[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz jakby człowiek dzisiaj budował sam dom to zrobić można wszystko, a tak trzeba rozpruwać ściany od garażu do salonu, który jest po przeciwległej stronie skrzynki. Ale i tak mam dobrze, bo do gniazdek w salonie idzie mi odrębna linia, oczywiście na jakimś zwykłym kablu, ale fakt, faktem idzie ona tylko do gniazdek w salonie, ale do wszystkich, a nie tylko do tego jednego. Jak bardzo chce się to jeże można wymienić bezpiecznik, albo zastosować filtr EMC, który to też różnie niektórzy instalują , bo jedni przy skrzynce, a drudzy przy gniazdku go w ścianę montują. Ale są różne zdania, niektórzy twierdzą, że lepsze efekty to daje w bloku niż w domu, pomyślę.
Ja nie kupiłem tego gniazdka z myślą, że ono poprawi mi dźwięk np o 5 % w tym co zakupie, tylko aby mieć pewność, że zostało uczynione wszystko co jest w miarę możliwe dla mnie, aby było jak najlepiej. I samo gniazdo jest dobrej jakości plus wtyczka furutecha siedzi w nim tak jakby to było dla siebie stworzone, tam nie ma nawet 1 mm luzu, idealnie się komponują w tym aspekcie. I samopoczucie też jest lepsze :), a koszt takiego gniazdka to też żaden majątek, choć zdaję sobie sprawę, że dla niektórych to..., ale to są moje pieniądze i wydaje je na to co uważam za słuszne.
Ale zgadzam się z Tobą , gdybym sam dzisiaj budował dom od zera to na pewno taka linia by była ciągnięta i to na dobrym kablu, pommio, ze wiem, że to spektakularnych różnic nie daje, ale zrobiłbym to, aby mieć przekonanie o którym napisałem wcześniej. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Na 99,9999 % :) Furutech 55 tka na wtykach Fututecha FI-E48R NCF,FI-48R NCF, oczywiscie jest to kabel , który będzie podłączony do kondycjonera/listwy....

Ja u siebie zasilający listwę mam na Furutech***FP-3TS762, natomiast reszta toru na różnych furutechach...:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój kumpel ma taki kabel jak właśnie Ty, tylko on ma zarobionego go na wtykach furutecha rodowanych 28/38. Podłączony ma do listwy GW pf1.
 

barburian

New member
Bez reklam
Głosniki

Decyzja jest taka, że w przyszłym roku będę kombinował, aby pożyczyć od jednych elektronikę, a od innych kolumny i u siebie posłuchać, bo bez tego troszkę strach kupować. Kolumny wezmę 3-4 pary od trzech producentów, aczkolwiek najpierw muszę zrobić remont parteru, a niestety mam problem z umówieniem się z firmą, ale jakoś dam radę. Cała zabawa zacznie się w połowie przyszłego roku, więc troszkę jeszcze czasu jest. Ważne jest to, że już zasilanie , kondycjoner jak i IC już wiem co będę chciał kupić. Pojeździłem, potestowałem w kilku wariantach i decyzje zapadły. Został już na koniec sam kabel głośnikowy, gdzie już mam kilka typów, ale to już przy całym zestawie będę podejmował decyzję

Witaj, czy słuchałeś kolumn OPERA z serii QUINTA ? Jeśli nie to posłuchaj może wpadną Ci w ucho..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za propozycję, ale powiem Ci, że to ile się najeździłem w ur., aby posłuchać kilku kolumn do tego z odpowiednią elektroniką (od kilku Producentów) i okablowaniem to najzwyczajniej po ludzku napiszę, mam już dość. Natomiast co do Oper, jak dobrze kojarzę to są włoskie kolumny i kiedyś miałem okazję posłuchać ich, dobre wrażenie na mnie wywarły, aczkolwiek nie pamiętam nazwy modelu. Jak mnie pamięć nie myli to około 20 tys kosztowały, tylko nie pamiętam czy to było za parę, czy też za szt. :) Wykonanie, jakość materiałów jak i pod względem dźwięku mogą się podobać kolumny od tego Producenta.
Jakby w naszym kraju było prościejsze, aby pewne rzeczy połączyć z innymi , które niekoniecznie są od jednego dystrybutora to pewnie człowiekowi bardziej by się chciało, a tak to strasznie to zniechęca, a to ile już czasu poświęciłem to i tak jest naprawdę dużo. Wydaje mi się , że to co będę chciał posłuchać i jak coś bym wybrał o ile to zagra u mnie w salonie (bo jest taki jak jest i inny nie będzie) to będę zadowolony. A wiadomo zawsze może być lepiej, ja nie nie ma z tym problemu, bo mam duży dystans do takich rzeczy i do tego co posiadam.
Jeszcze raz dziękuję i życzę dobrej nocy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przyjechała kolejna zabawka do akustyki pomieszczenia, tym razem parawan mobilny zrobiony pod moje wymiary, jest kawałek "ustrojstwa" :) , ale we wnękę będzie jak ulał. Jeszcze pozostaje skręcić podstawę i będzie git. Tym razem skorzystałem z usług innej firmy, niż poprzednio zakupione dwa absorbery ścienne, tkanina użyta również bardziej mi odpowiada, samo wykonanie porównywalny poziom. A do tego jest taniej.. :), więc na kilka dobrych płyt cd będzie..


 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zrób fotkę jak zmontujesz i wstawisz w docelowe . miejsce. Ten panel to pianka czy welna?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wełna tak samo jak i w tych co wiszą na ścianie za zasłonami. Zdjęcie mobilnego panelu zrobię przy niedzieli, jestem w trakcie remontu, ale w niedzielę salon nam nadzieję, że ogarnę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wełna tak samo jak i w tych co wiszą na ścianie za zasłonami. Zdjęcie mobilnego panelu zrobię przy niedzieli, jestem w trakcie remontu, ale w niedzielę salon nam nadzieję, że ogarnę.

I git.
Tez jestem ciekaw.
Takie mobilne na podstawie to i umnie by sie przydaly. ze 4 sztuki. Tylko podaj jeszcze ich calkowita wysokosc i firme z ktorej kupiles.


Bo jak kupywalem swoje panele to juz mialem wszystkiego dosc - - - nie chcieli wyslac ani paneli ani kasy, dopiero sprawa musiala zejsc na pogrozki policja to wkoooncu ruszyli dupe i zrobili.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tutaj wspaniały kontakt, sympatyczny Pan Radosław :) zero jakichkolwiek problemów, kasę wpłacasz na konto jak zrobi panel, wysle Ci zdjęcie panelu , przesyła fakturę, Ty płacisz , on wysyła kurierem panel..
Standardowy panel premium jest o wym. 160x60x10 cm i kosztuje 279 zł jak nie chcesz kółek to 20 zeta mniej.. + do tego kurier. Tylko w tej cenie z tyłu masz dykte, więc parę złoty trzeba dołożyć, aby zrobił Ci taki sam materiał z tyłu jak i masz z przodu, chyba, ze u Ciebie bedzie to stało na ścianie to wtedy jej nie widać. U mnie będzie to stało we wnęce między salonem, a jadalnią więc widać by było i dlatego zamówiłem materiał. A tak wygląda ładnie dla oczu.
Ja zamówiłem większy, więc i kurier droższy i sam panel, ale każdy pod siebie wybiera. Nie wiem jakie docelowe kolumny kupię, więc deko go powiększyłem.. ale generalnie to nie są jakieś mega pieniądze w stosunku do tego o wym. standardowych, aczkolwiek mówię można tę różnicę dołożyć do drugiego.. :)
Firma nazywa się Akustonic.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najważniejsze, że jest lepiej z basem, przynajmniej z tymi kolumnami co są w chwili obecnej, tego się najbardziej obawiam jak postawię do testu kolumny z większymi przetwornikami.. zobaczymy jak to wyjdzie..
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To jest kawał mebla tak na oko 2m wysokości.. Rozumiem, że na czas odsłuchu wyjeżdża sobie na kółeczkach a później go chowasz... :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
170x80x10 cm.. tak będzie stał, kiedy będę słuchał muzyki, lub oglądał film.. pewnie się zdarzy, że przez "wekendy" postoi sobie w tym miejscu, gdzie właśnie jest na zdjęciu. Generalnie dobrze wygląda, więc jakoś nie szpeci, ale jednak ja tam wolę przestrzeń :) Mój sąsiad ma straszną awersję do takich rzeczy, wszedł pokiwał głową i stwierdził, że troszkę mniejszy to i on by mógł wsadzić jakby do muzyki troszkę inaczej podchodził niż to ma miejsce teraz :) Jedno jest pewne te "ustrojstwa" zarówno na tylnej ścianie jak i ten parawan dają efekt i w sumie za niewielkie pieniądze jest poprawa jak chce się uzyskać w miarę jak najlepszy efekt w salonie użytkowym, gdzie można zrobić tyle ile można, aby dalej pozostał takim,a nie salą odsłuchową.
Szkoda, że nie mam dedykowanej salki, bo wizję mam pewne na takie pomieszczenia. W ubiegłym roku troszkę pojeździłem po ludziach, aby kable zasilające i IC posłuchać w kilku systemach, które mnie potencjalnie interesują i różne rzeczy widziałem u ludzi... mam tu na myśli tych, którzy mieli dedykowane pomieszczenia do stereo.
Ale jest jak jest i trzeba umieć się cieszyć tym co jest... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry