Montaż anteny do N , opis praktyczny

piotrwzk

New member
A jaki konwerter polecasz do talerza 70cm firmy ferguson z MM? Mam narazie konwerter ferguson 0,6dB. Lepiej jak jest mniej dB czy wiecej i czy są istotne jeszcze inne parametry?
 

Czarny38

New member
piotrwzk napisał:
A jaki konwerter polecasz do talerza 70cm firmy ferguson z MM? Mam narazie konwerter ferguson 0,6dB. Lepiej jak jest mniej dB czy wiecej i czy są istotne jeszcze inne parametry?
Wartość podawana na konwerterach jest wartością tłumienia czyli im mniejsze tłumienie tym lepszy konwerter.
 

syciu

New member
Wczoraj wieczorem zamontowałem cztery n-ki w domu z konwerterem quad i jedną anteną, ustawiałem sygnał może z 10 minut, wszystko hula! :D
 

SlawMax

New member
Ciągły problem z anteną

Witam. Ja niestety nie mam tak fajnie. Od tygodnia męczę się z jakością sygnału. Jeśli chodzi o pakiet tvn-ów jest ok, ale TVP1, 2, 3 oraz discovery cały czas mi się haczą. Wymieniłem już konwenter, wymieniłem przewód antenowy i cały czas lipa (Siła 90%, jakość 82%). Jak sami widzicie parametry są jakby bardzo dobre. Jak myślicie, czy zmiana czaszy z 60 na 90 coś by pomogła, czy może jednak mam uwalony dekoder?
 

Czarny38

New member
SlawMax napisał:
Witam. Ja niestety nie mam tak fajnie. Od tygodnia męczę się z jakością sygnału. Jeśli chodzi o pakiet tvn-ów jest ok, ale TVP1, 2, 3 oraz discovery cały czas mi się haczą. Wymieniłem już konwenter, wymieniłem przewód antenowy i cały czas lipa (Siła 90%, jakość 82%). Jak sami widzicie parametry są jakby bardzo dobre. Jak myślicie, czy zmiana czaszy z 60 na 90 coś by pomogła, czy może jednak mam uwalony dekoder?
Jeżeli masz siłę 90% a jakość 82% to musi chodzić. Ja na 60cm mam max siłę 80% a jakość max 70% i wszystkie kanały hulają pierwsza klasa.
Jeszcze sprawdź jaką jakość sygnału masz na discovery między kanałami są różnice. Paczka discovery jest nadawana z innego transpondera i może potrzebować delikatnej korekcji na zachód. Jeżeli jednak na discovery jakość masz też 82% to nic nie kombinuj tylko weź tuner pod pachę i idź do sklepu niech go podłączą u siebie i sprawdzą.
 
Ostatnia edycja:

TiNiO

Member
A wiec tak 6 godzin krecenia anteną i nic :( SIŁA SYGNAŁU w przedziale 71-95% JAKOSĆ SYGNAŁU ciagle 0% ja juz nie wiem co zrobic wszytsko niby ustawiłęm tak jak byc powinno sprawdzałęm an ruznych czestotliwosciach transpordera i nic antene mam 90 cm POMOCY !
 

EMEM

New member
TINIO. Nie wiem czy ci to pomoże, ale ja ustawiłem najpierw elewację czyli w pionie tak aby uzyskać najwiekszą siłę sygnału (ok 70-80). Potem kręciłem w poziomie, aż trafiłem na miejsce gdzie jakość sygnału skoczyła do góry. Z tego co piszesz wynika, że prawdopodobnie masz zły azymut. Antena powinna być skierowana prawie idealnie na południe z lekkim odchyleniem na zachód.

Aha. Dodam jeszcze że nic nie zmieniałem w fabrycznych ustawieniach nboxa. W zakładce "Główny transponder" mam takie ustawienia:

Hotbird, DVB-S2, 11449, 27500, Pozioma, 0.35
 
Ostatnia edycja:

KRYSTIAN_J

New member
ustawienie jakości

Mam tv "N" instalator zamontował mi z nastepujacymi parametrami siła sygnału ok 80 % jakośc 40 % twierdzi ze lepiej sie nie da ustawić, sprawdzane były wszystkie kable i połączenia i wszystko jest ok.
Dziś rano było duze zachmurzenie i padał dość moco deszcz. Niektóre programy 1,2 tvn odbierały dobrze natomiast DISC HD totalna pikseloza. sprawdziłem ustawienie anteny siła sygn. 70 % jakość 7 - 12 % czy można ustawić ja lepiej, co robi nie tak, jakie Wy macie ustawienia ? antena oryginalna n-ki

pozdrawiam
Krystian
 

TiNiO

Member
EMEM napisał:
TINIO. Nie wiem czy ci to pomoże, ale ja ustawiłem najpierw elewację czyli w pionie tak aby uzyskać najwiekszą siłę sygnału (ok 70-80). Potem kręciłem w poziomie, aż trafiłem na miejsce gdzie jakość sygnału skoczyła do góry. Z tego co piszesz wynika, że prawdopodobnie masz zły azymut. Antena powinna być skierowana prawie idealnie na południe z lekkim odchyleniem na zachód.

Aha. Dodam jeszcze że nic nie zmieniałem w fabrycznych ustawieniach nboxa. W zakładce "Główny transponder" mam takie ustawienia:

Hotbird, DVB-S2, 11449, 27500, Pozioma, 0.35

Pomogło :D wkońcu mi sie udało :) ale teraz mam inny problem , wszystko slicznie latało jak talala jako ze mialem wsio ustawione na krótkim kabelku to chciałem przełaczyc na docelowy kabel i cieszyc sie z oglądania , przełaczyłęm i okazało sie ze nie ma sygnału , tak wiec mysle ze zwalony kabel , pojechałem do sklepu kupiłem nojke sztuke kabla wracam podąłczam i cisza , nie ma sygnału ;( podłaczam krótki kabel na którym był sygnał i co i cisza nie ma sygnału :( co jest grane ludzie ja juz trace nerwy powoli , miał moze ktoś t aką sytuacje ?
 

Czarny38

New member
TiNiO napisał:
Pomogło :D wkońcu mi sie udało :) ale teraz mam inny problem , wszystko slicznie latało jak talala jako ze mialem wsio ustawione na krótkim kabelku to chciałem przełaczyc na docelowy kabel i cieszyc sie z oglądania , przełaczyłęm i okazało sie ze nie ma sygnału , tak wiec mysle ze zwalony kabel , pojechałem do sklepu kupiłem nojke sztuke kabla wracam podąłczam i cisza , nie ma sygnału ;( podłaczam krótki kabel na którym był sygnał i co i cisza nie ma sygnału :( co jest grane ludzie ja juz trace nerwy powoli , miał moze ktoś t aką sytuacje ?
Prawdopodobnie zmieniło się ustawienie anteny po skręceniu. Przypomnij sobie kolejność czynności, podejrzewam że zagrało Ci na krótkim kabelku, ucieszyłeś się więc rozpiołeś, dokręciłeś wszystkie śruby na gotowo, skręcając zmieniłeś ustawienia. Często się tak zdarza, trzeba równomiernie na przemian dokręcać śruby najlepiej podglądając obraz.
 

TiNiO

Member
Czarny38 napisał:
Prawdopodobnie zmieniło się ustawienie anteny po skręceniu. Przypomnij sobie kolejność czynności, podejrzewam że zagrało Ci na krótkim kabelku, ucieszyłeś się więc rozpiołeś, dokręciłeś wszystkie śruby na gotowo, skręcając zmieniłeś ustawienia. Często się tak zdarza, trzeba równomiernie na przemian dokręcać śruby najlepiej podglądając obraz.

nawet jak by sie zmieniło to bym miał górną wartośc tj. siła sygnału bo ją mam wszedzie a tu nie ma nic :( ani góry ani dołu . A takie małe pytanko możliwe jest zeby sie zwalił konwerter ? Bo przyznam ze przykręcałem kabel w deszczu i moze cos sie tam zawilgociło ?
 
Ostatnia edycja:

Czarny38

New member
TiNiO napisał:
nawet jak by sie zmieniło to bym miał górną wartośc tj. siła sygnału bo ją mam wszedzie a tu nie ma nic :( ani góry ani dołu . A takie małe pytanko możliwe jest zeby sie zwalił konwerter ? Bo przyznam ze przykręcałem kabel w deszczu i moze cos sie tam zawilgociło ?
Nie rozumię jak siłe sygnału można mieć wszędzie? Żeby miernik wskazywał siłę sygnału musisz mieć dobrze skierowaną czaszę na satelitę. W przypadkach gdy mamy np. siłę sygnału 80% a jakość 0% to może oznaczać że masz skierowany na inną satelitę np. astra. Dopiero gdy masz prawidłowo ustawioną satelitę hotbird będziesz miał siłę sygnału 80% i jakość sygnału ok 80% przy czaszy 60cm. Zakładanie w deszczu raczej nie może uszkodzić konwertora. Ja na Twoim miejscu poprostu od nowa zabrałbym się za ustawianie anteny, i uwierz mi założyłem mnóstwo anten i zawsze skręcam na podglądzie. To nie jest antena dachowa która zawsze chodzi lepiej lub gorzej, tu najmiejszy ruch to zupełny zanik sygnału.
 

SG1

New member
Witam - to moj pierwszy post :D
Od wczoraj mam n-ke.... 15 min spisywanie umowy
... n'box'ow kilka jeszcze bylo - Gdansk - Jonczak - CH Manhattan...

