojonych na analogu . po przeczytaniu waszych uwag od poczatku forum doszedłem do wniosku a anteny mam od 1994roku i to zaawansowne technicznie ze nie dopracowany jest dekoder technicznie i niechce wiecej słyszec o telewizji nowegeneracji w wydaniu iti
Dziekuje oddam jutro i wroce do fta na philipsie 1010
 

chocio

New member
bartoszer napisał:
sterowanie głośnością nie odbywa sie z pilota nboxa tylko z pilota od tv ! pilot od nboxa dziala elegancko ale glosnosc musze ustawic na tym drugim :( dalczego tak jest niestety nie wiem moze ktos z was spotkał sie z tym problemem??? po prostu skala na pilocie od nboxa sie konczy to dzwiek ginie a jak dodaje na skali w pilocie nboxa to glos od razu wlacza sie na taki jak ustawilem na pilocie od tv LG??? dlaczego tak jest nie wiem!
cześć,
to jest niestety standardowe zachowanie się pilota n-ki,
a ścićlej biorąc takie są właściwości sygnału przesyłanego cyfrowo przez HDMI, że nie ma możliwości ingerencji w ten sygnał po drodze z tunera to TV. Znaczy się to jest niemożliwe ze względu na jakieś tam przepisy czy inne procedury, nie technicznie:(
na każdym innym, niecyfrowym złączu, pilot będzie sterował dźwiękiem zgodnie z oczekiwaniami... tylko oczywiście kto podłącza analogowo, kiedy ma HDMI :D
 

wojtek79

New member
Jakość 0%

Witam!
Właśnie sobie kupiłem nbox z anteną 80cm. Jestem zielony jeśli idzie o instalację anten satelitarnych - miałem okazję podłączać tylko zwykłą antenę siatkową do TV naziemnej.
W pierwszej kolejności pomyślałem, że zainstaluję sobie tą antenę na strychu bo dach mam z dachówki (a ta nie powinna blokować sygnału). Mam tam już antenę do TV naziemnej i elegancko odbiera. Zamontowałem sobie tam pionową rurę i do niej przykręciłem antenę. Udało mi się uzyskać tam siłę 70%, ale jakość ani drgnęła (0%).

Pomyślałem, że może dach zakłóca, więc zamontowałem antenę na elewacji budynku od strony południowej - nic nie zasłania tam nieba, ponad to mieszkam w jednym z najwyższych punktów w Krakowie.
Znalazłem w necie instrukcję instalacji anteny od N-ki i według niej poustawiałem sobie konty (podane dla Krakowa). Wyskoczyła mi siła 85% ale jakość nadal 0%. Poruszałem trochę anteną na boki oraz góra-dół i udało mi się uzyskac siłę 98% ale jakość nadal stoi 0% :(
Zamówiłbym instalatora ale w święta i tak nikt nie przyjdzie.
Zadzwoniłem do infolinii to tylko mi powiedzieli żebym antenę ruszał do skutku aż złapię jakość.

Czytałem, że jak moc jest 90-100% a jakość 0% to znaczy że łapię innego satelitę niż hotbirda. Ponoć łatwiej jest ustawić antenę przy pomocy tunera analogowego bo widać obraz. Mój kolega posiada taki zwykły odbiornik satelitarny - mógłbym od niego pożyczyć. Tylko zastanawiam się skąd będę wiedziął że łapię hotbirda a nie coś innego? Co ma się wyświetlić jeśli złapię Hot bird ?
Nigdy nie miałem TV satelitarnej to nie wiem takich rzeczy - Jak sobie pomóc analogowym dekoderem aby ustawić poprawnie antenę?
Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry