[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz Heniu to nie jest takie pewne czy to będzie Accu, na pewno jest to marzenie w większym lub w mniejszym znaczeniu tego słowa.. sprawdzam i inne integry , porównuje je do siebie np byłem na takim teście Mak 8000 kontra Accu 470 i biorąc wszystkie za i przeciw Accu jednak był fajniejszy w kilku aspektach. Kolega też sprawdzał obecną 480 kontra wspominany Mak i tutaj była jeszcze większa przewaga Japończyka , ja tego nie słuchałem, więc pewnie też będę chciał porównać. Plus dochodzą kolumny, gdzie też nie jest przekonany , że ta jedna jedyna to jest dla mnie.. Czekam na nowe Dynki aż się pojawią i proszę Boga aby ich nie schrzanili, aby to był dźwięk z poziomu C2, c4.. jak będzie to się okaże.. liczę, że będzie lepiej.. Też bardzo bym się cieszył jakby wyszły nowe olimpijki :) i móc je sprawdzić.
A jeśliby się okazało, że to byłaby ta integra do której gdzieś sercem jest mi najbliżej to i tak czekam (a ma to nastąpić w przyszłym roku) będzie nowy odtwarzacz cd, następca tego co dzisiaj jakby coś to bym pewnie chciał go zakupić.. Reasumując w połowie przyszłego roku będę chciał już na poważnie zabrać się za testy kolumn w kontrze do wyboru wybranej juz elektroniki, którą zakupie w tym samym czasie jak już wybiorę kolumny.. A do tego dochodzi jeszcze całe okablowanie od A do Z. I najlepiej to chciałbym KD wywalić w kosmos , a wtedy kupiłbym to co najbardziej bym chciał, ale na to nie ma zgody od Rodziny, KD musi być .. A w tym roku to mam inne zadanie do wykonania i już jestem w trakcie szukania to znaczy, szukamy z Bratem mieszkania na parterze dla Mamy i muszę, że tak powiem troszkę wyskoczyć z portfela i dołożyć do tego tego interesu. Ale najgorsze jest to, ze myślałem, iz zona troszkę pojeździ autkiem , które jej kupiłem, okazuje sie , że nie jest za bardzo zadowolona i za jakieś 3 latka znowu szykuje mi się wydatek,. a który nie był zaplanowany w budżecie :) .. w dupe jeża.. Ale czasem tak jest, życie.. a w tym wszystkich jest jeszzce hobby i to niejedno :) Ale obiecałem sobie, że jak już teraz coś kupię to już koniec z elektroniką , tylko będe słuchał muzyki, zapominam o jakiejkolwiek wymianie.. :) kiedyś trzeba powiedzieć STOP, bo to nie ma końca.. zawsze coś będzie lepiej.. a życie nie kończy się na muzyce..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci tak Kolego, ja Ayona słuchałem dwa razy i to ten konkretny model, mało tego zawsze jak słuchałem to wyłącznie z lampami, więc średnio to porównywać do grania z tranzystorami.. bo to zupełnie inne granie, postawione na inny rodzaj rozdzielczości, detalu jaki znamy z tranzystora. Dla mnie lampy może to i fajne granie, ale nie do muzyki rockowej, ale np do sypialni kupiłbym coś na lampach do tego monitory np od Dynek countury 10 i na pewno byłoby to przyjemne granie, ale Nightwish itp na tym raczej bym nie słuchał. Natomiast jako odtwarzacz, konstrukcja, wykonanie, spasowanie elementów itp - pierwsza liga tak jak np. Accu, Esoteric.. itp. I cenowo jest bardziej konkurencyjny, tylko występuje w kolorze czarnym i od góry wkłada się płytę. Natomiast pod względem awaryjności z tego co już troszkę się dowiedziałem, to Accu i esoteric są lepsze.. Powiem Ci, że miałem okazję słuchać odtwarzacza Accu bodajze 12 letni, żadnej naprawy nie miał, na oryginalnym laserze jeszcze chodził;-) , tylko miał jeden jakiś przegląd wbity.. To jest nie do wytłumaczenia jak oni je robią, oczywiście sam odtwarzacz jego granie nie odpowiadało mi, było za wolno i za spokojnie, ale fakt, ze nie był naprawiany budzi szacunek dla tego Producenta.. A to nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek.. :)
 
Ostatnia edycja:

CalCeavynep

New member
B jak rozumiem zwikszona sia odzysku nie jest przypadkiem przeznaczony do terenw grzystych, eby nie trzeba byo przekada nogi na hamulec przy kadym wikszym zjedzie?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewne niewielu widziało ten kabel zasilający naszej rodzimej produkcji ZIGGY CHEETAH MK III na topowych wtykach od Furutecha, Kolega właśnie po wygrzewaniu dzisiaj podłączył pod końcówkę Accu 6100 i zobaczymy czy się potwierdzi to co kilka innych osób już napisało o tym kabelku. Jak to dzisiaj Kolega powiedział mi, że jeszcze tak podatnego kabla na ułożenie to nie widział , a tych kabli już przerzucił troszkę w swoim życiu. Wykonanie kabla jak stwierdził On i Ci którzy widzieli ten kabel na żywo naprawdę świetnie się prezentuje.. Fajnie , ze są ludzie w Polsce, którym się jeszcze chce...


 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czy on ma tylko 2 żyły? Ten "warkoczyk" nie daje poznac, ze kabel jest trzyżyłowy. Widzialem już takie konstrukcje, gdzie kazda żyła jest osobno, ale dwu-...? Tylko pytam z ciekawości.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Raczej 3 zyla - PE jest oplotem - ekranem dwoch zyl z osobna i zmostkowana przy wtyczce.

Bynajmnjej tak sie robi to fachowo w bardzo czulych systemach stetowania :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem nie pytałem się, ale jak na razie wcześniejsze modele kabli od tego Producenta były chwalone patrząc cena -jakość. O tym też fajnie ludzie póki co piszą. A kolejka do wypożyczenia na odsłuch wydłuża się, więc zainteresowanie rośnie.

A osobiście troszkę teraz inaczej podchodzę do budowy kabli, choć pewnie zawsze gdzieś będzie w głowie " co tam w trawie piszczy", ale po odsłuchach IC Siltecha Siltech Crown Princess 35 Anniversary z wtykami Oyaide XLR Focus 1, gdzie kabel jest wykonany z monoktrystalicznego srebra plus złoto i to jak ten kabelek zabrzmiał np w zestawie Accu 650 plus kolumny od Franka Serbina to czysta poezja i do takich rzeczy dzisiaj dochodzi, jeśli ktoś ma pojęcie/doświadczenie o robieniu kabli, że kabel, który czysto teoretycznie powinien pokazywać górą pewne przypadłości to ten jest tak jak inne modele z tej serii. A kiedy np podpięliśmy IC TQ BD, który jest typowym miedzianym kablem i nie jest tanim kablem, tenże kabel pokazał więcej niepożądanej góry niż siltech srebrny w połączeniu ze złotem zachowując mega szczegółowość w średnich jak i wysokich tonach.. a przy tym dociążenie w niskich rejestrach - choć mogłoby być jeszcze troszkę większe. Jak słuchaliśmy nikt nie mógł uwierzyć, ale takie cuda robi właśnie Siltech, niestety jest to drogi kabel (bo jest rocznicowym i tyle jest sztuk ile dystrybutor zamówił w danym Państwie) i to jest ten minus :-(
O wykonaniu kabla jak i wtyków to nawet nie będę pisał , bo to jest mistrzostwo.. Już w dwóch różnych systemach sprawdzałem (nie licząc serbinów) ten kabelek i jeszcze dwa inne zostały do sprawdzenia.. Tylko ta cena... wszystko psuje..

Ale też ciekawa sprawa wyszła, że np IC TQ SD całkowicie poległ przy siltechu, ba nawet dla nas wydał się słabszym kablem od TQ BD , który jest tańszy prawie o 50%. Także potwierdza się , że to nie cena gra, a jakość kabla + spasowanie systemu do okablowania.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A propo "warkoczy" to z trzech właśnie AQ z najnowszej serii są wykonane, ale też kable te są znacząco trudniejsze w ułożeniu i oczywiście są droższe. Ale np. Hurricany są bardzo, bardzo chwalone i już kilku znajomych zakupiło ten kabel do swoich systemów. Niestety w ostatnim czasie podrożały czego na stronie Top hifi jeszcze nie widać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W Białymstoku przy okazji nowości od BMW - B&W reklamowało swoje kolumny, bo podobno nagłośnienie w nowej 3 w opcji jest na głośnikach od tego Producenta.. Trzeba przyznać , że zestaw całkiem fajniutki :)


 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolega ostatnio wziął S90 Volvo z B&W chyba 18 głośników, dopłaty jak czegos nie mylę 20 tysi. Ale gra bajecznie.



A tu coś dla Ciebie. Słuchałem z Wilsonami Sasha.....
d8853f2a1902da021155a2e7ec45d9dc.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Borixon mój znajomy ma nowiutkie Volvo XC90, gdzie również ma tam wsadzone tego typu głośniczki i potwierdzam, gra to genialnie, a mój Prezes w BMW 7 też ma taki pakiecik z głośniczków :) z tyłu jak się siedzi i się słucha to naprawdę wrażenie robi.. dlatego śmiać mi się chce jak ktoś pisze, że tego typu rzeczy to wyciąganie kasy od ludzi.. gdzie większość tych osób nawet nie miało okazji czegoś takiego posłuchać.

A wracając od Accu i Wilsonów, powiedz ta 370 dała radę tym kolumnom? I faktycznie te kolumny tak fajnie grają?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Można nacieszyć oczy, tylko dlaczego nie chcą zrobić w takim fornirze 803 ,,, skoro byliby chętni na dopłatę.. ciężko zrozumieć ich toku myślenia. Piękne kolumny.. :bober:


[youtube]wBxP6189ukc[/youtube]

[youtube]Flk6qiFsxhs[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jak by komuś podpasiła muzyka w tle z pierwszego filmiku to ta Pani pogrywa :)

[youtube]aHjpOzsQ9YI[/youtube]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam Heniu, myślę, że mało jest takich osób, którzy lubią takie klimaty, a by o niej zapomnieli.. fajnie gra na tych swoich skrzypkach.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A tutaj jak ktoś był chyba w Krakowie można było sobie posłuchać takich zabawek..




A tutaj od Siltech kabelki 3 korony secik i z tego co widać IC i chyba głośnikowy z serii limitowanej Princess crown. Przydałby się taki secik sprzedałbym i E klasa wypasiona by stała w garażu :)



woodforest atm locations
 
Do góry