Panoramiczny monitor PHILIPS 21:9 stworzony do domowej rozrywki

prime

New member
hej
jak możesz to wrzuć zdjęcie monitora z PS w tle, chętnie zobaczyłbym jak to wygląda
co z kartą: czy gf460 pociągnie grafę na full, czy też lepiej by zaopatrzyć się w 760, większa rozdziałka więc pewnie się przyda
wiesz gdzie mogę zobaczyć ten monitor na żywo (ślask lub małopolska)? zanim go nabędę muszę się upewnić, bo w razie czego ciężko takie coś będzie odsprzedać....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prosze Cie bardzo. Nawiazujac do watku ktory zalozyles wczoraj (tyle ze innym miejscu) odpowiadajac jeszcze raz na pytanie czy warty zakupu, odpowiem w skrocie - Tak. Genialna sprawa, idealny do korzystania z internetu, gier, a o programach graficznych nie wspomne.
Jedno jest pewne, nigdy juz nie wroce do innej przekatnej.
Nadmienie ze mialem juz sporo monitorow.
Nie wiem jak teraz stoja karty graficzne w rankingu przy stacjonarnych pc, ja mam laptopy, jeden gamingowy: na pokladzie GF670m 3gb, i7, 16GB ram, hdd SSD. Mam tez slabsze, i3 z karta Ati, i i5 z karta GF635 2GB, 8GB ram. Jezeli chodzi o gry, to pierwszy laptop z karta GF670m przy grach, dziala wybornie na tych rozdzielczosciach, na pozostalych nie sprawdzalem gier. Natomiast sprawdzalem np. PS, i na kazdym dziala pieknie, szybko i sprawnie.
W malopolsce to pewnie bedzie w MM, lub jakims innym Saturnie. Tyle ze ogladanie tego monitora w sklepie to sredni pomysl.
Poczytaj/ogladnij tez recenzje. Dawalem juz sporo linkow. Ja kupilem spontanicznie, jak mozesz przeczytac w tym watku i jest to jeden z lepszych zakupow w ostatnim czasie.
Linki do galeri dla potomnych:
Zdjecia sa tez wrzucilem do mojego albumu, wystarczy kliknac link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/members/armanig.html
Lub w galeri "nasze zestawy":
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-203.html
Obiecane zdjecie z uruchomionym PhotoShopem:
 

Attachments

  • IMAG1368.jpg
    IMAG1368.jpg
    57,5 KB · Wyś: 88
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widzę, ze u Armaniga zawsze cos konkretnego na pulpicie, samochody, przyroda, tatuaże, oj dobry ten monitor :D To pewnie Twoja partnerka z Twoim samochodem?
 

prime

New member
wielkie dzięki! przekonałeś mnie, nie ma na czym się zastanawiać i można brać w ciemno, zdjęcie w PS zajebiste (szczególnie, że pracuje na zdjęciach panoramicznych więc przesuwanie na boki już mnie po prostu dobijało)
powiedz mi jeszcze z jakiej odległości patrzysz na te cudo, pamietam jak kupowałem mojego obecnego samsunga 2233BW to zrezygnowałem z wielkości 24 cale bo obawiałem się że będę zbyt mocno kręcił głową:D - a jak to wygląda w tym formacie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten format 21:9 to jest ok. 22" w standartowej przekatnej (16:9), czyli wysokosc bedzie +/- taka jak monitorach jakie widzimy glownie na polkach sklepowych.
Dla mnie idealna, nie za duzy, nie za maly, z tym ze w tym konkretnym mamy dodatkowa szerokosc do dyspozycji, a w polaczeniu z ta rodzielczoscia robi sie bardzo fajnie (dodatkowa przestrzen robocza). Odleglosc? Roznie, teraz mam ok. 75cm. Idealna do pracy w PS - przynajmniej jak dla mnie.
 

prime

New member
ok, tak jak u mnie więc musi pasować, teraz tylko czekać, a pod koniec sierpnia zamawiam, wszystko musi nabrać "mocy prawnej"
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak Ci odpowiedziec na to pytanie, to jest monitor (matryca IPS) a Kuro to Kuro. Jedno drugiego nie jest w stanie zastapic.
A czy boli? Nie, nic nie boli. Nigdy w tych kategoriach nie rozpatrywalem. Ten monitor swieci rewelacyjnie i na bank kazdy bedzie z niego zadowolony. Nie mam sie do czego przyczepic. Testy to potwierdzaja.
 

klaus71

New member
Bez reklam
wiele osób uważa że gry najlepiej wyglądają na plaźmie - zwłaszcza na takiej jak Kuro dającej kontrast ANSI na poziomie 50-100tys.
Więc się zastanawiam jak wygląda konfrontacja z monitorem o kontraście 1tyś.
Rozumiem że nie boli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja zawsze powtarzalem ze mi lepiej gra sie na TV lcd (nie mam tu na mysli jakis bubli z przed 5lat), duzo o tym pisalem.
Nie pisze tu o filmach itp. a wlasnie o grach (animacjach itp.)
Na plazmie gra mi sie fatalnie. Co do monitora, to tez nie ma co porownywac do TV, jezeli mialbym wybierac pomiedzy 60" Kuro (czy kazdym innym) a duzo mniejszym monitorem, to naturalnie wybiore wiekszy tv. Tyle ze nie o to chodzi. To jest monitor, dobry monitor, a co najwazniejsze ma niespotykana przekatna i o to sie glownie rozchodzi w tym wszystkim.
Wiec proponuje trzymajmy sie tematu, w kategoriach "monitor do pc", a nie "monitor vs TV (a do tego pdp)" :)
 

jurass

Banned
Dziwaczna rozdzielczość. Ciekawszy jest ten Asus 2560x1440 z dzisiejszego newsa. A jak ktoś potrzebuje więcej miejsca, a wyznaczają je piksele a nie cale, to Seiki 39" 4K to jest dopiero ciekawe rozwiązanie i rozsądne cenowo. Sam na coś takiego sobie ostrze zęby, to jest dopiero przyrost przestrzeni. I idealna przekątna, żeby monitor zwolnił miejsce na biurku i powędrował 30 cm dalej na ścianę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jaka dziwaczna rozdzielczosc? Co jest ciekawszego w tym Asusie?
Przeciez to nie ma zadnego porownania, ja bym go nie tknal, a na pewno nie zamienil z standartowej 16:9, bo i po co. Nie warte swieczki.
Wystarczy wrzucic tapete w tej rozdzielczosci i widac ile jeszcze jest niewykorzystanego miejsca na 21:9.
21:9 to bedzie kiedys standart. To nie jest zaden "bajer" a idealna przestrzen do codziennego uzytkowania. Wysokosc to ok. 22", czyli standart, tyle ze dostajemy dodatkowa przestrzen po bokach, w codziennym uzytkowaniu jest IDEALNIE. Dodam ze wiekszy (wyzszy) monitor mnie nie interesuje, nie lubie jednej wielkiej swiecacej plamy przed oczami, mialem i mam duze monitory i to nie dla mnie, nie w tym tez rzecz, aby ekran byl ogromny a ikonki dalej male, ale tak aby wszystko mialo rece i nogi, czyli nie za duzy/maly a do tego szeroki - na tyle ile obejmuje wzrok.
Jest tyle recenzji w sieci i filmow, wystarczy zobaczyc jak to wyglada w praniu, a gwarantuje ze na zywo jest o wiele lepiej.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Ja mam monitor o rozdzielczości 1200 w pionie i na pewno nie zamienię go na żaden wynalazek 1080, bo to jest regres dla mnie. Nie oglądam na nim filmów i interesuje mnie jak największy obszar, także w pionie. Rodzielczość Asusa 2560x1440 to jest postęp w obu wymiarach, ale i tak poczekam na upowszechnienie się rozwiązań 4K, a Seiki w tej cenie jest już bardzo ciekawą propozycją.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez mam taki monitor, nie korzystam (sluzy jako reklama) zreszta kazdy wybiera co uwaza za stosowne, dla mnie monitor to tylko monitor, nic wiecej.
Dlatego staram sie pisac obiektywnie, bez emocji, ale z perspektywy przecietnego uzytkownika. Chociaz jak czlowiek tyle lat korzystal tych wszystkich monitorow, to trudno aby teraz tego nie docenic i nie pomoc innym w decyzji. Szczegolnie ze dla mnie to jest mala rewolucja.
Pisze tu bardziej do tych ktorzy czytaja (a niekoniecznie sie udzielaja), korzystaja podobnie jak ja, a jestem pewien ze beda mieli podobne pozytywne odczucia do mnie, jestem tez przekonany ze takich osob predzej czy pozniej bedzie sporo. Szczegolnie ze mamy graczy, amatorow PS i programow biurowych.
Takie przekatne w kazdym domu to przyszlosc. Nie mam tu na mysli zaawansowanych grafikow, chociaz sam bawie sie w PS i jak dla mnie zmiana jest druzgocaca.

Kogos interesuje maksymalny obszar roboczy, gdzie ikonki sa wielkosci pinezki, albo sam ekran jest gigantem, to ok.
Rozumiem to, bo sprawdza sie takie rozwiazanie w wielu zastosowaniach, ale to nie ma nic wspolnego z wielkoscia 21:9, a dla mnie to meczace rozwiazania i mi nie potrzebne.

Asus to zaden postep, to samo jak monitory 3D (tez mialem), to dalej 16:9 tyle ze ma wieksza rozdzielczosc, mi jak wspomnialem - nie jest potrzebne, ale jak ktos potrzebuje takich parametrow, to mamy wybor.
Ja chce to co mialem (czyli 21.5" 16:9) + dodatkowa przestrzen robocza po bokach.

Wole miec 29cm wysokosci i 68cm szerokosci przed oczami, przy zachowaniu odleglosci ok.75cm. Jak jakies wynalazki, ktore nie nadaja sie do korzystania z internetu.
Jak wspomnialem, wysokosc 29" 21:9 odpowiada wysokosci monitora 16:9 przy ok. 22". Jedyne czym sie rozni, to szerokoscia.
Dla mnie to o wiele przyjemniejsze rozwiazanie. Filmy tez mnie na nim specjalnie nie interesuja, glownie przegladanie stron, kilka otwartych okien (obok siebie) i to jest podstawa, no i oczywiscie gry/programy biurowe (jak kogos to interesuje) - a w temacie gier NIE MA NIC LEPSZEGO! To jest idealne przekatna, stworzona do tego co obejmujemy wzrokiem. Zadne 16:9 nie ma tutaj startu! To wszystko przy ikonach/czcionce itp. w normalnych przyjaznych wielkosciach. Tyle dla potomnych.
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
W ogóle nie wiem armanig o czym Ty piszesz. Ja nigdzie nie pisałem o fizycznej wielkości przekątnej (poza wzmianką o Seiki 4K, ale to na razie ciekawostka), a jedynie o rozdzielczości. Dla Ciebie mniejsza rozdzielczość jest lepsza i ok, Twój wybór. Ja wolę większą rozdzielczość.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
FFooXX5, te 29" jest złudne. Ponieważ monitor ma proporcje 21:9. Więc jest długi, a wąski. Porównaj wysokości monitorów o proporcjach 16:9 lub 4:3. Ja mam 19" monitor Belinea w proporcji 4:3 i jego wysokość (bez podstawy) to 340 mm. Więc zaledwie 86 mm mniej niż ten "kolos".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jurass, pisze nie do Ciebie a do tych co mnie atakuja z pytaniami na priv, jezeli pisze juz cos wiecej, to tylko dlatego zeby maksymalnie pomoc niezdecydowanym, od Ciebie slysze "dziwaczna rozdzielczosc", "wynalazek 1080" itp. a moim zdaniem tu nie ma nic dziwacznego, a bardzo przemyslanego, to nie pierwszy taki watek gdzie wyrazasz swoja niechec. Nie podoba Ci sie przekatna, ok rozumiem. Juz to wyrazales. Wszyscy recenzenci zachwalaja takie rozwiazanie i nikt nie neguje, zadna z recenzji jeszcze nie okreslila tej przekatnej "dziwaczna", za to malo jest opini od zwyczajnych uzytkownikow, szczegolnie ze ja mam ten monitor przed soba, wiec cos tam wiem jak to wyglada w praktyce.
Mam porownanie do kazdego wymienionego i przedstawiam swoja opinie, zgodnie z opisanymi zastosowaniami. Nie interesuja mnie zawodowi graficy, oni wiedza co wybrac i nie potrzebuja zadnych rad.

Gdybym nie mial pojecia o tym monitorze (a tak bylo ponad msc. temu) i przeczytal takie wypowiedzi to pewnie bym go nie kupil, albo mocno zastanawial. Dzis mam i wiem ze jest to jeden z lepszych zakupow w ostatnim czasie, cos co nie jest belkotem marketingowym, a realna korzyscia, taka przekatna z ta rozdzielczoscia jest wysmienita do codziennych zastosowan, pisalem juz dlaczego. Jak ktos woli inna rozdzielczosc, czy wymiar samej matrycy (bo to jest wlasnie meritum sprawy) to naturalnie ma wybor, ale niech to bedzie przemyslany wybor do konkretnych zastosowan.

Jeszcze raz powtorze, nie da sie porownac 21:9 przy 2560x1080 do 16:9 2560x1440, to sa inne proporcje. Mowiac wprost, inny ksztal tafli swieci nam po oczach.
Jak wyglada ta konkretna "tafla", w tej konkretnej rozdzielczosci przy 29" (czyli wysokosc 21.5" 16:9), to kazdy znajdzie w podanych wczesniej linkach i na YT.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
FFooXX5, te 29" jest złudne. Ponieważ monitor ma proporcje 21:9. Więc jest długi, a wąski. Porównaj wysokości monitorów o proporcjach 16:9 lub 4:3. Ja mam 19" monitor Belinea w proporcji 4:3 i jego wysokość (bez podstawy) to 340 mm. Więc zaledwie 86 mm mniej niż ten "kolos".
uświadomiłem sobie to już jakiś dłuższy czas temu :p, ale dzięki za troskę. Wysokość ma praktycznie taką samą co mój obecny monitor tylko tyle że jest szerszy zdecydowanie;)
 
Do góry