[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety, forum umarło. "Stara ekipa" się tu spotyka, na szczęście nietylko tu ;) Ja dla przykładu zawsze stałem w opozycji do kabli cyfrowych - nie wierzyłem, że mogą wpływać na dźwięk. Do momentu, kiedy z Henrym byliśmy u znajomego na odsłuchu, to dosłownie szczęki zbieraliśmy z podłogi. Dobrze wiem, że odezwie się pewnie teraz sporo tych, co będą wmawiać, że jestem głuchy, że nie ma prawa to zmieniać brzemienia, a jednak. Już dawno wyrosłem z kupowania w ciemno na podstawie zasłyszanych opinii znawców i tych co kopiują zasłyszane, ale niczym nie potwierdzone opinie. Od lat biorę dziesiątki rzeczy do domu i oddaję. Tylko własny odsłuch demaskuje wszystko. Jestem codziennie na forum od chyba 15 lat, może więcej, nie wiem, ale od kilku nie bawię się w posty. Widząc co tu się dzieje - nie widzę sensu.


Krzychu nie znasz się i masz wszy, :), a kable cyfrowe po 5 zloty powinieneś kupić sobie, bo takie tak samo zagrają jak twoje np USB Wiereworlda, wydałeś pieniądze, bo nie masz co z kasą robić.. łatwo można sobie wszystko przetłumaczyć, aby wyszło na osobę, która pisze post, która oczywiście jest obcykana w testach tego typu kabli.
Szkoda czasu tak jak pisałem i co sam też przyznałeś, stare czasy nie wrócą, ale życie dalej się toczy.

Ps. mój sąsiad ma takiego WW usb o jakim rozmawialiśmy telefonicznie , przyzwoity kabelek porównywalny do tego co ja mam Audioquesta Carbona, bo drugi USB który mam AQ Cinnamona, a którego używałem do podpięcia kompa, to WW jest bardziej detaliczny.. zarówno u mnie jak i u sąsiada..
A teraz się już wycwaniłem i Dezzera słuchałm na Rose z tabletu poprzez "blutufa", więc jak chcę sobie ten serwis posłuchać to już kompa nie podłączam. Choć większość to słucham z Tidala, jeśli chodzi o stream.

A Krzychu 1980 równy chłopisko, skromny i umiejący się przyznać do rzeczywistości jaka go otaczała. Pozdrawiam.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wiele z tego,to efekt placebo... ;-)
Założę się,że wiele osób można by było wkręcić,że ten za 5 zł (bez jego oglądania) wart jest tysiaka ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida ja już kiedyś pisałem, zresztą nie tylko ja, ale w skrócie powtórzę, bo tak jak pisałem szkoda czasu, trzeba dać ludziom żyć i pozwolić im na kupowanie tego co uważają za słuszne i nie wpisywać postów z uszczypliwością do takiej osoby, bo to sprawa indywidualna. I generalnie jest to proste, ale nie dla wszystkich, osobiście też mam zdanie takie, a nie inne na pewne rzeczy z audio i nie tylko, które kosztują tyle ile producent sobie zyczy, ale jak jestem na innych forach to nie piszę osobie, która kupiła np kabel zasilający za 30 tys, że od komputera, albo za 1 tyś, kabel zagra mu tak samo .. po prostu trzeba wiedzieć co wpisać.. aby wyjść z twarzą, nie wspominając, ze np człowieka nie stać jest na kabel zasilający za 30-40 tyś.., więc już z samego tego faktu nie napisał bym w taki sposób. Wyobraż sobie kupujesz sprzet audio za powiedzmy 200-300 tys i kupisz do takiego audio np. kabel zasilający za 300 zeta, a ethernetowy za 5 zeta, a stolik postawisz z ikei itp.. :)
W przeciwnym wypadku o wszystkim możemy pisać, ze po co komu tv 70-80 cali, kino domowe, przecież można sobie obejrzeć na kompie, albo na tablecie.. po co kupować auta premium, skoro można kupić Dacie i też dojedziesz z punktu A do punktu B. Po co mieszkać w domach , skoro można mieszkać w 4y osoby na 50 metrach w bloku.. I tak można wymieniać, ale tak jak napisałem szkoda pieprzonego czasu.. "zdycha" to forum i jest żal, bo patrząc na to co kiedyś było i jaka była atmosfera to nie da się tego porównać.. ale widać najważniejsze, aby tv pewne się sprzedawały. :bober:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko widzisz kolego i tak już jest pozamiatane.. ale dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy potrafią zrozumieć pewne sprawy, choć tak jak napisałem, wydaje się być to proste.. a jednak....
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
lolek126, dobrze napisałeś.
Hovno dobrze napisał.

