Monitor jak?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaraz się okaże, że poprzedni monitor był ok, a tu wina leży po stronie PC ;)
Trudno coś doradzić na odległość w konfiguracji, ale ja bym na Twoim miejscu nie cudował i zabrał szkrzynkę do któregoś sklepu PC (z serwisem na zapleczu) i tam poprosił o sprawdzenie. Będziesz miał z głowy.
 

MKa11

New member
No to masz powód, jak jest kiepski kabel to im wyższa rozdzielczość, tym gorzej obraz takim kablem się "przenosi". Powyżej 1280 tylko cyfrowym, choćby DVI.
 

lobos

New member
Bez reklam
No to masz powód, jak jest kiepski kabel to im wyższa rozdzielczość, tym gorzej obraz takim kablem się "przenosi". Powyżej 1280 tylko cyfrowym, choćby DVI.
Chyba źle się zrozumieliśmy... mnie chodzi o to, że ten sam monitor 22'' w pracy podłączony tym samym kablem co w domu daje lepszy obraz.
Czyli kabel nie ma tutaj nic do rzeczy.
 

MKa11

New member
OK, ale nadal analog? Może karta ma marnej jakości wyjście analogowe.
Jeszcze pytanie z innej beczki, lepiej się upewnić ;) gdzie w kompie masz podłączony kabel, do którego wyjścia?

Tak, obsługuje FHD, nawet powyżej.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Zaraz się okaże, że poprzedni monitor był ok, a tu wina leży po stronie PC ;)
Trudno coś doradzić na odległość w konfiguracji, ale ja bym na Twoim miejscu nie cudował i zabrał szkrzynkę do któregoś sklepu PC (z serwisem na zapleczu) i tam poprosił o sprawdzenie. Będziesz miał z głowy.
Śmiej się ;-) Sam już nie wiem co byłoby lepsze? ;-)
Jadę po pracy do sklepu niech sprawdzają. Tylko, żebym zdążył dzisiaj...
Moglem zabrać puchę do auta :-( Ech... same problemy... :-(
 

lobos

New member
Bez reklam
OK, ale nadal analog? Może karta ma marnej jakości wyjście analogowe.
Jeszcze pytanie z innej beczki, lepiej się upewnić ;) gdzie w kompie masz podłączony kabel, do którego wyjścia?
Tak cały czas. Dokładnie coś takiego jak podałeś w linku.
Z tyłu kompa mam jedno tego typu wyjście z tego co pamiętam :)
Poprzedni monitor Samsunga podłączyłem przez HDMI i też była kicha.
 

MKa11

New member
Obraz po HDMI powinien być jak brzytwa, po analogu w wyższych rozdzielczościach potrafi się zrobić rozmyty.
A z ciekawości, podłącz kompa pod TV i sprawdź, jaki będzie obraz.
Z tego, co widziałem w wątku, masz też kartę graficzną "na płycie głównej", sprawdź obraz też na niej, bo z tego co piszesz to bardzo dziwnie się zachowuje Twój komputer ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Zadzwoniłem teraz do sklepu i gość mówi, że coś musi być nie tak. Mam do Nich podjechać i sprawdzą.
Będą jaja jak faktycznie jakaś pierdoła i piękny Curvedzik również obraz miał ok a ja się go pozbyłem :p
 

Waldorff

Member
Zaraz się okaże, że chodzi o ten kiepski Cleartype z Windows 10 gdzie wygładza on fonty inaczej niż Win7 czy Win8 i wszystko z ostrością w Samsungu było ok. Jaki w pracy masz Windows?
 

