Monitor jak?

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wiem ze to nie to forum no ale cicho tu a niektorzy pewnie tez sie znaja.

Musze kupic kilka monitorow i jest okazja abym kupil sobie do domu jakis nowy.

Teraz uzywam samsunga 27" 16:9 i jestem zadowolony. Polecicie jakis nowy monitor +/- 1000zl do domu? Szczerze ostatnio sie nie interesowalem monitorami i nie wiem co jest na topie - nowe funkcje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na topie jest 21:9, ale nie ten budżet.
Jak masz 27" i jesteś zadowolony, to nie wiem czy jest sens zmieniać (w tych pieniądzach).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tańszych nic nie polecę, bo to nie mój target.
Jak chcesz się coś dowiedzieć o 21:9 to przeczytaj poniższy wątek, sporo pisałem o tych monitorach i jak dla mnie jest to jedna z lepszych rzeczy które mam w domu.
Obecnie mam już drugi 21:9, w wątku wszystko opisane - od newsa do zakupów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ilips-21-9-stworzony-do-domowej-rozrywki.html

34" w 21:9 to jest jakieś 27" w 16:9, czyli na wysokość to co obecnie posiadasz, tyle, że sporo szerszy, a dodatkowo ma wyższą rozdzielczość.
 

enocyl

Banned
Z tańszych nic nie polecę, bo to nie mój target.
Jak chcesz się coś dowiedzieć o 21:9 to przeczytaj poniższy wątek, sporo pisałem o tych monitorach i jak dla mnie jest to jedna z lepszych rzeczy które mam w domu.
Obecnie mam już drugi 21:9, w wątku wszystko opisane - od newsa do zakupów:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ilips-21-9-stworzony-do-domowej-rozrywki.html

34" w 21:9 to jest jakieś 27" w 16:9, czyli na wysokość to co obecnie posiadasz, tyle, że sporo szerszy, a dodatkowo ma wyższą rozdzielczość.
Na co wymieniłeś LG? Czy dołożyłeś kolejny? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ah, faktycznie. Witam ponownie ;)
Bedę się zastanawiał nad 38" (za jakiś czas ma się pojawić), ale szczerze mówiąc jest mi bardzo dobrze z obecnym, a u Ciebie jak wrażenia?

Lolo, podziel się wrażeniami jak dojdzie.
 

enocyl

Banned
Niestety straciłem konto przez wymianę zdań z wiadomo kim :) Zdanie o monitorze mam takie samo. Genialna sprawa. Widziałem zapowiedź 38". Chętnie bym taki przygarnął, ale tak jak mówisz obecny i tak jest świetny. Przeskoczyłem z 24" więc zyskałem nie tylko na rozdzielczości i widoku w poziomie, ale również pionie (1200 vs 1440). Teraz jedyną sensowną opcją wymiany byłby 38", ale cena na start pewnie sporo wyższa niż 3k zł, ale za 2 lata czemu nie :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No dzisiaj pierwsze uruchamianie,

Z lewej LG 34" 21:9
Z prawej Samsung 27" 16:9


Cos obraz jest tylko przy uruchamianiu potem gasnie nie wiem czemu. Chyba najpierw sterowniki zainstaluje. Jest kawal monitora

No jo, jednak kabel hdmi mial wine musialem.podlaczyc oryginalny, moj stary pewnie starszej wersji jest.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze, że działa.
Ja mam akurat połączenie za pośrednictwem DisplayPort.
Teraz testuj, bo porównania do 16:9 żadnego nie ma.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jakas roznica jak podlaczysz przez display port?

Powiesz pokrotce do czego sluza te aplikacje
Onscreen Control?
Dual controller?

Powiem ze roznica pomiedzy tym monitorkiem a starym kilkuletnim samsungiem przeogromna. Jaka roznica w kolorach masakra.. czarny jest calkowicie innym czarnym. Niby rozdzielczosc "ta sama" ale nie ma jak to porownac.

Narazie sie sciagaja programiki lg. Pozniej odpale.jakas gre.

Ale wiekszy monitor to juz bylby chyba przesada... :)

Glosnik cos tam pierdzi, ale.... to nie to do czego czlowiek po tym forum przywykl heh
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś korzystałem z tych wszystkich aplikacji, ale obecnie nie mam żadnych od LG.
Nie widzę potrzeby ich używania, ale ten pierwszy pozwala chyba ustawiać parametry monitora myszką, a drugi coś ma wspólnego z dwoma żródłami podłączonymi do monitora. Szczerze nie pamiętam.
To są fajne apki, podobnie jak ta która pozwala poustawiać z automatu okna obok siebie, ja jednak przyzwyczaiłem się do ustawiania wszystkiego ręcznie i już tak zostało.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna obraz masakra.
Jednak dobry wybor.

Szkoda ze nie jest mnie stac na model wyzszy z ta wyzsza rozdzielczoscia, tam napewno jeszcze wieksza petarda by byla.
Jeszcze pokupowalem SSD dla PC i Lapka.

Teraz tylko zeby sie nie okazalo ze GF 970 nie uciagnie gierek.

No i trzeba poszukac tapet :)

No i co.najwazniejsze opic monitor :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma za co ;)

Ja bynajmniej cieszę się, że za moją namową któryś z kolei użytkownik forum skusił się na 21:9. Jest moc i powrotu do 16:9 już nie ma.
Tapet w google jest już sporo, wpisz rozdziałkę i kliknij "grafika".
GF970 to też nie byle co, ale jak wiemy, mocy nigdy za wiele. Przy odpowiedniej konfiguracji będzie lepiej jak dobrze.
Nie wiem jakie masz gry, ale jest kilka które zrywają beret na 21:9 (w porównaniu do 16:9)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie no nawet ikonki pulpitu sa inne..
Uruchomilem planetside 2 masakra.

Mam jeszcze assasina unity i wiedzmina. Zainstalowanr na probe.

Aczkolwiek jak gram (raz na dwa tygodnie bo czasu brak) to gram w planetside 2

Juz dawno temu mialem miec taki monitor...

Sie zastanawiam czy lepiej filmy na.monitorze ogladac czy na projektorze hehehhe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większość filmów jest w 21:9, odpal któryś to się przekonasz jak to się prezentuje na takim monitorze. Żeby uzyskać takie pole widzenia na monitorze 16:9, musiałbyś mieć co najmniej 36"
 
Do góry