Monitor Audio sub MSW-10 buczy

edyp

New member
Witam,
Posiadam MSW-10 i po podłączeniu go do zasilania (kable sygnałowe odłączone) dziwnie buczy, nie jest to jakieś głośne ale przeszkadza, zwłaszcza przy cichym słuchaniu. W sklepie wymienili mi na nowy, ale ten również buczy, wiec problem raczej nie w subie, ale skoro nie w subie to gdzie? Pozostaje kontakt, ale co z nim mogłobybyć nie tak?
Czy ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 

pkomp

New member
uziemienie - odłącz kabel sygnałowy od amplitunera i sprawdź czy buczy - jak nie to masz petlę mas
jak buczy to gdy nie czuć buczenia na membranie masz kiepsko działajace trafo w subie albo jak czuć na membranie to coś nie tak z subem

zajrzyj do tematu o buczacym jamo 210
 

edyp

New member
Buczenie jest nawet przy podłączeniu suba tylko kablem zasilającym, kabel sygnałowy jest odłączony, słychać to buczenie zarówno od strony głośnika jak i z tyłu przez bassreflex. Suba już wymieniłem na drugi i jest dokładnie to samo.
Zestaw głośników był kupiony w "PROMOCJI" Monitor Audio, że do zestawu 5.0 sub gratis. Może to właśnie ta "PROMOCJA" się mści, może wciskali jakąś walniętą partię subów.
Czy ktoś korzystał z tej promocji i ma podobne problemy?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

schwarz

New member
Ale jak jest podpięty tylko do zasilania to ma buczeć. Jak podłączysz suba do zasilania i do ampli oraz ampli jest uruchomiony ale nie gra nic to buczy? Jeśli nie to masz wszystko ok.
 

edyp

New member
Jeszcze raz: sub buczy, bez względu czy jest podpięty tylko do zasilania czy również do ampli, więc ampli wykluczam bo buczy nawet jak jest do niego nie podpięty. Wystarczy, że włożę wtyczkę do kontaktu i włączę przyciskiem na ON (bez podłączania do ampli) to sub zaczyna buczeć i żadne ustawienia suba nie mają na to wpływu, po podpięciu do ampli gra prawidłowo, ale słychać również buczenie, jak jest głośno to po prostu dźwięk zagłusza to buczenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Sorki edyp ale nic nie powinno buczeć, subwoofer pod pache i do sklepu, sprawdź buczenie u nich na miejscu.
 

pkomp

New member
schwarz ma być cisza - idealna cisza - to czy buczy głośnik czy trafo łatwo sprawdzić przykładając rękę do głośnika - jak czuć to głośnik co wogóle nie powinno mieć miejsca jeśli nie jest spięty z amplitunerem(wtedy nie będzie pętli mas)
 

edyp

New member
na szczęście w sklepie też powiedzieli, że tak być nie powinno, mają się skontaktować z serwisem/dystrybutorem i rozwiązać ten problem - naprawa czy wymiana
 

edyp

New member
Byłem w sklepie, oddałem suba, ale z tego co mówił pan przy przyjmowaniu go to podobno ten typ tak ma, jak i zresztą wszystkie budżetowe suby. Mówił też, że dzwonił do dystrybutora i powiedzieli mu, że to bzyczenie występuje w tych subach a natężenie dźwięku mieści się w granicach normy. Wychodzi na to, że czeka mnie ciężka przeprawa z serwisem i jak znam życie to nie wygram z nimi. Może ktoś ma pomysły jak bezboleśnie przez to przejść. Czy faktycznie są jakieś normy na bzyczenie subów.
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
nie ma norm i poprawnie wykonany sprzęt nie powinien buczeć

pytałem czy buczy głośnik czy trafo w środku - jak trafo to może się zdarzyć jak głośnik to nie powinno mieć nigdy miejsca
tego nie sprawdziłeś
 

edyp

New member
Ztego co się tu wyczytałem to raczej wina trafo, bo jak dotykam głośnika to nie drży, a czy trafo można jakoś samemu naprawić żeby nie buczało, w razie jakby serwis uznał to buczenie za rzecz normalną?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czuje się jakbym czytał wątek o buczących TV Samsunga :)
Pewnie serwis uzna, że to norma w budżetówkach :(
Powodzenia
 

edyp

New member
Też jestem dobrej myśli, sub pojechał, teraz pozostaje czekać pewnie minimum 2 tygodnie i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

edyp

New member
Jakby tego było mało teraz harczy mi jeden głośnik średniotonowy we frontowej M6. Ogólnie bardzo mało słucham tych głośników, odpaliłem je może 5 raz po jakieś pół godzinki i to głównie radio, jeden film, i to po cichu bo małe dziecko w domu, a tu takie niespodzianki, zaczynam trochę żalować, że nie kupiłem Jamo S606, grają pewnie niewiele gorzej a dwa razy tańsze i może chyba mniej usterkowe, albo ja mam pecha. Wyeliminowałem kwestię podłączenia, bo po zamianie kolumn stronami wada nadal występuje. Chyba, że ktoś ma jeszcze inne pomysły dlaczego to harczenie występuje.
Pozdrawiam
 

edyp

New member
Własnie miałem telefon ze sklepu w którym kupowałem głośniki, niestety suba nie naprawili, ten typ tak ma, jest jakies pismo wyjaśniające od serwisu, na chwilę obecną treści nie znam. Czyli pozostaje pogodzić się z tym, albo rządać wymiany na jakieś inne głośniki co raczej nie przejdzie
 
Do góry