[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie uraziłeś mnie.Bynajmniej. ;)

TAK PRZEPROWADZAŁEM EKSPERYMENTY stawiając gramofon bezpośrednio na stoliku ze szkła hartowanego i na platformie z litego drzewa
I rozumiem ,że to był oczywiście ślepy test?

zapytaj się producentów po co produkują półki do gramofonów mocowane do ściany
Bo ludzie mają różne pokoje odsłuchowe i czasem ściana jest jedynym miejscem gdzie można "zainstalować " gramofon.Nie dorabiaj jakiejś dziwnej ideologii do zwykłych rzeczy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Boże,człowieku.Zacznij wreszcie samodzielnie myśleć a nie łykaj jak pelikan tego marketingowego bełkotu.Zdroworozsądkowe podejście nie boli.W takiej reklamie jaką zapodałeś napiszą Ci wszystko,żebyś tylko kupił ich produkt.Zbyt dużo internetu bywa szkodliwe. ;)
Taaa...bo jakby drgania nie przenosiły się z podłogi na ściany.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Lubię takie teksty.
" platformy antywibracyjne mające być swoistym izolatorem zapobiegającym przenoszeniu się wibracji" ."ta platforma te warunki spełnia"
i najlepsze
"rzeczywiście poprawia brzmienie dźwięku "
(y)
Kup.Poprawisz sobie jakość dźwięku:ROFLMAO: Tylko przy słuchaniu koniecznie patrz na platformę bo tylko wtedy usłyszysz poprawę brzmienia. :grin:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek nie bardzo nadążam za Twoim tokiem myślenia ,skoro nie słysz różnicy lub masz z tym problem to po co wrzucać zdjęcia i chwalić się wszystkim co się kupiło ,Zakładając nawet że wpływ platformy na dźwięk jest zerowy to i tak jej działanie jest korzystne z jednego prostego powodu - umożliwia wypoziomowanie urządzenia które na nim stoi ,w przypadku gramofonu jest to kluczowe chyba nie trzeba wyjaśniać dlaczego ,w przypadku odtwarzacza CD też
To nie jest kwestia chwalenia, gdybym chciał się chwalić to zrobiłbym zupełnie coś innego tak, aby wyraźnie było widać co mam i to w odpowiedniej czcionce.. to jest kwestia, że człowiek z czegoś się cieszy to raz, a po drugie jest pewien cel w tym wszystkim, ukryty... ale też zawsze jestem szczery i nie będę pisał, że dźwięk jest lepszy na platformie, niż jakbym te trzy urządzenia, które mam na dwóch platformach, a które postawiłbym np. bezpośrednio na podłodze.. i bądźmy szczerzy zasilacz, czy switch, albo listwa to nie jest gramofon... nawet jakbym listwę postawił na podłodze to nie będę przez to miał gorszego dźwięku, a na pewno ja tego nie słyszałem na trzech listwach od trzech różnych producentów, które miałem , zanim wybrałem listwę GW PF2 Evo, ale wizualnie postawienie jej na platformie , robi mega robotę i cieszy właśnie oczy.
Co do gramofonu nie wypowiadam się, bo nigdy nie słuchałem z platformy, wszyscy moi znajomi do których czasem chodzę, a mają gramofony ważące po tyle, że jednej osobie ciężko je unieść, więc jak stoją u znajomych na stolikach to na pewno nie jest im tam źle i na pewno wypoziomowanie jest prawidłowe, bo robili to fachowcy, którzy te gramofony im przywozili i ustawiali. Tak samo jak odtwarzacze cd , który mam, ważący coś około 18-19 kg, myślę, że nie potrzeba mu dodatkowej platformy, a stolik mój spełnia warunki, aby odtwarzanie na nim muzyki dawało przyjemność. Ja ktoś chce niech dodatkowo postawi sobie jeszcze na platformie to sprawa indywidualna. To co innego jak mam streamer ważący powiedzmy około 3,5 kg i mam na nim postawiony granit o gr. 2cm, aby troszkę go dociążyć, ale to jest popierdułka jeśli chodzi o wagę w stosunku do np dobrego gramofonu, czy odtwarzacza cd.. To się nie da tego porównać, ale już np Rose RS 150 B ważący ponad 11 kg to już jest kawałek urządzenia, coś tam można nim postawić jak ktoś ma ochotę, ale czy to będzie w tym przypadku pożądane to już kwestia do dyskusji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A mógłbyś zapodać zdjęcie spodnij strony platformy?
Tu z smsa, który przyszedł mi przed wysyłką .... I ten trzpień w tym przypadku jest regulowany można sobie ustawić i wypoziomować, ale nie wszystkie tak mają platformy. Naprawdę w wielu nie da się wypoziomować platformy. Tyle, ze jak postawisz ją na stoliku to i tak ten stolik jest zrobiony dobrze to poziom jest, chyba, ze podłoga krzywa :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się.. ale tak jak napisałem jak ktoś ustawia to na stoliku , nie musi to być regulowane, stoliki są tak wykonane, że bez względu czy robi je np. Rogoz, AP czy ktoś inny, poziom jest w każdym miejscu na blacie, ja każdy blat w trzech miejscach sprawdzałem od frontu jak i z tyłu każdego z blatów :) To naprawdę robią ludzie, którzy znają się na tej robocie. Taka głupiutka platforma malowana jest bodajże 6 razy i kilka razy jest potem polerowana po tych malowaniach, jak weźmiesz ją pod światło to jest lustro tak idealnie jest to wykonane, a zabawa dopiero jest z fornirem na wysoki połysk, tam już trzeba się znać i mieć cierpliwość anielską, a tym bardziej jak już robisz stolik i to jest odpowiednia szerokość i głębokość każdego z blatów i wszystko musi być idealnie, bo klient to sprawdza. Ja tak jak pisałem do kilku stolarzy uderzałem i dawałem im 60% tego co bym zrobił u tych co profesjonalnie się tym zajmują i nikt nie chciał się podjąć zrobienia tego typu stolika. Nawet mówili jakbym im dołożył to nie chcą się w takie rzeczy bawić. Po prostu na meblach kuchennych zarobią więcej, a mniej roboty i stresu.. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za takie pieniądze, jak wołają za te "audiofilskie" stoliki, to powinni w graitsie dorzucać striptizerkę na weekend ktora na nim odstawia tańce przez weekend ; )
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A niektórzy do takich platform powinni dokupić jeszcze takie coś
Patrząc na to "coś" ktoś mógłby pomyśleć ,że to tylko ładnie wycięty kawałek drewna.Otóż nie szanowny "czytaczu".
Podstawni nie są zrobione ze zwykłego drewna bo to nie byłoby ałdiofilskie. To musi być coś na zasadzie "special edyszyn of drewno".Tu postawiono na jodłę Oregon Douglas , "bo ona bardzo dobrze nadaje się do tłumienia rezonansów."
I jakby tego było mało ,to dodatkowo
"Podstawki tłumią drgania przewodów podczas przewodzenia prądu, przewód swobodnie spoczywa na nich i nie ulega niepożądanym naprężeniom.
Głównym celem stosowania podstawek jest odsunięcie przewodów od dużych płaskich powierzchni (np. podłogi) i tym samym zabezpieczenie przewodów przed absorpcją szkodliwego promieniowania RFI i EMI, które zawsze kumuluje się przy powierzchniach."
Cena okazyjna.Tylko 309 zł.A po zastosowaniu słychać tupot elektronów w kablach.:lol:
Czy ktoś wie ,gdzie można nabyć jodłę Oregon Douglas ? :ROFLMAO:
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
A niektórzy do takich platform powinni dokupić jeszcze takie coś
Patrząc na to "coś" ktoś mógłby pomyśleć ,że to tylko ładnie wycięty kawałek drewna.Otóż nie szanowny "czytaczu".
Podstawni nie są zrobione ze zwykłego drewna bo to nie byłoby ałdiofilskie. To musi być coś na zasadzie "special edyszyn of drewno".Tu postawiono na jodłę Oregon Douglas , "bo ona bardzo dobrze nadaje się do tłumienia rezonansów."
I jakby tego było mało ,to dodatkowo
"Podstawki tłumią drgania przewodów podczas przewodzenia prądu, przewód swobodnie spoczywa na nich i nie ulega niepożądanym naprężeniom.
Głównym celem stosowania podstawek jest odsunięcie przewodów od dużych płaskich powierzchni (np. podłogi) i tym samym zabezpieczenie przewodów przed absorpcją szkodliwego promieniowania RFI i EMI, które zawsze kumuluje się przy powierzchniach."
Cena okazyjna.Tylko 309 zł.A po zastosowaniu słychać tupot elektronów w kablach.:lol:
Czy ktoś wie ,gdzie można nabyć jodłę Oregon Douglas ? :ROFLMAO:
Grubo :D Barany pokroju Lolka i tak łykną, a jak nie łykną, to jak Lolek napiszą, że ważne, że oczy się cieszą, a wtedy jego mózg i tak stwierdzi, że lepiej to gra. Najważniejsze, że jest Lolka z czego strzyc i jest z tego dumny. Ogólnie ten temat to złoto. Chyba sobie zrobię kopie zapasową na kiedyś.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam

kaminskakl

Grubo :D Barany pokroju Lolka i tak łykną, a jak nie łykną, to jak Lolek napiszą, że ważne, że oczy się cieszą, a wtedy jego mózg i tak stwierdzi, że lepiej to gra. Najważniejsze, że jest Lolka z czego strzyc i jest z tego dumny. Ogólnie ten temat to złoto. Chyba sobie zrobię kopie zapasową na kiedyś.
Powtórzę raz jeszcze to co ktoś o Tobie powiedział , czytając Twoje brednie, lepiej być baranem, który realizuje swoje marzenia w kilku dziedzinach, niż być baranem - malkontentem jakim jest Twoja osoba. A swoje frustracje i braki życiowe wylewać w necie w stosunku do osób, które kupują rzeczy, których nawet na oczy nie widziałeś, o testach nie wspominam, bo za wypożyczenie trzeba kaucje zapłacić.. A do tego nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, bo jedynym celem jest po prostu pośmiać się z ludzi, których jest stać realizować swoje marzenia o których Ty nawet pomarzyć nie możesz.
I na koniec raz jeszcze wspomnę, że prostych rzeczy nie potrafisz zrozumieć, gdzie ja nie jestem dumny z tego że wydaje pieniądze na rzeczy materialne, bo nigdy tak nie napisałem (natomiast pisałem, że czytanie ze zrozumieniem to poziom szkoły podstawowej), co chyba Ci ten poziom edukacji przeleciał, natomiast my jesteśmy dumni z tego, że potrafimy na to wszystko zarobić, co u Ciebie jest mega problemem. I na co my wydajemy to jest nasza sprawa, ale nawet jeśli miałbym być z tego dumny, czy inni, które takie rzeczy kupują z których Ty kpisz to i tak lepiej być dumnym, że kupiło się daną rzecz, niż publicznie pisać, że się Netflixa wykupiło w Turcji, to jest dopiero dziadostwo. Ale jak wszędzie ludzi „strzyżą”, więc nie można kupować np. markowych ciuchów, aut, zegarków, agd, wycieczek zagranicznych i wiele innych fajnych nowych rzeczy, które są drogie i przewartościowane, bo tak jest ułożony ten Świat, ale ludzi to cieszy, a skoro potrafili zarobić te pieniądze to i mogą je wydać., a tym samym poprawić sobie humor. Więc pozostaje zniżyć się do poziomu….. i wykupić Netflixa w Turcji, bo 40 zeta na miesiąc to też strzyżenie ludzi… żenada roku i to dopiero jest wstyd, a przy okazji dofinansowywać bandziora i dyktatora. To może Tidala wykup u drugiego bandziora i dyktatora Łukaszenki zobacz po ile stoi :unsure: a zapomniałem trzeba mieć jakiś streamer, żeby był sens zakupu np Tidala.
To już ostatni post z mojej strony do Ciebie, bo zmarnowałem jakieś 10 min mojego czasu, a i tak nie zmieni to nic, bo tak, a nie inaczej Cię wychowano., albo takim, a nie innym jesteś ............... Ale czasem takie obrazki będę wklejał, bo to szybko i dają efekt odpowiedni.

A propo złota o którym wspomniałeś.......
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Lolek zapętlasz się. Do tego już kilka razy kończyłeś dyskusję... Słabo, słabo. Jedno zdanie potrafi cię tak mocno uruchomić, że na żywo byś chyba na zawał zszedł :D Ten netflix z Turcji to chyba cię najbardziej szczypie ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A kolce są regulowane czy zamontowane na stałe?
Kolce są zamontowane razem z trzpieniem to jest jedna całość, więc jak wkręcasz, lub wykręcasz trzpień to robisz to razem z kolcem, a tym samym regulujesz wys. i pod każdy kolec oczywiście jest podkładka, w standardzie jest srebrna, ja do obydwóch platform, zamawiałem pomalowanie proszkowo na czarny kolor.
 
Do góry