[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

Henry

Active member
Bez reklam
Pierwsze wrażenia po obejrzeniu nowego forniru w 802 w mojej opini wyglądają rewelka. Te same kolumny np w kolorze białym wygldają przy nich jak ubogi Brat..., który rozmawia ze swoim Bratem, mieszkającym w USA i który jest tam kardiochirurgiem :)
Jak na nie patrzę, to chyba nie chciałbym być tym kardiochirurgiem ze Stanów ;)
Kompletnie mnie nie jarają takie wykończenia kolumn, zawsze mam skojarzenia z meblościankmi z okresu komuny ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Heniu to jest kwestia gustu, dla mnie mega wyglądają i w stosunku do fortepianowego czarnego, a już nie wspomnę o białych, bo to to już koszmar dla mnie nawet w nocy... a o dniu nie wspomnę. Mało tego taka dopłata do 802 kosztuje 14 tys wyjściowo i jakby była możliwość do 803 np za 10 tyś. to na pewno bym się nad nimi zastanawiał. Niestety Angole pomyśleli za ludzi i jest dostępny tylko do 802 jak i do monitorów.. Co nie zmienia faktu, że dalej nad 803 myślę w stosunku do kilku innych kolumn.. bo to świetna kolumna, szkoda tylko, że nie ma moich fornirów, które lubię.
ps. a tym kardiochirurgiem bez względu na wszystko ...:) nawet w Polsce dla mnie są to magicy- mistrzowie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie ma dla mnie takiego koloru w kolumnach jak czarny... sub był ostatnim czarnym kolorem w elektronice w moim życiu... i nigdy więcej....

Na zdjęciach tak nie widać , ale gwarantuję, że jak na żywo zobaczycie to naprawdę robi wrażenie ten fornir... o ile ktoś gustuje w czymś takim... choć dalej SF bardziej mi się podoba pod tym względem, ale B&W w tym brązie świetnie wyglądają. I już z tym fornirem z Dynkami mogą konkurować.


 

werf

Active member
Bez reklam
Pierwsze wrażenia po obejrzeniu nowego forniru w 802 w mojej opini wyglądają rewelka. Te same kolumny np w kolorze białym wygldają przy nich jak ubogi Brat..., który rozmawia ze swoim Bratem, mieszkającym w USA i który jest tam kardiochirurgiem :)

Lolek czy one na pewno nie są lakierowane ?

Jak na nie patrzę, to chyba nie chciałbym być tym kardiochirurgiem ze Stanów ;)
Kompletnie mnie nie jarają takie wykończenia kolumn, zawsze mam skojarzenia z meblościankmi z okresu komuny ;)

Masz racje wygląda jak babciny kredens na wysoki połysk : ) Ale za Ebony na starszych GX-ach to bym dał się pokroić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam

Po pierwsze nie podoba mi się, a po drugie bardzo ciężko jest utrzymać czarny na wysoki połysk, aby nie porysować.. mam suba i głaszczę go i jest delikatnie porysowany z wierzchu, podobnie mam u znajomych dwóch, którzy mają takie kolumny, a równiez o nie dbali, a pomimo tego niestety nie są już "czyściutkie" Całkiem niedawno sprzedawca z Top hfi powiedział mi, ze wielu jest takich ludzi w tym również On, że tylko raz mają kolumny czarne na wysoki połysk, drugim razem wybierają już inny kolor forniru..
Natomiast co do elektroniki to czarny najzwyczajniej w świecie nie widzi mi się, pomimo , że taki Mak muzycznie mi się podoba, ale kolor również musi mi pasować.. jak się ma zamiar wydać odpowiednie pieniądze..

Całe szczęście, że mamy wiele kolorów kolumn i kilka elektroniki i każdy ktoś coś dla siebie wybierze, ale jestem przekonany, że i tak wszystkim się nie dogodzi. Nawet taki Paradigm, gdzie w najwyższej wersji daje do wyboru 16 kolorów, plus 2 rodzaje kolorów głośników, trzy rodzaje kolorów maskownic, dwa rodzaje kolorów cokołów i dwa rodzaje kolorów frontu to znajdą się tacy co nie będą wstanie wybrać dla siebie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek czy one na pewno nie są lakierowane ?

Masz racje wygląda jak babciny kredens na wysoki połysk : ) Ale za Ebony na starszych GX-ach to bym dał się pokroić.

Ale Kolego ja znam takich co na ten fornir mówią dokładnie tak jak Ty czy Henio :) mało tego śmieją się , że za to trzeba było dopłacać aby mieć babciny fornir... bo dopiero ebony jest w tej samej cenie od serii platinum.

Nie mam pojęcia, ale sobie myślę, że były lakierowane w taki czy w inny sposób.. ale za bardzo nie palcują się patrząc, ze to jest wysoki połysk i na pewno mniej to widać niż na czarnych lakierowanych na wysoki połysk.. Aczkolwiek, aby być szczerym w SF jest to mniej widoczne jak sie palcem "pojedzie" po kolumnie.. ale to też może wynika z tego, że tam w niektórych modelach jest drewno.. plus jednak są bardziej matowe niż w tym przypadku.
Z mojego punktu widzenia za bardzo mnie to nie interesuje, albo coś mi się podoba, albo nie.. Te mi się podobają.
802 -ami nie jestem zainteresowany, bo po pierwsze nie mam takiego metrażu, a po drugie do nich trzeba już końcówkę mocy, a niektórzy nawet stawiają monobloki... więc to już jest inna bajka.. U mnie stawiając końcówkę plus preampa musiałbym z salonu wynieść się z KD. Bo robiąc pewien stolik i tak mi się podwyższa wysokość jego co powoduje, że nie za bardzo byłoby komfortowe oglądanie tv . Więc szukam Integry i kolumn :)
 
Ostatnia edycja:

sentyzibi

Well-known member
No tak, ja zgadzam się z kolegami, że takie wykończenia kojarzą się z meblościanką z czasów PRL - u, albo z babcinym kredensem, ale równocześnie podzielam zdanie Lolka, że mogą się podobać komuś. Dlaczego nie?
Sam nie tęsknię za meblościankami, ani za PRL-em, ale właśnie takie wykończenia sprzętu mi się podobają, nic nie poradzę. No chyba że byłyby jasno siwe z pomarańczowymi jaskrawymi membranami, to jak to określił Werf, dałbym się pokroić.

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po pierwsze nie podoba mi się, a po drugie bardzo ciężko jest utrzymać czarny na wysoki połysk, aby nie porysować.. mam suba i głaszczę go i jest delikatnie porysowany z wierzchu, podobnie mam u znajomych dwóch, którzy mają takie kolumny, a równiez o nie dbali, a pomimo tego niestety nie są już "czyściutkie"

To, że się nie podoba, rozumiem doskonale i szanuje.
Mi natomiast nie widzą się "babcine" kredensy i musiałoby to grać zadziwiająco dobrze na tle konkurencji, abym się zdecydował - bo mimo wszystko dżwięk ponad wszystko, ale na szczęście nie ma takich skrzynek na rynku, które zostawiają w tyle którekolwiek o taką różnice, bo zawsze znajdziemy i dopasujemy coś pod siebie u konkurencji.

Wracając do czarnego lakieru, to miałem przez 5-7 lat (?) czarny lakier i to najwyższych lotów, stolarka najwyższego sortu i wyglądały jak NOWE. Kurz owszem, jakiś tam zawsze zbierały, ale bez przesady, ponadto niemal nigdy nie były tarte szmatką, a piórkiem strusia ;) (pisaliśmy o tym nie raz na forum), kosztuje to jakąś stówkę, ale warto. Natomiast góra owszem, przetarłem kilka razy i ryski małe się pojawiły, ale całość wyglądała zjawiskowo (na żywo).

Podsumowując, ja wręcz uwielbiam czerń w lakierze i gdzieś tam białe też mógłbym zaakceptować (czy nawet pomarańcz), aczkolwiek do KD nie stosuje się bieli, z natury, a właśnie czerń.

Całkiem niedawno sprzedawca z Top hfi powiedział mi, ze wielu jest takich ludzi w tym również On, że tylko raz mają kolumny czarne na wysoki połysk, drugim razem wybierają już inny kolor forniru..

Powiem wprost, pieprzy głupoty i tyle.
Jak mało kto wiem jak się żyje z czarnym lakierem i nie wyobrażam sobie innych - jako te które chciałbym aby stały u mnie docelowo. Jak ktoś jest flejem i nie potrafi przelecieć piórkiem sprzętu raz na 2-3 dni, no to nie dziwota, że zachodzi tą jakąś mazią i potem trzeba trzeć szmatką robiąc przy tym mikrorysy które pod światło wyglądają jak idż stąd i nie wracaj.

