Panoramiczny monitor PHILIPS 21:9 stworzony do domowej rozrywki

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam


Panoramiczny monitor PHILIPS 21:9 stworzony do domowej rozrywki
29-calowy monitor PHILIPS 298X4QJAB z matryca AH-IPS, funkcją Multiview i wbudowanymi głośnikami
 
 
Kraków, Polska, 30 kwietnia 2013 – Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada wprowadzenie na rynek 29-calowego panoramicznego monitora 298X4QJAB o formacie 21:9, dedykowanego do użytku domowego. W pełni 8-bitowy monitor wyposażony jest w najnowszy, udoskonalony typ matrycy AH-IPS zapewniający wierne odwzorowanie kolorów, a także w opcję MultiView, która pozwala na jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów z niezależnych źródeł.


Parametry obrazu
Panoramiczny monitor o przekątnej 29 cali wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości 2560x1080. Zastosowana matryca typu AH-IPS (Advanced High Performance IPS) zapewnia szerokie kąty widzenia aż 178 stopni w pionie i poziomie. Dzięki temu obraz pozostaje wyraźny nawet dla osób, które nie znajdują się na wprost ekranu, np. w sytuacji, gdy cała rodzina ogląda film lub grupa przyjaciół wspólnie śledzi grę komputerową. Użytkownik może dostosowywać parametry wyświetlanego obrazu, wykorzystując unikalne funkcje monitora PHILIPS takie jak SmartImage (fabrycznie przygotowane tryby przystosowane do wyświetlania różnych treści), SmartContrast (funkcja podnosząca kontrast dynamiczny), SmartKolor (odpowiedzialna za optymalizację koloru) oraz oprogramowanie SmartControl do samodzielnego dostosowywania parametrów obrazu.

Opcja MultiView
Nie tylko modele z serii profesjonalnej wyposażone są w wysokiej jakości specjalistyczne technologie oraz ciekawe funkcje. Również 29-calowy monitor 298X4QJAB wyposażony jest w opcję MultiView, dzięki której użytkownik na jednym ekranie może np. śledzić film z odtwarzacza multimedialnego oraz przeglądać swoją skrzynkę e-mailową. Dostępne są dwa tryby jednoczesnego wyświetlania obrazu: Picture By Picture – dwa okna równolegle oraz Picture in Picture, gdzie wybrany program otwarty jest w mniejszym oknie.

Dostępne złącza
PHILIPS 298X4QJAB wyposażony jest w złącza DisplayPort, HDMI oraz Dual Link DVI, co daje dużą elastyczność w podłączaniu różnych urządzeń multimedialnych. Model ten posiada również dwa wbudowane głośniki o mocy 2 W.
Monitor waży 6,36 kg przy wymiarach 700×426×197 mm (z podstawą).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Monitor jak z filmow fantastycznych, szkoda ze nie przylozyli sie bardziej do dizajnu tylnej sciany. Musze obadac na zywo ktora przekatna kupicw takim formacie, bo raczej go wezme. Obecnie mam 21.5 i jest super, mialem kiedys 29" jakiegos topowego Samsunga 3d i na drugi dzien juz sie go pozbylem, za duzo na biurko. Natomiast w pracy mam 26" tylko ze tv/monitor i juz jest swietnie. Kwestia jak siedzimy daleko i jak korzystamy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja bym go widział u siebie na ścianie. Takie trochę kosmiczne centrum dowodzenia:). Tylko nie 29 cali hehe. Do tego jak by był ambilight :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaglebilem teraz temat i widze ze Dell ma taki juz w ofercie i LG, wiec ja celuje na 99% w LG, do tego swietny wyglad.
Sporo jest filmikow na YT, generalnie rewelacja!
W koncu bedzie miejsce na kilka stron/programow na jednym ekranie (to jest dla mnie udreka), mozliwosc podlaczenia dwoch zrodel, praca w PS, programach graficznych - bajka. Nie wspominam juz o grach - to powinien byc nowy standart juz, z reszta co bede mowil, YT peka od roznych filmikow, kilka z nich:
PC Gaming on a 21:9 LG Monitor with GTX Titans in 2-Way SLI - YouTube
LG EA93 Cinema monitor - 29 inch with 21:9 2560 x 1080 px resolution - YouTube
Dell U2913WM 21:9 Ultra-Widescreen Gaming Reel - YouTube
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie armanig mnie też kręci taki monitor i ta przestrzeń, wszystko pod ręką, bez motania się w minimalizowanie i jeżdżenie okienkami po całym pulpicie :D. Jak dla mnie Dell wizualnie odpada. Miał bym problem między tym philem a LG. Wiadomo rzecz gustu:). Mnie mogły by wtedy przekonać aspekty graficzne, jak się prezentuje jeden i drugi pod względem obrazu:). Ogólnie bajera, bardzo mi się to podoba
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci ze 29" w formacie 21:9 jest troche wyzsza od mojego 21.5" w formacie 16:9, wiec absolutne minimum. To jest format 24:9 wiec inaczzej to wyglada.
Tak powinien wygladac roboczy ekran przy 29" i przekatnej 21:9 (694.6 x 308.9mm)
Wiec zostaje 29", sam tez nie chce duzej kolumbryny a tylko szerokiej i tu wlasnie tak jest.
No nic, zaraz kupie chyba tego LG :D , mam juz jednego i jestem bardzo zadowolony, do typowych zastosowan wystarczy, a ten LG z tego co przeczytalem daje rade, podobnie pewnie Philips.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie. obecnie tez u mnie 26 tv/monitor, ale w przedpotopowej rozdzielczosci, wiec jak na razie tylko jako wiekszy ekran.

Ja mam 1080p, ale fakt ze siedze ciut dalej, ta przekatna jest bardzo fajna, fakt ze chcialem tez pod PS3 zeby w pracy sie nie nudzic :D

No nic kupillem tego LG 21:9, przeczytalem jeszcze bardzo obiecujacy test i wystarczy, chociaz ja potrzebuje do zwyczajnego domowego uzytku.
Wlasnie byla promocja z kuponem rabatowym w MM, wiec 200zl czy 300zl taniej. Jutro wkleje jakies fotki i napisze co to warte, chyba ze na miejscu sie rozmysle, co moze sie zdarzyc :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam 1080p, ale fakt ze siedze ciut dalej, ta przekatna jest bardzo fajna, fakt ze chcialem tez pod PS3 zeby w pracy sie nie nudzic :D

No nic kupillem tego LG 21:9, przeczytalem jeszcze bardzo obiecujacy test i wystarczy, chociaz ja potrzebuje do zwyczajnego domowego uzytku.
Wlasnie byla promocja z kuponem rabatowym w MM, wiec 200zl czy 300zl taniej. Jutro wkleje jakies fotki i napisze co to warte, chyba ze na miejscu sie rozmysle, co moze sie zdarzyc :)

Koniecznie wklejaj foty i opisz własne wrażenia :). Może kiedyś sobie sprawię coś takiego :). Sam bym chętnie sprawdził jak to się sprawuje w realu, ale wątpię żebym miał taką przyjemność heh. Na pewno nie jest gorzej jedynie lepiej:)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie, foty i wrazenia obowiazkowe ;)
U mnie szykuje sie zmiana tv za pare dni, wiec stary pewnie znow powedruje jako monitor (albo jako tv do łazienki - to jest pomysł :D ), wiec kupna taaaakiego monitorka wkrotce raczej nie planuję.
Marzy mi sie natomiast bardziej PlaySeat, choc jak znam siebie, kupie stary fotel samochodowy i pare rurek ;) Sorki za off top
Czekamy na fotki z zakupu (udanego miejmy nadzieję).
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Wszystko ok, ale gdzie Ambilight? Mieć tak genialny patent i nie wykorzystywać go we flagowych produktach? fylyps tak się nie robi. :>
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
może to nie jest flagowy model, następne może będą już miały ambilight, albo i tez nie hehe:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam go, tzn. wybralem LG (ponoc lepszy), ale nie w tym rzecz, genialna sprawa! Nie moge sie zabrac cos za zrobienie fotek, ale uczynie to jak najszybciej i opisze troche wiecej bo warto jak cholera :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry