[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

wucash

Active member
Bez reklam
A co złego w kablach 1m za 5 zł o specyfikacji 5e? :D

absolutnie nic ale mówimy o wyższej półce :D

a tak już na pół serio ;-) to podśmiechuję się troszkę z tego Chorda bo kabel audio jednak słychać, szafkę widać i oko cieszy, a ethernet - ani widać, ani słychać :D (oczywiście zostawmy te poniżej 5 zł :D )

ale jak tylko przynosi satysfakcję i zadowolenie to lolek - to najlepiej wydane pieniądze i piszę to naprawdę bez uszczypliwości czy podtekstu
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek na Nowym Świecie to paczki pewnie z 10 zeta 😀

Wiesz jeszcze ze 3y miesiące temu w pewnym miejscu na NŚ jeszcze były po 5 zeta, paluszki lizać, dzisiaj już pewnie tam drożej jest... :)
lolek 126...
tak z ciekawości,ile kosztuje to "lepsze samopoczucie"?;)

Nigdy nie piszę na forach cen, ale w sieci są te kable w odc 1.5m , a można kupić i 0,75 m, będzie troszkę taniej, ale to jak dla mnie za mało, bo nigdy nie wiadomo czy jakiś zmian , kiedyś nie będzie i może zabraknąć głupich np 20-30 cm

Jak nie jak tak.Poprawia.;)
Tyle,że stolik za rzeczone 5k poprawia nie brzmienie, ale coś innego:lol:

Za 5 tyś to marzenie kupić jest stolik, może na dwa blaty w MDF i w macie, ale też myślę , że nikt już nie zrobi za taką cenę stolika, mam na myśli firmy, które żyją z tego biznesu.
Mi nie było słyszeć różnicy na stoliku, kiedy miałem zdecydowanie tańszy jak i teraz, kiedy mam zdecydowanie droższy, ale na pewno cieszą oczy za każdym razem, kiedy słuchamy muzyki, czy oglądamy filmy. Na pewno nie żałuję tych pieniędzy i są relatywnie dobrze wydane w stosunku do tego po ile są stoliki u niektórych innych Producentów, którzy zajmują się robieniem stolików audio.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
absolutnie nic ale mówimy o wyższej półce :D

a tak już na pół serio ;-) to podśmiechuję się troszkę z tego Chorda bo kabel audio jednak słychać, szafkę widać i oko cieszy, a ethernet - ani widać, ani słychać :D (oczywiście zostawmy te poniżej 5 zł :D )

ale jak tylko przynosi satysfakcję i zadowolenie to lolek - to najlepiej wydane pieniądze i piszę to naprawdę bez uszczypliwości czy podtekstu

Luz, przecież wkładając takie zdjęcie zawsze można tutaj liczyć na dobre słowo, a na pewno od jednego użytkownika na 100%, a kabel widzę jak switch włączam i wyłączam :), a switch też mam taki dosyć w rozsądnych cenach, bo znam takich co za switcha i do niego zasilacz liniowy jak i kabelek do podłączenia switcha z zasilaczem wydali po dobrych kilka tysięcy i twierdzą, że słyszą różnicę. Ja nie słyszę, więc kupuje zdecydowanie coś tańszego, ale nigdy takim ludziom nie neguje, że oni tego nie słyszą, bo to ich sprawa i ich pieniądze. Ale pomijając to wszystko to wiesz znam gościa co kupił 3,5 letniego forda Mondeo i po zakupie powiedział mi, że on się czuje jakby jeździł C klasą, więc po co miałby wydawać kasę zdecydowanie większą. A to, że chłop nigdy nie jeździł tą C klasą i generalnie to może sobie pomarzyć o c klasie, bo to Mondeo kupił na kredyt to już taka drobnostka o której zapomniał dopowiedzieć. I tak u nas jest w tym kraju kwitnącej wiśni. Ja się już do takich rzeczy przyzwyczaiłem, szkoda zdrowia na dyskuty w tej materii.

Ps. a propo jeszcze kabla ethernetowego to mam różnych znajomych z różnymi portfelami, ze tak powiem , mający różne audio od tańszych po naprawdę bajońskie kwoty wydane na to hobby, ale nie mam znajomego, który mając nawet całkiem "normalne" audio i mający streamery np w granicach 2-6 tyś wyjściowo mieliby kabel ethernetowy poniżej 30-40 zloty za metrowy odcinek...może takich mam znajomych, a może każdy z nich chce coś już deko fajniejszego, nawet jeśli różnicy w dźwięku nie słyszy. W końcu jak ktoś nawet wydał na audio "głupie" 20-30 tyś to raczej nie ma problemu taka osoba, aby kupić kabel ethernetpowy za te właśnie 30-40 złoty.. Miesiąc temu mój sąsiad, a ma sprzęt w tych kwotach powyżej podanych i kupił jednego z najtańszych od audioquesta zapłacił w granicach powiedzmy 100 zeta, ile to jest w stosunku do wydanych powiedzmy na sprzęt 30-35 tyś,. :) Do głowy by mu nie przyszło, żeby kupić jakiś kabelek za 10 zloty...ale ludzie są różni.. a szczególnie w Polsce.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Można się śmiać lub nie ,ale kupując przewody firmy Chord przynajmniej wiemy za co płacimy .To jest jedna z nielicznych firm która sama produkuje swoje kable od początku do końca
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
lolek 126...
uważam,że to co kupujesz i ile za to płacisz to Twoja brocha. I nikomu nic do tego.Nie zmienia to faktu ,że mam swoje zdanie na ten temat.
Ale jeśli taki zakup poprawia Tobie nastrój ,a i być może coś jeszcze;) to czemu nie robić takich zakupów?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No kurde jak skrętka poprawia i zasilający to stolik nie? :D


Adresaci Ci się pomylili
Od lat powtarzam, że sieciówka nic nie wnosi, nie wspominając już o testach na targach i porównaniach na AS.


Podobne zdanie mam nt. kabli hdmi, a tym bardziej o "grających" stolikach.

Nie wierzę w audiovoodoo, magiczne podstawki pod kable i pseudo audiofilskie farmazony.

5-10 lat temu mieliśmy tu setki takich dyskusji.
Natomiast rozumiem na swój sposób, dlaczego ktoś kupił kabel sieciowy za parę stówek do sprzętu za kilkadziesiąt tyś. Dla mnie to nic innego jak satysfakcja i do czasu jak ktoś nie farmazoni o różnicach w brzmieniu, a kwota nie jest absurdalnie nieadekwatna, to uj komu do tego.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat mam inne zdanie sieciówka wnosi poprawę do dźwięku ,próbowałem na kilku systemach ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie w tym temacie .Dawniej tego problemu nie było bo nawet z bardzo drogich klocków kabel wychodził z wewnątrz
Załóżmy nawet że to jest bajka ,to wymiana kabla jest korzystna z prostego względu ,zwykły sznurek ma przekrój żył 0,5mm w lepszych przypadkach jest to 0,75mm chyba nikt nie powie że zasilanie takim czymś wzmacniacza jest dla niego korzystne
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Każdy ma prawo do własnego zdania i opini, ja jednak nie wierzę bazując na testach w poprawę na tym konkretnym przypadku. Niemniej, najlepszych przykładem był wykład na temat sieciówek (tanie/drogie) na targach AudioShow, poparty naturalnie praktyką.
Nie dość, że cała sala wypchana ludźmi (w tym samozwańczy audiofile), to - co najważniejsze, najlepiej grający set na targach. Gość bardzo skutecznie obnażył branże.
Co ciekawe, nikt absolutnie nie miał kontrargumentów, a te tradycyjnie zawsze pojawiają na forach, ale tu każdy jest "znafcom". Zresztą dla mnie kable sieciowe to najmniej istotny temat w świecie Stereo, nie ma co drążyć.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Adresaci Ci się pomylili
Od lat powtarzam, że sieciówka nic nie wnosi, nie wspominając już o testach na targach i porównaniach na AS.


Podobne zdanie mam nt. kabli hdmi, a tym bardziej o "grających" stolikach.

Nie wierzę w audiovoodoo, magiczne podstawki pod kable i pseudo audiofilskie farmazony.

5-10 lat temu mieliśmy tu setki takich dyskusji.
Natomiast rozumiem na swój sposób, dlaczego ktoś kupił kabel sieciowy za parę stówek do sprzętu za kilkadziesiąt tyś. Dla mnie to nic innego jak satysfakcja i do czasu jak ktoś nie farmazoni o różnicach w brzmieniu, a kwota nie jest absurdalnie nieadekwatna, to uj komu do tego.
Nie pisałem do Ciebie, a ogólnie. Zresztą od początku wszystko dla śmiechu jak to w przypadku postów Lolka bywa. Chilli :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Do głowy by mu nie przyszło, żeby kupić jakiś kabelek za 10 zloty...ale ludzie są różni.. a szczególnie w Polsce.
Zawsze byłeś odklejony, ale teraz popłynąłeś :D Brzmi co najmniej jakbyś gardził ludźmi, którzy kupują kable za mniej niż twój ustalony budżet. Pisanie o Polsce w takim tonie to też śmiech, bo widać, że inne kraje tylko na wakacje zwiedzałeś. Zamieszkałbyś w jakimś na dłużej to byś zobaczył, że takich "Polaczków" masz na pęczki wśród innych narodowości. Zresztą nie ważne, nie analizuj tego, bo znowu popłyniesz ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mieszkałem w sumie prawie 2 lata poza granicami RP, na stażach byłem w dwóch różnych Państwach i dobrze wiem jacy tam ludzie byli, a śmigając na wczasy kilka razy w roku również łatwo zobaczyć jacy są ludzie "tam", a jacy są ludzie w Polsce , oczywiście nie wszyscy, ale wystarczy na fora zachodnie wejść i zobaczyć jaka jest różnica w wielu aspektach, a nawet podejścia do tego co kto kupuje, bo to przecież indywidualna sprawa. I normalny człowiek nie wmawia innej swojego sposobu myślenia, tylko dlatego, że tak się uważa to tak musi być w każdym przypadku i u każdej osoby, ale trzeba odpowiednio napisać, tak aby sobie humor poprawić. A to forum jest najlepszym przykładem, praktycznie nie istnieje, nikt tutaj już nie zagląda z tej ekipy, która tutaj, kiedyś w wielu sprawach dyskutowała, a teraz żyje jeden wątek filmowy i gdy by nie on można by było to forum zamknąć, bo reszta "zdycha" , a w najlepszym wypadku wegetuje. I zawdzięcza to takim osobom jakim Ty jesteś, także pozostaje pogratulować osobie, która jest mega w każdym aspekcie życia, zawsze ma racje, która osiągnęła sukces życiowy, jesteś chodzącym przykładem jak trzeba żyć, aby spełniać swoje marzenia, choć ja z Twoich rad nie skorzystam, bo wtedy musiałbym ciągle marudzić i wszystko negować, tak jak Ty to robisz, a mi z tym nie jest po drodze. Bez odbioru.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek 126...
uważam,że to co kupujesz i ile za to płacisz to Twoja brocha. I nikomu nic do tego.Nie zmienia to faktu ,że mam swoje zdanie na ten temat.
Ale jeśli taki zakup poprawia Tobie nastrój ,a i być może coś jeszcze;) to czemu nie robić takich zakupów?

To wolny kraj masz prawo do swojego zdania, ja to szanuje, tak jak ja chciałbym, aby szanowano moje, bo to moja sprawa.

Akurat mam inne zdanie sieciówka wnosi poprawę do dźwięku ,próbowałem na kilku systemach ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie w tym temacie .Dawniej tego problemu nie było bo nawet z bardzo drogich klocków kabel wychodził z wewnątrz
Załóżmy nawet że to jest bajka ,to wymiana kabla jest korzystna z prostego względu ,zwykły sznurek ma przekrój żył 0,5mm w lepszych przypadkach jest to 0,75mm chyba nikt nie powie że zasilanie takim czymś wzmacniacza jest dla niego korzystne

Wiesz to kwestia wielu rzeczy, dla mnie osobiście najmniej słyszę na kablach zasilających, ale też były dwie osoby tutaj na forum, które twierdziły, że nie słyszą różnicy na kablu zasilającym do momentu, kiedy taki kabel dostali na testy i były to kable "tanie" powiedzmy w jednym przypadku około 800-1000 zł. a w drugim 1000-1300 zł jak dobrze pamiętam i obaj kupili te kable zasilające, a przez lata pisali, że to pic..

Każdy ma prawo do własnego zdania i opini................
......ale tu każdy jest "znafcom".

Tylko dlaczego tego prostego faktu nie potrafią tutaj niektórzy ludzie zrozumieć i piszą personalnie to czy tamto... w pewnym momencie na AS zaczęło być podobnie jak tutaj , wywalono w kosmos kilkadziesiąt osób i dzisiaj już tam jest normalność, oczywiście są dyskusje, ale nie w takim tonie jak tutaj, jeśli chodzi o pewne rzeczy.. a tutaj jest najważniejsze, aby na priv użytkownicy napisali do kogoś, aby kupić sobie tv, czy pewne inne rzeczy i wyłącznie od kilku Producentów.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mieszkałem w sumie prawie 2 lata poza granicami RP, na stażach byłem w dwóch różnych Państwach i dobrze wiem jacy tam ludzie byli, a śmigając na wczasy kilka razy w roku również łatwo zobaczyć jacy są ludzie "tam", a jacy są ludzie w Polsce , oczywiście nie wszyscy, ale wystarczy na fora zachodnie wejść i zobaczyć jaka jest różnica w wielu aspektach, a nawet podejścia do tego co kto kupuje, bo to przecież indywidualna sprawa. I normalny człowiek nie wmawia innej swojego sposobu myślenia, tylko dlatego, że tak się uważa to tak musi być w każdym przypadku i u każdej osoby, ale trzeba odpowiednio napisać, tak aby sobie humor poprawić. A to forum jest najlepszym przykładem, praktycznie nie istnieje, nikt tutaj już nie zagląda z tej ekipy, która tutaj, kiedyś w wielu sprawach dyskutowała, a teraz żyje jeden wątek filmowy i gdy by nie on można by było to forum zamknąć, bo reszta "zdycha" , a w najlepszym wypadku wegetuje. I zawdzięcza to takim osobom jakim Ty jesteś, także pozostaje pogratulować osobie, która jest mega w każdym aspekcie życia, zawsze ma racje, która osiągnęła sukces życiowy, jesteś chodzącym przykładem jak trzeba żyć, aby spełniać swoje marzenia, choć ja z Twoich rad nie skorzystam, bo wtedy musiałbym ciągle marudzić i wszystko negować, tak jak Ty to robisz, a mi z tym nie jest po drodze. Bez odbioru.
A nie mówiłem. Nie masz pojęcia jak działa to forum i na czym zarabia. 5 osób więcej z "ekipy" nie ma żadnego znaczenia. Lolek i te Twoje teorię, znajomi, zasłyszane rozmowy w sklepach
Dobrze, że jesteś ;)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wystarczy pięć minut lektury, by się zorientować ,że to nie jest forum dyskusyjne jak niektórzy mogliby sądzić tylko zwykłe "forum" handlowe mające na celu "łowienie" potencjalnych klientów chcących kupić szeroko rozumiane RTV.
Ta część , nazwijmy to , "dyskusyjna" jest niejako przy okazji, tak na doczepkę ,żeby to tak ordynarnie i po chamsku nie wyglądało.
Jeśli ktoś tego nie zauważa ,to cóż....;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
10-12 lat temu inaczej to wyglądało, niestety od pewnego czasu jest tak jak napisałeś, ale też do tego się przyczyniły się pewne osoby, więc gro ludzi przestało pisać, a nawet czytać, jak zobaczyła co się tutaj wyprawia, dla ludzi to strata czasu. Ja też nie dyskutuje tutaj odnośnie pewnych rzeczy z audio, szkoda czasu i zdrowia, a szczególnie z takimi co są najmądrzejsi w każdym temacie i prawda jest taka jaką oni wyznają, bo inni nie mogą mieć racji, a przede wszystkim nie mogą robić po swojemu. Łatwo zauważyć, kiedy robią po swojemu z takich, czy z innych względów to pisze się to co można poczytać.. Także teraz to forum to handel w czystej postaci i pogadanki o filmach i serialach.. A szkoda, ale cóż... Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Wystarczy pięć minut lektury, by się zorientować ,że to nie jest forum dyskusyjne jak niektórzy mogliby sądzić tylko zwykłe "forum" handlowe mające na celu "łowienie" potencjalnych klientów chcących kupić szeroko rozumiane RTV.
Nie "szeroko rozumiane RTV" tylko telewizory 2 - max. 3 marek. ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety, forum umarło. "Stara ekipa" się tu spotyka, na szczęście nietylko tu ;) Ja dla przykładu zawsze stałem w opozycji do kabli cyfrowych - nie wierzyłem, że mogą wpływać na dźwięk. Do momentu, kiedy z Henrym byliśmy u znajomego na odsłuchu, to dosłownie szczęki zbieraliśmy z podłogi. Dobrze wiem, że odezwie się pewnie teraz sporo tych, co będą wmawiać, że jestem głuchy, że nie ma prawa to zmieniać brzemienia, a jednak. Już dawno wyrosłem z kupowania w ciemno na podstawie zasłyszanych opinii znawców i tych co kopiują zasłyszane, ale niczym nie potwierdzone opinie. Od lat biorę dziesiątki rzeczy do domu i oddaję. Tylko własny odsłuch demaskuje wszystko. Jestem codziennie na forum od chyba 15 lat, może więcej, nie wiem, ale od kilku nie bawię się w posty. Widząc co tu się dzieje - nie widzę sensu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jak z Heniutkiem byliście na odsłuchu, to nie żle musieliście być nafukani ; )
Dobrze, że nie z Krzyśkiem1980 (pozdrawiam), bo Krzysiu potrafił oglądać film bez suba i nie zauważył różnicy (pamiętasz?) ; ) Ech, wesoło było na forum, ale to se ne vrati ; )
 
Do góry