Monitor Audio sub MSW-10 buczy

Hoaxx

New member
Czyli co robią, żeby to poprawić? Coś dokręcają, przesuwają, wytłumiają?

Serwis notabene zareagował wzorowo, w sobotę zgłoszone, dzisiaj już kurier był odebrać.
 

mostom

New member
Czyli co robią, żeby to poprawić? Coś dokręcają, przesuwają, wytłumiają?

Serwis notabene zareagował wzorowo, w sobotę zgłoszone, dzisiaj już kurier był odebrać.
I co powiedzieli przy zgłaszaniu - że to naprawią, czy że tak może być? Bo jak ja przed chwilą im zgłosiłem to stwierdzili, że nie wiedzą, czy to naprawią - bo ten typ tak ma. Że się postarają. Nie wiem już co o tym myśleć.
 

mostom

New member
I zostanę bez suba :D
No nie - Myślę, że firma z taką renomą nie pozwoli sobie na taką wpadkę i będzie wszystko o.k.
 
Ostatnia edycja:

pej0

New member
I ja dołączyć mogę do grona osób posiadających buczącego MSW-10..
Po przedstawieniu problemu do działu serwisu i wypełnieniu formularza z opisem usterki dostałem informację z serwisu tej treści :
``taka praca subwoofera MSW10 jest nam znana ale Inżynierowie z Monitora Audio poinformowali nas , że jest to niestety taka konstrukcja subwoofera i z tego powodu tez wynika jego charakter pracy i my jako serwis nie wyeliminujemy tego.``
Teraz niewiem już co dalej robić bo cos serwis nie za bardzo chce mi suba wziąć do siebie:)
 

pej0

New member
Jeszcze bym przebolał buczenie suba gdybym dostał go jako gratis do reszty zestawu - wtedy co obowiązywała promocja ( chyba był to luty bądź marzec tego roku ) nie myślałem w ogóle o zakupie zestawu ..
Poczekam, może blackninja coś doradzi, jako że zestaw zakupiłem u niego.
 

Hoaxx

New member
Mi serwis jeszcze niczego nie napisał, przyjęli formularz bez komentarzy i błyskawicznie sprowadzili kuriera. Buczący trafo czy coś na ten rodzaj jeszcze może by można określić jako "ten to już tak ma", ale głośnik niskotonowy pod stałą pracą jako norma to by było przegięcie nawet dla Tracer czy Medion.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
I ja dołączyć mogę do grona osób posiadających buczącego MSW-10..
Po przedstawieniu problemu do działu serwisu i wypełnieniu formularza z opisem usterki dostałem informację z serwisu tej treści :
``taka praca subwoofera MSW10 jest nam znana ale Inżynierowie z Monitora Audio poinformowali nas , że jest to niestety taka konstrukcja subwoofera i z tego powodu tez wynika jego charakter pracy i my jako serwis nie wyeliminujemy tego.``
Teraz niewiem już co dalej robić bo cos serwis nie za bardzo chce mi suba wziąć do siebie:)
Serwis mógł by się tak tłumaczyć gdyby nie wiedział co z tym zrobić, a tak niech się po prostu zajmie tym co umie najlepiej czyli NAPRAWIANIEM.
 

Hoaxx

New member
Już wrócił!

Akurat odebrałem od kuriera (nie zostałem uprzedzony, tak że mała niespodzianka).
Podłączam i ...nic nie buczy, nic nie bzyczy, nawet na klęczkach z uchem przy subwooferze nic nie słyszę niemiłego.

Podsumowując: na 5. dzień roboczy po zgłoszeniu głośnik stoi naprawiony u klienta.

Tylko co zrobili? Nie umiem doczytać, może ktoś dla mnie rozszyfruje: Skan adnotacji serwisu
 

pej0

New member
Tylko co zrobili? Nie umiem doczytać, może ktoś dla mnie rozszyfruje: Skan adnotacji serwisu

``...Poprostu jedyną rzeczą która trzeba zrobic to obrócić zasilacz o 90 stopni i na nowo go
przymocować. ot taka drobna modyfikacja...`` - może to dokładniejszy opis wpisu na karcie.
Bynajmniej taką informację uzyskałem od jednego z serwisantów ( Grzegorza ) odnośnie eliminacji wady w głośnikach MSW-10 .
 

m0d3

New member
Ja sie podepne do tematu, niedawno zakupiłem sub'a BXW-10 i po prostu "pierdzi" jak jest przykrecony gdzies na 70% mocy, w amplitunerze ustawiony na -3. Przy muzyce zdarza mu sie pierdziec, nie jest to przyjemne.
Ogolnie nie ma "Mocy w kinie" co prawda nie mam pokoju zbyt kinowego, ale wydaje mi sie ze powinno to grac fajniej.
 

Hoaxx

New member
Niepożądany dźwięk wydobywa się w tym wypadku z membrany, czy może to być Bass Reflex, który jest np. za blisko ściany lub innego obiektu?
 
Do góry