[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak myślę, że będzie spełniał dobrze swoje zadanie w stosunku do pozostałych kabli ethernetowych. Skorzystał tv będzie miał teraz lepszy kabel...😉
 

luck76

Well-known member
Tak myślę, że będzie spełniał dobrze swoje zadanie w stosunku do pozostałych kabli ethernetowych. Skorzystał tv będzie miał teraz lepszy kabel...😉
Hej, jestem zielony w kwestii okablowania, szukam w sieci odpowiedzi, ale nie mogę nic znaleźć - Jakie korzyści przynosi na 1 gigabitowy switchu, zastosowanie okablowania 40Gbs (niezależnie od producenta)?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W przetwornikach topowych podobno mają grubo, a tutaj diabli wiedzą, wszyscy mają podobnie, aczkolwiek pewne rzeczy na pewno będą lepsze, niż w firmach np w D/O/M itp...Pytanie czy to będzie lepiej, niż w ampitunerach np. Arcama i cenowo jak to będzie wyglądało ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobnie było (chyba, juz nie pamietam) z którymś Playerem BR.
Wklejaliśmy zdjęcia kiedyś, bebechy niemal te same z tańszego.
Ja bym bardziej chciał poczytać te "wrażenia" z odsłuchów typowych użytkowników, podejrzewam, że to dopiero by była komedia.
Tak jak napisałeś - jak kosztowało krocie, to musi lepiej brzmieć ;)

Jak ktoś siedzi w temacie, to dobrze wie, że cała branża jest szyta grubymi nićmi. Te kable po 20tyś... w pięknych wijących się oplotach niczym pytony, z kosmiczną technologią...ech, tam dopiero muszą mieć ubaw producenci.
 

luck76

Well-known member
Podobnie było (chyba, juz nie pamietam) z którymś Playerem BR.
Wklejaliśmy zdjęcia kiedyś, bebechy niemal te same z tańszego.
Ja bym bardziej chciał poczytać te "wrażenia" z odsłuchów typowych użytkowników, podejrzewam, że to dopiero by była komedia.
Tak jak napisałeś - jak kosztowało krocie, to musi lepiej brzmieć ;)

Jak ktoś siedzi w temacie, to dobrze wie, że cała branża jest szyta grubymi nićmi. Te kable po 20tyś... w pięknych wijących się oplotach niczym pytony, z kosmiczną technologią...ech, tam dopiero muszą mieć ubaw producenci.
Żeby nie było. Każdy ma prawo do wydawania ciężko zarobionej kasy jak chce. Kable, które technicznie niczym nie różnią od swoich biednych braciszków, ale można się przynajmniej chwalić :) wędrują po nich te same 0 i 1 wiec trudno, żeby switche i DAC w odbiornikach były karmione inną informacją. Nie znam się na wykorzystaniu technologii sieciowych w sprzęcie audio, stąd zadałem kilka wierszy wcześniej pytanie, na ktore odpowiedz potwierdziła moją wątpliwość.
Generalnie jest tak, że (per analogia) próbujemy używać oceanicznych okrętów do pływania po Wiśle. Nic to nie da, ale wszyscy zobaczą :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przecież to strumieniowiec, za bagatela prawie 50k.
Do czego to doszło...
Niedługo kabel sieciowy będzie kosztował 10tyś... a zaraz, zaraz :grin:

Tak na marginesie, testowałeś Lolek w ogóle swój słuch?
Bynajmniej nie mam tu na myśli spotkania podstarzałych (lekko już przygłuchych) "audiofili" z wypchanymi portfelani w jakimś tam salonie audio, a profesjonalne badania w gabinecie? Masz w ogóle świadomość tego "zjawiska" i wpływu na postrzeganie dźwięków/częstotliwości?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chodzi o słuch to w grudniu byłem i miałem sprawdzony w komorze, tak pi razy drzwi raz w roku robię badania słuchu i wzroku. Wyszło dobrze, choć wzrok już nie ten sam co powiedzmy 5 lat temu... Niestety... Ale słuch ok, na gitarze też ze słuchu pogrywam razem z córką, która za chwilę ma egzaminy w szkole muzycznej. Rytmikę trochę ćwiczymy, zabawa przednia... Coś jeszcze słyszę.. :)
A propo Lumina kosztuje 45500 to strumieniowiec, niektórzy używają go również jako PRE do sterowania końcówką. Pod koniec czerwca początek lipca będę miał kilka kabli zasilających i IC w XLR to posłucham kilka streamerów u siebie, zobaczę jak to wszystko wyjdzie. Muszę kubić kable do przyszłego streamera... Bo co rok to wszystko drożeje...
10 tyś wyj. za zasilający, czy IC to jeszcze spoko, chociaż chciałbym aby były tańsze te które mnie interesują, choć jeden jest zdecydowanie tańszy...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przecież to strumieniowiec, za bagatela prawie 50k.
Do czego to doszło...
Zdziadziałeś na stare lata :grin::wink:
Polish_20230511_100112825.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdziadziałeś na stare lata :grin::wink:

Skoro tak mówisz ; )
Wole już być zdziadziałym zdroworozsądkowym konsumentem, jak nowobogackim baranem który łyka wszystko jak pelikan.

A może po prostu znam branże na wylot i po kilku dekadach w całym tym majdanie, wiem że strumieniowiec za 50k, to czysty marketing i nabijanie baranów na kase (?)
Siedzę całe życie w tzw. biznesie i wiem co właściciele dużych firm mówią przy wódce o swoich klientach, ale zostawmy to... niech świat będzie kolorowy i piękny ; )
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To w tej chwili obraziłeś jednego z naszych kolegów, który jest na tym forum, a który ma nie za 45 tysi strumieniowaca, a za 65 tysi plus osprzęt do streamu za powiedzmy kolejne 50 tysi.. O kablach, kolumnach, końcówkach mocy itp nawet nie wspominam... Może i on "baran", ale trzeba umieć zarobić na ten sprzęt.... A jak już się zarobi to sprawa indywidualna kto i na co wyda takie pieniądze, gdzie niektórzy mają mieszkanie w tej cenie... Więc tak sobie myślę, że wielu by chciało być takimi "Baranami".
 
Do góry