Co do B&W, to brałbym właśnie czarne, lub te białe w lakierze.
Aczkolwiek nie wiem czy w ogóle bym brał, bo to brzmienie "audiofilskie" i nie każdemu to pasuje, a sprzęt ma sprawiać przyjemność, a nie stać i się na siłe przekonywać, tudzież chwalić na forach laikom którzy oceniają wszystko przez pryzmat ceny/marki i ochów postronnych osób, które w większości nawet nie odsłuchiwali.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego są i pomarańczowe kolumny, w czerwieni - dzisiaj wszystko mamy.. :) tylko nie u każdego Producenta.. i fajnie , że jest wybór, bo każdy ma swój gust i każdemu co innego pasuje.. mało tego dani Producenci tak przywiązali swoich "kupców", że oni pewnych innych kolorów nie widzą w danym sprzęcie u danego Producenta.. Ja sobie nawet nie wyobrażam np. B&W czy choćby Dynek pomarańczowym kolorze..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig to jest właśnie tak jak napisałeś, ze każdy ma swój gust i ważne w tym wszystkim jest to aby nie negować swoim innych, bo wtedy zaczyna to być przynajmniej śmieszne. I fajnie jest sobie na spokojnie popisać i nie przekonywać innych do swojego upodobania względem elektroniki, kolumn itp.
Co do czarnego mam Kumpla, który ma 804 i naprawdę dba o nie niesamowicie a pomimo tego sa rysy i na kolumnie to wygląda strasznie.. oczywiście to widać z bliska z kanapy tego człowiek nie widzi.. Natomiast biały w B&W dla mnie to jest tragedia, może gdyby to było na wysoki połysk inny wygląd by to miało, ale w takiej formie jak jest ten fornir u tego Brytyjczyka dla mnie jest nie do zaakceptowania..

Natomiast co do mówienia różnych rzeczy przez sprzedawców to wiadomo, że pewna poprawkę trzeba brać, aczkolwiek to też nie oznacza, że wyłącznie kłamią.. w sklepie też usłyszałem, że do 25 m (salon użytkowy zaznaczam) 802 można brać.. można :) mozna i do 18 m, kto zabroni bogatemu//// To tak jak też w innym salonie Gościu mi powiedział, ze do 25 m mogę brać Dynki C4.. ja nie wiem czy On kiedyś słuchał C4 w takim pomieszczeniu.. a później dodał, że można ale trzeba cicho słuchać :) Ale czasem niestety różne rzeczy mówią.. U kumpla C2 stoją na 23 m i to jest taki maks przez duże M.. a C4 to , szkoda gadać..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co nie oznacza, że ich nie czytam :))...nigdy tego nie napisałem....natomiast napisałem, że mam do nich duży dystans...tak jak i np. do testów aut na YT. Tak jak również wtedy napisałem, że nie są oni dla mnie Guru - mam na myśli wszystkich testerów, a w szczególności ten o którym Ty pisałeś plus jeszcze jednego mam na myśli, gdzie Oni żyją z testów. Ale wracając do testów audio ten Pan jak i Jego Kolega to troszkę inni testerzy...zawodowo zajmują się zupełnie czymś innym, a audio i muzyka to hobby, które bardzo lubią. I to co mnie interesuje to z obydwoma sobie rozmawiam prywatnie i dopytuje się to co mnie kręci. A ich wiedza jest bardzo duża zarówno w sprzęcie jak i w muzyce.
Ps. I co ważne mówią, że trzeba posłuchać to czym się człowiek interesuje, bo nasze zmysły są najlepszym doradcą. A najważniejsze ja tych kolumn słuchałem na teście o czym tutaj pisałem...i dla mnie są to fajne kolumny jak i świetnie wykonane na dużo, dużo wcześniej niż ten test wyszedł. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A u Kolegi wygrzewa się nowiuśka najnowsza, topowa integra w klasie AB E-480 ja się na nią ustawie gdzieś w czerwcu jak już będzie można posłuchać wygrzanych najnowszych Dynek, które pewnie około marca już będą dostępne w RP. Chyba, że znowu przesunie się premiera.. Ze zdjęć widać delikatny lifting, teraz bardziej przypomina topową integrę w klasie A.



 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest dobra wiadomość dla tych co planują kupić elektronikę , kable itp produkowane w Japonii, zmniejszyło się cło (o a czym piałem w tamtym roku, że są takowe plany), więc jest duża szansa, że tego typu produkty będą tańsze w sklepach przy następnych zamówieniach przez dystrybutorów, chyba ,że nagle umocni się waluta japońska, ale trzeba mieć nadzieję, że to się nie stanie. Aczkolwiek patrząc na CHF to Jen też jest walutą, którą lubią na Świecie inwestorzy kupować - niestety. Więc jak komuś nie pilno to warto troszkę poczekać na ruchy dystrybutorów po tym jak już troszkę im magazyny się wyczyszczą. Szkoda, że auta japońskie w większości przypadków produkowane są w UE, bo też by coś ugrał przy zakupie.
 
Do góry