Lolek: "trzeba dać ludziom żyć i pozwolić im na kupowanie tego co uważają za słuszne i nie wpisywać postów z uszczypliwością do takiej osoby, bo to sprawa indywidualna."

Lolek w tym samym wpisie: "Wyobraż sobie kupujesz sprzet audio za powiedzmy 200-300 tys i kupisz do takiego audio np. kabel zasilający za 300 zeta, a ethernetowy za 5 zeta, a stolik postawisz z ikei itp.. :)"

Lolek pisze aby uszanować wybory innych, a dwa zadania dalej wyśmiewa wybór stolika z Ikea do audio za 300k zł. Śmierdzi hipokryzją z daleka. To jak to jest Lolek z tymi wyborami? Mogę kupić kabelek ethernet który nawet według Ciebie nie dodaję nic do dźwięku czy jednak to wstyd i śmiech? Czyli szanujesz wybory innych tylko w przypadku kiedy są słuszne według Ciebie. HIPOKRYTA ;)
Pewnie Hummer w gazie też śmiechu, Lamborghini w gazie nawet gdzieś widziałem. To już w ogóle wstyd i takiego wyboru nie można uszanować :D
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nic nie wyśmiewam, tylko trzeba umieć zrozumieć tekst napisany, szkoła podstawowa się kłania i aż dziw, że taki znawca od wszystkiego nie potrafi zrozumieć coś co sam i wyśmiewa. Bez odbioru onibusie....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"Wyobraż sobie kupujesz sprzet audio za powiedzmy 200-300 tys i kupisz do takiego audio np. kabel zasilający za 300 zeta, a ethernetowy za 5 zeta, a stolik postawisz z ikei

Wyobraź sobie inną sytuację ,kupujesz gramofon stawiasz na stoliki z Ikei i na stoliku jak to mówicie audiofilskim ,będzie różnica w dźwięku czy nie ?
Jak myślicie dlaczego do produkcji mebli jak mówicie audiofilskich używa się np. akrylu ?

Kończąc temat w odniesieniu do kabli ethernetowych pozwolę sobie zacytować fragment testu kabli tym razem HDMI gdzie były testowane różne przewody różnych firm ,zwycięzcą okazał się przewód firmy Chord ( ok 650zł) o którym napisano tak : Najdroższy uczestnik testu dla jednych
może się stać objawieniem; dla innych ciekawostką z pogranicza fantastyki naukowej.
Jaki bowiem sens ma kupno kabla HDMI kosztującego ćwierć ceny 42 calowego telewizora Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na lepszy odtwarzacz lub ekran ?.W porównaniu z Chrod tanie kabelki obecne w tym teście gubią połowę informacji ,a o zwykłym druciku szkoda w ogóle gadać .Gwóźdź do trumny wszystkich mądrali, którzy twierdzą że nie ma sensu wydawać pieniędzy na firmowe kable HDMI.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wyobraź sobie inną sytuację ,kupujesz gramofon stawiasz na stoliki z Ikei i na stoliku jak to mówicie audiofilskim ,będzie różnica w dźwięku czy nie ?

Jak myślicie dlaczego do produkcji mebli jak mówicie audiofilskich używa się np. akrylu ?



Kończąc temat w odniesieniu do kabli ethernetowych pozwolę sobie zacytować fragment testu kabli tym razem HDMI gdzie były testowane różne przewody różnych firm ,zwycięzcą okazał się przewód firmy Chord ( ok 650zł) o którym napisano tak : Najdroższy uczestnik testu dla jednych

może się stać objawieniem; dla innych ciekawostką z pogranicza fantastyki naukowej.

Jaki bowiem sens ma kupno kabla HDMI kosztującego ćwierć ceny 42 calowego telewizora Nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na lepszy odtwarzacz lub ekran ?.W porównaniu z Chrod tanie kabelki obecne w tym teście gubią połowę informacji ,a o zwykłym druciku szkoda w ogóle gadać .Gwóźdź do trumny wszystkich mądrali, którzy twierdzą że nie ma sensu wydawać pieniędzy na firmowe kable HDMI.
Masz link do tego testu? Jestem ciekawy jak wyglądała procedura testowa i ile z tego zgubionego sygnału było widać na ekranie, a ile na wykresie. Śmieszne jakby się okazało, że audiofile podczas testu obrazu patrzą tylko na wykresy, a podczas odsłuchu testują tylko na słuch, bo wykresy nie grają :D

Pozdrawiam,
ONI-BUS
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skróce Ci, żebyś nie marnował czasu:

Ten Chord, bo mowa o Active Silver Plus dokonuje radykalnej poprawy obrazu (podkreślam), radykalnej! Obraz jest ostrzejszy od... brzytwy, a tło zostało poddane rewitalizacji - tak "trudne" słowo, ale myślę, że rekonwalescencja, albo restrukturyzacja brzmiało by tu równie "fachowo", mało tego w porównaniu do tańszego kabla, autor odniósł wrażenie, że ekran został przykryty (tu padłem) MUŚLINOWĄ zasłoną... Tak, tak - "muślinową", oczywiście zdecydowanie została też poprawiona płynność ruchu, żeby nie wspomnieć o szczegółach czy oświetlonych kolorach, te oczywiście nabrały soczystości i życia.
Autor oglądając Hobbita (jakoś mnie to nie dziwi), miał wrażenie, że nie ogląda filmu na telewizorze jak plebs, a przez nieskazitelną kryształową szybe.

Uwielbiam tego gościa i ubolewam, że nie piszę książek w tematyce SF.

Żeby nie było, oryginał. Gdzie, no jakże, na Hifi:
https://hi-fi.com.pl/testy/kable/2371-chord-hdmi-active-silver-plus.html
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig film na jakim ten Gość sprawdzał ten kabel nie ma znaczenia, bo Hobbita, czy LOTR lubi miliony ludzi na tym Świecie, więc dlaczego nie może i ten gościu lubić. A Hobbit nawet na BR jest wyjechano w kosmos pod względem jakości obrazu, a co dopiero w 4k.... A jakby oglądał np bardzo lubiany prze Ciebie jak również przez moją osobę Interstellar to ten test byłby bardziej wiarygodniejszy? Taki sam miałby odzew dla Ciebie i dla tego co myślisz o kablach HDMI i ich wpływie na obraz jak i dźwięk.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że film nie ma znaczenia, nie bierz tego do siebie, ale jakoś tak w naturalny sposób ten kwiecisty pełen fantazji opis autora pięknie się współgrał z filmem fantasy.
Tyle i aż tyle ; )

Ps. Z obrzydzeniem czytam takie pseudo "recenzje" - już za sam styl i sposób "prezentacji" słowem pisanym i w mojej ocenie to się niczym nie różni od tych wszystkich sprzedawców "garnków", żerujących na omamionych emerytach z równie kwiecistymi prezentacjami w hotelach, gdzie się doi ze starszych ludzi kase i wciska im kredyty. Paradoksalnie, gdyby się bliżej przyjrzeć, to nie wiele się to różni od branży audio.
Współczuję początkującym, szczególnie w dobie takiego natłoku informacji, gdzie trafić na fanatyków jest bardzo łatwo. Jak ktoś mądrze napisał - omijać łagodnie łukiem i nie drażnić.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Skróce Ci, żebyś nie marnował czasu:

Ten Chord, bo mowa o Active Silver Plus dokonuje radykalnej poprawy obrazu (podkreślam), radykalnej! Obraz jest ostrzejszy od... brzytwy, a tło zostało poddane rewitalizacji - tak "trudne" słowo, ale myślę, że rekonwalescencja, albo restrukturyzacja brzmiało by tu równie "fachowo", mało tego w porównaniu do tańszego kabla, autor odniósł wrażenie, że ekran został przykryty (tu padłem) MUŚLINOWĄ zasłoną... Tak, tak - "muślinową", oczywiście zdecydowanie została też poprawiona płynność ruchu, żeby nie wspomnieć o szczegółach czy oświetlonych kolorach, te oczywiście nabrały soczystości i życia.
Autor oglądając Hobbita (jakoś mnie to nie dziwi), miał wrażenie, że nie ogląda filmu na telewizorze jak plebs, a przez nieskazitelną kryształową szybe.

Uwielbiam tego gościa i ubolewam, że nie piszę książek w tematyce SF.

Żeby nie było, oryginał. Gdzie, no jakże, na Hifi:
https://hi-fi.com.pl/testy/kable/2371-chord-hdmi-active-silver-plus.html
Mam tylko nadzieję, że post Przemko77 to była w całości ironia. Chyba, że Przemko77 wygląda tak:



Zresztą Lolek chyba też łyknął :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że film nie ma znaczenia, nie bierz tego do siebie, ale jakoś tak w naturalny sposób ten kwiecisty pełen fantazji opis autora pięknie się współgrał z filmem fantasy.
Tyle i aż tyle ; )

Ps. Z obrzydzeniem czytam takie pseudo "recenzje" - już za sam styl i sposób "prezentacji" słowem pisanym i w mojej ocenie to się niczym nie różni od tych wszystkich sprzedawców "garnków", żerujących na omamionych emerytach z równie kwiecistymi prezentacjami w hotelach, gdzie się doi ze starszych ludzi kase i wciska im kredyty. Paradoksalnie, gdyby się bliżej przyjrzeć, to nie wiele się to różni od branży audio.
Współczuję początkującym, szczególnie w dobie takiego natłoku informacji, gdzie trafić na fanatyków jest bardzo łatwo. Jak ktoś mądrze napisał - omijać łagodnie łukiem i nie drażnić.

Armanig tak jest w każdej branży, nawet w motoryzacji, także robią podobnie, u pewnego znanego producenta w modelu auta, który przeszedł lifting, 3 strony było opisane bajkopisarstwo co to niby się zmieniło na korzyść i takimi słowami, że czasem testy audio by się schowały.
Ale to co oni wszyscy piszą to jedno, a to co dana osoba uważa to drugie, dla mnie bez względu co dają według niektórych np. stoliki audio, to ja kupuje to wyłącznie dla oczu i dla faktu, że jest pewien sprzęt i chcę go widzieć w takim, a nie w innym stoliku. Ale Ci co słyszą różnicę w dźwięku, ja im nie wmawiam, że tak nie jest , bo to jest ich sprawa co oni twierdzą w takich sprawach.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... Być może komuś się przyda... Najlepiej samemu sprawdzić, ale na razie wszystkie testy, które opisują dźwięk zarówno w 150 jak i 250 pokazują, że urządzenie warte jest uwagi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest zapowiedź kabla topowego.
1,5m. - 4800 zł
2,5m. - 5600 zł
Oczywiście to są ceny wyjściowe i zapewne będzie to dobry kabel za przyzwoite pieniądze. Poprzednik był fajnym kablem, więc tutaj powinno być jeszcze lepiej.

 
Ostatnia edycja:
Do góry