Dziś
Instalator montuje antene (czasza 80'tka, konwerter Quad - interstar 0,2 dB)
...antene ustawial takim fajnym miernikiem na 12 k zl
i teraz najlepsze: siła sygnału 100% a jakość 100% :krol: 8)

No ale oczywiście musi być problem....
Mam tylko kilka kanałow (wszystkie bez dzwieku) - zawsze pokazuje sie czerwona dioda blad (dzwieku)...
"Mila" Pani na n'line twierdzi ze (...) "kilka transporderow nadaje n'ke wiec MUSZE poprzestawiac antene !!!!" :hmm:

prosze pomozcie...

ps soft mam new: 4.7....

pozdr
 

baanan

New member
Antena N-ki

KRYSTIAN_J napisał:
Mam tv "N" instalator zamontował mi z nastepujacymi parametrami siła sygnału ok 80 % jakośc 40 % twierdzi ze lepiej sie nie da ustawić, sprawdzane były wszystkie kable i połączenia i wszystko jest ok.
Dziś rano było duze zachmurzenie i padał dość moco deszcz. Niektóre programy 1,2 tvn odbierały dobrze natomiast DISC HD totalna pikseloza. sprawdziłem ustawienie anteny siła sygn. 70 % jakość 7 - 12 % czy można ustawić ja lepiej, co robi nie tak, jakie Wy macie ustawienia ? antena oryginalna n-ki

pozdrawiam
Krystian

Ja też kupiłem orginalną antenę n-ki ponieważ taką mi polecono iż jest wystarczająca do odbiory nowej telewizjii.Moc synału była 80% a jakosc
40-48%.Zmieniłem tależ na 80tkę i parametry 80-80%.
Telewizja nowej generacji a sprzęt do d....upy.
pozdrawiam:-?
 

aule

New member
SG1 napisał:
Witam - to moj pierwszy post :D
Od wczoraj mam n-ke.... 15 min spisywanie umowy
... n'box'ow kilka jeszcze bylo - Gdansk - Jonczak - CH Manhattan...

Dziś
Instalator montuje antene (czasza 80'tka, konwerter Quad - interstar 0,2 dB)
...antene ustawial takim fajnym miernikiem na 12 k zl
i teraz najlepsze: siła sygnału 100% a jakość 100% :krol: 8)

No ale oczywiście musi być problem....
Mam tylko kilka kanałow (wszystkie bez dzwieku) - zawsze pokazuje sie czerwona dioda blad (dzwieku)...
"Mila" Pani na n'line twierdzi ze (...) "kilka transporderow nadaje n'ke wiec MUSZE poprzestawiac antene !!!!" :hmm:

prosze pomozcie...

ps soft mam new: 4.7....

pozdr
Czym masz podłaczony TV??

Wyłącz z prądu nbox i włącz po chwili spowrotem i sprawdź czy na wszystkich kanałach masz jakość 100% bo jak masz ją tylko na TVN a na pozostałych lipa to Pani z n-line ma chyba racje.
 

SG1

New member
aule napisał:
Czym masz podłaczony TV??

Wyłącz z prądu nbox i włącz po chwili spowrotem i sprawdź czy na wszystkich kanałach masz jakość 100% bo jak masz ją tylko na TVN a na pozostałych lipa to Pani z n-line ma chyba racje.

mam kabel, ktory byl zalaczony w komplecie...
Wylaczalem kilka razy juz... aktywacja nr 1 = 17.15
nr 2 = 19.20
po drugim wylaczeniu n'boxa i wyjeciu karty pojawila sie "informacja" od nadawcy - pairing..
ludziki na n'line maja mnie juz dosc ....
nie wiem juz co dalej robic.... :(

na niesciagnietych kanalach mam tez sile sygnalu 100% a jakosc 94-100 %
a na "TVN'owskich" sila sygnalu 74% a jakosc 100%


ps. instalator ktory mi to montowal stwierdzil ze nie mial jeszcze takiej sytuacji (a montuje po kilka dziennie od startu n)
 

KRYSTIAN_J

New member
Witam

rozmawiałem z instalatorem

W domu teściu ma satke c+, ja założyłem sobie n-ke

Jka już wyżej pisałem sygnał mam beznadziejny 80% siła 40 % jakość p4rzy niedzielnych opadach ok 5% nie sżło oglądać TV antene mam n-ki.

Instalator poradził zamontować do miski C+ podwójny konwenter i podpiąć do tego też n-ke, miska ma wielkość ok 100 cm.

Czy to będzie dobrze chodzić ?

Druga sprawa za tależ n-ki dałem 60 zł, czy mogę w jakiś sposób odzyskać te pieniądze bo tależ jest ich i dostan ą go spowrotem!

Proszę o odpowiedz

pozdrawiam
Krystian
 
Do góry