[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

rabit

Active member
Bez reklam
I utarłeś mi nosa... :) Nareszcie będziesz miał na czym odtwarzać te wszystkie płytki które nabyłeś. Wiem że to na razie tylko testy, ale teraz to już tylko krok do własnego zestawu. Accu pewnie zostanie, ale Dyńki pewnie zamienisz na Twoje ulubione SF. Chyba że jestem w błędzie... Uwidzymy :)

Ogólnie jest sztos, obojętnie co wybierzesz.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
A tu prawdziwe kolumny:
Cytat z recenzji:
Monitor Audio PL 300 to dzieło od A do Z bezkompromisowe, o niebanalnej architekturze, szokujące jakością wykonania detali, pierwszorzędnymi materiałami, nowoczesnością przetworników i ekskluzywnością wszystkich dodatków (zaciski WBT pokrywane platyną!).Przednia ścianka pokryta prawdziwą skórą!
Brzmienie PL 300 jest zarówno bardzo wyrafinowane, jak też po prostu bardzo przyjemne. Bogactwo wybrzmień w całym pasmie, osiągnięte bez wyraźnego podbicia jakiegokolwiek zakresu, rozciągnięcie i plastyczność basu przy wyśmienitej kontroli, duży zakres dynamiki wolnej od agresji, spójność i zarazem rozdzielczość, to wszystko tworzy wyrafinowane, lecz niekontrowersyjne i atrakcyjne brzmienie dla każdego. Brzmienie uzyskane za pomocą wyjątkowej techniki, a przy tym wyjątkowo pięknie zapakowane.
Masakra cenowa w hi-endzie. Takie cuda kosztowały dotąd trzy razy tyle. Wszystko na piątkę z plusem. A w lakierze ebony to po prostu marzenie!
Mowa tu o I generacji. A kosztują 1/3 ceny Dynaudio.
W przedziale cenowym 70 tys. zdecydowanie szukałbym B&W 802 D3!
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli teraz odsłuchy finałowej trójki kolumn w domu...:)

Tak jakby , tylko raz, że nie jest to proste do zorganizowania, bo jak u jednych cos jest to u drugich wtedy nie ma, a u trzecich np jest wypożyczone.. i tak można mieszać aż w końcu wszytsko się ułozy i jakos da sie odsłuchać. Teraz Sonusy chciałem mieć razem z Dynkami nie dużo by brakło, gdyby nie zostały kupione przez tych co odsłuchiwali je u siebie w domu, bywa.. ale będzie wspaniały dzień jak już będzie po wszystkim i będzie można tylko słuchać..

I utarłeś mi nosa... :) Nareszcie będziesz miał na czym odtwarzać te wszystkie płytki które nabyłeś. Wiem że to na razie tylko testy, ale teraz to już tylko krok do własnego zestawu. Accu pewnie zostanie, ale Dyńki pewnie zamienisz na Twoje ulubione SF. Chyba że jestem w błędzie... Uwidzymy :)

Ogólnie jest sztos, obojętnie co wybierzesz.

Jakby chodziło, tylko o utarcie nosa to byłoby to znacznie prostsze.. ale tu chodzi o zupełnie coś innego.. Jedno jest pewne na pewno warto było kupować takie, a nie inne płyty :)
Co do elektroniki to ona wróci z dwóch powodów, po pierwsze jest to używany sprzęt, a ja mam zasadę, że kupuje nowe rzeczy z elektroniki itp. Po drugie jak nic się nie zmieni to z końcem roku ma się podobno pojawić nowy odtwarzacz cd i wtedy chcę go "chapnąć" Więc do końca roku trzeba czekać z zamówieniem.. ale mam nadzieję, że będzie warto.

