[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A i małe wyjaśnienie jeszcze odnośnie tego basu, bo mogę dać jeszcze troszkę kolumny do przodu czy na bok (aby np. bas deko zredukować), ale docelowo tak stać by nie bardzo mogły, więc za każdym razem jakbym chciał na "poważnie" słuchać musiałbym je przesuwać, a to operacja nie jest "lekka" przy tych gabarytach. Przy cichym słuchaniu nie ma problema, robi się słabiej przy głośniejszym volume i to w niektórych utworach, gdzie jakby "podstawą " jest więcej basu. Może być tak, że jednak troszkę metrów brakuje.. ale jeszcze 3 dni bedą, więc pokombinujemy. Generalnie jest ok ( w końcu mam w salonie bas , tylko deko mniej by mogło go być , fajna średnica rozdzielcza góra) ale patrząc obiektywnie nie wiem czy to nie za mało jak na te pieniądze i nadmieniam, kolumny są świetne, tylko to jest kwestia pomieszczenia, nie wydłuży się salonu jak i nie poszerzy, są takie warunki lokalowe jakie mam i to kolumny trzeba takie kupić, aby pomieszczenie dało radę z nimi... taka jest okrutna prawda w tym hobby.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Fajne graty :)
Co do niskich to ja miałem lekkie problemu z x14, a te są dużo większe więc nie jest u Ciebie tak źle.
A odsun je ale od bocznych ścian, scena się zmniejszy jednak warto spróbować. Pzdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie mówię nie, troszkę dzisiaj latam z kolumnami, ale mówię tyle się da ile można 🙂 tyle, że to też za przyjemne nie jest, bo to nie są malutkie kolumienki..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak bawiłemsię, ja Accu już kilkanaście razy testowałem, włączając testy kabli...:) pokrętła dają różnicę, podobnie w esotericu, tylko ja to traktuje jako taki gadżetgdzie czasem można użyć. Ale dla mnie integra generalnie musi zagrać odpowiednio z potenciometrami na zero. Ale czasem koledzy używają...
Ps. bawię się teraz i tak jak daje się na basie -3 volume 10a godz. salon ok. 25 m. I już jest pieprz...:) to ten zjazd na basie jest odczuwalny wyraźnie....na +3 również czuć dopalacz w kwestii basu. Z sopranami jest podobnie. Pomaga to na pewne problemy w salonie, ale chyba to nie o to chodzi...ale pomaga..
Ps2
W głowie mam, że niby powinno się na zero słuchać. W tym wypadku dając minus 3 na basie przy tej samej odległości od ścian z baem jedt lepiej, ale to tak jakby się kolumny oszukiwało, jakieś takie mam odczucie. Między innymi ten bas w Dynkach jest taki za co ludzie lubią je, a tutaj się ingeruje lekko go zmniejszając. Bawiłem się tym kiedyś w salonie, ale traktowałem to jako gadżet. Znam ludzi mających Accu, niektórzy czasem używają. Trzeba się z tym przespać. Też jest taki przycisk, który powoduje, że powiedzmy na godz. 20tej mamy głośność z godz. 9tej...też czaem pomocny koledzy tego używają w końcówkach, tylko tam są trzy ustawienia, a tutaj jest jedno.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oddać i tak będzie trzeba i przesłuchać innych, a decyzja w swoim czasie musi być podjęta. Może być i tsk , że po kulieniu elektroniki raz jeszcze kolumny zawitają. Decyzja nie może być podjęta pochopnie...jedno jest pewne trzeba określić, czy z którymiś definitywnie się nie pożegnam.To by było wskazane.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Teraz słucham lglesiasa płyty crazy w K2hd bajeczka i jakoś Accu nie wymięka z Dynkami...jak to niektórzy mówią :)i naprawdę to mi się podoba, można słuchać i się delektować muzyką.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że to użytkownik ma być zadowolony, ale tak niestety nie jest pięknie ze wszystkimi płytami, niestety...
Teraz Queen leci w shm i też jest fajnie, a to cieszy, bo to jedna z tych ulubionych kapel. Aczkolwiek są lepsze płyty pod względem jakości.Nie mniej jednak buzia i uszy się cieszą.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciężko to opisać :) ale przy niektórych płytach naprawdę jest fajnie dla zmysłów. Sąsiad mówi, że pójdzie sprzeda auto i od razu wstawią do niego, po czym na drgi dzień żona go spakuje i do domu rodzinnego wyskoczy. :) na przemyślenie pewnych spraw.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak pytałeś, nie nie miałem okazji ich testować, wszystkiego się nie da, a ja już tych testów mam powoli dosyć, chętnie już bym sobie usiadł i najzwyczajniej w świecie posłuchał muzyki na nowym sprzęcie. Ale jeszcze trochę trzeba poczekać, cierpliwość popłaca. Tak mówią. :bober:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I zabrali sprzęciki, czas wrócić do rzeczywistości i postarać się teraz załatwić kolejne kolumny, tylko teraz będzie jeszcze trudniej.. :shock:

Ps. wczoraj przetestowałem w KD na filmie Transformers (ostatnia część) i może lepiej nie mieć takich kolumn, bo może trzeba będzie zbierać kamień, który jest na ścianie za sofą.. pierdo.. okrutne ... :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry