Montaż anteny do N , opis praktyczny

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Na antenie polsatowskiej (jeżeli się nie mylę 70cm)powinno zadziałac.Muśisz kupic konwerter Twin i będziesz miał niezależny sygnał na dwa dekodery.Można wykonac zamianę konwertera samodzielnie , jednak trzeba pamiętac że nka potrzebuje dokładnego wyregulowania anteny więc bedzie zapewne potrzebna mała ; korekta; (przeważnie milimetrowe przesunięcie anteny w stosunku do obecnego ustawienia) i wszystko powinno zadziałac.
Powodzenia.
 

piotr.j

New member
Witam :)
Mam problem - a jakże - z ustawieniem anteny do n-ki. ( siła 0-20%, jakość zawsze 0%)
1. na infolinii powiedziano mi, że siła zależy od połączenia nbox-antena, czyli jeśli mam słabą siłę to przyczyna prawdopodobnie leży po stronie okablowania.
Skoro tak, to czy dobrzę rozumię, że wartość "siła" powinna być niezależna od poruszania anteną? Tzn, nawet jak antena jest źle skierowana to siła powinna, przy dobrym okablowaniu, wskazywać jakiś poziom?

2. Na jakis ekranie najlepiej ustawiać antenę: Diagnostyka czy Ustawienia anteny? Czy może to obojętne?

3.
N-ka oferuje usługę montażu? Ile taki montaż może kosztować?
Ewnetualnie, ktoś może polecić jakiegoś instalatora w Rzeszowie?

Wielkie Dzięki. Tracę nerwy.

Z pozdrowieniem,
Piotr
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Sprawdz dokładnie jak ; zarobione są Fki; bo jest to najczęściej popełniany błąd
ustawiaj antenę na głównym transporterze Nki -ustawienia anteny
ceny różne od 100 do około 200zł.
 

piotr.j

New member
diana napisał:
Witam
Sprawdz dokładnie jak ; zarobione są Fki; bo jest to najczęściej popełniany błąd

Jest gdzieś opis jak się montuję te końcówki?

Ja je wielokrotnie montowałem. Nigdy nie miałem problemu. Ale może jednak coś źle robię.
 

ad82fast

New member
N-ka terkoce,trzeszczy

Witam,
Mam problem tego typu - Sila sygnalu 99%, jakość 84%
ale polowy kanałów nie idzie ogladać - obraz jest, ale dzwiek
trzeszcy czy terkoce.... m. in. Disc HD wczesniej smigalo przy jakosci 64%
i sie pokopalo samo... ustawilem dokladniej antene do jakosci 80 pare...
i nic... Wie ktos w czy moze tkwic problem?
 

Pizzojad

New member
Niech zgadnę: masz tv podłączony przez HDMI?

Jeśli tak to pewnie wyłączyłeś (ty albo ktoś z twojej rodziny) dolby digital w ustawieniach TV na boxie. Efekt jest taki że box wysyła do TV dźwięk DD a mało który TV potrafi to zdekodować co objawia się tak jak napisałeś.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Jakie masz parametry na H.Birdzie , bo zapewne masz; zeza'.Dobry sygnał na H.B. powinien ;przenośic' się na Astrę , można dokonac regulacji konwerterem lekko skręcając go w uchwycie w przeciwną stronę do ruchu wskazówek zegara.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jakiej wielkości masz antenę ?.Przy np 90 powinieneś osiągnąc lepsze parametry jakości sygnału , siła jest tu mniej ważna, acha jaki masz parametr BER?.
 

fioras1

New member
Witam mam pare pytań odnośnie montarzu. Chciałbym żebyś podał mi, jak możesz wszystkie potrzebne mi wzory do obliczenia ustawień anten i jak z nich korzystać?Jak ustawić konwerter?Chcem kupić miernik SAT - DSM15, chciałbym poznać twoją opinie na temat tego urządzenia.Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!!!

Pytanie skierowane do użytkownika Yuiren

I do kogo kolwiek kto jest mi w stanie pomóc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

acton777

New member
Bez reklam
Po co Ci miernik, za ok.200PLN i cała ta wiedza, skoro montaz kosztuje 100-150PLN i pijesz piwko jak koleś się męczy :eek:k:


PS. Jak w tym nie siedzisz to skorzystaj z mojego motta zyciowego:
Daj zarobić innym- inni dadzą zarobić Tobie!!
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
fioras1 napisał:
Witam mam pare pytań odnośnie montarzu. Chciałbym żebyś podał mi, jak możesz wszystkie potrzebne mi wzory do obliczenia ustawień anten i jak z nich korzystać?Jak ustawić konwerter?Chcem kupić miernik SAT - DSM15, chciałbym poznać twoją opinie na temat tego urządzenia.Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!!!

Pytanie skierowane do użytkownika Yuiren

I do kogo kolwiek kto jest mi w stanie pomóc
Myślę, że ta przydatne strona pozwoli ci na szybkie i łatwe ustawienie anteny łacznie z opowiednim skrętem konwertera: http://www.dishpointer.com .

Ach no i na przyszłość. Nie pisz trzech postów po kolei. Jak chcesz coś od kogoś to napisz do niego na Priva a i pochwały zatakie sztuczne podtrzymywanie tematu ode mnie nie dostaniesz.
 

KOJOT80

New member
Jaka może być max odległość między anteną satelit a tunerem?? Nie mam za bardzo jak poprowadzić kabla, czy 20 m spowoduje że sygnał będzie gorszy?
 

ZGAW

New member
n - problemy z sygnałem

Witajcie,

zakupiłem n recorder, czasze Corab 90, 1 konwerter GI 202, diseqc Viper 5,1 (tak abym w przyszłosci mógł dolozyc bez problemu drugi konwerter na zezie). Podłączyłem no i....

Siła przy najlepszym z mozliwych ustawieniu (recznym, nie mam sprzetu) 50-65%, jakość 0% i ani rusz... Co robić?

Dodam że mieszkam w Wawie, antena jest na balkonie.

A tak chciałem dzisiaj obejrzeć Polska-Niemcy....
 
Do góry