lobos

New member
Bez reklam
W pracy mam 7. Nie zdążyłem dziś obrócić do domu i z powrotem do Krakowa, ale jestem umówiony na jutro do południa.
Po konsultacji telefonicznej prawdopodobnie grafa jest walnięta.
Wymienią na nówkę sztukę i powinno być ok ;-)
Mam taką nadzieję, bo już mnie zmęczyły te akcje z kompem i monitorem ;-)
Co do ekranu to nadal nic nie wybrałem. Miał być LG 4k, ale ten znowu nie ma głośników co jest bez sensu przy tej kasie.
Wiem, ze zewnętrzne to inna bajka, ale mnie potrzeba zwykłe, wbudowane pierdziawki do radia internetowego w tle.
Nie chce dodatkowych gadżetów na biurku.
Acer ten 27" 2k ciężko z dostępnością...
Podobno nowe wychodzą. Philips IPS 2k jest tylko 25" i tu znowu chyba mała przekątna.
Kombinuję jak baba, ale na dobrą sprawę to niby tyle tego jest a jak chcesz kupić i zagłębisz się w temat to lipa.
Z resztą że wszystkim tak jest... A już z dostępnością tego co na stronie... masakra!
Wracając do Samsunga to kusi mnie, żeby wziąć go do domu raz jeszcze jeśli faktycznie grafika zawodziła, żeby sprawdzić czy obraz będzie ok, ale... z drugiej strony 1080p to faktycznie za mało na 27".
Matryca VA wcale nie taka zła. Kolory, czerń i biel bardzo ok.
Jutro się wyjaśni... Jak się wkurzę to wezmę ze 3 monitory do domu i wybiorę jeden już na amen i zamknę w końcu temat ;-)
P.s. nawet nie żartuj, że to Windows 10 jest winien?
Od początku mi nie leży, ale cóż... najnowszy jest i taki kupiłem, więc postanowiłem się z nim zaprzyjaźnić ;-)
 
Ostatnia edycja:

Waldorff

Member
Nie wiem jak to dokładnie wyglądało u Ciebie, ale gdy zainstalowałem Win10 na próbę to różnica w wygładzaniu fontów między Win 7, a 10 była widoczna. Czytelność tekstów słaba i ogólne rozmycie fontów, co na pewno różniło się to w zależności w jakich rozdzielczościach wyświetlało się obraz. U mnie na 27'' w FHD było dyplomatycznie to ujmując - kiepsko. Sporo na forach o tym było, np.:

Fix blurry font issues on Windows 10 with DPI Fix - gHacks Tech News

Głośnik w monitorze? To właśnie jedna z tych rzeczy, których ja unikam, ale rozumie, że komuś może na tym zależeć. Jedno jest pewne, nie kupuj 27'' w FHD, bo jak w końcu będzie ok z ostrością to niestety pikselozy już nie da się rozwiązać. 27'' ale od 2k wzwyż.
 

lobos

New member
Bez reklam
Sporo ludzi ma Windowsa 10 i nie słyszałem, żeby się skarżyli na teksturę.
Nie, nie... W FHD na 27" nie pójdę :) Chciałbym tylko sprawdzić na ile lepszy może być obraz tego monitora przy "sprawnym" sprzęcie ;-)
O ile wina leży po stronie karty...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ideałem byłby QHD przy 27", ale coś czuje, że zostaniesz przy 4K.
Chociaż te ikonki, wielkość stron itp. może Cię trochę zmęczyć, a skalować nie ma sensu. No, ale będzie dobrze ;)
Ja w Win10 po przesiadce z Win7 na kilku pc nie miałem żadnych problemów z wygładzaniem czy jakością samego obrazu.
 

Waldorff

Member

lobos

New member
Bez reklam
Nawet nie sprawdzali tylko wymienili kartę graficzną na nową.
Przy mnie podłączyli do dwóch monitorów i wszystko ok.
Tylko teraz muszę kupić monitor... 1440p w 27" jest jak na lekarstwo a dostępność fatalna :-(
Dzwoniłem po Euro, MM żeby odebrać osobiście po drodze i nima nic.
Boję się tego LG 4K na 27" żebym nie poszedł z deszczu pod rynnę ;-)
Coś trzeba wybrać i tyle w temacie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Udało się i zamówiłem właśnie Acer H277HU.
27" 2560x1440 :-D Jutro do odbioru.
Mam nadzieję, że będę w końcu zadowolony ;-)
 
Do góry