A co do ulubionych sonusów, to nie tyle co ulubione, bo Dynki naprawdę mi się również podobają i mają swój urok zarówno pod względem dżwięku, wyglądu jak i wykonania, tylko chodzi o fakt, że powiedzmy 20 lat temu wszedłem do pewnego sklepu i zobaczyłem pewne Sonusy i oko mrugnęło, a buzia się uśmiechnęła i pomyślałem sobie wtedy, że fajnie by było coś takiego mieć.. po prostu duże wrażenie na wtedy młodym człowieku zrobiły, a tym bardziej jak sprzedawca zapuścił wtedy ze 2-3 piosenki..
Ale jedno jest pewne to nie marzenia kupują, tylko to jak zagrają dane kolumny, niestety nie ma ideału, a tym bardziej jak się słucha tego wszystkiego co ja kupuje na płytach.. Może się zdarzyć, że jedne i drugie nie zagrają, ze względu na salon i bas jaki mają te kolumny, wtedy trzeba będzie szukać czegoś innego co ma mniejszy bas , ale alternatywa jest i na to :) Pożyjemy zobaczymy, jedno jest pewne na niektórych płytach jest świetnie, na innych troszkę słabiej, jak to w życiu. :)
Ważne, aby dobrze wybrać, bo nie chodzi o wydawanie tylko pieniędzy, i "utarcie nosa" :), tylko o wydanie ich jak najbardziej racjonalnie w stosunku do swojej ceny względem tego co pokażą w tym konkretnym pomieszczeniu. Salon jest taki, a nie inny i nic więcej się z nim nie da zrobić. Więc jak to mówią niech wygra lepszy..
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak z ciekawosci. Ty filmy ogladasz na tym tablecie czy masz jakis projektor?

No i co kinem paradigma? Calutkie na sell i zostajesz w stereo?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na tablecie oglądam :) u mnie projektor, aby był to musiałbym wszystko zaciemnić (takie są warunki salonu, ze tak powiem), była już x czasu temu firma i niestety słabo to wyglądało, więc olałem kino.. a teraz to i nawet nie żałuję, bo coraz mniej oglądam. Kiedyś o tym pisałem. Natomiast co do KD ja najchętniej to chyba bym wywalił, ale nie ma zgody więc 5.1 zostanie dalej. jakbym wywalił to wtedy bym mógł myśleć o końcówce mocy i pre, a tak trzeba szukać ukojenia w dobrej integrze.. Wszystkiego widać nie można mieć.. :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek jeszcze tylko fajny stolik audio i będzie git zestaw :) W dużym salonie dobrze się te Dynki prezentują. Kawał kolumny. Prawe 1,4m wysokości.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Głosuje, że będą sonusy III i accu..:) do tego na nowo zaprojektowany stolik...
Zgadłeś na 100% co do stolika , nawet na 99,9 % wiem kto będzie robił, co do kolumn to czas pokaże..
Lolek jeszcze tylko fajny stolik audio i będzie git zestaw :) W dużym salonie dobrze się te Dynki prezentują. Kawał kolumny. Prawe 1,4m wysokości.

Pewnie, że się dobrze prezentują i trzeba by było być mega nieszczerym, aby twierdzić inaczej, choć gusta są różne.. ale tu nie chodzi o prezentacje, bo jakby chodziło tylko o ten aspekt to na pewno stałyby Sonusy :) chodzi o to, aby wydane pieniądze były w dużym stopniu adekwatne do tego co się słyszy.. w Dynkach jest problem z basem i to nie chodzi o problem dynek tylko pomieszczeń, jest go dosyć dużo a w szczególności w nagraniach typu np Leona Lewis itp.. i wszędzie tam, gdzie "podstawą" w nagraniu jest bas słuchając choć trochę głośniej jest go dużo, on nie buczy u mnie , jakoś akustyka daje radę, a przynajmniej w większości przypadków (do tego co usłyszałem do tej pory), ale jest on bardzo odczuwalny, a to niekoniecznie jest po mojemu.. ale jeszcze jest 3 dni - także dużo czasu.. Ale takim kolumnom duży metraż przydałby się, aby były rozwinięte na 100%.. takie jakieś mam odczucie.. Co nie zmienia faktu, że przy wielu utworach jest bajka.. micha się cieszy.. trudny wybór będzie..
Ale jedno też jest pewne, nie kupię kolumn dla pokazu, bo to nie jest po mojemu, a tym bardziej, że pieniądze z nieba nie spadają , więc kolumny muszą zagrać i może być, że niżej pozycjonowane, będą lepszym wyborem i lepiej zagrają, pomimo, że np oczy będą łzawić :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
25 m(+jadalnia itp.. ) także duzo i niedużo, wszystko zależy od kolumn, Sonusy czysto teoretycznie lepiej się spisują w takich metrażach.. ale trzeba być otwartym na wszystko.. B&W ze względu na punktowy i szybki bas również na spokojnie sobie radzą w takich pomieszczeniach, tylko znowu góra jest bardzo specyficzna..
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Szalejesz lolek, accu na pewno zostanie:)
Co do wyglądu kolumn to ja mam Lolek inne zdanie, one mają grać tak aby ucho cieszyły, ale wygląd jest również dla mnie ważny, takie 50/50. Osobiście nie wstawiłbym tych dynek do salonu, bez urazy oczywiście:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pakolo, witam Cię:), spoko jak ktoś w sposób cywilizowany pisze swoją opinię to dla mnie luzik, to jest gust i o tym się nie dyskutuje. Naprawdę fajnie wyglądają, tylko musiałbyś gdzieś pojechać i zobaczyć na żywo. I świetnuieie są wykonane...Oczywiście Sonusy bardziej mi się podobają, ale dla mnie najpierw muszą grać kumny... to jest dla mnie podstawa.
Teraz leci Gilmour,wish you were here, bajka kolego.. live at Pompeii w bluspec.:)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
25 m(+jadalnia itp.. ) także duzo i niedużo, wszystko zależy od kolumn, Sonusy czysto teoretycznie lepiej się spisują w takich metrażach.. ale trzeba być otwartym na wszystko.. B&W ze względu na punktowy i szybki bas również na spokojnie sobie radzą w takich pomieszczeniach, tylko znowu góra jest bardzo specyficzna..

Metraż pewnie na styk dla takich kolumn szczególnie , że mówimy o salonie "użytkowym". Dynki nigdy nie słynęły z szybkości basu. Przynajmniej , te z niższych serii , z którymi miałem do czynienia . Zawsze potrzebowały pieca , który trzyma dobrze bas. Może Accu 480 to trochę do nich za mało ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to różnie możebyć, ale ja je już dwukrotnie słuchałem, tylko w salkach z absorberem na absorberze, rozumiesz, ja mam trzy i więcej nie postawię.... nie ma siły... sam Accu daje radę, oczywiście z jakąś końcówką byłoby lepiej, ale i dużo więcej kasy trzeba szykować dla efektu powiedzmy 20 procent lepszego grania...każdy wybiera...sonusy też nie mają nega szybkich basów, a w tych pomieszczeniach co ja słuchałem basu było mniej, był też troszkę innego charakteru...wrdług mnie chyba bardziej metrów brakuje, ewentualnie akustyka, ale to nie jest do naprawienia u mnie. :) choć tak jak mówię zależy od repertuaru i jakości płyty. Bo są i takie utwory, że micha się cieszy.

Pakolo zgadza się,nie podobają się?

Pawel wiesz co jeszcze może robić różnicę, przetwornik niskotonowy na górze, a nie tak jak jest w większości kolumnach.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzisz, a mi z tych co chce zobaczyć w domu najmniej się podobają. Jeszcze mnie wpienili, bo do 803 nie można zamówić tego lakierku w brązie na wysoki połysk. Żenada, ale szkoda się denerwować. Ale dzwiękowo one najmniej mi podchodzą, tak przynajmniej mi się wydaje. One duże na mnie wrażenie zrobiły jak pierwszy raz je słuchałem. Potem drugi i trzeci raz słuchałem i jakoś teraz średnio...na pewno lepiej z Makiem grają niż z Accu, ale amerykaniec nie wchodzi w grę... :)

VVV bo to generalnie są to fajne kolumny, basu nikt takiego nie ma jak właśnie "beemki" :) tylko wysokie tony są specyficzne plus barwa dzwięku jest zmieniona do poprzedniej serii, tam było fajniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry